Meta tags (7.x-1.0-unstable1) - en to uk translation catalogue (79 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Groups
uk: Групи

en: Author
uk: Автор

en: Description
uk: Опис

en: Article
uk: Стаття

en: Country
uk: Країна

en: Book
uk: Книга

en: Album
uk: Альбом

en: Keywords
uk: Ключові слова

en: All
uk: Все

en: Game
uk: Гра

en: Bar
uk: Смуга

en: Company
uk: Компанія

en: Blog
uk: Блоґ

en: City
uk: Місто

en: Front page
uk: Головна сторінка

en: Activity
uk: Активність

en: People
uk: Люди

en: Website
uk: Веб-сайт

en: Product
uk: Товар

en: Global
uk: Глобальне

en: Copyright
uk: Авторські права

en: Generator
uk: Генератор

en: University
uk: Університет

en: Activities
uk: Діяльності

en: Organizations
uk: Організації

en: Meta tags
uk: Мета-теґи

en: Websites
uk: Веб-сайти

en: Director
uk: Режисер

en: Canonical URL
uk: Канонічний URL

en: Movie
uk: Фільм

en: Cafe
uk: Кафе

en: Restaurant
uk: Ресторан

en: School
uk: Школа

en: Sport
uk: Спортивні

en: Government
uk: Урядова

en: Food
uk: Їжа

en: Implement an API that other modules can use to add meta tags.
uk: Реалізувати API, що інші модулі можуть використовувати для додавання мета-тегів.

en: Open Graph meta tags
uk: Мета-теґи Open Graph

en: Businesses
uk: Бізнесові

en: Places
uk: Місця

en: Products and Entertainment
uk: Товари та розваги

en: Actor
uk: Актор

en: 403 page not found
uk: 403 сторінку не знайдено

en: 404 page not found
uk: 404 сторінку не знайдено

en: Shortlink URL
uk: Короткий URL (Shortlink URL)

en: Administer meta tags.
uk: Адміністрування мета-теґів.

en: Edit meta tags.
uk: Редагування мета-теґів.

en: Cache table for the generated meta tag output.
uk: Кешувати таблицю для генерованого виведення мета-теґу.

en: Meta tag API
uk: API Мета-теґів

en: Open Graph title
uk: Заголовок Open Graph

en: The title of your object as it should appear within the graph, e.g., <em>The Rock</em>.
uk: Назва вашого об'єкта, як вона має виглядати в графі, наприклад: <em>Скеля</em>.

en: Open Graph type
uk: Тип Open Graph

en: The type of your object, e.g., <em>movie</em>.
uk: Тип об'єкту, наприклад <em>кіно</em>.

en: Open Graph image
uk: Зображення Open Graph

en: Open Graph URL
uk: URL-адреса Open Graph

en: The canonical URL of your object that will be used as its permanent ID in the graph, e.g., <em>http://www.imdb.com/title/tt0117500/</em>.
uk: Канонічний URL вашого об'єкта, який буде використовуватися в якості постійного ID в графі, наприклад, <em>http://www.imdb.com/title/tt0117500/</em>.

en: Open Graph site name
uk: Назва сайту Open Graph

en: A human-readable name for your site, e.g., <em>IMDb</em>.
uk: Легка для читання назва вашого сайту, наприклад, <em>IMDb</em>.

en: Open Graph description
uk: Опис Open Graph

en: A one to two sentence description of your page.
uk: Кілька речень, що описують вашу сторінку.

en: Open Graph latitude
uk: Широта Open Graph

en: The latitude of the page.
uk: Широта сторінки.

en: Hotel
uk: Готель

en: Cause
uk: Судова справа

en: Sports league
uk: Спортивна ліга

en: Sports team
uk: Спортивна команда

en: Band
uk: Гурт

en: Non-profit
uk: Неприбуткова

en: Athlete
uk: Спортсмен

en: Musician
uk: Музикант

en: Politician
uk: Політик

en: Public figure
uk: Публічна особа

en: Landmark
uk: Архітектурна пам’ятка

en: State or province
uk: Штат або провінція

en: Drink
uk: Напій

en: Song
uk: Пісня

en: TV show
uk: Телешоу

en: Provides support for open graph meta tags.
uk: Забезпечує підтримку для мета-тегів Open Graph.
