Meta tags quick (7.x-2.5) - en to it translation catalogue (28 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Edit
it: Modifica

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Path
it: Percorso

en: Keywords
it: Parole chiave

en: Create
it: Crea

en: Global settings
it: Impostazioni globali

en: General
it: Generale

en: Maximum length
it: Lunghezza massima

en: Text field
it: Campo di testo

en: Convert
it: Conversione

en: Attach
it: Allega

en: day(s)
it: giorno/i

en: Text area
it: Area di testo

en: Abstract
it: Astratto

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
it: %name: il valore non può essere più lungo di %max caratteri.

en: No content available.
it: Nessun contenuto disponibile.

en: Global keywords
it: Parole chiave globali

en: The maximum length of the field in characters.
it: Numero massimo di caratteri del campo.

en: Edit language
it: Modifica lingua

en: Select language
it: Selezionare una lingua

en: Robots
it: ROBOTS

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
it: Si è verificato un errore durante l'esecuzione di @operation con argomenti: @args
