Meta tags quick (7.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: Subject
fr: Sujet

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
fr: Vous ne pouvez pas envoyer plus de %number messages par heure. Veuillez réessayer ultérieurement.

en: Your name
fr: Votre nom

en: Your e-mail address
fr: Votre adresse de courriel

en: Send e-mail
fr: Envoyer un courriel

en: You must enter a valid e-mail address.
fr: Vous devez saisir une adresse de courriel valide.

en: Fields
fr: Champs

en: Size of textfield
fr: Taille du champ texte

en: Your message has been sent.
fr: Votre message a été envoyé.

en: Text area
fr: Zone de texte

en: The subject cannot contain linebreaks.
fr: Le sujet ne peut pas contenir de retours à la ligne.

en: Email Contact Form
fr: Formulaire de Contact E-Mail

en: %name-from sent an e-mail at %form.
fr: %name-from a envoyé un e-mail depuis le formulaire %form.

en: The maximum number of contact form submissions a user can perform per hour.
fr: Le nombre maximal de soumissions de formulaires de contact qu'un utilisateur peut effectuer par heure.

en: Hourly threshold for a CCK Email contact form
fr: Seuil horaire pour un formulaire de contact CCK Email

en: @name sent a message using the contact form at @url.
fr: @name a envoyé un message en utilisant le formulaire de contact à @url.
