Metropolis (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Slideshow
ja: スライドショー

en: Register
ja: 登録

en: Login
ja: ログイン

en: Help
ja: ヘルプ

en: Footer
ja: フッター

en: Logout
ja: ログアウト

en: Sidebar
ja: サイドバー

en: Content top
ja: トップコンテンツ

en: Page top
ja: ページの先頭

en: Page bottom
ja: ページの最後

en: Submitted by !username on !datetime.
ja: 投稿者：!username 日時：@datetime

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: published by !username on !datetime
ja: !username によって !datetime に投稿されました
