Meta tags (7.x-1.0-unstable3) - en to ru translation catalogue (95 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Groups
ru: Группы

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: Article
ru: Статья

en: Edit
ru: Редактировать

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Country
ru: Страна

en: The configuration has been deleted.
ru: Конфигурация была удалена.

en: Book
ru: Книга

en: Export
ru: Экспортировать

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Album
ru: Альбом

en: Keywords
ru: Ключевые слова

en: Advanced
ru: Расширенные

en: Game
ru: Игра

en: Bar
ru: Полоса

en: Company
ru: Компания

en: Blog
ru: Блог

en: Override
ru: Переопределить

en: Profile
ru: Профиль

en: Defaults
ru: По умолчанию

en: City
ru: Город

en: Front page
ru: Главная страница

en: Activity
ru: Активность

en: Revert
ru: Вернуть

en: People
ru: Пользователи

en: Subtype
ru: Подтип

en: Website
ru: Вебсайт

en: Product
ru: Товар

en: Global
ru: Глобальный

en: Copyright
ru: Авторские права (Copyright)

en: Generator
ru: Генератор

en: University
ru: Университет

en: Activities
ru: Мероприятия

en: Organizations
ru: Организации

en: Meta tags
ru: Мета-теги

en: Websites
ru: Вебсайты

en: Edit configuration
ru: Редактировать конфигурацию

en: Director
ru: Директор

en: Canonical URL
ru: Канонический URL

en: Movie
ru: Фильм

en: Cafe
ru: Кафе

en: Restaurant
ru: Ресторан

en: School
ru: Школа

en: Sport
ru: Спорт

en: No value
ru: Нет значения

en: Food
ru: Еда

en: Open Graph meta tags
ru: Open Graph мета-теги

en: Businesses
ru: Бизнесы

en: Places
ru: Места

en: Products and Entertainment
ru: Товары и развлечения

en: Actor
ru: Актёр

en: 403 page not found
ru: 403 страница не найдена

en: 404 page not found
ru: 404 страница не найдена

en: Shortlink URL
ru: Короткая ссылка

en: Administer meta tags.
ru: Администрирование мета-тегов.

en: Edit meta tags.
ru: Редактировать мета теги.

en: Cache table for the generated meta tag output.
ru: Таблица кэша для сгенерированных мета-тегов.

en: Meta tag API
ru: Мета-тег API

en: Open Graph title
ru: Заголовок Open Graph

en: The title of your object as it should appear within the graph, e.g., <em>The Rock</em>.
ru: Название вашего объекта, как оно должно выглядеть в графе, например: <em>Скала</em>.

en: Open Graph type
ru: Тип Open Graph

en: The type of your object, e.g., <em>movie</em>.
ru: Тип вашего объекта, например: <em>фильм</em>.

en: Open Graph image
ru: Open Graph изображение

en: Open Graph URL
ru: Open Graph ссылка

en: Open Graph site name
ru: Open Graph название сайта

en: A human-readable name for your site, e.g., <em>IMDb</em>.
ru: Понятное название вашего сайта, например: <em>Агентство недвижимости</em>.

en: Open Graph description
ru: Описание Open Graph

en: A one to two sentence description of your page.
ru: Несколько предложений для описания вашей страницы.

en: Hotel
ru: Отель

en: Sports league
ru: Спортивная лига

en: Sports team
ru: Спортивная команда

en: Band
ru: Группа

en: Non-profit
ru: Неприбыльная организация

en: Athlete
ru: Спортсмен

en: Musician
ru: Музыкант

en: Politician
ru: Политик

en: Public figure
ru: Общественный деятель

en: Landmark
ru: Ориентир

en: State or province
ru: Штаты или провинции

en: Drink
ru: Выпивка

en: Song
ru: Песня

en: TV show
ru: ТВ шоу

en: Provides support for open graph meta tags.
ru: Обеспечивает поддержку для мета-тегов Open Graph.

en: Meta tag module form elements.
ru: Элементы формы модуля мета-тегов.

en: Add and configure
ru: Добавить и настроить

en: Configure meta tag defaults.
ru: Конфигурация мета-тагов по умолчанию.

en: Add default meta tags
ru: Добавить мета-теги по умолчанию

en: User interface for the Meta tag API.
ru: Пользовательский интерфейс к Meta tag API.
