Meta tags quick (7.x-2.2) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Language
id: Bahasa

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Path
id: Jalur

en: Keywords
id: Kata kunci

en: Create
id: Buat

en: Global settings
id: Pengaturan global

en: General
id: Umum

en: Maximum length
id: Panjang maksimum

en: Text field
id: Bidang isian teks

en: Convert
id: Konversikan

en: Attach
id: Sisipkan

en: Text area
id: Area teks

en: Copyright
id: Hak Cipta

en: No content available.
id: Tidak ada konten yang tersedia.

en: The maximum length of the field in characters.
id: Panjang maksimum field dalam karakter.

en: Edit language
id: Edit bahasa

en: Select language
id: Pilih bahasa

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
id: Menemukan kesalahan ketika memproses @operation dengan argumen : @args
