Mica Distribution (7.x-5.0-rc2) - en to ro translation catalogue (25 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Content
ro: Conținut

en: Block title
ro: Titlul blocului

en: default
ro: implicit

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: Link
ro: Legătură

en: Help
ro: Ajutor

en: Background
ro: Fundal

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Width
ro: Lățime

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Navigation
ro: Navigator

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: Order
ro: Comandă

en: Red
ro: Roșu

en: Color scheme
ro: Schemă culori

en: First sidebar
ro: Prima bară laterală

en: sort icon
ro: iconiţa de sortare

en: sort ascending
ro: sortează ascendent

en: sort descending
ro: sortează descendent

en: Page top
ro: Susul paginii

en: Page bottom
ro: Josul paginii

en: Sidebar first
ro: Bara laterală mai întâi

en: Highlighted
ro: Evidențiat
