Mica Distribution (7.x-7.0-rc2) - en to el translation catalogue (2164 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: User interface
el: Διεπαφή χρήστη

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Image size
el: Μέγεθος εικόνας

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: user
el: χρήστης

en: Pages
el: Σελίδες

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Reset to defaults
el: Επαναφορά στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις

en: enabled
el: ενεργοποιημένο

en: enable
el: ενεργοποίηση

en: delete
el: διαγραφή

en: Status
el: Κατάσταση

en: Request new password via e-mail.
el: Ανάκτηση νέου συνθηματικού εισόδου μέσω e-mail.

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Suffix
el: Επίθεμα

en: approve
el: έγκριση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Value
el: Αξία

en: Totals
el: Σύνολα

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Real name
el: Πραγματικό όνομα

en: Email address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Item
el: Αντικείμενο

en: content
el: ύλη

en: Development
el: Ανάπτυξη

en: Groups
el: Ομάδες

en: Group
el: Ομάδα

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Replies
el: Απαντήσεις

en: Last Post
el: Τελευταία δημοσίευση

en: Closed
el: Έχει κλείσει

en: yes
el: ναι

en: Wrong username or password.
el: Λάθος όνομα χρήστη ή συνθηματικό.

en: List
el: Λίστα

en: Subject
el: Θέμα

en: Actions
el: Ενέργειες

en: disabled
el: απενεργοποιημένο

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Age
el: Ηλικία

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Read more
el: Διαβάστε περισσότερα

en: more
el: περισσότερα

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Access control
el: Έλεγχος πρόσβασης

en: Article
el: Άρθρο

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Administration
el: Διαχείριση

en: footer
el: υποσέλιδο

en: Comments
el: Σχόλια

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: More
el: Περισσότερα

en: Action
el: Ενέργεια

en: Last updated
el: Τελευταία ενημέρωση

en: On
el: Στις

en: For
el: Για

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Block title
el: Τίτλος μπλοκ

en: Taxonomy
el: Ταξινόμηση

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Content types
el: Τύποι ύλης

en: Home page
el: Αρχική σελίδα

en: Resources
el: Πηγές

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Download
el: Λήψη

en: Version
el: Έκδοση

en: view
el: προβολή

en: Available variables are:
el: Οι διαθέσιμες μεταβλητές είναι:

en: Overview
el: Επισκόπηση

en: all
el: όλα

en: File
el: Αρχείο

en: Tag
el: Ετικέτα

en: File path
el: Διαδρομή αρχείου

en: Login
el: Είσοδος

en: Advanced options
el: Προχωρημένες επιλογές

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Daily
el: Καθημερινά

en: Weekly
el: Εβδομαδιαία

en: None
el: Κανένα

en: Display settings
el: Ρυθμίσεις εμφάνισης

en: default
el: προεπιλογή

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Number
el: Αριθμός

en: Message
el: Μήνυμα

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Block settings
el: Ρυθμίσεις μπλοκ

en: Comment form
el: Φόρμα σχολίου

en: User contact form
el: Φόρμα επικοινωνίας χρήστη

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Country
el: Χώρα

en: Weight
el: Βάρος

en: The configuration options have been saved.
el: Οι επιλογές διευθέτησης αποθηκεύτηκαν.

en: Variable
el: Μεταβλητή

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Center
el: Κέντρο

en: Help text
el: Κείμενο βοήθειας

en: Types
el: Τύποι

en: Hierarchy
el: Ιεραρχία

en: Multiple
el: Πολλαπλή

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: root
el: ρίζα

en: Parent
el: Γονέας

en: Parents
el: Γονικοί όροι

en: Depth
el: Βάθος

en: none
el: κανένα

en: Category
el: Κατηγορία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Feed
el: Ροή

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Go to previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: up
el: επάνω

en: Go to parent page
el: Μετάβαση στη γονική σελίδα

en: Go to next page
el: Επόμενη σελίδα

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Book
el: Βιβλίο

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Taxonomy term
el: Όρος ταξινόμισης

en: General settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Description field
el: Πεδίο περιγραφής

en: settings
el: ρυθμίσεις

en: Back
el: Πίσω

en: Node ID
el: ID κόμβου

en: Field
el: Πεδίο

en: header
el: κεφαλίδα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Changes
el: Αλλαγές

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Help
el: Βοήθεια

en: username
el: όνομα λογαριασμού

en: True
el: Αληθής

en: False
el: Ψευδής

en: Font
el: Γραμματοσειρά

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Summary
el: Περίληψη

en: Move
el: Μετακίνηση

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Open
el: Ανοιχτά

en: Top
el: Κορυφή

en: Link Target
el: Στόχος συνδέσμου

en: Small
el: Μικρό

en: Large
el: Μεγάλο

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Friday
el: Παρασκευή

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Core
el: Πυρήνας

en: Maximum age
el: Μέγιστη ηλικία

en: Add new
el: Προσθήκη νέου

en: Time
el: Ώρα

en: Views
el: Εμφανίσεις

en: Access
el: Πρόσβαση

en: Add
el: Προσθήκη

en: View
el: Προβολή

en: Length
el: Μήκος

en: Format
el: Μορφή

en: History
el: Ιστορικό

en: The configuration options have been reset to their default values.
el: Οι επιλογές διευθέτησης επανήλθαν στις αρχικές τους τιμές.

en: hidden
el: κρυφό

en: Path
el: Διαδρομή

en: Dimensions
el: Διαστάσεις

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Vocabularies
el: Λεξιλόγια

en: Modules
el: Μονάδες

en: Form ID
el: ID φόρμας

en: Clear index
el: Εκκαθάριση ευρετηρίου

en: Manage
el: Διαχείριση

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Region
el: Περιοχή

en: Visible
el: Ορατό

en: Custom links
el: Προσαρμοσμένοι σύνδεσμοι

en: Edit custom link
el: Επεξεργασία προσαρμοσμένου συνδέσμου

en: link
el: σύνδεσμος

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Node type
el: Τύπος κόμβου

en: Menu
el: Μενού

en: Advanced settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: results
el: αποτελέσματα

en: search
el: αναζήτηση

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: Notes
el: Παρατηρήσεις

en: Event
el: Συμβάν

en: Add item
el: Προσθήκη στοιχείου μενού

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Text
el: Κείμενο

en: Icons
el: Εικονίδια

en: Theme
el: Θέμα

en: Layout
el: Εμφάνιση

en: read more
el: διαβάστε περισσότερα

en: Search keywords
el: Αναζήτηση λέξεις κλειδιών

en: Timestamp
el: Ημερομηνία

en: Keywords
el: Λέξεις κλειδιά

en: Total
el: Συνολικό κόστος

en: Components
el: Συστατικά

en: Statistics
el: Στατιστικά

en: Advanced search
el: Σύνθετη αναζήτηση

en: You are not authorized to access this page.
el: Δεν έχετε δικαίωμα πρόσβασης σε αυτή τη σελίδα.

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Attachment
el: Συνημμένο

en: Permitted file extensions
el: Επιτρεπόμενες επεκτάσεις ονομάτων αρχείων

en: n/a
el: δ/υ

en: Upload
el: Αποστολή

en: Picture
el: Εικόνα

en: Titles
el: Τίτλοι

en: Paths
el: Διαδρομές

en: Mail
el: Ηλεκτρονικό μήνυμα

en: Before
el: Πριν

en: After
el: Μετά

en: Promoted
el: Προβεβλημένο

en: User
el: Χρήστης

en: Content type
el: Τύπος ύλης

en: action
el: Ενέργεια

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Configure
el: Διευθέτηση

en: Check
el: Επιταγή

en: Files
el: Αρχεία

en: status
el: κατάσταση

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: Error
el: Σφάλμα

en: Options
el: Επιλογές

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: no
el: όχι

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Node
el: Κόμβος

en: Number of columns
el: Αριθμός στηλών

en: Create
el: Δημιουργία

en: Separator
el: Διαχωριστής

en: Exclude
el: Εξαίρεση

en: Horizontal
el: Οριζόντιο

en: Vertical
el: Κάθετο

en: Are you sure you want to delete %title?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε το %title;

en: Optional Title
el: Προαιρετικός τίτλος

en: Required Title
el: Απαιτούμενος τίτλος

en: No Title
el: Χωρίς τίτλο

en: Link Title
el: Τίτλος συνδέσμου

en: Default (no target attribute)
el: Προεπιλογή (χωρίς προορισμό)

en: Open link in window root
el: Άνοιγμα του συνδέσμου στο παράθυρο

en: Open link in new window
el: Άνοιγμα του συνδέσμου σε νέο παράθυρο

en: Allow the user to choose
el: Να επιτραπεί στον χρήστη να επιλέξει

en: Not a valid URL.
el: Μη έγκυρο URL.

en: Titles are required for all links.
el: Οι τίτλοι απαιτούνται για όλους τους συνδέσμους.

en: Open URL in a New Window
el: Άνοιγμα του συνδέσμου σε νέο παράθυρο

en: term
el: όρος

en: Menu item
el: Στοιχείο μενού

en: Expanded
el: Σε ανάπτυξη

en: The name of the menu.
el: Το όνομα του μενού.

en: Update options
el: Επιλογές ενημέρωσης

en: All
el: Όλες

en: days
el: ημέρες

en: Access log
el: Αρχείο καταγραφής πρόσβασης

en: Active
el: Ενεργό

en: Submit @name
el: Υποβολή: @name

en: Access denied
el: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση

en: Submitted
el: Υποβλήθηκε

en: Year
el: Έτος

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Add content
el: Προσθήκη ύλης

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Block
el: Μπλοκ

en: Override title
el: Παράκαμψη τίτλου

en: CSS class
el: Κλάση CSS

en: Display links
el: Εμφάνιση συνδέσμων

en: Page
el: Σελίδα

en: Bottom
el: Πυθμένας

en: 1 hour | @count hours
el[0]: 1 ώρα
el[1]: @count ώρες

en: 1 day | @count days
el[0]: 1ημέρα
el[1]: @count ημέρες

en: Node links
el: Σύνδεσμοι για κόμβους

en: Taxonomy terms
el: Όροι ταξινόμησης

en: Logo
el: Λογότυπο

en: Site name
el: Όνομα ιστοτόπου

en: Site slogan
el: Σύνθημα του ιστοτόπου

en: Good
el: Καλό

en: Node types
el: Τύποι ύλης

en: User settings
el: Ρυθμίσεις χρήστη

en: Public registrations
el: Δημόσιες εγγραφές

en: Only site administrators can create new user accounts.
el: Μόνο οι διαχειριστές του ιστοτόπου μπορούν να δημιουργούν νέους λογαριασμούς χρηστών.

en: Not found
el: Δεν βρέθηκε

en: Module
el: Μονάδα

en: Off
el: Κλειστό

en: Available updates
el: Διαθέσιμες ενημερώσεις

en: Never
el: Ποτέ

en: Up to date
el: Ενημερωμένο

en: Update available
el: Διαθέσιμη ενημέρωση

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Left sidebar
el: Αριστερή πλευρική ζώνη

en: Right sidebar
el: Δεξιά πλευρική ζώνη

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Inline
el: Ενσωματωμένο

en: Selected
el: Επιλεγμένο

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
el: Δεν επιτρέπεται να στέλνετε περισσότερα από %number μηνύματα μέσα σε μια ώρα. Ξαναδοκιμάστε αργότερα.

en: Your name
el: Το όνομά σας

en: Your e-mail address
el: Η διεύθυνση e-mail σας

en: Send e-mail
el: Αποστολή e-mail

en: You must enter a valid e-mail address.
el: Πρέπει να δώσετε μια έγκυρη διεύθυνση e-mail.

en: Menu link
el: Σύνδεσμος μενού

en: To
el: Προς

en: Contacts
el: Επαφές

en: From
el: Από

en: Feed description
el: Περιγραφή ροής

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Revision ID
el: ID αναθεώρησης

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Comment ID
el: ID σχολίου

en: Hostname
el: Όνομα υπολογιστή

en: Score
el: Βαθμολογία

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Input format
el: Μορφότυπος εισόδου

en: Signature
el: Υπογραφή

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Sticky at top of lists
el: Υπόμνημα

en: Revisions
el: Αναθεωρήσεις

en: Log message
el: Μήνυμα ημερολογίου

en: URL alias
el: Ψευδώνυμο URL

en: Poll duration
el: Διάρκεια ψηφοφορίας

en: Poll votes
el: Ψήφοι ψηφοφορίας

en: Session ID
el: ID συνεδρίας

en: File ID
el: ID αρχείου

en: File name
el: Όνομα αρχείου

en: File size
el: Μέγεθος αρχείου

en: Vocabulary
el: Λεξιλόγιο

en: Vocabulary ID
el: ID λεξιλογίου

en: Term
el: Όρος

en: Term ID
el: ID όρου

en: Term name
el: Όνομα όρου

en: User role
el: Ρόλος χρήστη

en: E-mail address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Last access
el: Τελευταία προσπέλαση

en: Last login
el: Τελευταία σύνδεση

en: Time zone
el: Ζώνη ώρας

en: Severity
el: Σοβαρότητα

en: Field name
el: Όνομα πεδίου

en: Field type
el: Τύπος πεδίου

en: Global settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Fields
el: Πεδία

en: Widget type
el: Τύπος γραφικού συστατικού

en: Contains
el: Περιέχει

en: Does not contain
el: Δεν περιέχει

en: Is less than
el: Είναι μικρότερο από

en: Is less than or equal to
el: Είναι μικρότερο ή ίσο με

en: Is equal to
el: Είναι ίσο με

en: Is greater than or equal to
el: Είναι μεγαλύτερο ή ίσος με

en: Is greater than
el: Είναι μεγαλύτερο από

en: Is not equal to
el: Δεν είναι ίσο με

en: Average
el: Μέσος όρος

en: Count
el: Αρίθμηση

en: Overridden
el: Έχει παρακαμφθεί

en: Watchdog
el: Φύλακας

en: Mode
el: Τρόπος

en: Normal
el: Κανονικό

en: Centered
el: Κεντραρισμένη

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Items
el: Αντικείμενα

en: Last update
el: Τελευταία ενημέρωση

en: %time ago
el: %time πριν

en: Updated:
el: Ενημερώθηκε:

en: Nodes
el: Κόμβοι

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: Sort order
el: Σειρά ταξινόμησης

en: Up
el: Επάνω

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: This field is required.
el: Το πεδίο είναι απαραίτητο.

en: 1 day
el: 1 ημέρα

en: Maximum
el: Μέγιστο

en: Medium
el: Μέσο

en: Media
el: Μέσα

en: Plain text
el: Απλό κείμενο

en: Caching
el: Λανθάνουσα μνήμη

en: Month
el: Μήνας

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: End Date
el: Ημερομηνία Λήξης

en: Introduction
el: Εισαγωγή

en: System
el: Σύστημα

en: Processors
el: Επεξεργαστές

en: Unlimited
el: Απεριόριστο

en: Current
el: Τρέχοντα

en: Address
el: Διεύθυνση

en: State
el: Κατάσταση

en: Desc
el: Φθί

en: Code
el: Κωδικός

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: next
el: επόμενο

en: OR
el: Ή

en: Add a role to the selected users
el: Προσθήκη ρόλου στους επιλεγμένους χρήστες

en: node
el: κόμβος

en: General
el: Γενικά

en: Calendar
el: Ημερολόγιο

en: Example
el: Παράδειγμα

en: Method
el: Μέθοδος

en: Recent posts
el: Πρόσφατες καταχωρίσεις

en: Recent posts for %1
el: Πρόσφατες καταχωρίσεις του %1

en: Week
el: Εβδομάδα

en: Day
el: Ημέρα

en: Table
el: Πίνακας

en: Events
el: Γεγονότα

en: here
el: εδώ

en: Now
el: Τώρα

en: All views
el: Όλες οι εμφανίσεις

en: Start date
el: Ημερομηνία έναρξης

en: End date
el: Ημερομηνία λήξης

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
el: Προεπιλεγμένη διαδρομή προτύπου (εφαρμόζεται σε όλα τα λεξιλόγια με κενά πρότυπα παρακάτω)

en: Pattern for all %vocab-name paths
el: Πρότυπο για όλες τις διαδρομές %vocab-name

en: Pattern for forums and forum containers
el: Πρότυπο για τα φόρουμ και τους φακέλους των φόρουμ

en: Pattern for user account page paths
el: Πρότυπο για τις διαδρομές των σελίδων των λογαριασμών χρηστών

en: Pattern for blog page paths
el: Πρότυπο για τις διαδρομές των ιστολογίων

en: Verbose
el: Εκτενής παρουσίαση

en: Display alias changes (except during bulk updates).
el: Εμφάνιση των αλλαγών των ψευδώνυμων (εκτός από τις μαζικές ενημερώσεις).

en: Replace by separator
el: Αντικατάσταση με το διαχωριστή

en: Maximum alias length
el: Μέγιστο μήκος ψευδώνυμου

en: Maximum component length
el: Μέγιστο μέγεθος συστατικού

en: Update action
el: Ενέργεια ενημέρωσης

en: Strings to Remove
el: Φράσεις προς αφαίρεση

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
el: Παρέχει ένα μηχανισμό για τις μονάδες ώστε να δημιουργούν αυτόματα ψευδώνυμα για την ύλη που διαχειρίζονται.

