Meta tags quick (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Subject
it: Oggetto

en: Message
it: Messaggio

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
it: Non puoi inviare più di %number messaggi all'ora. Riprova più tardi.

en: Your name
it: Il tuo nome

en: Your e-mail address
it: Il tuo indirizzo e-mail

en: Send e-mail
it: Invia e-mail

en: You must enter a valid e-mail address.
it: Devi inserire un indirizzo e-mail valido.

en: Fields
it: Campi

en: Size of textfield
it: Dimensione del campo di testo

en: Your message has been sent.
it: Il messaggio è stato inviato.

en: Text area
it: Area di testo

en: The maximum number of contact form submissions a user can perform per hour.
it: Il massimo numero di inserimenti sul modulo di contatto che un utente può effettuare ogni ora.

en: @name sent a message using the contact form at @url.
it: @name ha inviato un messaggio utilizzando la form di contatto su @url.
