Mica (7.x-1.10) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Title
fr: Titre

en: more
fr: plus

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Feed
fr: Flux

en: Name
fr: Nom

en: All
fr: Tout

en: Year
fr: Année

en: Block
fr: Bloc

en: Month
fr: Mois

en: Week
fr: Semaine

en: Day
fr: Jour

en: Events
fr: Évènements

en: Sort by
fr: Trier par

en: Updated date
fr: Date de mise à jour

en: Community
fr: Communauté

en: body
fr: corps

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: The @label field of the node.
fr: Le champ @label du nœud.

en: Fulltext search
fr: Recherche en texte intégral

en: Data export
fr: Exportation de données

en: Master
fr: Principal

en: Upcoming events block
fr: Bloc des événements à venir

en: Events Calendar
fr: Calendrier d'évènements

en: No publication found.
fr: Aucune publication trouvée.

en: - All -
fr: - Tous -

en: Search Filters
fr: Filtres de recherche

en: Text (indexed)
fr: Texte (indexé)