en: Downloads
el: Λήψεις

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: !time ago
el: Πριν από !time

en: Other
el: Άλλο

en: Align
el: Στοίχιση

en: Background color
el: Χρώμα παρασκηνίου

en: Text color
el: Χρώμα κειμένου

en: Navigation
el: Πλοήγηση

en: Basic
el: Βασική

en: Color
el: Χρώμα

en: Link URL
el: URL συνδέσμου

en: access content
el: πρόσβαση σε ύλη

en: List type
el: Τύπος λίστας

en: Role
el: Ρόλος

en: Select all
el: Επιλογή όλων

en: User login
el: Είσοδος

en: Log in
el: Είσοδος

en: Link text
el: Σύνδεσμος κειμένου

en: Add new comment
el: Προσθήκη νέου σχολίου

en: String
el: Φράση

en: Case
el: Πεζά/κεφαλαία

en: External
el: Εξωτερικό

en: Users
el: Χρήστες

en: N
el: Β

en: Not installed
el: Μη εγκατεστημένο

en: Referrer
el: Παραπέμφθηκε από

en: Exists
el: Υπάρχει

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
el: Το @site είναι αυτή τη στιγμή κλειστό για συντήρηση. Θα επανέλθουμε σύντομα. Ευχαριστούμε για την κατανόησή σας.

en: Default front page
el: Προεπιλεγμένη αρχική σελίδα

en: Both
el: Και τα δύο

en: Last
el: Τελευταίο

en: Maximum length
el: Μέγιστο μήκος

en: Create content
el: Υποβολή ύλης

en: Save changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Argument
el: Παράμετρος

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: <All>
el: <Όλα>

en: Save and edit
el: Αποθήκευση και επεξεργασία

en: Edit view
el: Επεξεργασία view

en: Clone
el: Αντιγραφή

en: Administer views
el: Διαχείριση views

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: Descending
el: Φθίνουσα

en: Down
el: Κάτω

en: Wildcard
el: Μπαλαντέρ

en: Arguments
el: Παράμετροι

en: Operator
el: Τελεστής

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Optional
el: Προαιρετικό

en: Exposed Filters
el: Εκτεθειμένα Φίλτρα

en: Order
el: Σειρά

en: Views UI
el: Διεπαφή χρήστη Views

en: Recent comments
el: Πρόσφατα σχόλια

en: Random
el: Τυχαία

en: Uncategorized
el: Χωρίς κατηγορία

en: Plain
el: Απλό

en: Position
el: Θέση

en: Integer
el: Ακέραιος αριθμός

en: IP Address
el: Διεύθυνση IP

en: Basic settings
el: Βασικές ρυθμίσεις

en: Last checked
el: Τελευταίος έλεγχος

en: Default state
el: Εξ' ορισμού κατάσταση

en: Basic setup
el: Βασική διαμόρφωση

en: Profile name
el: Όνομα προφίλ

en: false
el: ψευδές

en: true
el: αληθές

en: Editor appearance
el: Εμφάνιση συντάκτη

en: Cleanup and output
el: Εκκαθάριση και έξοδος

en: Editor CSS
el: Συντάκτης CSS

en: CSS classes
el: Κλάσεις CSS

en: Profile
el: Προφίλ

en: You must give a profile name.
el: Πρέπει να εισάγετε ένα όνομα προφίλ.

en: Close
el: Κλείσιμο

en: filters
el: φίλτρα

en: Visibility settings
el: Ρυθμίσεις ορατότητας

en: Term description
el: Περιγραφή όρου

en: fields
el: πεδία

en: Save settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Expiration
el: Λήξη

en: Operation
el: Λειτουργία

en: reply
el: απάντηση

en: Duration
el: Διάρκεια

en: Original
el: Πρωτότυπο

en: Session closed for %name.
el: Έκλεισε σύνοδος για το λογαριασμό %name.

en: Defaults
el: Προεπιλεγμένα

en: City
el: Πόλη

en: State/Province
el: Νομός/Περιοχή

en: Collapsible
el: Συμπτυσσώμενο

en: Protocol
el: Πρωτόκολλο

en: Labels
el: Ετικέτες

en: Common settings
el: Κοινές ρυθμίσεις

en: with comments
el: με σχόλια

en: without comments
el: χωρίς σχόλια

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Created date
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Updated date
el: Ημερομηνία ενημέρωσης

en: comments
el: σχόλια

en: Full
el: Πλήρες

en: Default language
el: Προκαθορισμένη γλώσσα

en: Full name
el: Πλήρες όνομα

en: Gender
el: Γένος

en: Add user
el: Προσθήκη χρήστη

en: Regular expression
el: Κανονική έκφραση

en: Size of textfield
el: Μέγεθος του πεδίου κειμένου

en: Authoring information
el: Πληροφορίες σύνταξης

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Browse
el: Εξερεύνηση

en: Approved
el: Εγκεκριμένο

en: Root
el: Ρίζα

en: Undefined
el: Απροσδιόριστο

en: normal
el: κάθετο διάνυσμα

en: Show
el: Εμφάνιση

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
el: Εισάγετε μία σελίδα ανά γραμμή ως μορφή διαδρομών του Drupal. Ο χαρακτήρας '*' είναι μπαλαντέρ. Παραδείγματα διαδρομών: %blog για τη σελίδα των ιστολογίων και %blog-wildcard για κάθε προσωπικό ιστολόγιο. %front είναι η κεντρική σελίδα.

en: Key
el: Κλειδί

en: WIDTHxHEIGHT
el: ΠΛΑΤΟΣxΥΨΟΣ

en: Maximum file size per upload
el: Μέγιστο μέγεθος αρχείου ανά αποστολή

en: File Browser
el: Εξερευνητής αρχείων

en: Upload file
el: Αποστολή αρχείου

en: Timer
el: Χρονομετρητής

en: Change
el: Αλλαγή

en: in
el: σε

en: Messages
el: Μηνύματα

en: Edit term
el: Τροποποίηση όρου

en: Tokens
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: Week of @date
el: Εβδομάδα της @date

en: Sources
el: Πηγές

en: 1 item | @count items
el[0]: 1 αντικείμενο
el[1]: @count αντικείμενα

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: menu
el: μενού

en: update
el: ενημέρωση

en: Titles only
el: Μόνο τίτλοι

en: Full text
el: Πλήρες κείμενο

en: Feed settings
el: Ρυθμίσεις ροής

en: Source
el: Πηγή

en: Date/Time
el: Ημερομηνία/'Ωρα

en: published
el: δημοσιευμένο

en: The changes have been saved.
el: Οι αλλαγές αποθηκεύτηκαν.

en: Search results
el: Αποτελέσματα αναζήτησης

en: Your search yielded no results
el: Η αναζήτησή σας δεν έδωσε αποτελέσματα

en: Please enter some keywords.
el: Πληκτρολογήστε κάποιες λέξεις-κλειδιά.

en: Front page
el: Αρχική σελίδα

en: Request new password
el: Ανάκτηση νέου συνθηματικού εισόδου

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
el: Οι επισκέπτες μπορούν να δημιουργούν λογαριασμούς και δε χρειάζεται καμία έγκριση από διαχειριστή.

en: unlimited
el: Απεριόριστο

en: Replacement patterns
el: Πρότυπα αντικατάστασης

en: Deleted
el: Διαγραμμένο

en: Display name
el: Εμφάνιση ονόματος

en: Languages
el: Γλώσσες

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: Available tokens
el: Διαθέσιμα σύμβολα αντικατάστασης

en: Activity
el: Δραστηριότητα

en: Publishing options
el: Επιλογές δημοσίευσης

en: Create new revision
el: Δημιουργία νέας αναθεώρησης

en: First
el: Πρώτο

en: Limit
el: Όριο

en: Minimum width
el: Ελάχιστο πλάτος

en: Query
el: Ερώτημα

en: Font size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς

en: Configure block
el: Ρύθμιση μπλοκ

en: Period
el: Περίοδος

en: Site's time zone
el: Ώρα ζώνης ιστοτόπου

en: Date's time zone
el: Ώρα ζώνης της ημερομηνίας

en: No time zone conversion
el: Χωρίς μετατροπή της ώρας ζώνης

en: Hour
el: Ώρα

en: Minute
el: Λεπτό

en: Second
el: Δευτερόλεπτο

en: Select list
el: Λίστα επιλογής

en: Text field
el: Πεδίο κειμένου

en: Long
el: Μεγάλο

en: Short
el: Σύντομο

en: Alignment
el: Στοίχιση

en: Workflow
el: Ροή εργασίας

en: author
el: συγγραφέας

en: Entity
el: Οντότητα

en: AND
el: ΚΑΙ

en: None.
el: Κανένα.

en: Fixed
el: Σταθερό

en: Revert
el: Επαναφορά

en: Empty
el: Κενό

en: Path alias
el: Ψευδώνυμο διαδρομής

en: Greater than
el: Μεγαλύτερο του

en: Less than
el: Μικρότερο του

en: Notice
el: Ειδοποίηση

en: any
el: οποιοδήποτε

en: Changes have been saved.
el: Οι αλλαγές αποθηκεύτηκαν.

en: Sidebar
el: Πλευρική ζώνη

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: The settings have not been saved because of the errors.
el: Οι ρυθμίσεις δεν αποθηκεύτηκαν επειδή υπάρχουν σφάλματα.

en: Open in new window
el: Άνοιγμα σε νέο παράθυρο

en: First day of week
el: Πρώτη ημέρα της εβδομάδας

en: Autocomplete taxonomy
el: Αυτόματη συμπλήρωση όρων ταξινόμησης

en: Instructions
el: Οδηγίες

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Your message has been sent.
el: Το μήνυμά σας στάλθηκε.

en: Create new account
el: Δημιουργία νέου λογαριασμού

en: Seconds
el: Δευτερόλεπτα

en: Info
el: Πληροφορίες

en: White
el: Λευκό

en: Slide
el: Κύλιση

en: Included
el: Συμπεριλαμβάνεται

en: Not available
el: Μη διαθέσιμο

en: warning
el: προειδοποίηση

en: Site information
el: Πληροφορίες ιστοτόπου

en: Blocked
el: Αποκλεισμένος

en: or
el: ή

en: open
el: ανοιχτή

en: Visitor
el: Επισκέπτης

en: Promote
el: Προώθησε

en: Parent term
el: Γονικός όρος

en: Parent terms
el: Γονικοί όροι

en: Blogs
el: Ιστολόγια

en: Style
el: Στυλ

en: Forums
el: Φόρουμ

en: Revisions for %title
el: Αναθεωρήσεις του %title

en: !date by !username
el: την: !date, από: !username

en: revert
el: επαναφορά

en: Revision
el: Αναθεώρηση

en: current revision
el: τρέχουσα αναθεώρηση

en: Asterisk
el: Αστερίσκος

en: Website
el: Ιστοσελίδα

en: Session
el: Σύνοδος

en: Missing
el: Μη διαθέσιμα

en: Permissions
el: Άδειες

en: Your settings have been saved.
el: Οι ρυθμίσεις σας αποθηκεύτηκαν.

en: Search options
el: Επιλογές αναζήτησης

en: All tags
el: Όλες οι ετικέτες

en: Installed
el: Εγκαταστάθηκε

en: Path Filter
el: Φίλτρο Διαδρομής

en: Scope
el: Εμβέλεια

en: Last modified
el: Τροποποιήθηκε

en: on
el: ανοικτό

en: Reversed
el: Ανεστραμμένος

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Date created
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Reverse
el: Αντιστροφή

en: Standard
el: Βασικό

en: Interval
el: Περίοδος

en: User name
el: Όνομα χρήστη

en: Length of trimmed posts
el: Μήκος περικομμένων καταχωρίσεων

en: 200 characters
el: 200 χαρακτήρες

en: 400 characters
el: 400 χαρακτήρες

en: 600 characters
el: 600 χαρακτήρες

en: 800 characters
el: 800 χαρακτήρες

en: 1000 characters
el: 1000 χαρακτήρες

en: 1200 characters
el: 1200 χαρακτήρες

en: 1400 characters
el: 1400 χαρακτήρες

en: 1600 characters
el: 1600 χαρακτήρες

en: 1800 characters
el: 1800 χαρακτήρες

en: 2000 characters
el: 2000 χαρακτήρες

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
el: Ο μέγιστος αριθμός χαρακτήρων που χρησιμοποιούνται στην περικομμένη μορφή μιας καταχώρησης. Το Drupal θα χρησιμοποιεί αυτή τη ρύθμιση για να προσδιορίζει σε ποιο σημείο πρέπει να κόβονται οι μεγάλες καταχωρίσεις. Η περικομμένη μορφή μιας καταχώρησης χρησιμοποιείται συνήθως ως περίληψη όταν εμφανίζεται η καταχώρηση στην κεντρική σελίδα, σε ροή XML, κλπ. Για να απενεργοποιήσετε τις περιλήψεις επιλέξτε 'Απεριόριστο'. Πρέπει να σημειωθεί ότι η ρύθμιση αυτή θα έχει επίδραση μόνο στη νέα ή την ενημερωμένη ύλη και όχι στις υπάρχουσες περιλήψεις.

en: System default
el: Προεπιλογή συστήματος

en: Authentication
el: Πιστοποίηση

en: Not published
el: Μη δημοσιευμένο

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
el: Οι ρυθμίσεις της PHP περιορίζουν το μέγιστο μέγεθος αρχείου προς αποστολή στο %size.

en: Menu settings
el: Ρυθμίσεις μενού

en: Color scheme
el: Χρωματικός συνδυασμός

en: Unformatted
el: Μη μορφοποιημένο

en: Inclusion
el: Συμπερίληψη

en: Documents
el: Έγγραφα

en: RSS Feed
el: Ροή RSS

en: Allowed file extensions
el: Επιτρεπόμενες επεκτάσεις αρχείων

en: New comments
el: Νέα μηνύματα

en: New
el: Δημιουργία

en: details
el: λεπτομέρειες

en: Relationships
el: Συσχετίσεις

en: Plural
el: Πληθυντικός

en: Relationship
el: Συσχέτιση

en: relationships
el: συσχετίσεις

en: The username %name has not been activated or is blocked.
el: Ο λογαριασμός χρήστη %name δεν έχει ενεργοποιηθεί ή έχει αποκλειστεί.

en: image
el: εικόνα

en: Oldest first
el: Τα παλαιότερα πρώτα

en: Sort criteria
el: Κριτήρια ταξινόμησης

en: <Hidden>
el: <Κρυφό>

en: Themes
el: Θεματικές παραλλαγές

en: Translations
el: Μεταφράσεις

en: administer nodes
el: διαχείριση κόμβων

en: Loading...
el: Φορτώνει...

en: Privacy
el: Ιδιωτικότητα

en: Comment settings
el: Ρυθμίσεις σχολίων

en: Excluded
el: Εξαιρείται

en: Sticky
el: Υπόμνημα

en: You are here
el: Είστε εδώ

en: Content Type
el: Τύπος ύλης

en: Default options
el: Προεπιλεγμένες ρυθμίσεις

en: Read only
el: Μόνο για ανάγνωση

en: Ok
el: Eντάξει

en: cancel
el: ακύρωση

en: Processing
el: Επεξεργασία

en: disable
el: απενεργοποίηση

en: Output format
el: Μορφή εξόδου

en: Complete
el: Ολοκληρωμένη

en: Line break converter
el: Μετατροπέας αλλαγών γραμμών

en: Control how your image/file browser works.
el: Προσδιορίστε πώς θα λειτουργεί ο Εξερευνητής εικόνων/αρχείων.

en: Enable inline image/file insertion into plain textareas
el: Ενεργοποίηση ενσωμάτωσης εικόνας/αρχείου (inline)  σε απλές περιοχές κειμένου

en: Insert !image or !link.
el: Εισάγετε !image ή !link.

en: An image/file uploader and browser supporting personal directories and user quota.
el: Ένας διαχειριστής αρχείων/εικόνων και εξερευνητής που υποστηρίζει προσωπικούς καταλόγους και μερίδια αποθηκευτικού χώρου για τους χρήστες.

en: Advanced Options
el: Επιλογές για προχωρημένους

en: E-mail from name
el: Το όνομα του αποστολέα του e-mail

en: E-mail from address
el: Διεύθυνση αποστολέα του e-mail

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Timezone
el: Ζώνη ώρας

en: low
el: χαμηλή

en: high
el: υψηλή

en: Passwords match:
el: Τα συνθηματικά ταιριάζουν:

en: Slogan
el: Σύνθημα

en: Anonymous user
el: Ανώνυμος χρήστης

en: The name used to indicate anonymous users.
el: Το όνομα που χρησιμοποιείται για να υποδηλώνει τους ανώνυμους χρήστες.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
el: Η αρχική σελίδα εμφανίζει ύλη από αυτή τη σχετική διεύθυνση URL. Αν έχετε αμφιβολία, εισάγετε "node".

