Multi-step forms (7.x-1.0-beta4) - en to nl translation catalogue (36 entries)

en: Submit
nl: Indienen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Edit
nl: Bewerken

en: Name
nl: Naam

en: Back
nl: Terug

en: Continue
nl: Doorgaan

en: Email
nl: E-mail

en: Your name
nl: Uw naam

en: Textfield
nl: Tekstveld

en: Education
nl: Opleiding

en: Textarea
nl: Tekstvlak

en: About you
nl: Over u

en: Web site
nl: Website

en: Anything else
nl: Alle andere

en: Continue ››
nl: Doorgaan ››

en: This action will reset all values you have entered. Do you wish to continue?
nl: Deze actie zet alle voorgaande waarden terug. Weet u zeker dat u wilt doorgaan?

en: This action will reset the form and all data you have entered will be lost. Do you whish to continue?
nl: Deze actie zal het formulier en alle waarden die u ingaf terugzetten. Weet u zeker dat u wilt doorgaan?

en: This example demonstrates how several forms can live on one page.
nl: Dit voorbeeld laat zien hoe verschillende formulieren op een pagina samengaan.

en: Mforms example
nl: Mforms-voorbeeld

en: Mforms summary
nl: Mforms korte inhoud

en: Session storage
nl: Sessie-opslag

en: More forms
nl: Meer formulieren

en: Ajax forms
nl: AJAX-formulieren

en: Mforms Example
nl: Mforms-voorbeeld

en: Element loaded by ajax
nl: Element ingeladen door middel van AJAX

en: Submitted value
nl: Opgeslagen waarde

en: Confirm the data entered is correct
nl: Bevestig dat de waarden correct ingegeven zijn

en: all went fine, enjoy!
nl: alles is ok, veel plezier!

en: Field 1
nl: Veld 1

en: Edit form 2
nl: Formulier 2 bewerken

en: Field 2
nl: Veld 2

en: Your web site
nl: Uw website

en: Hobby
nl: Hobbie

en: You have to confirm...
nl: U dient te bevestigen...

en: Chosen form element
nl: Gekozen formulierelement

en: All went fine, enjoy!
nl: Alles is ok, veel plezier!
