Meta tags (7.x-1.0-unstable3) - en to hu translation catalogue (71 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Groups
hu: Csoportok

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Article
hu: Cikk

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Country
hu: Ország

en: The configuration has been deleted.
hu: A beállítás törlése megtörtént.

en: Book
hu: Könyv

en: Export
hu: Exportálás

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Keywords
hu: Kulcsszavak

en: Advanced
hu: Haladó

en: Bar
hu: Bár

en: Company
hu: Cég

en: Override
hu: Felülírás

en: Profile
hu: Profil

en: Defaults
hu: Alapértelmezések

en: City
hu: Város

en: Front page
hu: Címlap

en: Activity
hu: Tevékenység

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: People
hu: Emberek

en: Subtype
hu: Altípus

en: Website
hu: Webhely

en: Product
hu: Termék

en: Global
hu: Általános

en: Copyright
hu: Szerzői jog

en: University
hu: Egyetem

en: Activities
hu: Tevékenységek

en: Organizations
hu: Szervezetek

en: Meta tags
hu: Meta jelölők

en: Websites
hu: Webhelyek

en: Edit configuration
hu: Beállítások szerkesztése

en: Canonical URL
hu: Általános webcím

en: Movie
hu: Film

en: Cafe
hu: Kávézó

en: Restaurant
hu: Étterem

en: School
hu: Iskola

en: No value
hu: Nincs érték

en: Food
hu: Étel

en: Places
hu: Helyek

en: Actor
hu: Színész

en: Instance
hu: Példány

en: 404 page not found
hu: 404 – Az oldal nem található

en: The meta description tag allows you to influence the description of your page in the crawlers that support the tag.
hu: A meta leírás jelölő lehetővé teszi az oldal leírásának befolyásolását olyan keresőszolgáltatóknál, amelyek ezt a jelölőt figyelembe veszik.

en: Shortlink URL
hu: Rövid hivatkozás webcíme

en: Administer meta tags.
hu: Meta jelölők kezelése.

en: Edit meta tags.
hu: Meta jelölők szerkesztése.

en: A human-readable name for your site, e.g., <em>IMDb</em>.
hu: A webhely emberek számára olvasható neve, pl. <em>Twitter</em>

en: A one to two sentence description of your page.
hu: Az adott oldal egy-két mondatból álló leírása.

en: Musician
hu: Zenész

en: Politician
hu: Politikus

en: Meta tag module form elements.
hu: <em>Meta tag</em> modul űrlapelemei.

en: Using default meta tags
hu: Alapértelmezett meta jelölők használata

en: No configurations available yet.
hu: Még nincs elérhető beállítás.

en: Select the type of data to add a configuration.
hu: Beállítás hozzáadásához ki kell választani egy adattípust.

en: Add and configure
hu: Hozzáadás és beállítás

en: The metatag configuration has been saved.
hu: A meta jelölők beállítása mentésre került.

en: Are you sure you want to delete the configuration?
hu: Biztosan törölhetők a beállítások?

en: Are you sure you want to revert the configuration?
hu: Biztosan visszaállíthatók a beállítások?

en: The configuration has been reverted.
hu: A beállítások visszaállításra kerültek.

en: Configure meta tag defaults.
hu: Alapértelmezett meta jelölők beállítása.

en: Add default meta tags
hu: Alapértelmezett meta jelölők hozzáadása

en: Meta tag UI
hu: Meta jelölők beállítófelülete
