Mica (7.x-6.0-rc1) - en to kn translation catalogue (109 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: title
kn: ತಲೆಬರಹ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Age
kn: ಪ್ರಾಯ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Article
kn: ಬರಹ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Resources
kn: ಸಂಪನ್ಮೂಲಗಳು

en: Project
kn: ಪರಿಯೋಜನೆ

en: Categories
kn: ವರ್ಗಗಳು

en: Go
kn: ಹೋಗು

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Country
kn: ಕಂಟ್ರಿ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Variable
kn: ಮಾರ್ಪಡಿಸಬಹುದಾದ

en: Parent
kn: ಮೂಲ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Summary
kn: ಸಾರಾಂಶ

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Notes
kn: ಟಿಪ್ಪಣಿಗಳು

en: Event
kn: ಸಂದರ್ಭ(ಎವೆಂಟ್)

en: Total
kn: ಒಟ್ಟಾರೆ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Statistics
kn: ಅಂಕಿಅಂಶಗಳು

en: Content type
kn: ವಿಷಯದ ಬಗೆ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Files
kn: ಕಡತಗಳು

en: User ID
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಐಡಿ

en: Contact
kn: ಸಂಪರ್ಕ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Logo
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Contacts
kn: ಸಂಪರ್ಕವಿಳಾಸಗಳು

en: From
kn: ಯಿಂದ

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Range
kn: ವ್ಯಾಪ್ತಿ

en: Details
kn: ವಿವರಣೆಗಳು

en: Model
kn: ಮಾದರಿ

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: Calendar
kn: ದಿನಸೂಚಿ

en: Example
kn: ಉದಾಹರಣೆ

en: Table
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Events
kn: ಕಾರ್ಯಕ್ರಮಗಳು

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Operator
kn: ಕಾರ್ಯನಿರ್ವಾಹಕ

en: Street
kn: ಬೀದಿ

en: Gender
kn: ಲಿಂಗ

en: Key
kn: ಕೀಲಿ

en: to
kn: ಗೆ

en: ‹ previous
kn: ‹ ಹಿಂದಿನ

en: next ›
kn: ಮುಂದಿನ ›

en: Unit
kn: ಘಟಕ

en: Blogs
kn: ಬ್ಲಾಗ್ ಗಳು

en: Access Denied
kn: ನಿಲುಕನ್ನು ನಿರಾಕರಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Missing
kn: ಕಾಣೆಯಾಗಿದೆ

en: on
kn: ನಲ್ಲಿನ

en: Documents
kn: ದಸ್ತಾವೇಜುಗಳು

en: Minutes
kn: ನಿಮಿಷಗಳು

en: comment
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆ

en: News
kn: ಸಮಾಚಾರ

en: Review
kn: ಅವಲೋಕಿಸು

en: Run
kn: ಚಲಾಯಿಸು

en: Complete
kn: ಪೂರ್ಣ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Variables
kn: ಚರಮೌಲ್ಯ

en: Authors
kn: ಲೇಖಕರು

en: Menus
kn: ಮೆನುಗಳು

en: « first
kn: « ಮೊದಲ

en: last »
kn: ಕೊನೆಯ »

en: Telephone
kn: <b>ದೂರವಾಣಿ</b>

en: Family
kn: ಕುಲ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Field Name
kn: ಕ್ಷೇತ್ರದ ಹೆಸರು

en: Target
kn: ಗುರಿ

en: Dataset
kn: ದತ್ತಾಂಶಗಳು

en: Acronym
kn: ಸಂಕ್ಷಿಪ್ತರೂಪ

en: label
kn: ಲೇಬಲ್

en: Delete selected items
kn: ಆಯ್ದ ಅಂಶಗಳನ್ನು ಅಳಿಸು

en: Script
kn: ಸ್ಕ್ರಿಪ್ಟ್

en: Connection Type
kn: ಸಂಪರ್ಕದ ಬಗೆ

en: Network
kn: ಜಾಲಬಂಧ

en: Basic page
kn: ಮೂಲ ಪುಟ