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Not translated
el: Χωρίς μετάφραση

en: Select
el: Επιλογή

en: Translatable
el: Μεταφράσιμο

en: Display on separate page
el: Να εμφανίζεται σε ξεχωριστή σελίδα

en: Location of comment submission form
el: Θέση της φόρμας υποβολής σχολίου

en: Examples
el: Παραδείγματα

en: Enter the terms you wish to search for.
el: Πληκτρολογήστε τους όρους που θέλετε να αναζητήσετε.

en: Bold
el: Έντονα

en: Information
el: Πληροφορίες

en: Variables
el: Μεταβλητές

en: PHP Code
el: Κώδικας PHP

en: Simple
el: Απλό

en: Double
el: Διπλάσιο

en: Image size for language icons, in the form "width x height".
el: Μέγεθος εικόνας για τα εικονίδια γλωσσών, στη μορφή "πλάτος x ύψος".

en: Block description
el: Περιγραφή του μπλοκ

en: Translation
el: Μετάφραση

en: Translation status
el: Κατάσταση μετάφρασης

en: Blocks
el: Μπλοκ

en: Menus
el: Μενού

en: A valid date is required for %title.
el: Μια έγκυρη ημερομηνία απαιτείται για %title.

en: A Date API that can be used by other modules.
el: Ένα Date API που μπορεί να χρησιμοποιηθεί από άλλες μονάδες.

en: Above
el: Από πάνω

en: @min and @max
el: @min και @max

en: Default time zone
el: Προεπιλεγμένη ζώνη ώρας

en: Add another item
el: Προσθήκη ενός ακόμα αντικειμένου

en: Used in
el: Χρησιμοποιείται σε

en: No fields have been defined for any content type yet.
el: Δεν έχουν οριστεί πεδία για κανέναν τύπο ύλης ακόμα.

en: Title (link)
el: Τίτλος (σύνδεσμος)

en: Title (no link)
el: Τίτλος (χωρίς σύνδεσμο)

en: Decimal
el: Δεκαδικός αριθμός

en: Float
el: Αριθμός κινητής υποδιαστολής

en: Minimum
el: Ελάχιστο

en: Precision
el: Ακρίβεια

en: Index
el: Ευρετήριο

en: Permalink
el: Μόνιμος σύνδεσμος

en: Form
el: Φόρμα

en: Debug
el: Αποσφαλμάτωση

en: Exceptions
el: Εξαιρέσεις

en: Unpublish
el: Άρση δημοσίευσης

en: 1 minute
el: 1 λεπτό

en: Permission
el: Άδεια

en: Grid
el: Πλέγμα

en: API documentation
el: Τεκμηρίωση API

en: Italic
el: Πλάγια

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Date - newest first
el: Ημερομηνία - πρώτα τα νεώτερα

en: Date - oldest first
el: Ημερομηνία - πρώτα τα παλιότερα

en: Global
el: Καθολικό

en: file system
el: σύστημα αρχείων

en: Examples:
el: Παραδείγματα:

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
el: Το σύστημα των μενού αποθηκεύει μόνο τις διαδρομές του συστήματος, αλλά χρησιμοποιεί το URL ψευδώνυμο για παρουσίαση. Το %link_path έχει αποθηκευτεί ως %normal_path

en: Thumbnails
el: Μικρογραφίες

en: Image gallery
el: Γκαλερί εικόνων

en: Profiles
el: Προφίλ χρηστών

en: Add new profile
el: Προσθήκη νέου προφίλ

en: Thread
el: Νήμα

en: Hot topic threshold
el: Όριο χαρακτηρισμού ενός θέματος σαν "καυτό"

en: Topics per page
el: Θέματα ανά σελίδα

en: Posts - most active first
el: Καταχωρίσεις - πρώτα τα περισσότερο ενεργά θέματα

en: Posts - least active first
el: Καταχωρίσεις - πρώτα τα λιγότερο ενεργά θέματα

en: URL path settings
el: Ρυθμίσεις διαδρομής URL

en: Title text
el: Κείμενο τίτλου

en: Not configured
el: Δεν έχει διευθετηθεί

en: Distinct
el: Ξεχωριστό

en: Directories
el: Κατάλογοι

en: Extension
el: Επέκταση

en: Space
el: Διάστημα

en: Keys
el: Κλειδιά

en: Unavailable
el: Μη διαθέσιμο

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
el: Το αυτόματα δημιουργημένο ψευδώνυμο %original_alias ήρθε σε σύγκρουση με ένα υπάρχον ψευδώνυμο. Το ψευδώνυμο άλλαξε στο %alias.

en: Pattern for all @node_type paths
el: Πρότυπο για όλες τις διαδρομές τύπου @node_type

en: Delete aliases
el: Διαγραφή των ψευδώνυμων

en: Automatic alias
el: Αυτόματο ψευδώνυμο

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
el: Ο χαρακτήρας που θα χρησιμοποιείται για το διαχωρισμό των λέξεων στους τίτλους. Θα αντικαταστήσει οποιαδήποτε κενά και χαρακτήρες στίξης. Η χρησιμοποίηση του κενού ή του χαρακτήρα + μπορεί να προκαλέσει απροσδόκητα προβλήματα.

en: Character case
el: Κεφαλαία-πεζά χαρακτήρων

en: Leave case the same as source token values.
el: Αφήστε τα κεφαλαία-πεζά το ίδιο με τις τιμές των συμβόλων πηγής.

en: Change to lower case
el: Αλλαγή σε πεζά

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
el: Καμία ενέργεια. Το παλιό ψευδώνυμο θα παραμείνει ανέπαφο.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
el: Δημιουργία νέου ψευδώνυμου. Το υπάρχον ψευδώνυμο θα λειτουργεί.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
el: Δημιουργία νέου ψευδώνυμου. Το υπάρχον ψευδώνυμο θα διαγραφεί.

en: Transliterate prior to creating alias
el: Γραφή σε άλλη αλφάβητο πριν τη δημιουργία του ψευδώνυμου

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
el: Φιλτράρει το νέο ψευδώνυμο για να περιέχει μόνο γράμματα και αριθμούς όπως υπάρχουν στο σύνολο ASCII-96.

en: No action (do not replace)
el: Καμία ενέργεια (όχι αντικατάσταση)

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
el: Διαγραφή όλων των ψευδώνυμων. Ο αριθμός των ψευδώνυμων που θα διαγραφούν: %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
el: Διαγραφή των ψευδώνυμων για όλα τα @label. Ο αριθμός των ψευδώνυμων που θα διαγραφούν: %count.

en: Delete aliases now!
el: Διαγραφή των ψευδώνυμων!

en: All of your path aliases have been deleted.
el: Όλα τα ψευδώνυμα διαδρομής διαγράφηκαν.

en: All of your %type path aliases have been deleted.
el: Όλα τα ψευδώνυμα διαδρομής τύπου %type διαγράφηκαν.

en: Language neutral
el: Ουδέτερη γλώσσα

en: @module help index
el: Ευρετήριο βοήθειας @module

en: Missing help topic.
el: Απουσία θέματος βοήθειας.

en: Example help
el: Παράδειγμα βοήθειας

en: Account blocked
el: Ο λογαριασμός αποκλείστηκε

en: Expand
el: Επέκταση

en: Provided by
el: Παρέχεται από

en: Available
el: Διαθέσιμο

en: Export format
el: Μορφοποίηση εξαγωγής

en: <Any>
el: <Όποιο>

en: Skin
el: Θέμα

en: Resize
el: Αλλαγή μεγέθους

en: Loading
el: Φόρτωση

en: Rearrange
el: Αναδιάταξη

en: 1 user | @count users
el[0]: 1 χρήστης
el[1]: @count χρήστες

en: Execute
el: Εκτέλεση

en: empty
el: άδειο

en: Package
el: Πακέτο

en: Error saving user account.
el: Σφάλμα κατά την αποθήκευση του λογαριασμού χρήστη.

en: All types
el: Όλοι οι τύποι

en: Parser
el: Αναλυτής

en: Aggregator
el: Συλλέκτης

en: Alias
el: Ψευδώνυμο

en: Enter your keywords
el: Εισάγετε τις λέξεις-κλειδιά

en: Attach to
el: Επισύναψη στο

en: Shadow
el: Σκιά

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
el: Η URL %url είναι λανθασμένη. Παρακαλούμε εισάγετε μια πλήρη διεύθυνση URL, όπως για παράδειγμα http://www.example.com/feed.xml.

en: Context
el: Πλαίσιο

en: Book navigation
el: Πλοήγηση βιβλίου

en: !a comments per page
el: !a σχόλια ανά σελίδα

en: Pager
el: Πλοήγηση

en: Node content
el: Περιεχόμενου κόμβου

en: Identifier
el: Αναγνωριστικό

en: Taxonomy vocabulary
el: Λεξιλόγιο ταξινομίας

en: Close window
el: Κλείσιμο παράθυρου

en: Remove this item
el: Αφαίρεση αντικειμένου

en: 1 year | @count years
el[0]: 1 έτος
el[1]: @count έτη

en: 1 week | @count weeks
el[0]: 1 εβδομάδα
el[1]: @count εβδομάδες

en: 1 min | @count min
el[0]: 1 λεπτό
el[1]: @count λεπτά

en: 1 sec | @count sec
el[0]: 1 δευτερόλεπτο
el[1]: @count δευτερόλεπτα

en: Deleted/missing node @nid
el: Διαγραμμένος/εξαφανισμένος κόμβος @nid

en: Page settings
el: Ρυθμίσεις σελίδας

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Greek
el: Ελληνικά

en: contains
el: περιέχει

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Locked
el: Κλειδωμένο

en: E-mail notification settings
el: Ρυθμίσεις ειδοποιήσεων μέσω e-mail

en: Data
el: Δεδομένα

en: Selection type
el: Τύπος επιλογής

en: Check for updates
el: Έλεγχος για ενημερώσεις

en: No update data available
el: Δεν υπάρχουν στοιχεία ενημέρωσης

en: No name
el: Χωρίς όνομα

en: Node count
el: Μετρητής κόμβων

en: Enable the search module to search help.
el: Ενεργοποιήστε το search module για να αναζητήσετε βοήθεια.

en: Search help
el: Αναζήτηση βοήθειας

en: Advanced help example
el: Παράδειγμα προηγμένης βοήθειας

en: Field settings
el: Ρυθμίσεις πεδίου

en: Skip to main content
el: Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

en: Default order
el: Προεπιλεγμένη σειρά

en: Add new field
el: Προσθήκη νέου πεδίου

en: Containing any of the words
el: Να περιέχει οποιαδήποτε από τις λέξεις

en: Containing the phrase
el: Να περιέχει τη φράση

en: Containing none of the words
el: Να μην περιέχει καμία από τις λέξεις

en: Number of views
el: Αριθμός αναγνώσεων

en: Or
el: Ή

en: Underline
el: Υπογράμμιση

en: About
el: Περί

en: Language independent template
el: Πρότυπο ανεξαρτήτου γλώσσας

en: Template file for !langname translations
el: Αρχείο-πρότυπο για τις γλώσσες !langname

en: Template language
el: Γλώσσα προτύπου

en: Export a language independent or language dependent (plural forms, language team name, etc.) template.
el: Εξαγωγή προτύπου ανεξάρτητου γλώσσας ή σχετιζόμενου με γλώσσα (όροι στην πληθυντική, όνομα ομάδας γλώσσας, κτλ.).

en: Include translations
el: Συμπερίληψη των μεταφράσεων

en: Include translations of strings in the file generated. Not applicable for language independent templates.
el: Να συμπεριληφθούν οι μεταφράσεις των φράσεων στο αρχείο που θα δημιουργηθεί. Δεν ισχύει για πρότυπα ανεξαρτήτου γλώσσας.

en: Extract
el: Εξαγωγή

en: Generates output from all files found in this directory.
el: Δημιουργεί έξοδο από όλα τα αρχεία που υπάρχουν στον κατάλογο.

en: Translation template extractor
el: Εργαλείο εξαγωγής προτύπων μετάφρασης

en: Provides a web interface and an API to extract translatable text from the sources of installed components.
el: Παρέχει μια διεπαφή ιστοσελίδας και ένα API για την εξαγωγή αρχείων προς μετάφραση από τον πηγαίο κώδικα των εγκατεστημένων συστατικών.

en: Default picture
el: Προεπιλεγμένη εικόνα

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
el: URL εικόνας που θα εμφανίζεται για τους χρήστες που δεν έχουν επιλέξει οι ίδιοι εικόνα. Αφήστε το κενό για να μην εμφανίζεται εικόνα.

en: Domains
el: Ονόματα χώρου

en: Default theme
el: Προεπιλεγμένη θεματική παραλλαγή

en: Column
el: Στήλη

en: sort by @s
el: ταξινόμηση κατά @s

en: and
el: και

en: Optional URL
el: Προαιρετικό URL

en: Title, as link (default)
el: Τίτλος, σαν σύνδεσμος (προεπιλογή)

en: URL, as link
el: URL, σαν σύνδεσμος

en: Separate title and URL
el: Διαχωρισμός τίτλου και URL

en: Add new rule
el: Προσθήκη νέου κανόνα

en: Auto-reply
el: Αυτόματη απάντηση

en: The maximum number of contact form submissions a user can perform per hour.
el: Ο μέγιστος αριθμός μηνυμάτων μέσα σε μια ώρα που μπορεί να υποβάλλει ένας χρήστης από τη φόρμα επικοινωνίας.

en: Text to display
el: Κείμενο που θα εμφανίζεται

en: User's {users}.uid.
el: Το αναγνωριστικό {users}.uid του χρήστη.

en: Newest first
el: Τα νεότερα πρώτα

en: field
el: πεδίο

en: This page allows you to generate translation templates for module and theme files. Select the module or theme you wish to generate a template file for. A single Gettext Portable Object (Template) file is generated, so you can easily save it and start translation.
el: Η σελίδα επιτρέπει τη δημιουργία αρχείων-πρότυπα μεταφράσεων για τα αρχεία των μονάδων και των θεματικών παραλλαγών. Επιλέξτε τη μονάδα ή θεματική παραλλαγή για την οποία θέλετε να δημιουργήσετε το αρχείο-πρότυπο. Ένα μοναδικό αρχείο Gettext Portable Object Template δημιουργείται, ώστε να μπορείτε να το αποθηκεύσετε και να ξεκινήσετε τη μετάφραση.

en: You should select a component to export.
el: Πρέπει να επιλέξετε ένα συστατικό για εξαγωγή.

en: Extract from %name in the %directory directory
el: Εξαγωγή από το %name στον κατάλογο %directory

en: Extract from all in directory "@directory"
el: Εξαγωγή από όλα τα συστατικά στον κατάλογο "@directory"

en: To extract from a single component in this directory, choose the desired entry in the fieldset below.
el: Για την εξαγωγή ενός μόνο συστατικού σε αυτό τον κατάλογο, επιλέξτε το όνομα του επιθυμητού συστατικού στο πεδίο παρακάτω.

en: Directory "@directory"
el: Κατάλογος "@directory"

en: Extract from %name
el: Εξαγωγή από το %name

en: Extract from files named %pattern in the %directory directory.
el: Εξαγωγή από αρχεία με ονόματα %pattern στον κατάλογο %directory.

en: Interface text translatability
el: Δυνατότητα μετάφρασης του κειμένου διεπαφής

en: PHP tokenizer for Translation template extractor
el: Συμβολομεταφραστής PHP για εργαλείο εξαγωγής προτύπων μετάφρασης

en: The <a href="@tokenizer">PHP tokenizer functions</a> are required.
el: Απαιτούνται οι <a href="@tokenizer">συναρτήσεις συμβόλων PHP</a>.

en: Depends on: !dependencies
el: Εξαρτάται από: !dependencies

en: clone
el: κλωνοποίηση

en: Week @week
el: Εβδομάδα @week

en: Translate
el: Μετάφραση

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
el: Η εισαγωγή του αρχείου μετάφρασης απέτυχε, γιατί δεν ήταν δυνατή η ανάγνωση του αρχείου %filename.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename έχει σφάλμα: το "msgstr" αναμενόταν, αλλά δε βρέθηκε στη γραμμή %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename έχει σφάλμα: το "msgid_plural" αναμενόταν, αλλά δε βρέθηκε στη γραμμή %line.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename περιέχει συντακτικό λάθος στη γραμμή %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename έχει σφάλμα: το "msgid" δεν αναμενόταν στη γραμμή %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename έχει σφάλμα: το "msgstr[]" δεν αναμενόταν στη γραμμή %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename έχει σφάλμα: το "msgstr" δεν αναμενόταν στη γραμμή %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename έχει σφάλμα: απροσδόκητη ακολουθία χαρακτήρων στη γραμμή %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename τελείωσε απροσδόκητα στη γραμμή %line.

en: Save translations
el: Αποθήκευση μεταφράσεων

en: Target
el: Στόχος

en: Time ago
el: Πριν από

en: Create @name
el: Δημιουργία @name

en: Block type
el: Τύπος μπλοκ

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
el: @module (<span class="admin-disabled">απενεργοποιημένο</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
el: @module (<span class="admin-enabled">ενεργοποιημένο</span>)

en: Effect
el: Εφέ

en: Please select a file.
el: Παρακαλώ επιλέξτε ένα αρχείο.

en: Error message
el: Μήνυμα σφάλματος

en: The language the content is in.
el: Η γλώσσα του περιεχομένου

en: Original text
el: Πρωτότυπο κείμενο

en: Patterns
el: Πρότυπα

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: User roles
el: Ρόλοι χρηστών

en: Multilanguage
el: Πολυγλωσσικό

en: Debug mode
el: Λειτουργία αποσφαλμάτωσης

en: User account
el: Λογαριασμός χρήστη

en: Acronym
el: Ακρώνυμο

en: original
el: πρωτότυπο

en: Button text
el: Κείμενο κουμπιού

en: Title only
el: Μόνο τίτλο

en: Dates
el: Ημερομηνίες

en: Not defined
el: Δεν ορίστηκε

en: Validator
el: Ελεγκτής εγκυρότητας

en: Debugging
el: Αποσφαλμάτωση

en: Inherit
el: Κληρονομικότητα

en: Mime type
el: Τύπος MIME

en: 1 month | @count months
el[0]: 1 μήνας
el[1]: @count μήνες

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a> is installed, files exceeding this value will be scaled down to fit.
el: Η μέγιστη επιτρεπόμενη ανάλυση εικόνας (πχ. 640x480). Εισάγετε 0 για να μην υπάρχει περιορισμός. Αν είναι εγκατεστημένη μια <a href="!image-toolkit-link">εργαλειοθήκη εικόνων</a>, τα αρχεία που θα υπερβαίνουν αυτή την τιμή θα μικραίνουν ώστε να χωρούν.

