Meta tags (7.x-1.0-unstable3) - en to it translation catalogue (46 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Groups
it: Gruppi

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Article
it: Articolo

en: Edit
it: Modifica

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Country
it: Paese

en: Export
it: Esporta

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Keywords
it: Parole chiave

en: Advanced
it: Avanzate

en: Company
it: Azienda

en: Override
it: Sovrascrivi

en: Profile
it: Profilo

en: Defaults
it: Impostazioni predefinite

en: City
it: Città

en: Front page
it: Prima pagina

en: Activity
it: Attività

en: Revert
it: Ripristina

en: People
it: Persone

en: Subtype
it: Sotto tipo

en: Product
it: Prodotto

en: Global
it: Globale

en: University
it: Università

en: Activities
it: Attività

en: Meta tags
it: Meta tag

en: Edit configuration
it: Modifica configurazione

en: Movie
it: Film

en: No value
it: Nessun valore

en: Instance
it: Istanza

en: Open Graph description
it: Descrizione Open Graph

en: A one to two sentence description of your page.
it: Una o due frasi per descrivere la tua pagina.

en: Landmark
it: Punto di riferimento

en: Add and configure
it: Aggiungi e configura

en: The metatag configuration has been saved.
it: La configurazione dei meta tag è stata salvata.

en: Are you sure you want to delete the configuration?
it: Sei sicuro di voler eliminare la configurazione?

en: Are you sure you want to revert the configuration?
it: Sei sicuro di voler ripristinare la configurazione?

en: The configuration has been reverted.
it: La configurazione è stata ripristinata.

en: Configure meta tag defaults.
it: Configura i metatag predefiniti.

en: Add default meta tags
it: Aggiungi meta tag predefiniti.
