Mica (7.x-5.1-rc1) - en to fi translation catalogue (143 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: delete
fi: poista

en: title
fi: otsikko

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Age
fi: Ikä

en: Description
fi: Kuvaus

en: more
fi: lisää

en: Article
fi: Artikkeli

en: Enabled
fi: Käytössä

en: On
fi: Käytössä

en: Tags
fi: Tagit

en: Resources
fi: Resurssit

en: Projects
fi: Projektit

en: Project
fi: Projekti

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Go
fi: Mene

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Country
fi: Maa

en: Weight
fi: Paino

en: Variable
fi: Muuttuja

en: Parent
fi: Isäntä

en: Depth
fi: Syvyys

en: Category
fi: Kategoria

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Import
fi: Tuo

en: Export
fi: Vie

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Update
fi: Päivitys

en: Maximum age
fi: Maksimi-ikä

en: View
fi: Näytä

en: Dimensions
fi: Mittasuhteet

en: Notes
fi: Lisätietoa

en: Event
fi: Tapahtumat

en: Total
fi: Yhteensä

en: Statistics
fi: Tilastot

en: Advanced search
fi: Tarkempi haku

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Files
fi: Tiedostot

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: All
fi: Kaikki

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Site
fi: Sivusto

en: Contacts
fi: Yhteyshenkilöt

en: From
fi: Lähettäjä

en: Comment
fi: Kommentti

en: Published
fi: Julkaistu

en: Range
fi: Alue

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Address
fi: Osoite

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: Example
fi: Esimerkki

en: Table
fi: Taulukko

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Other
fi: Muu

en: Operator
fi: Operaattori

en: Street
fi: Katuosoite

en: City
fi: Kaupunki

en: State/Province
fi: Osavaltio/Provinssi

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Updated date
fi: Päivitetty

en: Gender
fi: Sukupuoli

en: Key
fi: Avain

en: Countries
fi: Maat

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: published
fi: julkaistu

en: Period
fi: Ajanjakso

en: body
fi: sisältö

en: author
fi: kirjoittaja

en: Unit
fi: Yksikkö

en: Instructions
fi: Ohjeet

en: Reference
fi: Viittaus

en: Blogs
fi: Blogit

en: Forums
fi: Foorumit

en: Access Denied
fi: Pääsy kielletty

en: Missing
fi: Puuttuu

en: Documents
fi: Dokumentit

en: Minutes
fi: Minuutit

en: comment
fi: kommentti

en: Review
fi: Tarkistus

en: Content Type
fi: Sisältötyyppi

en: Run
fi: Suorita

en: Complete
fi: Valmis

en: Apply
fi: Käytä

en: Variables
fi: Muuttujat

en: Authors
fi: Alkuperäinen tekijä

en: Menus
fi: Valikot

en: Postal Code
fi: Postinumero

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: Telephone
fi: Puhelin

en: Rebuild
fi: Uudelleenrakenna

en: About
fi: Tietoja

en: and
fi: ja

en: Target
fi: Kohde

en: Acronym
fi: Lyhenne

en: Relations
fi: Suhteet

en: Rebuild menus
fi: Uudelleenrakenna valikot

en: Main menu
fi: Päävalikko

en: label
fi: etiketti

en: Bulk operations
fi: Bulkkitoiminnot

en: Start year
fi: Aloittava vuosi

en: End year
fi: Lopettava vuosi

en: Value type
fi: Arvon tyyppi

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Enter a feed URL.
fi: Syötä syötteen verkko-osoite.

en: Download of @url failed with code !code.
fi: Lataus verkko-osoitteesta @url epäonnistui koodilla !code.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
fi: <em>Päävalikkoa</em> käytetään usein esittämään sivuston pääalueet, valikko esitetään usein esimerkiksi navigointipalkin yläpuolella.

en: Basic page
fi: Perussivu

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fi: Käytä <em>perussivuja</em> staattiseen sisältöösi kuten esimerkiksi "Tietoa meistä" sivu.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
fi: Käytä tageja samantyyppisten artikkeleiden luokittelussa kategorioihin.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
fi: Syötä pilkuilla eroteltu lista sanoista jotka kuvaavat sisältöäsi.

en: Event Date
fi: Tapahtuman päivämäärä

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
fi: Käytä <em>artikkeleita</em> aikasensitiiviselle sisällölle kuten uutiset, lehdistötiedotteet tai blogipostit.

en: Upload an image to go with this article.
fi: Lataa artikkeliin liittyvä kuva.

en: Weight for @title
fi: Paino kentälle @title

en: Importing (@progress %)
fi: Tuodaan Tuodaan (@progress %)

en: There are no new @entities.
fi: Uusia @entities ei löytynyt.

en: Created @number @entity | Created @number @entities
fi[0]: Luotu @number entiteettiä tyyppiä @entity
fi[1]: Luotu @number entiteettiä tyyppejä @entities

en: Updated @number @entity | Updated @number @entities
fi[0]: Päivitetty @number entiteettiä tyyppiä @entity
fi[1]: Päivitetty @number entiteettiä tyyppejä @entities

en: Failed importing @number @entity | Failed importing @number @entities
fi[0]: @number entiteetin tyyppiä @entity tuonti epäonnistui.
fi[1]: @number entiteetin tyyppiä @entity tuonti epäonnistui.

en: Master
fi: Isäntä

en: Provide a checkbox to select the row for bulk operations.
fi: Tarjoa valintaruutu rivin valitsemiseksi bulkkitoimintoa varten.

en: Territory
fi: Alue

en: Territories
fi: Alueet
