Meta tags (7.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (43 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Groups
tr: Gruplar

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Article
tr: Makale

en: Edit
tr: Düzenle

en: None
tr: Hiçbiri

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Country
tr: Ülke

en: Book
tr: Kitap

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Save
tr: Kaydet

en: Album
tr: Albüm

en: Keywords
tr: Anahtar kelimeler

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: All
tr: Tümü

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Company
tr: Şirket

en: Blog
tr: Ağ Günlüğü

en: Override
tr: Varsayılanı değiştir

en: Profile
tr: Profil

en: Defaults
tr: Varsayılanlar

en: City
tr: Şehir

en: Front page
tr: Ana sayfa

en: Activity
tr: Etkinlik

en: (disabled)
tr: (devre dışı)

en: Revert
tr: Geri al

en: People
tr: Kişiler

en: Website
tr: Web sitesi

en: Product
tr: Ürün

en: Global
tr: Genel

en: Copyright
tr: Telif hakkı

en: Meta tags
tr: Meta etiketleri

en: Administer meta tags.
tr: Üstveri (metatag) yönet.

en: Add and configure
tr: Ekle ve yapılandır

en: Using defaults
tr: Öntanımlıları kullanıyor
