Mica Distribution (7.x-5.0) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Block title
it: Titolo del blocco

en: default
it: predefinito

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Help
it: Aiuto

en: Background
it: Sfondo

en: Text
it: Testo

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Width
it: Larghezza

en: Unlimited
it: Nessun limite

en: Navigation
it: Navigazione

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Tab
it: Scheda

en: Order
it: Ordina

en: Color scheme
it: Schema colori

en: Gray
it: Grigio

en: Purple
it: Viola

en: Content top
it: Parte superiore del contenuto

en: Content bottom
it: Parte inferiore del contenuto

en: Yellow
it: Giallo

en: First sidebar
it: Prima barra laterale

en: Second sidebar
it: Seconda barra laterale

en: Fieldset
it: Riquadro

en: sort icon
it: ordina icone

en: sort ascending
it: ordinamento crescente

en: sort descending
it: ordinamento decrescente

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Max width
it: Larghezza massima

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Sidebar second
it: Seconda barra laterale
