Mica (7.x-7.0-rc4) - en to cs translation catalogue (105 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: delete
cs: smazat

en: Status
cs: Stav

en: Register
cs: Registrovat

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Operations
cs: Operace

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Age
cs: Věk

en: Description
cs: Popis

en: Article
cs: Článek

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: On
cs: Zapnuto

en: Tags
cs: Štítky

en: Resources
cs: Zdroje

en: Project
cs: Projekt

en: Categories
cs: Kategorie

en: Go
cs: Přejít

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Search
cs: Hledat

en: None
cs: Žádné

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Country
cs: Země

en: Weight
cs: Váha

en: Variable
cs: Proměnná

en: Parent
cs: Nadřazený

en: Depth
cs: Hloubka

en: Category
cs: Kategorie

en: Name
cs: Jméno

en: edit
cs: upravit

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: Summary
cs: Souhrn

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Add
cs: Přidat

en: View
cs: Zobrazit

en: Notes
cs: Poznámky

en: Total
cs: Celkem

en: Statistics
cs: Statistiky

en: Advanced search
cs: Pokročilé vyhledávání

en: Content type
cs: Typ obsahu

en: Email
cs: E-mail

en: Files
cs: Soubory

en: User ID
cs: ID uživatele

en: Contact
cs: Kontakt

en: All
cs: Vše

en: From
cs: Od

en: Comment
cs: Komentář

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Range
cs: Rozsah

en: Details
cs: Detaily

en: Address
cs: Adresa

en: Calendar
cs: Kalendář

en: Example
cs: Příklad

en: Table
cs: Tabulka

en: Events
cs: Události

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Other
cs: Jiné

en: Operator
cs: Operátor

en: Street
cs: Ulice

en: City
cs: Město

en: State/Province
cs: Stát/Provincie

en: Key
cs: Klíč

en: Countries
cs: Země

en: Unit
cs: Jednotka

en: Blogs
cs: Blogy

en: Forums
cs: Fórum

en: Website
cs: Webová stránka

en: Missing
cs: Chybějící

en: Documents
cs: Dokumenty

en: details
cs: detaily

en: Minutes
cs: Minuty

en: comment
cs: komentář

en: Content Type
cs: Typ obsahu

en: Complete
cs: Dokončit

en: Apply
cs: Použít

en: Variables
cs: Proměnné

en: Menus
cs: Menu

en: Postal Code
cs: PSČ

en: Telephone
cs: Telefon

en: Rebuild
cs: Znovu sestavit

en: Print
cs: Tisk

en: About
cs: Popis

en: and
cs: a

en: Target
cs: Cíl

en: Acronym
cs: Zkratka

en: Relations
cs: Vztahy

en: Matched
cs: Souhlasí

en: Main menu
cs: Hlavní menu

en: Bulk operations
cs: Hromadné úpravy

en: Start year
cs: Počáteční rok

en: End year
cs: Konečný rok

en: Value type
cs: Typ hodnoty

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
cs: <em>Hlavní</em> menu na mnoha stránkách zobrazuje hlavní sekce stránek a často se nachází v horní navigační liště.

en: Basic page
cs: Základní stránka

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
cs: Pro statický obsah typu "O nás" použijte <em>základní stránky</em>.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
cs: Použijte tagy pro seskupení článků podle podobných témat v katergoriích

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
cs: K popisu obsahu zadejte seznam slov oddělených čárkami.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
cs: <em>Články</em> lze použít pro stárnoucí obsah, jako jsou novinky, tiskové zprávy nebo blogy.

en: Upload an image to go with this article.
cs: Nahrát obrázek k tomuto článku

en: Weight for @title
cs: Váha pro @title
