Metatag (7.x-1.29) - en to fi translation catalogue (144 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Pages
fi: Sivut

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Value
fi: Arvo

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Development
fi: Kehitys

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Subject
fi: Aihe

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Audience
fi: Yleisö

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Article
fi: Artikkeli

en: Currency
fi: Valuutta

en: License
fi: Lisenssi

en: Tag
fi: Tagi

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Size
fi: Koko

en: None
fi: Ei mitään

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Country
fi: Maa

en: Place
fi: Paikkakunta

en: Weight
fi: Paino

en: Image
fi: Kuva

en: Category
fi: Kategoria

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Book
fi: Kirja

en: Export
fi: Vie

en: Taxonomy term
fi: Luokittelutermi

en: Save
fi: Tallenna

en: Default
fi: Oletus

en: Album
fi: Albumi

en: Views
fi: Näkymät

en: View
fi: Näytä

en: Format
fi: Muoto

en: Refresh
fi: Päivitä

en: Region
fi: Alue

en: Advanced settings
fi: Edistyneet asetukset

en: Notes
fi: Lisätietoa

en: Event
fi: Tapahtumat

en: Keywords
fi: Avainsanat

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Paths
fi: Polut

en: User
fi: Käyttäjä

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: All
fi: Kaikki

en: Panels
fi: Paneelit

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Page
fi: Sivu

en: Site name
fi: Sivuston nimi

en: Locale
fi: Lokalisointi

en: Vocabulary
fi: Luokittelu

en: Fields
fi: Kentät

en: Overridden
fi: Ohitettu

en: Gallery
fi: Galleria

en: Date Created
fi: Luontipäivä

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: Medium
fi: Keskiverto

en: Price
fi: Hinta

en: Company
fi: Yritys

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: Color
fi: Väri

en: First name
fi: Etunimi

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Blog
fi: Blogi

en: Override
fi: Ohita

en: Arguments
fi: Argumentit

en: Pattern
fi: Kuvio

en: Profile
fi: Profiili

en: Expires
fi: Vanhenee

en: Expiration
fi: Voimassaoloaika

en: Tracker
fi: Seuranta

en: Defaults
fi: Oletusasetukset

en: City
fi: Kaupunki

en: Latitude
fi: Leveyspiiri

en: Longitude
fi: Pituuspiiri

en: Phone number
fi: Puhelinnumero

en: Condition
fi: Riippuvuus

en: Gender
fi: Sukupuoli

en: Source
fi: Lähde

en: Front page
fi: Etusivu

en: Replacement patterns
fi: Korvauskuviot

en: Activity
fi: Aktiivisuus

en: (disabled)
fi: (pois käytöstä)

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: People
fi: Käyttäjät

en: Content title
fi: Sisällön otsikko

en: Product
fi: Tuote

en: Street address
fi: Lähiosoite

en: Review
fi: Tarkistus

en: Photo
fi: Valokuva

en: Publisher
fi: Julkaisija

en: Publisher URL
fi: Julkaisijan URL

en: Form
fi: Kaavake

en: Global
fi: Yleinen

en: Language neutral
fi: Kielineutraali

en: Brand
fi: Brändi

en: Organization
fi: Organisaatio

en: Context
fi: Konteksti

en: Pager
fi: Sivutus

en: Identifier
fi: Tunnistin

en: Keyword
fi: Avainsana

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Restricted
fi: Rajoitettu

en: Content language
fi: Sisällön kieli

en: Translate
fi: Käännä

en: Creator
fi: Luoja

en: Importer
fi: Lataaja

en: Meta tags
fi: Meta-kentät

en: Country name
fi: Maan nimi

en: Relation
fi: Relaatio

en: Image type
fi: Kuvan tyyppi

en: Processed @current out of @total.
fi: Prosessoitu @current (@total).

en: Substitutions
fi: Substituutiot

en: References
fi: Viittaukset

en: Canonical URL
fi: Kanoninen URL

en: Robots
fi: Hakurobotit

en: Movie
fi: Elokuva

en: @argument title
fi: @argument otsikko

en: @argument input
fi: @argument syöte

en: Video URL
fi: Videon URL-osoite

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
fi: Virhe käsiteltäessä operaatiota @operation argumenteilla: @args

en: Use replacement tokens from the first row
fi: Käytä korvausarvoja ensimmäiseltä riviltä

en: Shortlink URL
fi: Lyhytlinkin osoite

en: Hotel
fi: Hotelli

en: The name can only consist of lowercase letters, underscores, dashes, and numbers.
fi: Nimi voi sisältää ainoastaan pieniä kirjaimia, numeroita väliviivoja ja alaviivoja.

en: Add and configure
fi: Lisää ja konfiguroi

en: Provides search engines with specific directions for what to do when this page is indexed.
fi: Tarjoaa hakukoneille tarkkoja ohjeita siitä, miten sivu tulee indeksoida.

en: Using defaults
fi: Käytetään oletusasetuksia

en: Tokens related to views.
fi: Näkymiin liittyvät tokenit.

en: The human-readable name of the view.
fi: Näkymän selkokielinen nimi.

en: The description of the view.
fi: Näkymän kuvaus.

en: The machine-readable name of the view.
fi: Näkymän koneluettava nimi.

en: The title of current display of the view.
fi: Näkymän tämänhetkisen näyttöruudun otsikko.

en: The URL of the view.
fi: Näkymän URL.
