Mica (7.x-1.43) - en to th translation catalogue (61 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: delete
th: ลบ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: On
th: เปิด

en: Categories
th: หมวดหมู่

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: Search
th: ค้นหา

en: None
th: ไม่มี

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: Country
th: ประเทศ

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Variable
th: ตัวแปร

en: Category
th: หมวดหมู่

en: edit
th: แก้ไข

en: Import
th: นำเข้า

en: Export
th: ส่งออก

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Maximum age
th: อายุสูงสุด

en: View
th: ดู

en: Total
th: ทั้งหมด

en: ID
th: ไอดี

en: Statistics
th: สถิติ

en: Advanced search
th: ค้นหาแบบละเอียด

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: Email
th: อีเมล

en: User ID
th: รหัสผู้ใช้

en: Contact
th: ติดต่อ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Logo
th: โลโก้

en: From
th: จาก

en: Details
th: รายละเอียด

en: Address
th: ที่อยู่

en: Calendar
th: ปฏิทิน

en: Table
th: ตาราง

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: Other
th: อื่นๆ

en: Operator
th: ผู้ประกอบการ

en: Street
th: ถนน

en: City
th: จังหวัด

en: Key
th: คีย์

en: Unit
th: หน่วย

en: Blogs
th: บล็อก

en: Website
th: เว็บไซต์

en: comment
th: ความคิดเห็น

en: Complete
th: เสร็จ

en: Variables
th: ตัวแปร

en: Menus
th: เมนู

en: Postal Code
th: รหัสไปรษณีย์

en: Telephone
th: โทรศัพท์

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: and
th: และ

en: Target
th: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.

en: Contact Name
th: ชื่อผู้ติดต่อ

en: Weight for @title
th: ลำดับความสำคัญของ  %title
