Mica (7.x-1.10) - en to de translation catalogue (28 entries)

en: Title
de: Titel

en: Type
de: Typ

en: more
de: mehr

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Feed
de: Newsfeed

en: All
de: Alle

en: Year
de: Jahr

en: Page
de: Seite

en: Month
de: Monat

en: Desc
de: Absteigend

en: Week
de: Woche

en: Day
de: Tag

en: Events
de: Veranstaltungen

en: Sort by
de: Sortierung

en: Updated date
de: Aktualisierungszeitpunkt

en: body
de: Textkörper

en: Apply
de: Anwenden

en: Publications
de: Veröffentlichungen

en: Offset
de: Versatz

en: Upcoming Events
de: Bevorstehende Veranstaltungen

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: The @label field of the node.
de: Das @label-Feld des Beitrags.

en: Fulltext search
de: Volltextsuche

en: Data export
de: Datenexport

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Upcoming events block
de: Block der zukünftigen Events.

en: Events Calendar
de: Veranstaltungskalender
