Mica (7.x-8.0-rc1) - en to ur translation catalogue (50 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: delete
ur: حذف کریں

en: Status
ur: حالت

en: Register
ur: شمولیت اختیار کریں

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Operations
ur: معاملات

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Age
ur: عمر

en: Description
ur: وضاحت

en: Article
ur: مضمون

en: Enabled
ur: فعال

en: Tags
ur: ٹیگز

en: Resources
ur: وسائل

en: Categories
ur: زمرہ جات

en: Edit
ur: تدوین

en: Date
ur: تاریخ

en: Search
ur: تلاش

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Country
ur: ملک

en: Weight
ur: وزن

en: Variable
ur: ویری ایبل

en: Parent
ur: پیرنٹ

en: Depth
ur: گہرائی

en: Category
ur: زمرہ

en: Name
ur: نام

en: edit
ur: ترمیم

en: Import
ur: درآمد کریں

en: Export
ur: برآمد کریں

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Summary
ur: خلاصہ

en: Update
ur: تجدید

en: Access
ur: رسائی

en: Add
ur: شامل کریں

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: URL
ur: یو آر ایل

en: ID
ur: شناخت

en: Statistics
ur: اعدادوشمار

en: Email
ur: ای میل

en: Contact
ur: رابطہ

en: Logo
ur: لوگو

en: Comment
ur: تبصرہ

en: Published
ur: شائع شدہ

en: Details
ur: تفصیلات

en: and
ur: اور
