Mica Distribution (7.x-5.1-rc3) - en to hi translation catalogue (35 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Content
hi: सामग्री

en: Block title
hi: ब्लॉक का शीर्षक

en: Home page
hi: मुख पृष्ठ

en: None
hi: कोई नहीं

en: default
hi: तयशुदा

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: Link
hi: कड़ी

en: none
hi: कोई नहीं

en: Help
hi: मदद

en: Text
hi: लेख

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Unlimited
hi: अनिश्चित

en: Border
hi: बॉर्डर

en: Navigation
hi: नेविगेशन

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: Order
hi: क्रम

en: Color scheme
hi: रंग योजना

en: Content top
hi: विषय सूची - ऊपर

en: Slogan
hi: नारा

en: Grid
hi: ढांचा

en: Content bottom
hi: विषय सूची - नीचे

en: sort icon
hi: क्रमबद्ध आइकन

en: sort ascending
hi: आरोही तरह

en: sort descending
hi: उतरते तरह

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: Sidebar first
hi: साइडबार पहला

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: Sidebar second
hi: साइडबार दूसरा

en: Dashboard (main)
hi: डैशबोर्ड (मुख्य)

en: Dashboard (sidebar)
hi: डैशबोर्ड (पार्श्वपट्टी)

en: Dashboard (inactive)
hi: डैशबोर्ड (निष्क्रिय)
