Mica (7.x-8.0-rc3) - en to he translation catalogue (117 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: delete
he: מחיקה

en: Status
he: סטטוס

en: Register
he: הרשמה

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Age
he: גיל

en: Description
he: תיאור

en: Article
he: כתבה

en: Enabled
he: מופעל

en: Tags
he: תגיות

en: Resources
he: מקורות

en: Projects
he: פרוייקטים

en: Project
he: פרוייקט

en: Categories
he: קטגוריות

en: Go
he: קדימה

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Search
he: חיפוש

en: None
he: ללא

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Country
he: מדינה

en: Weight
he: משקל

en: Variable
he: משתנה

en: Parent
he: אב

en: Depth
he: עומק

en: Category
he: קטגוריה

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Import
he: יבוא

en: Export
he: יצוא

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Summary
he: תקציר

en: Update
he: עדכון

en: Maximum age
he: גיל מקסימלי

en: Access
he: הרשאות גישה

en: Add
he: הוספה

en: View
he: צפיה

en: URL
he: כתובת URL

en: Notes
he: הערות

en: Event
he: אירוע

en: Total
he: סך הכל

en: Statistics
he: סטטיסטיקות

en: Advanced search
he: חיפוש מתקדם

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Email
he: דוא"ל

en: Files
he: קבצים

en: User ID
he: מזהה משתמש

en: Contact
he: יצירת קשר

en: All
he: הכל

en: Logo
he: לוגו

en: Site
he: אתר

en: Contacts
he: אנשי קשר

en: From
he: מאת

en: Comment
he: תגובה

en: Published
he: מפורסם

en: Details
he: פרטים

en: Address
he: כתובת

en: Calendar
he: לוח שנה

en: Table
he: טבלה

en: Events
he: אירועים

en: Start
he: התחלה

en: End
he: סוף

en: Configuration
he: הגדרות

en: Other
he: אחר

en: Operator
he: אופרטור

en: Close
he: סגירה

en: Street
he: רחוב

en: City
he: עיר

en: State/Province
he: מדינה / מחוז

en: Key
he: מפתח

en: Countries
he: מדינות

en: Unit
he: יחידה

en: Instructions
he: הוראות הכנה

en: Reference
he: רפרנס

en: Blogs
he: בלוגים

en: Forums
he: פורומים

en: Access Denied
he: גישה חסומה

en: Missing
he: חסר

en: Documents
he: מסמכים

en: details
he: פרטים

en: Minutes
he: דקות

en: comment
he: תגובה

en: News
he: חדשות

en: Content Type
he: סוג תוכן

en: Complete
he: השלמה

en: Apply
he: החל

en: Variables
he: משתנים

en: Authors
he: מחברים

en: Menus
he: תפריטים

en: Postal Code
he: מיקוד

en: Generate content
he: יצירת תכנים

en: Telephone
he: טלפון

en: Rebuild
he: בנה מחדש

en: Print
he: הדפסה

en: About
he: אודות

en: and
he: וגם

en: Acronym
he: ר"ת

en: Relations
he: יחסים

en: Rebuild menus
he: בנה תפריטים מחדש

en: Main menu
he: תפריט ראשי

en: Bulk operations
he: פעולות גורפות

en: Value type
he: סוג ערך

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
he: השתמש בתוויות בכדי לקבץ כתבות בנושאים דומים לקטגוריות.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
he: הכנס רשימת מילים מופרדות בפסיקים המתארות את התוכן שלך.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
he: השתמשו ב<em>מאמרים</em> עבור תכנים תלויי זמן כמו חדשות, הודעות לעיתונות או הודעות בבלוג.

en: Upload an image to go with this article.
he: העלאת תמונה שתצורף למאמר זה

en: Weight for @title
he: משקל ל@title

en: Sign in
he: כניסה
