Mica Distribution (7.x-5.1-rc2) - en to hu translation catalogue (71 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Content
hu: Tartalom

en: Block title
hu: Blokk címe

en: Home page
hu: Címlap

en: None
hu: Nincs

en: default
hu: alapértelmezés

en: The configuration options have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: Link
hu: Hivatkozás

en: none
hu: nincs

en: Help
hu: Súgó

en: Background
hu: Háttér

en: Text
hu: Szöveg

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Width
hu: Szélesség

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Border
hu: Keret

en: Base
hu: Alap

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Add new comment
hu: Új hozzászólás

en: Tab
hu: Fül

en: Order
hu: Rendelés

en: Red
hu: Vörös

en: Color scheme
hu: Színséma

en: Gray
hu: Szürke

en: Purple
hu: Bíbor

en: Content top
hu: Tartalom teteje

en: Slogan
hu: Jelmondat

en: Grid
hu: Rács

en: Rounded corners
hu: Lekerekített sarkok

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: 1 Comment | @count Comments
hu[0]: 1 hozzászólás
hu[1]: @count hozzászólás

en: Content bottom
hu: Tartalom alja

en: Yellow
hu: Sárga

en: First sidebar
hu: Első oldalsáv

en: Second sidebar
hu: Második oldalsáv

en: green
hu: zöld

en: Fieldset
hu: Mezőcsoport

en: sort icon
hu: sorrend változtatása

en: sort ascending
hu: növekvő sorrend

en: sort descending
hu: csökkenő sorrend

en: Main content
hu: Fő tartalom

en: Page top
hu: Oldal teteje

en: Page bottom
hu: Oldal alja

en: Sidebar first
hu: Első oldalsáv

en: Min width
hu: Minimális szélesség

en: Max width
hu: Megengedett szélesség

en: Menu Bar
hu: Menüsor

en: Information about copyright holder of the website - will show up at the bottom of the page
hu: Információ a webhely jogtulajdonosáról. A lap alján fog megjelenni.

en: dark
hu: sötét

en: Border strong
hu: Vastag keret

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: Sidebar second
hu: Második oldalsáv

en: Link underline
hu: Hivatkozás aláhúzása

en: Dots
hu: Pontok

en: Gray (Default)
hu: Szürke (alapértelmezett)

en: Green 1
hu: Zöld 1

en: Green 2
hu: Zöld 2

en: Textures
hu: Textúrák

en: Select texture
hu: Textúra kiválasztása

en: Hatch
hu: Nyílás

en: Vertical lines
hu: Függőleges vonalak

en: Horizontal lines
hu: Vízszintes vonalak

en: Arrow head
hu: Nyílhegy

en: Double arrow head
hu: Dupla nyílhegy

en: Circle arrow
hu: Kerek nyíl

en: Fat arrow
hu: Kövér nyíl

en: Skinny arrow
hu: Sovány nyíl

en: Dashboard (main)
hu: Irányítópult (fő)

en: Dashboard (sidebar)
hu: Irányítópult (oldalsáv)

en: Dashboard (inactive)
hu: Irányítópult (inaktív)
