Mica (7.x-7.0-rc2) - en to ps translation catalogue (47 entries)

en: Home
ps: کور

en: Title
ps: سرلیک

en: Body
ps: تنه

en: Status
ps: حالت

en: Delete
ps: ړنګول

en: Submit
ps: ولیګه

en: Cancel
ps: ړنګونه

en: Remove
ps: لركول

en: Description
ps: سپړنه

en: Article
ps: مقاله

en: Tags
ps: بچوي

en: Edit
ps: سمون

en: Date
ps: نيټه

en: Search
ps: لټون

en: None
ps: هېڅ يو

en: Weight
ps: وزن

en: Variable
ps: بدلیده

en: Parent
ps: پلرين

en: Category
ps: ټولی

en: Name
ps: نوم

en: Import
ps: واردول

en: Export
ps: بهرول

en: Summary
ps: لنډیز

en: Update
ps: اوسمهالیز

en: Add
ps: زیاتول

en: View
ps: ليد

en: URL
ps: پته (URL)

en: ID
ps: پېژند

en: Statistics
ps: احسائيه

en: Advanced search
ps: پرمخ تللی لټون

en: Email
ps: بریښنالیک

en: All
ps: ټول

en: Comment
ps: تبصره

en: Published
ps: خپاره شوي

en: Details
ps: سپړنې

en: Table
ps: لښتيال

en: Configuration
ps: سازول

en: Other
ps: نور

en: Key
ps: کيلی

en: Forums
ps: هجره (بحث فورمونه)

en: Missing
ps: ورك

en: Apply
ps: تطبيقول

en: Variables
ps: بدلیدنې

en: Menus
ps: غورنۍ

en: About
ps: په اړه

en: and
ps: او

en: Target
ps: موخه
