Meta tags quick (7.x-2.4) - en to pt translation catalogue (27 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Language
pt: Idioma

en: Edit
pt: Editar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: Keywords
pt: Palavras-chave

en: Create
pt: Criar

en: Global settings
pt: Definições globais

en: General
pt: Geral

en: Maximum length
pt: Comprimento máximo

en: Text field
pt: Campo de texto

en: Convert
pt: Converter

en: Attach
pt: Anexar

en: day(s)
pt: dia(s)

en: Text area
pt: Área de texto

en: Copyright
pt: Direitos de autor

en: Abstract
pt: Abstrato

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
pt: %name: o valor não pode ser mais longo do que %max caracteres.

en: No content available.
pt: Conteúdo não disponível

en: Checkboxes
pt: Caixas de seleção

en: The maximum length of the field in characters.
pt: O comprimento máximo do campo em caracteres.

en: Edit language
pt: Editar idioma

en: Select language
pt: Selecionar o idioma

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
pt: Ocorreu um erro ao processar @operation com os argumentos: @args
