Mica Distribution (7.x-5.1) - en to pt translation catalogue (37 entries)

en: Home
pt: Início

en: Content
pt: Conteúdo

en: Block title
pt: Título do bloco

en: default
pt: padrão

en: The configuration options have been saved.
pt: As configurações foram salvas.

en: Help
pt: Ajuda

en: Background
pt: Fundo

en: Text
pt: Texto

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Width
pt: Largura

en: Unlimited
pt: Ilimitado

en: Border
pt: Borda

en: Navigation
pt: Navegação

en: Add new comment
pt: Comentar

en: Tab
pt: Aba

en: Order
pt: Pedido

en: Red
pt: Vermelho

en: Color scheme
pt: Esquema de cores

en: Gray
pt: Cinza

en: Purple
pt: Roxo

en: Content top
pt: Topo do conteúdo

en: Content bottom
pt: Base do Conteúdo

en: Yellow
pt: Amarelo

en: First sidebar
pt: Primeira barra lateral

en: Second sidebar
pt: Segunda barra lateral

en: Fieldset
pt: Conjunto de campos

en: sort icon
pt: ícone de ordenação

en: sort ascending
pt: ordem crescente

en: sort descending
pt: ordem decrescente

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Fim da página

en: Sidebar first
pt: Primeira barra lateral

en: Max width
pt: Largura máxima

en: Menu Bar
pt: Barra de Menu

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Sidebar second
pt: Segunda barra lateral