en: Display format
el: Εμφάνιση τύπου αποθήκευσης

en: Custom format
el: Προσαρμοσμένη μορφή

en: The date the node was last updated.
el: Η ημερομηνία που ενημερώθηκε ο κόμβος.

en: Category ID
el: ID Κατηγορίας

en: off
el: κλειστό

en: Drupal core
el: Πυρήνας του Drupal

en: Add tracking to specific pages
el: Να προστίθεται παρακολούθηση σε συγκεκριμένες σελίδες

en: Relations
el: Σχέσεις

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
el: Σφάλμα: ο χειριστής για το @table > @field δεν υπάρχει!

en: Display type
el: Τύπος εμφάνισης

en: Confirm e-mail address
el: Επιβεβαίωση διεύθυνσης e-mail

en: Run cron
el: Εκτέλεση του cron

en: Warning message
el: Μήνυμα προειδοποίησης

en: of
el: από

en: User email
el: Email χρήστη

en: Title field
el: Τίτλος πεδίου

en: translate
el: μετάφραση

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
el: Μόνο αρχεία με τις ακόλουθες επεκτάσεις επιτρέπονται: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
el: Το αρχείο είναι %filesize και ξεπερνά το μέγιστο επιτρεπτό μέγεθος αρχείου %maxsize.

en: No link
el: Χωρίς σύνδεσμο

en: outdated
el: ετεροχρονισμένο

en: <strong>@language_name</strong> (source)
el: <strong>@language_name</strong> (πηγή)

en: add translation
el: προσθέστε μετάφραση

en: Translations of %title
el: Μεταφράσεις του %title

en: Row
el: Γραμμή

en: IP address
el: διεύθυνση IP

en: Maximum width
el: Μέγιστο πλάτος

en: Starts with
el: Αρχίζει με

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Autocomplete
el: Αυτόματη συμπλήρωση

en: Boolean
el: Δυαδική τιμή

en: File browser
el: Εξερευνητής αρχείων

en: Configuration profiles
el: Προφίλ ρυθμίσεων

en: Absolute URLs
el: Απόλυτοι σύνδεσμοι URLs

en: Check if you want IMCE to return absolute file URLs.
el: Επιλέξτε το αν θέλετε ο IMCE να επιστρέφει απόλυτα URLs αρχείων.

en: Default behaviour for existing files during file uploads
el: Προεπιλεγμένη συμπεριφορά για τα υπάρχοντα αρχεία κατά την αποστολή αρχείων

en: Keep the existing file renaming the new one
el: Να παραμένει το αρχείο που υπάρχει και να μετονομάζεται το νέο

en: Keep the existing file rejecting the new one
el: Να παραμένει το αρχείο που υπάρχει και να απορρίπτεται το νέο

en: Replace the existing file with the new one
el: Να αντικαθίσταται το αρχείο που υπάρχει με το νέο

en: Default method for creating thumbnails
el: Προεπιλεγμένη μέθοδος για τη δημιουργία μικρογραφιών

en: Scale the image with respect to the thumbnail dimensions.
el: Κλιμάκωση της εικόνας σε σχέση με τις διαστάσεις της μικρογραφίας.

en: First scale then crop the image to fit the thumbnail dimensions.
el: Πρώτα κλιμάκωση και μετά περικοπή της εικόνας για να ταιριάζει με τις διαστάσεις μικρογραφίας.

en: Role-profile assignments
el: Αναθέσεις ρόλου-προφίλ

en: Settings were imported from the profile %name
el: Έγινε εισαγωγή των ρυθμίσεων από το προφίλ %name

en: Give a name to this profile.
el: Δώστε ένα όνομα σε αυτό το προφίλ.

en: Set to 0 to use the maximum value avaliable.
el: Δώστε 0 για να γίνει χρήση της μέγιστης διαθέσιμης τιμής.

en: Directory quota
el: Όρια καταλόγου

en: Total user quota
el: Συνολικό όριο χρήστη

en: Set to * to remove the restriction.
el: Κάντε το * για να αρθεί ο περιορισμός.

en: Maximum image resolution
el: Μέγιστη ανάλυση εικόνας

en: Maximum number of files per operation
el: Μέγιστος αριθμός αρχείων ανά λειτουργία

en: You can allow users to select multiple files for operations such as delete, resize, etc. Entire batch file operation is executed in a single drupal load, which may be good. However there will be an increase in script execution time, cpu load and memory consumption possibly exceeding the limits of your server, which is really bad. For unlimited number of file handling, set this to 0.
el: Μπορείτε να επιτρέψετε στους χρήστες να επιλέγουν πολλά αρχεία για λειτουργίες όπως διαγραφή, κλιμάκωση, κλπ. Κάθε τέτοια δέσμη λειτουργιών εκτελείται από το σύστημα μια φορά. Παρ' όλα αυτά όμως μια τέτοια ενέργεια με πολλά αρχεία μπορεί να προκαλέσει μεγάλο φορτίο και καθυστερήσεις με συνέπεια να ξεπεράσει τα όρια του διακομιστή. Κάντε αυτή τη ρύθμιση 0 αν δεν θέλετε κανένα περιορισμό στον αριθμό αρχείων που μπορούν οι χρήστες να κάνουν, ταυτόχρονα, διάφορες λειτουργίες.

en: Profile has been added.
el: Το προφίλ προστέθηκε.

en: Including subdirectories
el: Συμπεριλαμβάνονται και οι υποκατάλογοι

en: Directory path
el: Διαδρομή καταλόγου

en: Define directories that users of this profile can access.
    <ul>
    	<li>Use alphanumeric characters as directory paths.</li>
    	<li>To specify file system root, just enter <strong>.</strong>(dot) character.</li>
    	<li>Use <strong>%uid</strong> as a placeholder for user ID. Ex: <em>users/user%uid</em> creates directories such as <em>users/user1</em>, <em>users/user42</em>, etc.</li>
      <li>To remove a directory from the list, leave the directory path blank.</li>
      <li>If you want more flexibility in directory paths you can execute php to return a directory path.<br />
      For php execution your directory path must start with <strong>php:</strong> and the rest must be a valid php code that is expected to return the actual directory path. <br />Ex: <strong>php: return 'users/'.$user->name;</strong> defines <strong>users/USER-NAME</strong> as the directory path.<br />
      A multi-level directory example <strong>php: return date('Y', $user->created).'/'.date('m', $user->created).'/'.$user->uid;</strong> defines <strong>MEMBERSHIP-YEAR/MONTH/USER-ID</strong> as the directory path, resulting in self-categorized user directories based on membership date.<br />
      Note that you should use the $user variable instead of $GLOBALS['user'] since they are not always the same object.</li>
    </ul>
    <p>Note that thumbnails permission does not affect thumbnail creation on upload. See thumbnails decription below.</p>
    <p>If you need more fields, just fill all and save, and you will get two more on the next page.</p>
el: Ορισμός καταλόγων στους οποίους θα έχουν πρόσβαση οι χρήστες σε αυτό το προφίλ.
    <ul>
    	<li>Χρησιμοποιήστε αλφαριθμητικούς χαρακτήρες για τις διαδρομές των καταλόγων.</li>
    	<li>Για να ορίσετε τον ριζικό κατάλογο, απλά εισάγετε <strong>.</strong>τον χαρακτήρα (τελεία).</li>
    	<li>Χρησιμοποιήστε <strong>%uid</strong> ως αντικαταστάτη για το ID του χρήστη. Π.χ.: <em>users/user%uid</em> Δημιουργεί καταλόγους όπως: <em>users/user1</em>, <em>users/user42</em>, κ.ο.κ.</li>
      <li>Για να αφαιρέσετε έναν κατάλογο από τη λίστα, αφήστε τη διαδρομή καταλόγου κενή.</li>
      <li>Αν θέλετε να έχετε μεγαλύτερη ευελιξία στις διαδρομές καταλόγων μπορείτε να εκτελέσετε κώδικα php που θα επιστρέφει μια διαδρομή καταλόγου.<br />
      Στην περίπτωση εκτέλεσης php η διαδρομή θα πρέπει να ξεκινά με <strong>php:</strong> και να συνεχίζει με έγκυρο κώδικα php που θα επιστρέφει πραγματικά μια διαδρομή καταλόγου. <br />Π.χ.: <strong>php: return 'users/'.$user->name;</strong> ορίζει σαν διαδρομή καταλόγου το <strong>users/USER-NAME</strong>.<br />
      Ένα παράδειγμα καταλόγων με πολλά επίπεδα (υποκαταλόγους) <strong>php: return date('Y', $user->created).'/'.date('m', $user->created).'/'.$user->uid;</strong> ορίζει σαν διαδρομή το <strong>MEMBERSHIP-YEAR/MONTH/USER-ID</strong>, που καταλήγει στην αυτόματη κατηγοριοποίηση των καταλόγων του χρήστη, βασισμένη στην ημερομηνία που οι χρήστες έγιναν μέλη.<br />
      Προσέξτε ότι θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε τη μεταβλητή  $user αντί της $GLOBALS['user'] αφού δεν είναι πάντα το ίδιο αντικείμενο.</li>
    </ul>
    <p>Σημειώστε ότι οι άδειες για τις μικρογραφίες δεν επηρεάζουν τη δημιουργία των μικρογραφιών κατά την αποστολή. Δείτε παρακάτω την περιγραφή μικρογραφιών.</p>
    <p>Αν χρειαστείτε περισσότερα πεδία για εισαγωγή, απλά συμπληρώστε τα υπάρχοντα και αποθηκεύστε, και θα έχετε δύο ακόμα στην επόμενη σελίδα.</p>

en: Are you sure you want to delete the profile %name?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε το προφίλ %name;

en: Profile has been deleted.
el: Το προφίλ διαγράφηκε.

en: Import settings from other profiles
el: Εισαγωγή ρυθμίσεων από άλλα προφίλ

en: Duplicate directory paths are not allowed.
el: Δεν επιτρέπονται διπλότυπες διαδρομές καταλόγων.

en: %dirname is not accepted as a proper directory name.
el: Το %dirname δεν είναι επιτρεπτό σαν όνομα καταλόγου.

en: Create thumbnails
el: Δημιουργία μικρογραφιών

en: Selected files
el: Επιλεγμένα αρχεία

en: Width x Height
el: Πλάτος x Ύψος

en: Create a new image
el: Δημιουργία νέας εικόνας

en: You are not allowed to operate on more than %num files.
el: Δεν επιτρέπεται ταυτόχρονη λειτουργία σε πάνω από %num αρχεία.

en: directory (%dir)
el: κατάλογο (%dir)

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
el: Μια μη έγκυρη επιλογή εντοπίστηκε. Απευθυνθείτε στο διαχειριστή του ιστοτόπου.

en: Upload failed.
el: Η αποστολή απέτυχε.

en: File deletion successful: %files.
el: Επιτυχής διαγραφή αρχείων: %files.

en: Please specify dimensions within the allowed range that is from 1x1 to @dimensions.
el: Προσδιορίστε διαστάσεις μέσα στα επιτρεπτά όρια που είναι από 1x1 στα @dimensions.

en: File resizing successful: %files.
el: Αλλαγή διαστάσεων αρχείου επιτυχής: %files.

en: Thumbnail creation (%thumbnames) successful for %filename.
el: Δημιουργία μικρογραφιών (%thumbnames) επιτυχής για το αρχείο %filename.

en: %filename is not an image.
el: Το %filename δεν είναι εικόνα.

en: Scaling up is not allowed.
el: Η μεγέθυνση δεν είναι επιτρεπτή.

en: %filename(%dimensions) already exists.
el: Το αρχείο %filename(%dimensions) υπάρχει ήδη.

en: %filename cannot be resized to %dimensions
el: Το αρχείο %filename δεν μπορεί να αλλάξει στις διαστάσεις %dimensions

en: Unable to get a working directory for the file browser!
el: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση ενός λειτουργικού καταλόγου από τον εξερευνητή αρχείων!

en: There is no valid directory specified for the file browser!
el: Δεν έχει οριστεί κανένας έγκυρος κατάλογος για τον εξερευνητή αρχείων!

en: Illegal choice %choice in !name element.
el: Μη επιτρεπτή επιλογή %choice στο πεδίο !name.

en: File browsing is disabled in directory %dir.
el: Η εξερεύνηση αρχείων είναι απενεργοποιημένη στον κατάλογο %dir.

en: Do you want to refresh the current directory?
el: Θέλετε να κάνετε ανανέωση στον τρέχων φάκελο;

en: Delete selected files?
el: Διαγραφή επιλεγμένων αρχείων;

en: Please select a thumbnail.
el: Παρακαλώ επιλέξτε μία μικρογραφία

en: You must select at least %num files.
el: Θα πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον %num αρχεία.

en: Tips
el: Συμβουλές

en: Select a file by clicking the corresponding row in the file list.
el: Επιλέξτε ένα αρχείο από τη λίστα, κάνοντας κλικ στη γραμμή που εμφανίζεται.

en: Ctrl+click to add files to the selection or to remove files from the selection.
el: Ctrl+κλικ για να προσθέσετε ή να αφαιρέσετε αρχεία στην επιλογή.

en: Shift+click to create a range selection. Click to start the range and shift+click to end it.
el: Κάντε Shift+κλικ για να επιλέξετε ένα εύρος αρχείων (κάνοντας Sift+κλικ  για αρχή και shift+κλικ για το τέλος).

en: Sort the files by clicking a column header of the file list.
el: Ταξινομήστε τα αρχεία κάνοντας κλικ στην κεφαλίδα της λίστας των αρχείων.

en: Resize the work-spaces by dragging the horizontal or vertical resize-bars.
el: Αλάξτε τους χώρους εργασίας σύροντας τις οριζόντιες και κατακόρυφες μπάρες αλλαγής μεγέθους.

en: Keyboard shortcuts for file list: up, down, left, home, end, ctrl+A.
el: Συντομεύσεις πληκτρολογίου για τη λίστα αρχείων: up, down, left, home, end, ctrl+A.

en: Keyboard shortcuts for selected files: enter/insert, delete, R(esize), T(humbnails), U(pload).
el: Συντομεύσεις πληκτρολογίου για τα επιλεγμένα αρχεία: enter/εισαγωγή, delete/διαγραφή, R(αλλαγή διάστασης), T(μικρογραφίες), U(αποστολή).

en: Keyboard shortcuts for directory list: up, down, left, right, home, end.
el: Συντομεύσεις πληκτρολογίου για τη λίστα των καταλόγων: up, down, left, right, home, end.

en: Limitations
el: Περιορισμοί

en: !num files using !dirsize of !quota
el: !num αρχεία χρησιμοποιούν !dirsize από !quota

en: unlimited quota
el: απεριόριστο όριο

en: Add language icons
el: Προσθήκη των εικονιδίων γλωσσών

en: Link types to add language icons.
el: Τύποι συνδέσμων για την προσθήκη των εικονιδίων γλωσσών.

en: Language switcher block
el: Μπλοκ αλλαγής γλώσσας

en: Icon placement
el: Τοποθέτηση εικονιδίων

en: Where to display the icon, relative to the link title.
el: Που θα εμφανίζεται το εικονίδιο, σε σχέση με τον τίτλο του συνδέσμου.

en: Icons file path
el: Διαδρομή αρχείων εικονιδίων

en: This module manages language icons for multilingual sites:
el: Η μονάδα διαχειρίζεται τα εικονίδια γλωσσών για πολυγλωσσικούς ιστοτόπους:

en: Adds icons to language links.
el: Προσθήκη των εικονιδίων στους συνδέσμους γλωσσών.

en: First sidebar
el: Πρώτη πλευρική ζώνη

en: Decimal point
el: Υποδιαστολή

en: Permanent
el: Μόνιμο

en: Temporary
el: Προσωρινό

en: Custom date format
el: Προσαρμοσμένη μορφή ημερομηνίας

en: Book outline
el: Διάρθρωση βιβλίου

en: Revision information
el: Πληροφορίες αναθεώρησης

en: Root term
el: Ριζικός όρος

en: Is one of
el: Είναι ένα από

en: Comma
el: Κόμμα

en: Show All
el: Εμφάνιση Όλων

en: Uses
el: Χρήσεις

en: Users who have created accounts on your site.
el: Οι χρήστες που έχουν δημιουργήσει λογαριασμούς στον ιστοτόπο σας.

en: Is empty (NULL)
el: Είναι κενό (NULL)

en: not empty
el: δεν είναι κενό

en: MIME type
el: MIME τύπος

en: Ends with
el: Τελειώνει σε

en: Undated
el: Χωρίς ημερομηνία

en: XSS Filter
el: φίλτρο XSS

en: XSS Filter.
el: Φίλτρο XSS.

en: No profiles found. Click here to !create.
el: Δε βρέθηκαν προφίλ. Κάντε κλικ για να !create.

