Mica (7.x-8.2-rc1) - en to de translation catalogue (16 entries)

en: Home
de: Startsyte

en: Title
de: Titel

en: Body
de: Fliesstext

en: Article
de: Artikel

en: Enabled
de: Ygschaltet

en: Summary
de: Zämefassig

en: User ID
de: Aawänder-ID

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Key
de: Taste

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
de: Ds <em>Houpt-Menü</em> wird hüfig brucht zum zwüsche de Bereiche vo dr Websyte z wächsle, hüfig als Houptnavigation im Chopfbereich.

en: Basic page
de: Basis-Syte

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
de: <em>Basis-Syte</em> si guet für statischi Syte, zum Byspil es Impressum.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
de: Tags wäre brucht zum Inhalt zum glyche Thema z kategorisiere.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
de: Gib e mit Komma trennti Liste vo Begriffe y zum d Inhält vo dynere Syte z kategorisiere.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
de: <em>Artikel</em> si guet für Inhalt wo sich loufend änderet, zum Byspil Nöigkeite, Pressemäldige oder e Blog.

en: Upload an image to go with this article.
de: Es Bild zum Artikel übermittle.
