Mica Distribution (7.x-5.1-rc3) - en to pl translation catalogue (63 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Content
pl: Zawartość

en: Block title
pl: Tytuł bloku

en: Home page
pl: Strona domowa

en: None
pl: Brak

en: default
pl: domyślny

en: The configuration options have been saved.
pl: Konfiguracja została zapisana.

en: Link
pl: Odnośnik

en: none
pl: brak

en: Help
pl: Pomoc

en: Background
pl: Tło

en: Text
pl: Tekst

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Width
pl: Szerokość

en: Unlimited
pl: Nieograniczone

en: Border
pl: Obramowanie

en: Base
pl: Podstawa

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Add new comment
pl: Dodaj komentarz

en: Tab
pl: Karta

en: Order
pl: Kolejność

en: Red
pl: Czerwony

en: Color scheme
pl: Paleta kolorów

en: Gray
pl: Szary

en: Purple
pl: Purpurowy

en: Content top
pl: Nad zawartością

en: Grid
pl: Siatka

en: Rounded corners
pl: Zaokrąglane narożniki

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Content bottom
pl: Pod zawartością

en: Yellow
pl: Żółty

en: First sidebar
pl: Pierwsza kolumna boczna

en: Second sidebar
pl: Drugi pasek boczny

en: Fieldset
pl: Grupa pól

en: sort icon
pl: ikona sortowania

en: sort ascending
pl: sortuj rosnąco

en: sort descending
pl: sortuj malejąco

en: Main content
pl: Główna zawartość

en: Page top
pl: Góra strony

en: Page bottom
pl: Dół strony

en: Sidebar first
pl: Pierwsza kolumna boczna

en: Max width
pl: Maks. szerokość

en: Hovered Link
pl: Odnośnik podświetlony kursorem

en: Information about copyright holder of the website - will show up at the bottom of the page
pl: Informacje na temat właściciela praw autorskich tego serwisu - będą wyświetlane na dole każdej strony.

en: Border strong
pl: Obramowanie pogrubione

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Sidebar second
pl: Druga kolumna boczna

en: Link underline
pl: Podkreślenie odnośnika

en: Navigation hover
pl: Nawigacja podświetlona kursorem

en: Fieldset border
pl: Obramowanie grupy pól

en: Dots
pl: Kropki

en: Gray (Default)
pl: Szary (Domyślny)

en: Green 1
pl: Zielony 1

en: Green 2
pl: Zielony 2

en: Textures
pl: Tekstury

en: Vertical lines
pl: Pionowe linie

en: Horizontal lines
pl: Poziome linie

en: Drupal default
pl: Domyślne Drupala

en: Configure Mica
pl: Konfiguracja Mica

en: Dashboard (main)
pl: Kokpit (główne)

en: Dashboard (sidebar)
pl: Kokpit (pasek boczny)

en: Dashboard (inactive)
pl: Kokpit (nieaktywne)