en: create a new profile
el: δημιουργία νέου προφίλ

en: create the global profile
el: δημιουργία του καθολικού προφίλ

en: Switch to plain text editor
el: Αλλαγή σε απλό επεξεργαστή κειμένου

en: Switch to rich text editor
el: Αλλαγή σε πλήρη επεξεργαστή κειμένου

en: Toolbar
el: Γραμμή εργαλείων

en: System path to the private folder is: !system_path.
el: Η διαδρομή συστήματος για τον ιδιωτικό κατάλογο είναι: !system_path.

en: Current path: !path
el: Τρέχουσα διαδρομή: !path

en: Path to uploaded files
el: Η διαδρομή για τα ανεβασμένα αρχεία

en: Absolute path to uploaded files
el: Απόλυτη διαδρομή για τα ανεβασμένα αρχεία

en: Link to paths only
el: Σύνδεση σε διαδρομές μόνο

en: Link using internal: links
el: Σύνδεση με χρήση εσωτερικών συνδέσμων

en: Path Filter & Link To Content integration
el: Φίλτρο Διαδρομής & ολοκλήρωση με Σύνδεση Με Περιεχόμενο

en: Link To Content
el: Σύνδεση Με Περιεχόμενο

en: This profile name is reserved. Please choose a different name.
el: Το όνομα του προφίλ είναι κρατημένο. Επιλέξτε ένα διαφορετικό όνομα.

en: The profile name must be unique. A profile with this name already exists.
el: Το όνομα του προφίλ πρέπει να είναι μοναδικό. Υπάρχει ήδη ένα προφίλ με αυτό το όνομα.

en: Troubleshooting
el: Επίλυση προβλημάτων

en: Uploading images and files
el: Αποστολή εικόνων και αρχείων

en: There are three ways for uploading files:
el: Υπάρχουν τρεις τρόποι να αποστείλετε αρχεία:

en: By using the core upload module.
el: Με χρήση της μονάδας upload του πυρήνα.

en: Rich text editor settings
el: Ρυθμίσεις πλήρους επεξεργαστή κειμένου

en: Configure the rich text editor.
el: Διευθέτηση του πλήρη επεξεργαστή κειμένου.

en: Wildcard title
el: Τίτλος μπαλαντέρ

en: This will override any other link you have set.
el: Αυτό θα παρακάμψει κάθε άλλο σύνδεσμο που έχετε ορίσει.

en: My content
el: Η ύλη μου

en: opt-in or out of tracking
el: συμπερίληψη ή εξαίρεση από την παρακολούθηση

en: Add tracking for specific roles
el: Προσθήκη παρακολούθησης για ορισμένους ρόλους

en: Track translation sets as one unit
el: Παρακολούθηση των συνόλων μεταφράσεων ως μια μονάδα

en: When a node is part of a translation set, record statistics for the originating node instead. This allows for a translation set to be treated as a single unit.
el: Όταν ένας κόμβος είναι μέρος ενός συνόλου μετάφρασης, να καταγράφονται στατιστικά από τον αρχικό κόμβο. Αυτό επιτρέπει στα σύνολα μεταφράσεων να εκλαμβάνονται ως μια μονάδα.

en: Track internal search
el: Παρακολούθηση της εσωτερικής αναζήτησης

en: Track AdSense ads
el: Παρακολούθηση των διαφημίσεων AdSense

en: If checked, your AdSense ads will be tracked in your Google Analytics account.
el: Αν είναι ενεργοποιημένο, οι διαφημίσεις AdSense θα παρακολουθούνται στο λογαριασμό σας του Google Analytics.

en: Custom JavaScript code
el: Προσαρμοσμένος κώδικας JavaScript

en: Code snippet (before)
el: Τμήμα κώδικα (πριν)

en: Code snippet (after)
el: Τμήμα κώδικα (μετά)

en: JavaScript scope
el: Εμβέλεια JavaScript

en: Do not add the tracker code provided by Google into the javascript code snippets! This module already builds the tracker code based on your Google Analytics account number and settings.
el: Μην συμπεριλαμβάνετε τον κώδικα παρακολούθησης που δίνει το Google στα τμήματα κώδικα JavaScript! Η μονάδα ήδη δημιουργεί τον κώδικα παρακολούθησης βάσει του αριθμού λογαριασμού του Google Analytics και των ρυθμίσεων.

en: Do not include the &lt;script&gt; tags in the javascript code snippets.
el: Να μην συμπεριλαμβάνονται οι σημάνσεις &lt;script&gt; στον κώδικα javascript.

en: Google Analytics configuration
el: Ρυθμίσεις Google Analytics

en: Users are tracked by default, but you are able to opt out.
el: Οι χρήστες εξ' ορισμού παρακολουθούνται, αλλά επιτρέπεται να ορίσετε ως επιλογή να μην παρακολουθούνται.

en: Enable user tracking
el: Ενεργοποίηση παρακολούθησης χρήστη

en: Users are <em>not</em> tracked by default, but you are able to opt in.
el: Οι χρήστες εξ' ορισμού <em>δεν</em> παρακολουθούνται, αλλά επιτρέπεται να ορίσετε ως επιλογή να παρακολουθούνται.

en: Google Analytics module
el: Μονάδα Google Analytics

en: Google Analytics module has not been configured yet. Please configure its settings from the <a href="@url">Google Analytics settings page</a>.
el: Η μονάδα Google Analytics δεν έχει διευθετηθεί ακόμη. Διευθετήστε τις ρυθμίσεις της στη <a href="@url">σελίδα ρυθμίσεων του Google Analytics</a>.

en: Dashboard
el: Πίνακας εργαλείων

en: No role
el: Χωρίς ρόλο

en: Search index
el: Ευρετήριο αναζήτησης

en: %title field is required.
el: Το πεδίο είναι απαραίτητο.

en: The size of the file.
el: Το μέγεθος του αρχείου.

en: The MIME type of the file.
el: Ο τύπος MIME του αρχείου.

en: Menu links
el: Σύνδεσμοι των μενού

en: Link title
el: Τίτλος συνδέσμου

en: 1 character | @count characters
el[0]: 1 χαρακτήρας
el[1]: @count χαρακτήρες

en: Filter settings
el: Ρυθμίσεις φίλτρου

en: Delete link
el: Σύνδεσμος διαγραφής

en: Save translation
el: Αποθήκευση μετάφρασης

en: Save string
el: Αποθήκευση φράσης

en: Localization
el: Γλωσσική προσαρμογή

en: Edit string
el: Επεξεργασία φράσης

en: locale
el: προσαρμογή κατά τόπο

en: Per page
el: Ανά σελίδα

en: Per role
el: Ανά ρόλο

en: Per role per page
el: Ανά ρόλο ανά σελίδα

en: Per user
el: Ανά χρήστη

en: Per user per page
el: Ανά χρήστη ανά σελίδα

en: Multilingual support
el: Πολυγλωσσική υποστήριξη

en: Enabled, with translation
el: Ενεργό, με μετάφραση

en: Has Avatar
el: Έχει άβαταρ

en: Capitalize first letter
el: Κεφαλαίο το πρώτο γράμμα

en: Main menu
el: Κύριο μενού

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
el: Ο χρήστης %name χρησιμοποίησε σύνδεσμο εισόδου μίας χρήσης, τη χρονική στιγμή %timestamp.

en: New user: %name (%email).
el: Νέος χρήστης: %name (%email).

en: Custom text
el: Προσαρμοσμένο κείμενο

en: Sum
el: Άθροισμα

en: sorted by
el: ταξινομημένα ανά

en: Date year range
el: Εύρος ημερολογιακού έτους

en: Format: @date
el: Μορφοποίηση: @date

en: date ical
el: ημερομηνία ical

en: !repeats_every_interval every !day_of_week
el: !repeats_every_interval κάθε !day_of_week

en: every week | every @count weeks
el[0]: κάθε εβδομάδα
el[1]: κάθε @count εβδομάδες

en: every month | every @count months
el[0]: κάθε μήνα
el[1]: κάθε @count μήνες

en: every year | every @count years
el[0]: κάθε έτος
el[1]: κάθε @count έτη

en: every day | every @count days
el[0]: κάθε ημέρα
el[1]: κάθε @count ημέρες

en: Not Approved
el: Μη εγκεκριμένο

en: Remove group
el: Διαγραφή ομάδας

en: Username or e-mail address
el: Όνομα λογαριασμού ή διεύθυνση e-mail

en: No fields available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα πεδία.

en: Truth value
el: Τιμή αλήθειας

en: Alias: @alias
el: Ψευδώνυμο: @alias

en: No alias
el: Χωρίς ψευδώνυμο

en: Numeric
el: Αριθμητικά

en: Custom URL
el: Προσαρμογή URL

en: Edit link
el: Σύνδεσμος επεξεργασίας

en: Submit button text
el: Κείμενο πλήκτρου υποβολής

en: Date field(s)
el: Πεδίο(α) ημερομηνίας

en: You must select at least one date field for this filter.
el: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον ένα πεδίο ημερομηνίας για αυτό το φίλτρο.

en: Missing date fields!
el: Λείπουν τα πεδία ημερομηνίας!

en: Start year
el: Έτος έναρξης

en: End year
el: Έτος τέλους

en: Punctuation
el: Στίξη

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
el: Για να αλλάξετε το τρέχον συνθηματικό εισόδου για το λογαριασμό σας, εισάγετε το νέο συνθηματικό εισόδου και στα δύο πεδία.

en: Use theme CSS
el: Χρήση CSS της θεματικής παραλλαγής

en: Define CSS
el: Ορισμός CSS

en: Justify
el: Πλήρης στοίχιση

en: Broken handler @table.@field
el: Μη λειτουργικός χειριστής @table.@field

en: Skipping broken view @view
el: Παράκαμψη μη λειτουργικού view @view

en: Ajax callback for view loading.
el: Επιστροφή κλήσης ajax για φόρτωση view.

en: Changes cannot be made to a locked view.
el: Δεν μπορούν να γίνουν αλλαγές σε ένα κλειδωμένο view.

en: Create customized lists and queries from your database.
el: Δημιουργήστε προσαρμοσμένες λίστες και ερωτήματα στη βάση δεδομένων σας.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
el: Διεπαφή διαχείρισης για τα views. Χωρίς αυτή την μονάδα, δε θα μπορείτε να δημιουργήσετε ή να επεξεργαστείτε τα views σας.

en: Hide view / Page not found (404)
el: Απόκρυψη εμφάνισης / Δε βρέθηκε η σελίδα (404)

en: Display empty text
el: Εμφάνιση κενού κειμένου

en: Provide default argument
el: Να παρέχεται προκαθορισμένη παράμετρος

en: Broken/missing handler
el: Ελαττωματικός/απών χειριστής

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
el: Ο χειριστής για αυτό το αντικείμενο είναι ελαττωματικός ή λείπει και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Εάν μία μονάδα παρείχε τον χειριστή και απενεργοποιήθηκε, η επανενεργοποίηση της μονάδας μπορεί να τον επαναφέρει. Διαφορετικά, μάλλον θα πρέπει να διαγράψετε αυτό το αντικείμενο.

en: Current date
el: Τρέχουσα ημερομηνία

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
el: p>Θα πρέπει να προσθέσετε κάποια επιπλέον πεδία σε αυτήν την εμφάνιση προτού χρησιμοποιήσετε αυτό το πεδίο. Τα πεδία αυτά μπορούν να σημειωθούν ως <em>Εξαιρούμενα εμφάνισης</em> αν το προτιμάτε. Πρέπει να σημειωθεί ότι λόγω της σειράς εμφάνισης, δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε πεδία που έρχονται μετά από αυτό το πεδίο· αν χρειάζεστε ένα πεδίο που δεν υπάρχει εδώ, αναδιατάξετε τα πεδία σας.</p>

en: - Any -
el: - Οποιοδήποτε -

en: Is between
el: Είναι ανάμεσα σε

en: between
el: ανάμεσα σε

en: Is not between
el: Δεν είναι ανάμεσα σε

en: not between
el: όχι ανάμεσα σε

en: These queries were run during view rendering:
el: Κατά τη διάρκεια απόδοσης αυτής της προβολής έγιναν αυτά τα ερωτήματα:

en: Query execute time
el: Χρόνος εκτέλεσης ερωτήματος

en: View render time
el: Χρόνος απόδοσης Προβολής

en: Unable to preview due to validation errors.
el: Αδύνατη η προεπισκόπηση λόγω σφαλμάτων επαλήθευσης.

en: Break lock
el: Σπάσιμο κλειδώματος

en: Invalid
el: Μη έγκυρο

en: View analysis
el: Προβολή ανάλυσης

en: Rearrange @type
el: Αναδιάταξη @type

en: Broken field @id
el: Πεδίο σε ρήξη @id

en: Reduce duplicates
el: Μείωση διπλότυπων

en: The title of the comment.
el: Ο τίτλος του σχολίου.

en: Last comment time
el: Ώρα τελευταίου σχολίου

en: Last comment author
el: Συγγραφέας τελευταίου σχολίου

en: Comment count
el: Μετρητής σχολίων

en: The title of the node.
el: Ο τίτλος του κόμβου.

en: The date the node was posted.
el: Η ημερομηνία που δημοσιεύθηκε ο κόμβος.

en: Poll
el: Ψηφοφορία

en: Views today
el: Εμφανίσεις σήμερα

en: Browser session ID of user that visited page.
el: Αναγνωριστικό συνόδου του προγράμματος πλοήγησης του χρήστη που επισκέφθηκε τη σελίδα.

en: Title of page visited.
el: Ο τίτλος της σελίδας για την οποία υπήρξε επίσκεψη.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
el: Εσωτερική διαδρομή της σελίδας για την οποία υπήρξε επίσκεψη (σχετική με τη ρίζα του Drupal).

en: Referrer URI.
el: Παραπέμφθηκε από

en: Hostname of user that visited the page.
el: Το όνομα υπολογιστή του χρήστη που επισκέφθηκε τη σελίδα.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
el: Χρόνος σε χιλιοστά δευτερολέπτου που έκανε να φορτωθεί η σελίδα.

en: Timestamp of when the page was visited.
el: Χρονική ετικέτα του πότε έγινε επίσκεψη της σελίδας.

en: contact
el: επικοινωνία

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
el[0]: Δεν ήταν δυνατόν να βρεθεί ο όρος: @terms
el[1]: Δεν ήταν δυνατόν να βρεθούν οι όροι: @terms

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: Display even if view has no result
el: Προβολή ακόμα και αν το view δεν έχει αποτελέσματα.

en: New view
el: Νέο view

en: Changed view
el: Τροποποιημένο view

en: Live preview
el: Ζωντανή προεπισκόπηση

en: @current of @max
el: @current από @max

en: Must users preview posts before submitting?
el: Πρέπει οι χρήστες να κάνουν δοκιμή εμφάνισης στις καταχωρίσεις πριν τις υποβάλουν;

en: Language settings
el: Ρυθμίσεις γλώσσας

en: - All -
el: - Όλα -

en: Machine-readable name
el: Μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα

en: Module dependencies
el: Εξαρτήσεις μονάδων

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@i18n">Internationalization module</a>.
el: Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε το εγχειρίδιο ρύθμισης και προσαρμογής, <a href="@i18n">μονάδα Internationalization</a>.

en: Already added languages
el: Γλώσσες που έχουν ήδη προστεθεί

en: Array
el: Πίνακας

en: Link ID
el: ID συνδέσμου

en: Contact form
el: Φόρμα επικοινωνίας

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
el: Η διεύθυνση <em>Αποστολέα</em> σε αυτόματα e-mail που στέλνονται κατά τη διάρκεια εγγραφής, αίτησης νέου κωδικού και άλλων ειδοποιήσεων. (Χρησιμοποιήστε μια διεύθυνση που καταλήγει στο domain του ιστότοπού σας προς αποφυγή σήμανσης του e-mail ως spam.)

en: Languages not yet added
el: Γλώσσες που δεν προστέθηκαν ακόμη

en: String not found.
el: Δεν βρέθηκαν φράσεις.

en: The string has been saved.
el: Η φράση αποθηκεύτηκε.

en: The language selected for import is not supported.
el: Η γλώσσα που επιλέξατε για εισαγωγή δεν υποστηρίζεται.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename φαίνεται να έχει μια κεφαλίδα που λείπει ή είναι λανθασμένη.

en: Error importing interface translations
el: Σφάλμα κατά την εισαγωγή των μεταφράσεων διεπαφής

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
el: Εισήχθη το %file στην %locale: %number νέες φράσεις προστέθηκαν, %update ενημερώθηκαν και %delete αφαιρέθηκαν.

en: sort ascending
el: αύξουσα ταξινόμηση

en: sort descending
el: φθίνουσα ταξινόμηση

en: Allowed HTML tags: @tags
el: Επιτρεπόμενες ετικέτες HTML: @tags

en: Ampersand
el: Εμπορικό και

en: HTML filter
el: Φίλτρο HTML

en: Default number of forum topics displayed per page.
el: Ο προεπιλεγμένος αριθμός των στοιχείων που θα περιλαμβάνονται σε μια σελίδα.

en: Default display order for topics.
el: Προεπιλεγμένη σειρά παρουσίασης των θεμάτων.

