Mica (7.x-9.2) - en to eo translation catalogue (64 entries)

en: Home
eo: Hejmo

en: Title
eo: Titolo

en: Body
eo: Korpo

en: delete
eo: forigu

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Submit
eo: Mi aliĝas

en: Operations
eo: Operacioj

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Remove
eo: Forigu

en: Description
eo: Priskribo

en: Article
eo: Artikolo

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Tags
eo: Etikedoj

en: Categories
eo: Kategorioj

en: Edit
eo: Redaktu

en: Date
eo: Dato

en: Search
eo: Serĉu

en: None
eo: Neniu

en: This action cannot be undone.
eo: Tiu ago ne eblas malfari.

en: Country
eo: Lando

en: Weight
eo: Pezo

en: Variable
eo: Variablo

en: Parent
eo: Patro

en: Category
eo: Kategorio

en: Name
eo: Nomo

en: edit
eo: redakti

en: Import
eo: Importu

en: Export
eo: Eksportu

en: Label
eo: Etikedo.

en: Save
eo: Konservu

en: Update
eo: Ĝisdatigu

en: Access
eo: Atingo

en: Add
eo: Aldonu

en: View
eo: Vidu

en: ID
eo: Identigilo

en: Statistics
eo: Statistiko

en: Advanced search
eo: Speciala serĉo

en: Email
eo: Retmesaĝo

en: Files
eo: Dosieroj

en: Contact
eo: Kontakto

en: Are you sure you want to delete %title?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi %title?

en: All
eo: Ĉiuj

en: Logo
eo: Emblemo

en: From
eo: De

en: Comment
eo: Komento

en: Published
eo: Publikigita

en: Details
eo: Detaloj

en: Table
eo: Tabelo

en: Configuration
eo: Agordoj

en: Other
eo: Alia

en: City
eo: Urbo

en: Countries
eo: Landoj

en: Results
eo: Rezultoj

en: Blogs
eo: Blogoj

en: Forums
eo: Forumoj

en: details
eo: detaloj

en: comment
eo: komento

en: Apply
eo: Apliku

en: Variables
eo: Variabloj

en: Menus
eo: Menuoj

en: and
eo: kaj

en: Acronym
eo: Akronimo

en: Main menu
eo: Ĉefa menuo
