Mica (7.x-4.4-rc1) - en to sv translation catalogue (112 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: delete
sv: radera

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Article
sv: Artikel

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: On
sv: På

en: Tags
sv: Etiketter

en: Resources
sv: Resurser

en: Projects
sv: Projekt

en: Project
sv: Projekt

en: Categories
sv: Kategorier

en: Go
sv: Gå till

en: Edit
sv: Redigera

en: Date
sv: Datum

en: Search
sv: Sök

en: None
sv: Ingen

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Country
sv: Land

en: Weight
sv: Vikt

en: Variable
sv: Variabel

en: Parent
sv: Ovanliggande

en: Depth
sv: Djup

en: Category
sv: Kategori

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Import
sv: Importera

en: Export
sv: Exportera

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Summary
sv: Sammanfattning

en: Maximum age
sv: Största ålder

en: View
sv: Visa

en: Notes
sv: Anteckningar

en: Event
sv: Händelse

en: Total
sv: Totalt

en: Statistics
sv: Statistik

en: Advanced search
sv: Avancerad sökning

en: Content type
sv: Innehållstyp

en: Email
sv: E-post

en: Files
sv: Filer

en: User ID
sv: Användar-ID

en: Contact
sv: Kontakt

en: All
sv: Alla

en: Logo
sv: Logotyp

en: Site
sv: Webbplats

en: Contacts
sv: Kontakter

en: From
sv: Från

en: Comment
sv: Kommentar

en: Published
sv: Publicerad

en: Details
sv: Detaljer

en: Model
sv: Modell

en: Address
sv: Adress

en: Calendar
sv: Kalender

en: Example
sv: Exempel

en: Table
sv: Tabell

en: Events
sv: Aktiviteter

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: Other
sv: Övriga

en: Street
sv: Gata

en: City
sv: Stad

en: State/Province
sv: Län/landskap

en: Gender
sv: Kön

en: Key
sv: Nyckel

en: to
sv: till

en: Unit
sv: Enhet

en: Instructions
sv: Instruktioner

en: Reference
sv: Referens

en: Blogs
sv: Bloggar

en: Forums
sv: Forum

en: Website
sv: Webbplats

en: Access Denied
sv: Åtkomst nekad

en: Missing
sv: Saknas

en: on
sv: på

en: Documents
sv: Dokument

en: Minutes
sv: Minuter

en: comment
sv: kommentar

en: Content Type
sv: Innehållstyp

en: Complete
sv: Slutförd

en: Apply
sv: Applicera

en: Variables
sv: Variabler

en: Menus
sv: Menyer

en: Abstract
sv: Abstrakt

en: Postal Code
sv: Postnummer

en: Telephone
sv: Telefon

en: Family
sv: Familj

en: About
sv: Om

en: and
sv: och

en: Target
sv: Mål

en: Dataset
sv: Datauppsättning

en: Acronym
sv: Akronym

en: Relations
sv: Relationer

en: Matched
sv: Stämde överens

en: Data Source
sv: Datakälla

en: Main menu
sv: Huvudmeny

en: Contact Name
sv: Kontakt namn

en: Start year
sv: Startår

en: End year
sv: Slutår

en: Value type
sv: Typ av värde

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
sv: <em>Huvudmenyn</em> används på många webbplatser för att visa webbplatsens huvudsektioner, ofta i en navigationsrad högst upp.

en: Basic page
sv: Enkel sida

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
sv: Använd <em>enkla sidor</em> för ditt statiska innehåll, såsom en sida "Om oss".

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
sv: Använd etiketter för att gruppera artiklar med liknande ämnen till kategorier.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
sv: Ange en kommaseparerad lista med ord för att beskriva ditt innehåll.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
sv: Använd <em>artiklar</em> för tidskänsligt innehåll som nyheter, pressreleaser eller blogginlägg.

en: Upload an image to go with this article.
sv: Ladda upp en bild tillsammans med denna artikel.

en: Weight for @title
sv: Vikt för @title

en: Measure
sv: Mäta