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
el: Η προεπιλεγμένη γλώσσα του λογαριασμού για τα e-mail και η προτιμώμενη γλώσσα για την παρουσίαση του ιστοτόπου.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
el: Ενεργοποίηση της πολυγλωσσικής υποστήριξης για αυτό τον τύπο περιεχομένου. Αν είναι ενεργοποιημένο, ένα πεδίο επιλογής γλώσσας θα προστεθεί στη φόρμα επεξεργασίας, επιτρέποντας την επιλογή μίας από τις <a href="!languages">ενεργοποιημένες γλώσσες</a>. Αν είναι απενεργοποιημένο, οι νέες καταχωρήσεις αποθηκεύονται στην εξ' ορισμού γλώσσα. Το υπάρχον περιεχόμενο δε θα επηρεαστεί από την αλλαγή της επιλογής αυτής.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
el: Οι χρήστες με την άδεια <em>διαχείριση των κόμβων</em> θα μπορούν να παρακάμψουν αυτές τις ρυθμίσεις.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
el: Το μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα πρέπει να περιέχει μόνο μικρά γράμματα, αριθμούς και κάτω παύλες.

en: Number of posts on main page
el: Αριθμός καταχωρίσεων στην κύρια σελίδα

en: Notes:
el: Σημειώσεις:

en: Edit field
el: Επεξεργασία πεδίου

en: Search form
el: Φόρμα αναζήτησης

en: Popular content
el: Δημοφιλές περιεχόμενο

en: The name of this website.
el: Το όνομα αυτού του ιστοτόπου.

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
el: Το σύνθημα, χαρακτηριστική φράση ή φράση που «τραβάει» του ιστοτόπου σας (συχνά εμφανιζόμενη δίπλα στον τίτλο του ιστοτόπου).

en: Default 403 (access denied) page
el: Προεπιλεγμένη σελίδα 403 (δεν επιτρέπεται η πρόσβαση)

en: Default 404 (not found) page
el: Προεπιλεγμένη σελίδα 404 (δε βρέθηκε)

en: Number of items in each feed
el: Αριθμός αντικειμένων σε κάθε ροή

en: Default number of items to include in each feed.
el: Εξ' ορισμού αριθμός των αντικειμένων που θα περιλαμβάνονται σε κάθε ροή.

en: Feed content
el: Περιεχόμενο ροής

en: Titles plus teaser
el: Τίτλοι και περίληψη

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
el: Καθολική ρύθμιση για την εξ' ορισμού εμφάνιση των αντικειμένων περιεχομένου σε κάθε ροή.

en: Date and time
el: Ημερομηνία και ώρα

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
el: Ενεργοποιήστε την υποστήριξη για πολυγλωσσικότητα για αυτόν τον τύπο ύλης. Μόλις η πολυγλωσσικότητα ενεργοποιηθεί, μια νέα επιλογή για τη γλώσσα θα προστεθεί στη φόρμα επεξεργασίας δημοσιεύσεων, που θα σας επιτρέπει να επιλέξετε μια από τις <a href="!languages">ενεργοποιημένες γλώσσες</a>. Μπορείτε επίσης να ενεργοποιήσετε τα εργαλεία μετάφρασης για αυτόν τον τύπο ύλης, που θα σας επιτρέψει να μεταφράσετε το περιεχόμενο των δημοσιεύσεων στις ενεργοποιημένες γλώσσες. Αν η επιλογή είναι ανενεργή, οι νέες δημοσιεύσεις θα αποθηκευθούν στην προεπιλεγμένη γλώσσα. Το υπάρχον δημοσιευμένο υλικό δεν επηρεάζεται από αυτήν την επιλογή.

en: Translation settings
el: Ρυθμίσεις μετάφρασης

en: Flag translations as outdated
el: Μαρκάρετε τις μεταφράσεις ως ετεροχρονισμένες

en: If you made a significant change, which means translations should be updated, you can flag all translations of this post as outdated. This will not change any other property of those posts, like whether they are published or not.
el: Αν κάνετε κάποια σημαντική αλλαγή που θα απαιτήσει αναθεώρηση των μεταφράσεων, μπορείτε να μαρκάρετε όλες τις μεταφράσεις σαν ετεροχρονισμένες. Αυτή η επιλογή δεν θα επηρεάσει με κανένα άλλο τρόπο τη δημοσίευσή σας (όπως ας πούμε αν είναι δημοσιευμένη ή όχι)

en: This translation needs to be updated
el: Η μετάφραση χρειάζεται να ενημερωθεί

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
el: Όταν η επιλογή αυτή είναι ενεργή, η μετάφραση χρειάζεται να ενημερωθεί καθώς η δημοσίευση στην αρχική γλώσσα έχει αλλάξει. Απενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή όταν ενημερώσετε τη μετάφραση.

en: Content translation
el: Μετάφραση περιεχομένου

en: Disabled modules
el: Απενεργοποιημένες μονάδες

en: Disabled themes
el: Απενεργοποιημένες θεματικές παραλλαγές

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
el: Οι επισκέπτες μπορούν να δημιουργούν λογαριασμούς, αλλά χρειάζεται έγκριση από διαχειριστή.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
el: Απαιτείται επιβεβαίωση e-mail όταν επισκέπτης δημιουργεί λογαριασμό

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
el: Αν το πλαίσιο αυτό είναι επιλεγμένο, οι νέοι χρήστες θα απαιτείται να επαληθεύσουν τη διεύθυνση e-mail τους προτού συνδεθούν στον ιστοτόπο και θα τους οριστεί ένα συνθηματικό που θα δημιουργηθεί από το σύστημα. Αν δεν είναι επιλεγμένο, οι χρήστες θα συνδεθούν αμέσως μετά την εγγραφή και θα μπορούν να επιλέξουν το συνθηματικό τους κατά τη δημιουργία του λογαριασμού.

en: User registration guidelines
el: Οδηγίες εγγραφής χρηστών

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
el: Αυτό το κείμενο θα εμφανίζεται στο πάνω μέρος της φόρμας εγγραφής χρήστη και είναι χρήσιμο για να βοηθά ή να καθοδηγεί τους χρήστες σας.

en: Welcome, new user created by administrator
el: Καλωσήρθατε, ένας νέος χρήστης δημιουργήθηκε από το διαχειριστή

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
el: Προσαρμογή των e-mail μηνυμάτων καλωσορίσματος που αποστέλλονται στους λογαριασμούς νέων μελών που δημιουργεί ένας διαχειριστής.

en: Welcome, no approval required
el: Καλωσήρθατε, δεν είναι απαραίτητη η έγκριση

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
el: Προσαρμογή των e-mail μηνυμάτων καλωσορίσματος που αποστέλλονται στους λογαριασμούς νέων μελών κατά την εγγραφή, όταν δεν απαιτείται έγκριση από το διαχειριστή.

en: Welcome, awaiting administrator approval
el: Καλωσήρθατε, αναμένεται έγκριση από το διαχειριστή

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
el: Προσαρμογή των e-mail μηνυμάτων καλωσορίσματος που αποστέλλονται στους λογαριασμούς νέων μελών κατά την εγγραφή, όταν απαιτείται έγκριση από το διαχειριστή.

en: Password recovery email
el: E-mail ανάκτησης συνθηματικού

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
el: Προσαρμογή των e-mail μηνυμάτων που αποστέλλονται στα μέλη που επιθυμούν νέο συνθηματικό.

en: Account activation email
el: E-mail ενεργοποίησης λογαριασμού

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
el: Ενεργοποίηση και προσαρμογή των μηνυμάτων e-mail που αποστέλλονται στους χρήστες κατά την ενεργοποίηση του λογαριασμού (όταν ένας διαχειριστής ενεργοποιεί ένα λογαριασμό για ένα χρήστη που έχει κάνει ήδη εγγραφή, σε ένα ιστοτόπου που απαιτείται έγκριση από το διαχειριστή).

en: Notify user when account is activated.
el: Να ειδοποιηθεί ο χρήστης όταν ο λογαριασμός του ενεργοποιηθεί.

en: Account blocked email
el: E-mail για τον αποκλεισμό λογαριασμού

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
el: Ενεργοποίηση και προσαρμογή των μηνυμάτων e-mail που αποστέλλονται στους χρήστες που οι λογαριασμοί τους αποκλείονται.

en: Notify user when account is blocked.
el: Να ειδοποιηθεί ο χρήστης όταν ο λογαριασμός του αποκλειστεί.

en: Account deleted email
el: E-mail για τη διαγραφή λογαριασμού

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
el: Ενεργοποίηση και προσαρμογή των μηνυμάτων e-mail που αποστέλλονται στους χρήστες που οι λογαριασμοί τους διαγράφονται.

en: Notify user when account is deleted.
el: Να ειδοποιηθεί ο χρήστης όταν ο λογαριασμός του διαγραφεί.

en: Signature support
el: Υποστήριξη για υπογραφές

en: Picture support
el: Υποστήριξη για εικόνες

en: Picture maximum dimensions
el: Μέγιστες διαστάσεις εικόνας

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
el: Οι μέγιστες διαστάσεις για τις εικόνες, σε pixel.

en: Picture maximum file size
el: Ανώτατο μέγεθος αρχείου εικόνας

en: Maximum file size for pictures, in kB.
el: Το ανώτατο μέγεθος αρχείου για τις εικόνες, σε kB.

en: Picture guidelines
el: Οδηγίες για τις εικόνες

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
el: Το κείμενο αυτό εμφανίζεται στη φόρμα αποστολής αρχείων εικόνων, πέρα από τις υπάρχουσες οδηγίες. Χρησιμεύει στην καθοδήγηση των χρηστών σας.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
el: Περαιτέρω οδηγίες έχουν σταλεί στη διεύθυνση e-mail σας.

en: Slot
el: Σχισμή

en: URL, as plain text
el: URL, σαν απλό κείμενο

en: Base name
el: Όνομα βάσης

en: Text format
el: Μορφότυπος κειμένου

en: Naked
el: Γυμνό

en: Read the documentation
el: Διαβάστε την τεκμηρίωση

en: The translation file %filename contains an error: "msgctxt" is unexpected on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename έχει σφάλμα: το "msgid" δεν αναμενόταν στη γραμμή %line.

en: The name of the site.
el: Το όνομα του ιστοτόπου

en: Optional features
el: Προαιρετικά χαρακτηριστικά

en: Region settings
el: Ρυθμίσεις περιοχής

en: Pattern for the title
el: Πρότυπο για τον τίτλο

en: XML sitemap
el: Χάρτης ιστοτόπου XML

en: XML sitemap engines
el: Μηχανές για το XML sitemap

en: Submit the sitemap to search engines.
el: Υποβολή του χάρτη στις μηχανές αναζήτησης.

en: Default priority
el: Προκαθορισμένη προτεραιότητα

en: XML sitemap user
el: Χρήστης XML χάρτη

en: Indexed
el: Ευρετηριοποιημένο

en: %title is invalid.
el: Το %τίτλος δεν είναι έγκυρος τίτλος.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
el: Σφάλμα Αίτησης HTTP κατά την εισαγωγή του %filename: @error

en: Failed to open file: %filename
el: Αποτυχία στο άνοιγμα του αρχείου: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
el: Μη έγκυρο αρχείο ημερολογίου: %filename

en: Invalid calendar file.
el: Μη έγκυρο αρχείο ημερολογίου.

en: Custom formats
el: Προσωποποιήμενες μορφές

en: Date wizard
el: Οδηγός ημερομηνίας

en: Content type name
el: Όνομα τύπου ύλης

en: Date browser
el: Ημερομηνία browser

en: Creates back/next navigation.
el: Δημιουργεί προηγ/επομ πλοήγηση

en: You must select at least one date field for this argument.
el: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον ένα πλαίσιο ημερομηνίας για αυτό το στοιχείο.

en: Author name
el: Όνομα συγγραφέα

en: Update automatic nodetitles
el: Ενημέρωση αυτόματων τίτλων

en: Automatic title generation
el: Αυτόματη δημιουργία τίτλου

en: Automatically generate the title and hide the title field
el: Αυτόματη δημιουργία τίτλου και απόκρυψη του πεδίου εισαγωγής τίτλου

en: Automatically generate the title if the title field is left empty
el: Αυτόματη δημιουργία τίτλου αν το πεδίο εισαγωγής τίτλου αφεθεί κενό

en: Evaluate PHP in pattern.
el: Αξιολόγηση της PHP στο πρότυπο.

en: Put PHP code above that returns your string, but make sure you surround code in &lt;?php and ?&gt;. Note that $node is available and can be used by your code.
el: Στο παραπάνω πλαίσιο δώστε τον PHP κώδικα που δημιουργεί το αλφαριθμητικό που επιθυμείτε, ο κώδικας πρέπει να βρίσκεται μέσα σε &lt;?php και ?&gt;. Το $node είναι διαθέσιμο και μπορεί να χρησιμοποιηθεί από τον κωδικά σας.

en: Automatic Nodetitles
el: Αυτόματοι Τίτλοι

en: Allows hiding of the content title field and automatic title creation.
el: Επιτρέπει το κρύψιμο του πεδίου τίτλου του περιεχομένου και τη δημιουργία ενός τίτλου αυτόματα.

en: manage fields
el: διαχείριση πεδίων

en: @field_name (Locked)
el: @field_name (Κλειδωμένο)

en: %name must be an integer.
el: Το %name πρέπει να είναι ένας ακέραιος.

en: %name must be a positive integer.
el: Το %name πρέπει να είναι ένας θετικός ακέραιος.

en: New field
el: Νέο πεδίο

en: Regional settings
el: Τοπικές ρυθμίσεις

en: Page top
el: Κορυφή σελίδας

en: Page bottom
el: Βάση σελίδας

en: Minimum sitemap lifetime
el: Ελάχιστος χρόνος ζωής χάρτη

en: No minimum
el: Χωρίς ελάχιστο

en: Number of links in each sitemap page
el: Αριθμός συνδέσμων σε κάθε σελίδα του χάρτη

en: Maximum number of sitemap links to process at once
el: Μέγιστος αριθμός συνδέσμων χάρτη των οποίων θα γίνεται επεξεργασία κάθε φορά

en: If you have problems running cron or rebuilding the sitemap, you may want to lower this value.
el: Αν έχετε προβλήματα κατά την εκτέλεση του cron ή την επαναδημιουργία του χάρτη, δοκιμάστε να μειώσετε την τιμή αυτή.

en: Sitemap cache directory
el: Κατάλογος λανθάνουσας μνήμη του χάρτη

en: The sitemap page link count of @size will create more than 1,000 sitemap pages. Please increase the link count.
el: Ο μετρητής συνδέσμων σελίδας του χάρτη μεγέθους @size θα δημιουργήσει περισσότερες από 1.000 σελίδες χάρτη. Αυξήστε τον αριθμό των συνδέσμων.

en: Invalid base URL.
el: Μη έγκυρη βασική διεύθυνση URL.

en: Your sitemap is up to date and does not need to be rebuilt.
el: Ο χάρτης σας είναι ενημερωμένος και δεν χρειάζεται να επαναδημιουργηθεί.

en: Rebuild sitemap
el: Επαναδημιουργία χάρτη

en: The priority of this URL relative to other URLs on your site.
el: Η προτεραιότητα αυτής της διεύθυνσης URL σε σχέση με τις υπόλοιπες διευθύνσεις στον ιστοτόπο.

en: Default (@value)
el: Εξ' ορισμού (@value)

en: Rebuilding Sitemap
el: Επαναδημιουργία του χάρτη

en: Are you sure you want to delete the custom link for %loc?
el: Είστε σίγουροι για τη διαγραφή του προσαρμοσμένου συνδέσμου για το %loc;

en: The custom link for %loc has been deleted.
el: Ο προσαρμοσμένος σύνδεσμος για το %loc διαγράφηκε.

en: XML sitemap custom
el: Προσαρμοσμένος χάρτης XML

en: Adds user configurable links to the sitemap.
el: Προσθήκη προσαρμοσμένων από το χρήστη συνδέσμων στο χάρτη.

en: Submit the sitemap to the following engines
el: Αποστολή του χάρτη στις παρακάτω μηχανές αναζήτησης

en: Do not submit more often than every
el: Να μη γίνεται αποστολή πιο συχνά από

en: Only submit if the sitemap has been updated since the last submission.
el: Να γίνεται αποστολή του χάρτη μόνο αν έχει ενημερωθεί από τη στιγμή της τελευταίας αποστολής.

en: Custom submission URLs
el: Προσαρμοσμένες διευθύνσεις URL αποστολής

en: Submitted the sitemap to %url and received response @code.
el: Υποβλήθηκε ο χάρτης στο %url και λήφθηκε η απάντηση @code.

en: Search Engines
el: Μηχανές αναζήτησης

en: XML sitemap menu
el: Μενού XML χάρτη

en: Adds menu item links to the sitemap.
el: Προσθέτει τους συνδέσμους για τα αντικείμενα των μενού στο χάρτη.

en: Automatic (recommended)
el: Αυτόματο (προτείνεται)

en: (highest)
el: (υψηλότερη)

en: (normal)
el: (κανονική)

en: (lowest)
el: (χαμηλότερη)

en: XML sitemap internationalization
el: Διεθνοποίηση του χάρτη XML

en: Include a stylesheet in the sitemaps for humans.
el: Συμπερίληψη ενός αρχείου στυλ στους χάρτες για την ανάγνωση από ανθρώπους.

en: A rebuild is not necessary. If you are just wanting to regenerate the XML sitemap files, you can <a href="@link-cron">run cron manually</a>.
el: Η επαναδημιουργία δεν είναι απαραίτητη. Αν επιθυμείτε να επαναδημιουργήσετε τα αρχεία του XML χάρτη, <a href="@link-cron">εκτελέστε το cron χειροκίνητα</a>.

en: Save and restore any custom inclusion and priority links.
el: Αποθήκευση και επαναφορά τυχόν προσαρμοσμένων συνδέσμων συμπερίληψης και προτεραιότητας.

en: Enables multilingual XML sitemaps.
el: Ενεργοποιεί την διεθνοποίηση των XML χαρτών.

