Mica Distribution (7.x-6.0) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Block title
id: Judul blok

en: default
id: standar

en: The configuration options have been saved.
id: Opsi-opsi konfigurasi sudah disimpan.

en: Link
id: Tautan

en: Help
id: Bantuan

en: Text
id: Teks

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Width
id: Lebar

en: Unlimited
id: Tak terbatas

en: Navigation
id: Navigasi

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: Order
id: Urutan

en: Red
id: Merah

en: Color scheme
id: Skema warna

en: Gray
id: Abu-abu

en: Content bottom
id: konten bawah

en: First sidebar
id: Sidebar pertama

en: sort icon
id: ikon pengurutan

en: sort ascending
id: urutkan biasa

en: sort descending
id: urutkan terbalik

en: Main content
id: Konten utama

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: Sidebar first
id: Sidebar pertama

en: Menu Bar
id: Bilah menu

en: Sidebar second
id: Sidebar kedua
