Metatag (7.x-1.29) - en to lv translation catalogue (116 entries)

en: Title
lv: Nosaukums

en: Pages
lv: Lapas

en: Delete
lv: Dzēst

en: Operations
lv: Darbības

en: Value
lv: Vērtība

en: Username
lv: Lietotājvārds

en: Development
lv: Izstrāde

en: Groups
lv: Grupas

en: Type
lv: Veids

en: Author
lv: Autors

en: Subject
lv: Temats

en: Cancel
lv: Atcelt

en: Description
lv: Apraksts

en: Language
lv: Valoda

en: Audience
lv: Lasītāji

en: Enable
lv: Iespējot

en: Disable
lv: Atspējot

en: Article
lv: Raksts

en: Currency
lv: Valūta

en: License
lv: Licenze

en: Tag
lv: Birka

en: Edit
lv: Labot

en: Date
lv: Datums

en: Size
lv: Izmērs

en: None
lv: Nav

en: This action cannot be undone.
lv: Šo darbību nevarēs atcelt.

en: - None -
lv: - Neviens -

en: Country
lv: Valsts

en: Weight
lv: Svars

en: Image
lv: Attēls

en: Category
lv: Kategorija

en: Settings
lv: Iestatījumi

en: Name
lv: Nosaukums

en: Book
lv: Grāmata

en: Export
lv: Eksportēt

en: Taxonomy term
lv: Taksonomijas termins

en: Save
lv: Saglabāt

en: Default
lv: Noklusējuma

en: Album
lv: Albūms

en: Views
lv: Skati

en: View
lv: Skatīt

en: Format
lv: Formāts

en: Refresh
lv: Atsvaidzināt

en: Region
lv: Reģions

en: Advanced settings
lv: Paplašinātie iestatījumi

en: Event
lv: Notikums

en: Keywords
lv: Atslēgvārdi

en: Unknown
lv: Nezināms

en: User
lv: Lietotājs

en: Content type
lv: Satura veids

en: Email
lv: E-pasts

en: Node
lv: Mezgls

en: All
lv: Visi

en: Page title
lv: Lapas nosaukums

en: Page
lv: Lapa

en: Site name
lv: Vietnes nosaukums

en: Locale
lv: Lokāle

en: Vocabulary
lv: Vārdnīca

en: Fields
lv: Lauki

en: Overridden
lv: Pārdefinēts

en: Gallery
lv: Galerija

en: Game
lv: Spēle

en: Date Created
lv: Izveides datums

en: Thumbnail
lv: Sīktēls

en: Medium
lv: Vidējs

en: Price
lv: Cena

en: Company
lv: Uzņēmums

en: General
lv: Galvenie

en: Color
lv: Krāsa

en: First name
lv: Vārds

en: Last name
lv: Uzvārds

en: Blog
lv: Blogs

en: Arguments
lv: Argumenti

en: Pattern
lv: Modelis

en: Profile
lv: Profils

en: Expiration
lv: Derīgums

en: Tracker
lv: Sekotājs

en: Defaults
lv: Noklusējumi

en: City
lv: Pilsēta

en: Fax number
lv: Faksa numurs.

en: Phone number
lv: Telefona numurs

en: Condition
lv: Nosacījums

en: Source
lv: Avots

en: Front page
lv: Sākumlapa

en: Replacement patterns
lv: Aizstāšanas šabloni

en: Activity
lv: Aktivitāte

en: (disabled)
lv: (atslēgts)

en: Revert
lv: Atgriezt

en: People
lv: Cilvēki

en: Day(s)
lv: Diena(s)

en: Week(s)
lv: Nedēļa(s)

en: Year(s)
lv: Gads/i

en: Product
lv: Prece

en: Street address
lv: Adrese

en: Form
lv: Forma

en: Global
lv: Globāls

en: Language neutral
lv: Neitrāla valoda

en: Context
lv: Konteksts

en: Pager
lv: Šķirklis

en: Identifier
lv: Identifikators

en: Keyword
lv: Atslēgvārds

en: Machine name
lv: Mašīnvārds

en: Content language
lv: Satura valoda

en: Zoom
lv: Tālummaiņa

en: Translate
lv: Tulkot

en: Image type
lv: Attēla veids

en: Processed @current out of @total.
lv: Apstrādātas @current no @total.

en: Application ID
lv: Lietojumprogrammas ID

en: @argument title
lv: @argument virsraksts

en: @argument input
lv: @argument ievade

en: Tokens related to views.
lv: Skatam raksturīgie marķieri

en: The human-readable name of the view.
lv: Cilvēka lasāms skata nosaukums

en: The description of the view.
lv: Skata apraksts

en: The machine-readable name of the view.
lv: Skata mašīn-lasāmais nosaukums

en: The title of current display of the view.
lv: Patreizējā skata attēlojuma visraksts

en: The URL of the view.
lv: Skata saite (url)
