Metropolis (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (11 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Slideshow
fa: اسلایدشو

en: Register
fa: ثبت‌نام

en: Login
fa: ورود

en: Help
fa: راهنما

en: Footer
fa: پاورقی

en: Logout
fa: خروج

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Submitted by !username on !datetime.
fa: فرستاده شده توسط !username در !datetime.

en: Highlighted
fa: موارد برجسته
