Mica Distribution (7.x-5.1-rc2) - en to tr translation catalogue (52 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Content
tr: İçerik

en: Block title
tr: Blok başlığı

en: Home page
tr: Anasayfa

en: None
tr: Hiçbiri

en: default
tr: öntanımlı

en: The configuration options have been saved.
tr: Yapılandırma seçenekleri kaydedildi.

en: Link
tr: Bağlantı

en: none
tr: hiçbiri

en: Help
tr: Yardım

en: Background
tr: Arkaplan

en: Text
tr: Metin

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Width
tr: Genişlik

en: Unlimited
tr: Sınırsız

en: Base
tr: Temel

en: Navigation
tr: Gezinti

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Tab
tr: Sekme

en: Order
tr: Sıralama

en: Red
tr: Kırmızı

en: Color scheme
tr: Renk şeması

en: Gray
tr: Gri

en: Purple
tr: Mor

en: Content top
tr: Önce içerik

en: Grid
tr: Izgara

en: Rounded corners
tr: Yuvarlatılmış köşeler

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Content bottom
tr: İçeriğin altında

en: Yellow
tr: Sarı

en: First sidebar
tr: İlk kenar çubuğu

en: Second sidebar
tr: İkinci kenar çubuğu

en: Fieldset
tr: Alan kümesi (fieldset)

en: sort icon
tr: sıralama simgesi

en: sort ascending
tr: artan sırada

en: sort descending
tr: azalan sırada

en: Main content
tr: Ana içerik

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Sidebar first
tr: Birinci kenar çubuğu

en: Hovered Link
tr: Seçili Bağlantı

en: Border strong
tr: Kalın çerçeve

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Sidebar second
tr: İkinci sütun

en: Link underline
tr: Altı çizili bağlantı

en: Gray (Default)
tr: Gri (öntanımlı)

en: Green 1
tr: Yeşil 1

en: Green 2
tr: Yeşil 2

en: Dashboard (main)
tr: Pano (ana)

en: Dashboard (sidebar)
tr: Pano (kenar çubuğu)

en: Dashboard (inactive)
tr: Pano (etkin olmayan)
