Mica (7.x-1.10) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Title
id: Judul

en: Type
id: Jenis

en: more
id: selengkapnya

en: Feed
id: Umpan

en: Name
id: Nama

en: All
id: Semua

en: Year
id: Tahun

en: Block
id: Blok

en: Page
id: Halaman

en: Month
id: Bulan

en: Week
id: Pekan

en: Day
id: Hari

en: Events
id: Acara

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Updated date
id: Tanggal pembaruan

en: Community
id: Komunitas

en: body
id: isi

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Asc
id: Urutan turun
