Mica (7.x-7.0) - en to mr translation catalogue (65 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: delete
mr: मिटवा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Register
mr: नोंदणी

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Age
mr: वय

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Article
mr: लेख

en: Enabled
mr: समर्थ

en: On
mr: वर

en: Resources
mr: संसाधने

en: Project
mr: प्रकल्प

en: Categories
mr: केटेगरीज

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Search
mr: शोध

en: None
mr: काहीच नाही

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Country
mr: देश

en: Weight
mr: मुल्य

en: Depth
mr: खोल

en: Category
mr: वर्ग

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Import
mr: आयात

en: Export
mr: निर्यात

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Summary
mr: संक्षेप

en: Update
mr: अपडेट

en: Maximum age
mr: जास्तीतजास्त वय

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: View
mr: बघा

en: Notes
mr: टिप्पणी

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: Total
mr: एकूण

en: ID
mr: आय डी

en: Advanced search
mr: विस्तृत शोध

en: Email
mr: ईमेल

en: Files
mr: फाईल्स

en: Contact
mr: संपर्क

en: All
mr: सर्व

en: Logo
mr: प्रतिक-चिन्ह

en: Site
mr: संकेतस्थळ

en: From
mr: कडून

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Address
mr: पत्ता

en: Example
mr: उदाहरण

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Forums
mr: चर्चा

en: Website
mr: संकेतस्थळ

en: details
mr: विस्तृत विवरण

en: Minutes
mr: मिनीटे

en: comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Content Type
mr: साहित्य प्रकार

en: Menus
mr: मेनूज

en: Rebuild
mr: पुनर्बांधणी

en: Basic page
mr: साधे पान
