Mica (7.x-7.0-rc1) - en to cy translation catalogue (68 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: delete
cy: dileu

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Remove
cy: Symud

en: Age
cy: Oed

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: On
cy: Ymlaen

en: Tags
cy: Tagiau

en: Categories
cy: Categorïau

en: Edit
cy: Golygu

en: Date
cy: Dyddiad

en: Search
cy: Chwilio

en: None
cy: Dim

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Country
cy: Gwlad

en: Weight
cy: Pwysau

en: Variable
cy: Newidiol

en: Parent
cy: Rhiant

en: Depth
cy: Dyfnder

en: Category
cy: Categori

en: Name
cy: Enw

en: edit
cy: golygu

en: Import
cy: Mewnfudo

en: Export
cy: Allfudo

en: Save
cy: Cadw

en: Update
cy: Diweddaru

en: Add
cy: Ychwanegu

en: View
cy: Gweld

en: Total
cy: Cyfanswm

en: Statistics
cy: Ystadegaeth

en: Advanced search
cy: Chwiliad uwch

en: Files
cy: Ffeiliau

en: Contact
cy: Cyswllt

en: All
cy: I gyd

en: From
cy: Gan

en: Comment
cy: Sylw

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Details
cy: Manylion

en: Address
cy: Cyfeiriad

en: Calendar
cy: Calendr

en: Table
cy: Tabl

en: Events
cy: Digwyddiadau

en: Configuration
cy: Ffurfweddiad

en: Other
cy: Arall

en: Operator
cy: Gweithredydd

en: Street
cy: Stryd

en: City
cy: Tref

en: State/Province
cy: Sir

en: Key
cy: Allwedd

en: Blogs
cy: Blogiau

en: Forums
cy: Fforymau

en: Documents
cy: Dogfennau

en: details
cy: manylion

en: comment
cy: sylw

en: Apply
cy: Ceisio

en: Menus
cy: Dewislenni

en: and
cy: ac

en: Start year
cy: Y flwyddyn ddechreuol

en: End year
cy: Blwyddyn diweddu

en: Value type
cy: Math o werth

en: Event Date
cy: Dyddiad Digwyddiad
