Meta tags quick (7.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (18 entries)

en: Subject
de: Betreff

en: Message
de: Nachricht

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
de: Sie können nicht mehr als %number Nachrichten pro Stunde verschicken. Versuchen Sie es später noch einmal.

en: Your name
de: Ihr Name

en: Your e-mail address
de: Ihre E-Mail-Adresse

en: Send e-mail
de: E-Mail senden

en: You must enter a valid e-mail address.
de: Geben Sie eine gültige E-Mail-Adresse an.

en: Fields
de: Felder

en: Size of textfield
de: Größe des Textfeldes

en: Your message has been sent.
de: Ihre Nachricht wurde versendet.

en: Text area
de: Textbereich

en: The subject cannot contain linebreaks.
de: Der Betreff kann keine Zeilenumbrüche enthalten.

en: Email Contact Form
de: E-Mail Kontaktformular

en: %name-from sent an e-mail at %form.
de: %name-from hat eine E-Mail auf %form gesendet.

en: The maximum number of contact form submissions a user can perform per hour.
de: Die maximale Anzahl an Kontaktformularen, die ein Benutzer pro Stunde absenden kann.

en: Hourly threshold for a CCK Email contact form
de: Stündlicher Schwellenwert für ein CCK Email-Kontaktformular

en: @name sent a message using the contact form at @url.
de: @name schickte eine Nachricht über das Kontaktformular unter @url.

en: Email Contact Form Settings
de: E-Mail-Kontakt-Formulareinstellungen
