Mica (7.x-5.0-rc2) - en to bn translation catalogue (47 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Article
bn: আর্টিকেল

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Categories
bn: বিভাগসমূহ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: None
bn: একটিও নয়

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Weight
bn: ভর

en: Category
bn: বিভাগ

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Import
bn: আমদানী

en: Export
bn: রপ্তানী

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: Update
bn: আপডেট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Statistics
bn: পরিসংখ্যান

en: Advanced search
bn: বিশেষ অনুসন্ধান

en: Content type
bn: কন্টেন্টের ধরণ

en: Email
bn: ইমেইল

en: User ID
bn: ব্যবহারকারীর আইডি

en: All
bn: সমস্ত

en: Block
bn: ব্লক

en: Logo
bn: লোগো

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Details
bn: বিস্তারিত

en: Table
bn: টেবিল

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: Blogs
bn: ব্লগসমূহ

en: Forums
bn: ফোরাম

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Main menu
bn: প্রধান মেনু

en: Weight for @title
bn: @title এর ভর
