Mica (7.x-6.0) - en to el translation catalogue (122 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: delete
el: διαγραφή

en: title
el: τίτλος

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Age
el: Ηλικία

en: Description
el: Περιγραφή

en: more
el: περισσότερα

en: Article
el: Άρθρο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: On
el: Ανοικτό

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Resources
el: Πηγές

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: None
el: Κανένα

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Country
el: Χώρα

en: Weight
el: Βάρος

en: Variable
el: Μεταβλητή

en: Parent
el: Γονέας

en: Depth
el: Βάθος

en: Category
el: Κατηγορία

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Summary
el: Περίληψη

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Maximum age
el: Μέγιστη ηλικία

en: Add
el: Προσθήκη

en: View
el: Προβολή

en: Dimensions
el: Διαστάσεις

en: Notes
el: Παρατηρήσεις

en: Event
el: Συμβάν

en: Total
el: Συνολικό κόστος

en: Statistics
el: Στατιστικά

en: Advanced search
el: Σύνθετη αναζήτηση

en: Content type
el: Τύπος περιεχομένου

en: Files
el: Αρχεία

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: All
el: Όλες

en: Block
el: Μπλοκ

en: Page
el: Σελίδα

en: Logo
el: Λογότυπο

en: Site
el: Ιστοσελίδα

en: Contacts
el: Επαφές

en: From
el: Από

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Desc
el: Φθί

en: Calendar
el: Ημερολόγιο

en: Example
el: Παράδειγμα

en: Table
el: Πίνακας

en: Events
el: Γεγονότα

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: Other
el: Άλλο

en: N
el: Β

en: Operator
el: Τελεστής

en: City
el: Πόλη

en: State/Province
el: Νομός/Περιοχή

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Updated date
el: Ημερομηνία ενημέρωσης

en: Gender
el: Γένος

en: Key
el: Κλειδί

en: ‹ previous
el: ‹ προηγούμενη

en: next ›
el: επόμενη ›

en: published
el: δημοσιευμένο

en: Period
el: Περίοδος

en: author
el: συγγραφέας

en: Instructions
el: Οδηγίες

en: Reference
el: Αναφορά

en: Blogs
el: Ιστολόγια

en: Forums
el: Φόρουμ

en: Website
el: Ιστοσελίδα

en: Missing
el: Μη διαθέσιμα

en: on
el: ανοικτό

en: Documents
el: Έγγραφα

en: comment
el: σχόλιο

en: Review
el: Επισκόπηση

en: Content Type
el: Τύπος περιεχομένου

en: Complete
el: Ολοκληρωμένη

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Variables
el: Μεταβλητές

en: Menus
el: Μενού

en: « first
el: « πρώτη

en: last »
el: τελευταία »

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: About
el: Περί

en: and
el: και

en: Target
el: Στόχος

en: Acronym
el: Ακρώνυμο

en: Relations
el: Σχέσεις

en: Main menu
el: Κύριο μενού

en: label
el: ετικέτα

en: Start year
el: Έτος έναρξης

en: End year
el: Έτος τέλους

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
el: Το <em>Κύριο</em> μενού χρησιμοποιείται σε πολλές ιστοσελίδες για να δείχνει τις κεντρικές ενότητες της ιστοσελίδας, συχνά σε ένα μενού πλοήγησης στην κορυφή.

en: Basic page
el: Βασική σελίδα

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
el: Χρησιμοποιήστε τις <em>βασικές σελίδες</em> για το στατικό σας περιεχόμενο, όπως μια σελίδα 'Σχετικά'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
el: Χρησιμοποιήστε ετικέτες για να ομαδοποιήσετε τα άρθρα σε κατηγορίες με παρόμοιο θέμα.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
el: Εισάγετε μία λίστα λέξεων, χωρισμένες με κόμματα, που περιγράφουν το περιεχόμενό σας.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
el: Χρησιμοποιήστε τα <em>άρθρα</em> για ευαίσθητο στο χρόνο περιεχόμενο όπως νέα, δελτία τύπου ή ιστολογήματα.

en: Upload an image to go with this article.
el: Αποστολή μιας εικόνας που θα συνοδεύει το άρθρο.

en: Weight for @title
el: Βάρος για τον @title

en: Asc
el: Αύξ
