Metatag (7.x-1.6) - en to sv translation catalogue (134 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Value
sv: Värde

en: Username
sv: Användarnamn

en: Development
sv: Utveckling

en: Groups
sv: Grupper

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: Subject
sv: Ämne

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Audience
sv: Målgrupp

en: Enable
sv: Aktivera

en: Disable
sv: Inaktivera

en: Article
sv: Artikel

en: Currency
sv: Valuta

en: Tag
sv: Etikett

en: Edit
sv: Redigera

en: Date
sv: Datum

en: Size
sv: Storlek

en: None
sv: Ingen

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Country
sv: Land

en: Image
sv: Bild

en: Category
sv: Kategori

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Book
sv: Bok

en: Export
sv: Exportera

en: Taxonomy term
sv: Taxonomiterm

en: Save
sv: Spara

en: Default
sv: Förvald

en: Views
sv: Vyer

en: View
sv: Visa

en: Refresh
sv: Uppdatera

en: Advanced settings
sv: Utökade inställningar

en: Notes
sv: Anteckningar

en: Event
sv: Händelse

en: Keywords
sv: Nyckelord

en: Unknown
sv: Okänd

en: Paths
sv: Sökvägar

en: User
sv: Användare

en: Content type
sv: Innehållstyp

en: Email
sv: E-post

en: Node
sv: Nod

en: All
sv: Alla

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Page
sv: Sida

en: Site name
sv: Webbplatsens namn

en: Locale
sv: Språkanpassning

en: Vocabulary
sv: Vokabulär

en: Overridden
sv: Åsidosatt

en: Gallery
sv: Galleri

en: Advanced
sv: Utökad

en: Medium
sv: Mellan

en: Price
sv: Pris

en: Company
sv: Företag

en: General
sv: Allmän

en: Color
sv: Färg

en: First name
sv: Förnamn

en: Last name
sv: Efternamn

en: Blog
sv: Blogg

en: Image URL
sv: URL för bild

en: Override
sv: Åsidosätt

en: Pattern
sv: Mönster

en: Profile
sv: Profil

en: Expiration
sv: Utgångsdatum

en: Tracker
sv: Spårare

en: Defaults
sv: Förvalt

en: City
sv: Stad

en: Latitude
sv: Latitud

en: Longitude
sv: Longitud

en: Fax number
sv: Faxnummer

en: Phone number
sv: Telefonnummer

en: Condition
sv: Villkor

en: Gender
sv: Kön

en: Source
sv: Källa

en: Front page
sv: Startsida

en: Activity
sv: Aktivitet

en: (disabled)
sv: (inaktiverad)

en: Revert
sv: Återställ

en: People
sv: Personer

en: Content title
sv: Titel för innehåll

en: See also
sv: Se även

en: Website
sv: Webbplats

en: Day(s)
sv: Dag(ar)

en: Week(s)
sv: Vecka(or)

en: Month(s)
sv: Månad(er)

en: Year(s)
sv: År

en: Product
sv: Vara

en: Street address
sv: Gatuadress

en: Video width
sv: Bredd på video

en: Video height
sv: Höjd på video

en: Locality
sv: Plats

en: Review
sv: Granska

en: Photo
sv: Foto

en: Form
sv: Formulär

en: Global
sv: Globalt

en: Abstract
sv: Abstrakt

en: Brand
sv: Bomärke

en: Organization
sv: Organisation

en: Context
sv: Sammanhang

en: Pager
sv: Paginerare

en: Identifier
sv: Identifierare

en: Keyword
sv: Nyckelord

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Content language
sv: Språk för innehåll

en: Activities
sv: Aktiviteter

en: Organizations
sv: Organisationer

en: Creator
sv: Upphovsman

en: Importer
sv: Importör

en: Meta tags
sv: Metataggar

en: Country name
sv: Namn på land

en: Origin
sv: Ursprung

en: SEO
sv: Sökmotoroptimering

en: Substitutions
sv: Ersättningar

en: References
sv: Referenser

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
sv: Ett fel uppstod när %error_operation utfördes med argumenten: @arguments

en: Sport
sv: Idrottsgren

en: Video URL
sv: URL för video

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
sv: Ett fel inträffade vid bearbetning av @operation med argument: @args

en: Non-profit
sv: Ideellt

en: Landmark
sv: Landmärke

en: Tokens related to views.
sv: Ersättningstecken relaterade till vyer.

en: The human-readable name of the view.
sv: Det synliga namnet för vyn.

en: The description of the view.
sv: Beskrivningen för vyn.

en: The machine-readable name of the view.
sv: Det maskinläsbara namnet för vyn.

en: The title of current display of the view.
sv: Titeln för den aktuella visningen av vyn.

en: The URL of the view.
sv: URL:en för vyn.

en: Configure the meta tags below. Tokens, e.g. "[node:summary]", automatically insert the corresponding information from that field or value, which helps to avoid redundant meta data and possible search engine penalization; see the "Browse available tokens" popup for more details.
sv: Konfigurera metataggarna nedan. Tokens, t.ex. "[node:summary]", infogar automatiskt motsvarande information från det fältet eller värdet, vilket hjälper till att undvika överflödig metadata och eventuell bestraffning från sökmotorer; se popup-fönstret "Bläddra bland tillgängliga tokens" för mer information.

en: Configure the meta tags below. Use tokens (see the "Browse available tokens" popup) to avoid redundant meta data and search engine penalization. For example, a 'keyword' value of "example" will be shown on all content using this configuration, whereas using the [node:field_keywords] automatically inserts the "keywords" values from the current entity (node, term, etc).
sv: Konfigurera metataggarna nedan. Använd tokens (se popup-fönstret "Bläddra bland tillgängliga tokens") för att undvika överflödig metadata och bestraffning från sökmotorer. Till exempel kommer ett "keyword"-värde på "example" att visas på allt innehåll som använder den här konfigurationen, medan [node:field_keywords] automatiskt infogar "keywords"-värden från den aktuella entiteten (nod, term, etc).
