Metropolis (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Slideshow
fr: Diaporama

en: Register
fr: S'inscrire

en: Login
fr: Identifiant

en: Help
fr: Aide

en: Footer
fr: Pied de page

en: Logout
fr: Déconnexion

en: Sidebar
fr: Barre latérale

en: Content top
fr: Haut de contenu

en: Superfish menu
fr: Menu Superfish

en: Main content
fr: Contenu principal

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: Submitted by !username on !datetime.
fr: Soumis par !username le !datetime.

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: published by !username on !datetime
fr: publié par !username le !datetime