en: Sidebar first
el: Πρώτη πλευρική ζώνη

en: Gallery page
el: Σελίδα γκαλερί

en: Structure
el: Δομή

en: Default values
el: Προκαθορισμένες τιμές

en: Help called
el: Κλήθηκε βοήθεια

en: This is some help
el: Αυτή είναι βοήθεια

en: Check for updates of disabled modules and themes
el: Έλεγχος για ενημερώσεις απενεργοποιημένων μονάδων και θεματικών παραλλαγών.

en: Fetcher
el: Λήπτης

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
el: Αυτή η άδεια κληρονομήθηκε από τον ρόλο πιστοποιημένος χρήστης.

en: Path to uploaded files relative to the document root.
el: Η διαδρομή για τα ανεβασμένα αρχεία, σχετική με το ριζικό κατάλογο.

en: What You See Is What You Get
el: Αυτό Που Βλέπετε Είναι Αυτό Που Παίρνετε

en: official project page
el: επίσημη σελίδα του έργου

en: @argument title
el: @argument τίτλος

en: @argument input
el: @argument εισαγωγή

en: Hide if empty
el: Απόκρυψη αν είναι άδειο

en: Does not start with
el: Δεν αρχίζει με

en: Does not end with
el: Δεν τελειώνει με

en: Libraries
el: Βιβλιοθήκες

en: Monthly archive
el: Μηνιαίο αρχείο

en: View own field
el: προβολή δικών τους πεδίων

en: Submitted by !username on !datetime
el: Υποβλήθηκε από !username στις !datetime.

en: Site email address
el: Διεύθυνση email ιστοτόπου

en: Length is shorter than
el: Το μήκος είναι μικρότερο από

en: shorter than
el: μικρότερο από

en: Length is longer than
el: Το μήκος είναι μεγαλύτερο από

en: longer than
el: μεγαλύτερο από

en: CKEditor Global Profile
el: Καθολικό προφίλ CKEditor

en: The language for the CKEditor interface.
el: Η γλώσσα για τη διεπαφή του CKEditor.

en: Path to CKEditor
el: Διαδρομή για το CKEditor

en: Local path to CKEditor
el: Τοπική διαδρομή για το CKEditor

en: for developers only
el: για προγραμματιστές μόνο

en: CKEditor homepage
el: Αρχική σελίδα του CKEditor

en: Take a look at !listlink when installing CKEditor.
el: Ρίξτε μια ματιά στο !listlink κατά την εγκατάσταση του CKEditor.

en: Choose a CKEditor skin.
el: Επιλέξτε ένα θέμα για το CKEditor.

en: Insert Teaser Break
el: Προσθήκη Διακοπής Αποσπάσματος

en: Insert Page Break
el: Προσθήκη Διακοπής Σελίδας

en: The document already contains a teaser break. Do you want to proceed by removing it first?
el: Το έγγραφο ήδη περιέχει μια διακοπή περίληψης. Θέλετε να συνεχίσετε αφού πρώτα την αφαιρέσετε;

en: Entities
el: Οντότητες

en: Not restricted
el: Χωρίς περιορισμό

en: The unique ID of the comment.
el: Το μοναδικό ID του σχολίου.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
el: H διεύθυνση IP του υπολογιστή από τον οποίο έγινε η δημοσίευση του σχολίου.

en: The name left by the comment author.
el: Το όνομα που δήλωσε ο συντάκτης του σχολίου.

en: The email address left by the comment author.
el: Η διεύθυνση e-mail που δήλωσε ο συντάκτης του σχολίου.

en: The home page URL left by the comment author.
el: Το URL της ιστοσελίδας που δήλωσε ο συντάκτης του σχολίου.

en: The URL of the comment.
el: Το URL του σχολίου.

en: Edit URL
el: Επεξεργασία URL

en: The URL of the comment's edit page.
el: Το URL της σελίδας επεξεργασίας του σχολίου.

en: The date the comment was posted.
el: Η ημερομηνία που δημοσιεύθηκε το σχόλιο.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
el: Ο γονέας του σχολίου, αν είναι ενεργοποιημένα το νήματα.

en: The node the comment was posted to.
el: Ο κόμβος στον οποίο έγινε η δημοσίευση του σχολίου.

en: The number of comments posted on a node.
el: Ο αριθμός των σχολίων που δημοσιεύονται σε έναν κόμβο.

en: New comment count
el: Μετρητής νέων σχολίων

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
el: Ο αριθμός των σχολίων που δημοσιεύτηκαν σε ένα κόμβο από την τελευταία φορά που αναγνώστηκε από τον χρήστη.

en: The type of the node.
el: Ο τύπος του κόμβου.

en: The language the node is written in.
el: Η γλώσσα στην οποία γράφτηκε ο κόμβος.

en: The URL of the node.
el: Η διεύθυνση URL του κόμβου.

en: The URL of the node's edit page.
el: Η διεύθυνση URL της σελίδας επεξεργασίας του κόμβου.

en: Date changed
el: Ημερομηνία τροποποίησης

en: The date the node was most recently updated.
el: Η πιο πρόσφατη ημερομηνία που ενημερώθηκε ο κόμβας.

en: The author of the node.
el: Ο συντάκτης του κόμβου.

en: The number of votes that have been cast on a poll node.
el: Ο αριθμός ψήφων που υποβλήθηκαν σε μια δημοσκόπηση κόμβου.

en: Poll winner
el: Νικητής ψηφοφορίας

en: The winning poll answer.
el: Η απάντηση νικητής της δημοσκόπησης.

en: Poll winner votes
el: Ψήφοι νικητή δημοσκόπησης

en: The number of votes received by the winning poll answer.
el: Ο αριθμός ψήφων που έλαβε η απάντηση νικητής.

en: Poll winner percent
el: Ποσοστό νικητή δημοσκόπησης

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
el: Το ποσοστό των ψήφων που έλαβε η νικήτρια απάντηση της δημοσκόπησης.

en: The length of time the poll node is set to run.
el: Ο χρόνος για τον οποίο η δημοσκόπηση του κόμβου θα είναι ανοικτή.

en: The number of visitors who have read the node.
el: Ο αριθμός των επισκεπτών που έχουν διαβάσει τον κόμβο.

en: The number of visitors who have read the node today.
el: Ο αριθμός των επισκεπτών που έχουν διαβάσει τον κόμβο σήμερα.

en: Last view
el: Τελευταία προβολή

en: The date on which a visitor last read the node.
el: Η ημερομηνία που ένας επισκέπτης διάβασε τον κόμβο τελευταία.

en: The slogan of the site.
el: Το σύνθημα του ιστοτόπου.

en: The administrative email address for the site.
el: Η διεύθυνση e-mail της διαχείρισης του ιστοτόπου.

en: The URL of the site's front page.
el: Η διεύθυνση URL της αρχικής σελίδας του ιστοτόπου.

en: Login page
el: Σελίδα εισόδου

en: The URL of the site's login page.
el: Η διεύθυνση URL της σελίδας σύνδεσης χρήστη, του ιστοτόπου.

en: The unique ID of the uploaded file.
el: Το μοναδικό ID του απεσταλμένου αρχείου.

en: The name of the file on disk.
el: Το όνομα του αρχείου στο δίσκο.

en: The size of the file, in kilobytes.
el: Το μέγεθος του αρχείου σε kilobytes.

en: The web-accessible URL for the file.
el: Η διεύθυνση URL με την οποία είναι προσβάσιμο το αρχείο από τον ιστό.

en: The date the file was most recently changed.
el: Η πιο πρόσφατη ημερομηνία αλλαγής του αρχείου.

en: The user who originally uploaded the file.
el: Ο χρήστης που αρχικά έστειλε το αρχείο.

en: The unique ID of the taxonomy term.
el: Το μοναδικό ID του όρου ταξινόμησης.

en: The name of the taxonomy term.
el: Το όνομα του όρου ταξινόμησης.

en: The optional description of the taxonomy term.
el: Η προαιρετική περιγραφή του όρου ταξινόμησης.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
el: Ο αριθμός των κόμβων που έχουν σημανθεί με αυτό τον όρο ταξινόμησης.

en: The URL of the taxonomy term.
el: Το URL του όρου ταξινόμησης.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
el: To λεξιλόγιο στο οποίο ανήκει ο όρος.

en: The parent term of the taxonomy term, if one exists.
el: Ο γονικός όρος ενός όρου ταξινόμησης, αν υπάρχει τέτοιος.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
el: Το μοναδικό ID του λεξιλογίου ταξινόμησης.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
el: Το όνομα του λεξιλογίου ταξινόμησης.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
el: Η προαιρετική περιγραφή του λεξιλογίου ταξινόμησης.

en: Term count
el: Σύνολο όρων

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
el: Ο αριθμός των όρων που ανήκουν στο λεξιλόγιο ταξινόμησης.

en: The unique ID of the user account.
el: Το μοναδικό ID του λογαριασμού χρήστη.

en: The login name of the user account.
el: Το όνομα σύνδεσης του λογαριασμού χρήστη.

en: The email address of the user account.
el: Η διεύθυνση e-mail του λογαριασμού χρήστη.

en: The URL of the account profile page.
el: Το URL της σελίδας προφίλ του λογαριασμού.

en: The url of the account edit page.
el: Το URL της σελίδας επεξεργασίας του λογαριασμού του χρήστη.

en: The date the user last logged in to the site.
el: Η ημερομηνία που ο χρήστης συνδέθηκε τελευταία στον ιστοτόπο.

en: The date the user account was created.
el: Ημερομηνία που δημιουργήθηκε ο χρήστης.

en: Empty string attempted to be localized. Please do not leave test code for localization in your source.
el: Υπήρξε προσπάθεια μετάφρασης κενής συμβολοσειράς. Μην αφήνετε δοκιμαστικό κώδικα για μετάφραση στην πηγαίο σας κώδικα.

en: Some repeating text
el: Κείμενο προς επιδιόρθωση

en: variables
el: μεταβλητές

en: one day | @count days
el[0]: μία ημέρα
el[1]: @count ημέρες

en: Invalid menu %element definition found in %hook. Title and description keys of the menu array should be literal strings.
el: Βρέθηκε μη έγκυρος ορισμός αντικειμένου μενού %element στο %hook. Τα κλειδιά τίτλου και περιγραφής του πίνακα menu θα πρέπει να είναι κυριολεκτικές συμβολοσειρές.

en: Drupal.t() calls should have a single literal string as their first parameter.
el: Οι κλήσεις προς την Drupal.t() θα πρέπει να περιέχουν μία μοναδική κυριολεκτική συμβολοσειρά ως την πρώτη παράμετρο.

en: The singular and plural string parameters on Drupal.formatPlural() calls should be literal strings, plural containing a @count placeholder.
el: Οι παράμετροι για τον ενικό και πληθυντικό στις κλήσεις της Drupal.formatPlural() πρέπει να είναι κυριολεκτικές συμβολοσειρές, με τον πληθυντικό να περιέχει τη λέξη προς αντικατάσταση @count.

en: Changing these type settings will affect any items of this type that have either inclusion or priority set to default.
el: Η αλλαγή αυτών των ρυθμίσεων τύπων θα επηρεάσει τυχόν αντικείμενα αυτών των τύπων που έχουν είτε την συμπερίληψη είτε την προτεραιότητα ορισμένη στην προκαθορισμένη τιμή.

en: Purging links.
el: Εκκαθάριση των συνδέσμων.

en: the list of common problems
el: λίστα με συχνά προβλήματα

en: Embed Media Dialog
el: Παράθυρο διαλόγου ενσωμάτωσης πολυμέσου

en: Embed media code
el: Ενσωμάτωση κώδικα πολυμέσου

en: Paste embed code here
el: Επικόλληση του κώδικα ενσωμάτωσης εδώ

en: Default country
el: Προεπιλεγμένη χώρα

en: Site maintenance account
el: Λογαριασμός συντήρησης ιστοτόπου

en: @count disallowed HTML string(s) in %file
el: @count μη επιτρεπόμενες συμβολοσειρές HTML στο %file

en: (active tab)
el: (ενεργή καρτέλα)

en: Status message
el: Μήνυμα κατάστασης

en: All pages except those listed
el: Να εμφανίζεται σε κάθε σελίδα εκτός από τις παρακάτω.

en: Only the listed pages
el: Να εμφανίζεται μόνο στις παρακάτω σελίδες.

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
el: Καθορίστε τις σελίδες χρησιμοποιώντας τη διαδρομή τους. Εισάγετε μία διαδρομή σε κάθε γραμμή. Ο χαρακτήρας '*' είναι μπαλαντέρ. Παραδείγματα διαδρομών είναι %blog για τη σελίδα των ιστολογίων και %blog-wildcard για κάθε προσωπικό ιστολόγιο. %front είναι η αρχική σελίδα.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
el: Στις σελίδες στις οποίες ο παρακάτω κώδικας PHP επιστρέφει τιμή <code>TRUE</code> (για προγραμματιστές PHP μόνο)

en: Pages or PHP code
el: Σελίδες ή κώδικας PHP

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
el: Αν έχει επιλεχτεί η κατάσταση λειτουργίας PHP, εισάγετε τον κώδικα PHP μεταξύ των %php. Πρέπει να σημειωθεί ότι η εκτέλεση λανθασμένου κώδικα PHP μπορεί να θέσει εκτός λειτουργίας τον ιστοτόπο σας.

en: Not customizable
el: Όχι προσαρμόσιμο

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
el: Μία σύντομη περιγραφή του μπλοκ. Χρησιμοποιείται στη <a href="@overview">σελίδα διαχείρισης των Μπλοκ</a>.

en: Restricted to certain pages
el: Περιορίζεται σε ορισμένες σελίδες

en: Default and custom settings
el: Προεπιλεγμένες και προσαρμοσμένες ρυθμίσεις

en: The upload directory %directory for the file field !name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
el: Ο φάκελος αποστολής %directory για το πεδίο αρχείου !name δεν μπόρεσε να δημιουργηθεί ή δεν είναι προσπελάσιμος. Ως αποτέλεσμα, το απεσταλμένο αρχείο δεν μπόρεσε να αποθηκευτεί στο φάκελο, και η αποστολή ακυρώθηκε.

en: Text formats
el: Μορφότυποι κειμένου

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
el: Ο αριθμός των απαντήσεων που πρέπει να έχει ένα θέμα για να θεωρηθεί "καυτό".

en: Add new @node_type
el: Πρόσθεσε νέο @node_type

en: Forum navigation vocabulary
el: Λεξιλόγιο πλοήγησης φόρουμ

en: Update style
el: Ενημέρωση στυλ

en: Add effect
el: Προσθήκη εφέ

en: Image styles
el: Στυλ εικόνων

en: Date type
el: Τύπος ημερομηνίας

en: Localize
el: Τοπική προσαρμογή

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
el: Η διαδρομή στην οποία παραπέμπει αυτό το στοιχείο μενού. Αυτή μπορεί να είναι μια εσωτερική διαδρομή του Drupal, όπως η %add-node, ή μια εξωτερική διεύθυνση URL, όπως η %drupal. Εισάγετε %front για παραπομπή στην αρχική σελίδα του ιστοτόπου.

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
el: Ο μέγιστος αριθμός θυγατρικών στοιχείων του μενού είναι ορισμένος σε !maxdepth. Μερικές παραπομπές των γονικών μενού μπορεί να μην εμφανίζονται αν η επιλογή του ξεπερνάει αυτό το όριο.

en: No Main links
el: Χωρίς Κύριους συνδέσμους

en: Source for the Main links
el: Πηγή για τους Κύριους συνδέσμους

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
el: Επιλέξτε τι θα πρέπει να εμφανίζεται ως πρωτεύοντες σύνδεσμοι. (συνήθως στο πάνω μέρος της σελίδας).

en: No Secondary links
el: Χωρίς δευτερεύοντες συνδέσμους

en: Source for the Secondary links
el: Πηγή για τους Δευτερεύοντες συνδέσμους

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
el: Το <em>Κύριο</em> μενού χρησιμοποιείται σε πολλές ιστοσελίδες για να δείχνει τις κεντρικές ενότητες της ιστοσελίδας, συχνά σε ένα μενού πλοήγησης στην κορυφή.

en: manage display
el: διαχείριση εμφάνισης

en: Preview before submitting
el: Προεπισκόπηση πριν από την υποβολή

en: Display author and date information.
el: Εμφάνιση συντάκτη και ημερομηνίας.

en: Author username and publish date will be displayed.
el: Εμφάνιση του ονόματος χρήστη του συντάκτη και της ημερομηνίας δημοσίευσης.

en: <em>Edit @type</em> @title
el: <em>Επεξεργασία @type</em> @title

en: Revision log message
el: Μήνυμα καταγραφής αναθεωρήσεων

en: Revisions allow you to track differences between multiple versions of your content, and revert back to older versions.
el: Οι αναθεωρήσεις επιτρέπουν να παρακολουθείτε τις αλλαγές μεταξύ πολλαπλών εκδόσεων του περιεχομένου και να επιστρέφετε σε παλιότερες εκδόσεις.

en: Full content
el: Πλήρες περιεχόμενο

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
el[0]: Πρέπει να εισάγετε τουλάχιστον μία σωστή λέξη-κλειδί με 1 ή περισσότερους χαρακτήρες.
el[1]: Πρέπει να εισάγετε τουλάχιστον μία σωστή λέξη-κλειδί με @count ή περισσότερους χαρακτήρες.

en: Searched %type for %keys.
el: Έγινε αναζήτηση στο %type για %keys.

