Meta tags quick (7.x-2.6-rc1) - en to ru translation catalogue (45 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: Operations
ru: Операции

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: Language
ru: Язык

en: Edit
ru: Редактировать

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Path
ru: Путь

en: Keywords
ru: Ключевые слова

en: Create
ru: Создать

en: Global settings
ru: Глобальные настройки

en: General
ru: Общий

en: Maximum length
ru: Максимальная длина

en: Text field
ru: Текстовое поле

en: Convert
ru: Преобразовать

en: Attach
ru: Прикрепить

en: day(s)
ru: день(дней)

en: Text area
ru: Текстовая область

en: Copyright
ru: Авторские права (Copyright)

en: Abstract
ru: Абстрактный

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
ru: %name: значение не может превышать %max символов.

en: No content available.
ru: Нет доступных материалов.

en: Metatags
ru: Мета-теги

en: Global keywords
ru: Глобальные ключевые слова

en: Auto-keywords vocabularies
ru: Словари автоматических ключевых слов

en: Revisit after
ru: Пересмотреть после

en: Checkboxes
ru: Блоки флажков

en: The maximum length of the field in characters.
ru: Максимальная длина поля в символах.

en: Edit language
ru: Редактировать язык

en: Select language
ru: Выберите язык

en: Canonical URL
ru: Канонический URL

en: Enter a short abstract. Typically it is one sentence.
ru: Введите короткую аннотацию. Обычно достаточно одного предложения.

en: Canonical URLs are used from the search engines, and allow them to not report duplicate titles for HTML pages that are accessible from different URLs. Use a relative URL without the initial slash; canonical URLs that point to a different domain are normally not accepted.
ru: Canonical URL предназначен для поисковых систем, чтобы избавиться от дублей страниц, доступных по разным адресам. Укажите относительный путь без слеша в начале.

en: Enter a short copyright statement.
ru: Введите короткое заявление авторского права.

en: Generate meta tags content from the node body
ru: Создавать мета-теги на основе полного текста материала.

en: Generate meta tags content from the node teaser
ru: Создавать мета-теги на основе аннотации к материалу

en: Generate meta tags content from the node teaser, or the node body when the node teaser is empty
ru: Создавать мета-теги на основе аннотации к материалу или на основе полного текста, если аннотация отсутствует

en: Generation source
ru: Источник данных

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
ru: Возникла ошибка в процессе @operation с аргументами: @args

en: Edit meta tags
ru: Редактирование мета-тегов

en: Path:
ru: Путь:

en: Manage Paths
ru: Настройки для путей

en: Path-Based Metatags
ru: Метатеги для адресов

en: Auto settings
ru: Автоматические настройки
