Mica (7.x-8.2-rc1) - en to mg translation catalogue (17 entries)

en: Home
mg: Fandraisana

en: Title
mg: Lohateny

en: Body
mg: Votoatiny

en: delete
mg: fafao

en: Status
mg: Toetra

en: Register
mg: Hisoratra anarana

en: Delete
mg: Fafaina

en: Submit
mg: Manaiky

en: Operations
mg: Hatao

en: Cancel
mg: Aoka ihany

en: Remove
mg: Esory

en: Description
mg: Andinindininy

en: Article
mg: Lahatsoratra

en: Search
mg: Karoka

en: Update
mg: Ovana

en: Comment
mg: Heviteny

en: Configuration
mg: Fanamboarana