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
el: Ο μέγιστος αριθμός αναρτήσεων που εμφανίζονται σε σελίδες επισκόπησης όπως η αρχική σελίδα.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
el: Η σελίδα αυτή εμφανίζεται όταν δεν επιτρέπεται η πρόσβαση του συγκεκριμένου χρήστη στο έγγραφο που ζητήθηκε. Αφήστε το κενό για να προβληθεί μία γενική σελίδα "Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση".

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
el: Η σελίδα αυτή εμφανίζεται όταν κανένα άλλο περιεχόμενο δεν ταιριάζει με το έγγραφο που ζητήθηκε. Αφήστε το κενό για να προβληθεί μία γενική σελίδα "η σελίδα δεν βρέθηκε".

en: Description of your site, included in each feed.
el: Περιγραφή του ιστοτόπου, περιλαμβάνεται σε κάθε ροή.

en: Users may set their own time zone.
el: Οι χρήστες μπορούν να θέτουν τη δική τους ζώνη ώρας.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
el: Υπενθύμιση των χρηστών κατά τη σύνδεσή τους ότι η δική τους ζώνη ώρας δεν έχει τεθεί.

en: Only applied if users may set their own time zone.
el: Εφαρμόζεται μόνο όταν οι χρήστες μπορούν να θέτουν τη δική τους ζώνη ώρας.

en: Time zone for new users
el: Ζώνη ώρας για τους νέους χρήστες

en: Default time zone.
el: Προεπιλεγμένη ζώνη ώρας.

en: Empty time zone.
el: Κενή ζώνη ώρας.

en: Users may set their own time zone at registration.
el: Οι χρήστες μπορούν να θέτουν τη δική τους ζώνη ώρας κατά την εγγραφή τους.

en: Put site into maintenance mode
el: Θέσατε τον ιστοτόπο σε κατάσταση λειτουργίας συντήρησης

en: Maintenance mode message
el: Μήνυμα κατάστασης λειτουργίας συντήρησης

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
el: Μήνυμα που θα εμφανίζεται στους επισκέπτες όταν ο ιστοτόπος είναι σε κατάσταση λειτουργίας συντήρησης.

en: Requires: !module-list
el: Εξαρτάται από: !module-list

en: Required by: !module-list
el: Απαιτείται από: !module-list

en: Public files
el: Δημόσια αρχεία

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
el: Ο κατάλογος %directory δεν υπάρχει και δεν μπορούσε να δημιουργηθεί.

en: There is currently no content classified with this term.
el: Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει περιεχόμενο που να έχει ταξινομηθεί με αυτόν τον όρο.

en: Triggers are events on your site, such as new content being added or a user logging in. The Trigger module associates these triggers with actions (functional tasks), such as unpublishing content containing certain keywords or e-mailing an administrator. The <a href="@url">Actions settings page</a> contains a list of existing actions and provides the ability to create and configure advanced actions (actions requiring configuration, such as an e-mail address or a list of banned words).
el: Οι σκανδάλες είναι γεγονότα στον ιστοτόπο σας, όπως η προσθήκη νέας ύλης ή η σύνδεση ενός χρήστη στο σύστημα. Η μονάδα Trigger συνδυάζει τις σκανδάλες με ενέργειες (λειτουργικές διεργασίες), όπως η άρση δημοσίευσης περιεχομένου ή η αποστολή e-mail σε ένα διαχειριστή. Η <a href="@url">σελίδα ρυθμίσεων των Ενεργειών</a> περιέχει μια λίστα από υπάρχουσες ενέργειες και δίνει τη δυνατότητα για τη δημιουργία και ρύθμιση προχωρημένων ενεργειών. (ενέργειες που απαιτούν παραμετροποίηση, όπως μια διεύθυνση e-mail ή μια λίστα απαγορευμένων λέξεων).

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
el: Ο κατάλογος %directory δεν υπάρχει ή δεν είναι εγγράψιμος.

en: Picture directory
el: Κατάλογος εικόνων

en: Account cancellation confirmation
el: Επιβεβαίωση ακύρωσης λογαριασμού

en: Edit the e-mail messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
el: Επεξεργαστείτε τα μηνύματα e-mail που αποστέλλονται στους χρήστες όταν  επιχειρούν να ακυρώσουν τους λογαριασμούς τους.

en: Account canceled
el: Ο λογαριασμός ακυρώθηκε

en: Weak
el: Επισφαλές

en: Fair
el: Μέτριο

en: Basic page
el: Βασική σελίδα

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
el: Χρησιμοποιήστε τις <em>βασικές σελίδες</em> για το στατικό σας περιεχόμενο, όπως μια σελίδα 'Σχετικά'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
el: Χρησιμοποιήστε ετικέτες για να ομαδοποιήσετε τα άρθρα σε κατηγορίες με παρόμοιο θέμα.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
el: Εισάγετε μία λίστα λέξεων, χωρισμένες με κόμματα, που περιγράφουν το περιεχόμενό σας.

en: Fixed width
el: Σταθερό πλάτος

en: Entity ID
el: ID οντότητας

en: Image style
el: Στυλ εικόνας

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
el: Η ετικέτα για αυτή την περιοχή που θα προβάλλεται μόνο για το διαχειριστή.

en: Remove this display
el: Αφαίρεση αυτής της οθόνης

en: Operator to use on all groups
el: Τελεστής για χρήση σε όλες τις ομάδες

en: Either "group 0 AND group 1 AND group 2" or "group 0 OR group 1 OR group 2", etc
el: Είτε "ομάδα 0 -ΚΑΙ- ομάδα 1 -ΚΑΙ- ομάδα 2" ή "ομάδα 0 -Ή- ομάδα 1 -Ή- ομάδα 2" κ.τ.λ.

en: Remove group @group
el: Αφαίρεση ομάδας @group

en: Default group
el: Προκαθορισμένη ομάδα

en: Group @group
el: Ομάδα @group

en: @count item | @count items
el[0]: @count αντικείμενο
el[1]: @count αντικείμενα

en: Group results together
el: Ομαδοποίηση των αποτελεσμάτων μαζί

en: Unlock
el: Ξεκλείδωμα

en: Subdirectory where the sitemap data will be stored. This folder <strong>must not be shared</strong> with any other Drupal site or install using XML sitemap.
el: Υποκατάλογος όπου θα αποθηκεύονται τα δεδομένα χάρτη. Ο κατάλογος <strong>δε θα πρέπει να είναι κοινόχρηστος</strong> με οποιοδήποτε άλλο ιστοτόπο Drupal ή εγκατάστασης με χρήση του XML sitemap.

en: Select which link types you would like to rebuild
el: Επιλέξτε τους τύπους των συνδέσμων που επιθυμείτε να επαναδημιουργήσετε

en: If no link types are selected, the sitemap files will just be regenerated.
el: Αν δεν επιλεγούν τύποι συνδέσμων, τα αρχεία του χάρτη απλά θα επαναδημιουργηθούν.

en: Now processing %entity @last_id (@progress of @count).
el: Γίνεται επεξεργασία του %entity @last_id (@progress από @count).

en: @bundle XML sitemap settings
el: Ρυθμίσεις χάρτη XML για @bundle

en: The default XML sitemap settings for this @bundle can be changed <a href="@link-type">here</a>.
el: Οι προκαθορισμένες ρυθμίσεις του χάρτη XML για το @bundle βρίσκονται <a href="@link-type">εδώ</a>.

en: Last modification date format
el: Μορφή ώρας τελευταίας τροποποίησης

en: Enable developer mode to expose additional settings.
el: Ενεργοποίηση κατάστασης προγραμματιστή για την εμφάνιση πρόσθετων ρυθμίσεων.

en: Enter one URL per line. The token [sitemap] will be replaced with the URL to your sitemap. For example: %example-before would become %example-after.
el: Εισάγετε μια διεύθυνση URL ανά γραμμή. Το σύμβολο αντικατάστασης [sitemap] θα αντικατασταθεί από τη διεύθυνση URL του χάρτη σας. Για παράδειγμα: Το %example-before θα γίνει %example-after.

en: Invalid URL %url.
el: Μη έγκυρη διεύθυνση URL %url.

en: Anonymous access to user profiles
el: Ανώνυμη πρόσβαση στα προφίλ χρηστών

en: Collapse
el: Κατάρρευση

en: Enter your current password to change the %mail or %pass. !request_new.
el: Εισάγετε το τρέχον συνθηματικό σας για να αλλάξετε τη %mail ή το %pass. !request_new.

en: Current password
el: Τρέχον συνθηματικό

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
el: Μέγιστος αριθμός ψευδώνυμων που θα δημιουργηθούν. Το 100 είναι η προτιμώμενη τιμή. Το @max είναι η μέγιστη δυνατή τιμή. Δείτε τη <a href="@pathauto-help">βοήθεια του Pathauto</a> για λεπτομέρειες.

en: What should Pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
el: Τι θα πρέπει να κάνει το Pathauto όταν ενημερώνει υπάρχον αντικείμενο για το οποίο υπάρχει ήδη ψευδώνυμο;

en: Reduce strings to letters and numbers
el: Μείωση των αλφαριθμητικών σε γράμματα και αριθμούς

en: Choose aliases to delete
el: Επιλέξτε ψευδώνυμα για διαγραφή

en: All aliases
el: Όλα τα ψευδώνυμα

en: Notify of Path Changes
el: Ειδοποίηση για αλλαγές στις διαδρομές

en: Determines whether or not users are notified.
el: Καθορίζει αν οι χρήστες ενημερώνονται ή όχι.

en: Force pasting as plain text
el: Να γίνει η επικόλληση αναγκαστικά ως απλό κείμενο

en: If enabled, HTML content will be automatically changed to plain text when pasting.
el: Αν είναι ενεργοποιημένο, το περιεχόμενο HTML θα μετατρέπεται αυτόματα σε απλό κείμενο κατά την επικόλληση.

en: Is not empty (NOT NULL)
el: Δεν είναι κενό (NOT NULL)

en: view all
el: προβολή όλων

en: Link field
el: Πεδίο συνδέσμου

en: Attachment before
el: Συνημμένο πριν

en: Attachment after
el: Συνημμένο μετά

en: No tokens available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα σύμβολα (tokens) αντικατάστασης.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
el: Κάντε κλικ σε ένα token για να το εισάγετε στο τελευταίο ενεργό πεδίο.

en: Translation source node
el: Πηγαίος κόμβος για τη μετάφραση

en: List of the currently available tokens on this site
el: Λίστα των διαθέσιμων tokens σε αυτή τη σελίδα

en: Provides a user interface for the Token API and some missing core tokens.
el: Παρέχει μια διεπαφή χρήστη για το Token API και κάποια core tokens που λείπουν. (token = σύμβολο αντικατάστασης).

en: Insert this token into your form
el: Εισάγετε αυτό το σύμβολο (token) αντικατάστασης στην φόρμα σας

en: First click a text field to insert your tokens into.
el: Κάντε πρώτα κλικ σε ένα πεδίο κειμένου για να εισάγετε τα σύμβολα (tokens) αντικατάστασης σε αυτό.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
el: Χρησιμοποιήστε τα <em>άρθρα</em> για ευαίσθητο στο χρόνο περιεχόμενο όπως νέα, δελτία τύπου ή ιστολογήματα.

en: None (sitemap locked)
el: Κανένα (χάρτης κλειδωμένος)

en: No XML sitemaps available.
el: Δεν υπάρχουν XML χάρτες.

en: No sitemaps selected.
el: Δεν επιλέχθηκε χάρτης.

en: There are currently no XML sitemap contexts available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμοι XML χάρτες σε αυτό το γενικό πλαίσιο.

en: A sitemap with the same context already exists.
el: Υπάρχει ήδη χάρτης στο ίδιο γενικό πλαίσιο.

en: The sitemap has been saved.
el: Ο χάρτης αποθηκεύθηκε.

en: The sitemap has been deleted.
el: Ο χάρτης διαγράφηκε.

en: The minimum amount of time that will elapse before the sitemaps are regenerated. The sitemaps will also only be regenerated on cron if any links have been added, updated, or deleted.
el: Ο ελάχιστος χρόνος που θα περάσει προτού δημιουργηθούν πάλι οι χάρτες. Οι χάρτες θα επαναδημιουργούνται κατά την εκτέλεση του cron ή όταν τυχόν σύνδεσμοι προστεθούν, ενημερωθούν ή διαγραφούν.

en: Recommended value: %value.
el: Προτεινόμενη τιμή: %value.

en: When enabled, this will add formatting and tables with sorting to make it easier to view the XML sitemap data instead of viewing raw XML output. Search engines will ignore this.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένο, θα προστεθούν μορφοποίηση και πίνακες με ταξινόμηση για ευκολότερη ανάγνωση των δεδομένων του XML χάρτη αντί για απλή ανάγνωση ακατέργαστης εξόδου XML. Οι μηχανές αναζήτησης δε θα το λαμβάνουν υπόψη.

en: Prefetch URL aliases during sitemap generation.
el: Προθύστερη λήψη των ψευδώνυμων διευθύνσεων URL κατά τη δημιουργία του χάρτη.

en: If there are problems with rebuilding the sitemap, you may want to manually set this value. If you have more than @max links, an index with multiple sitemap pages will be generated. There is a maximum of @max sitemap pages.
el: Αν υπάρχουν προβλήματα κατά τη δημιουργία του χάρτη, ορίστε εσείς αυτή την τιμή. Αν έχετε περισσότερους από @max συνδέσμους, θα δημιουργηθεί ένα ευρετήριο με πολλαπλούς χάρτες. Υπάρχει ένας @max μέγιστος αριθμός σελίδων ανά χάρτη.

en: Default base URL
el: Εξ' ορισμού βασική διεύθυνση URL

en: This is the default base URL used for sitemaps and sitemap links.
el: Πρόκειται για την εξ' ορισμού βασική διεύθυνση URL για τους χάρτες και τους συνδέσμους του χάρτη.

en: @action @count XML sitemap. | @action @count XML sitemaps.
el[0]: @action @count XML χάρτης.
el[1]: @action @count XML χάρτες.

en: Regenerating Sitemap
el: Επαναδημιουργία του χάρτη

en: Now generating %sitemap-url.
el: Γίνεται επαναδημιουργία του %sitemap-url.

en: Now generating sitemap index %sitemap-url.
el: Γίνεται επαναδημιουργία του ευρετηρίου του χάρτη %sitemap-url.

en: Submit to search engines
el: Υποβολή στις μηχανές αναζήτησης

en: Khmer
el: Κχμερ

en: Current page
el: Τρέχουσα σελίδα

en: Highlighted
el: Ζώνη ενδεδειγμένων

en: Sidebar second
el: Δεύτερη πλευρική ζώνη

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
el: Οι διαθέσιμες μεταβλητές είναι: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: The ability to send users their passwords in plain text has been removed in Drupal 7. Your existing email templates have been modified to remove it. You should <a href="@template-url">review these templates</a> to make sure they read properly.
el: Η δυνατότητα αποστολής των συνθηματικών σε μορφή απλού κειμένου στους χρήστες έχει αφαιρεθεί από το Drupal 7. Τα υπάρχοντα πρότυπα e-mail τροποποιήθηκαν για αυτή την αφαίρεση. Πρέπει να <a href="@template-url">αναθεωρήσετε αυτά τα πρότυπα</a> για να σιγουρευτείτε ότι διαβάζονται σωστά.

en: None (original image)
el: Κανένα (αρχική εικόνα)

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
el: Εξήγηση των πιο πρόσφατων αλλαγών που έγιναν στον κόμβο.

en: The title of the current page.
el: Ο τίτλος της τρέχουσας σελίδας.

en: The URL of the current page.
el: Το URL της τρέχουσας σελίδας.

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
el: Ο αριθμός της τρέχουσας σελίδας όταν εμφανίζονται σελιδοποιημένες λίστες.

en: The %element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
el: Το %element-title χρησιμοποιεί τα ακόλουθα μη έγκυρα tokens: @invalid-tokens.

en: The source node for this current node's translation set.
el: Ο πηγαίος κόμβος για την μετάφραση του τρέχοντα κόμβου.

en: Account cancellation URL
el: Το URL ακύρωσης του λογαριασμού

en: The URL of the confirm delete page for the user account.
el: Η διεύθυνση URL της επιβεβαίωσης διαγραφής σελίδας του λογαριασμού χρήστη.

en: One-time login URL
el: URL σύνδεσης μιας χρήσης

en: The URL of the one-time login page for the user account.
el: Το URL μιας χρήσης για την σύνδεση του χρήστη.

en: Tokens related to menu links.
el: Σύμβολα αντικατάστασης που σχετίζονται με τους συνδέσμους των μενού.

en: The unique ID of the menu link.
el: Το μοναδικό αναγνωριστικό του συνδέσμου του μενού.

en: The title of the menu link.
el: Ο τίτλος του συνδέσμου του μενού.

en: The URL of the menu link.
el: Η διεύθυνση URL του συνδέσμου του μενού.

en: The menu link's parent.
el: Ο σύνδεσμος του γονικού μενού.

en: Tokens related to the current page request.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με την αίτηση της τρέχουσας σελίδας.

en: Page number
el: Αριθμός σελίδας

en: The book page associated with the node.
el: Η σελίδα βιβλίου που σχετίζεται με τον κόμβο.

en: The menu link for this node.
el: Ο σύνδεσμος του μενού για αυτόν τον κόμβο.

en: Maximum text length of any component in the alias (e.g., [title]). 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
el: Μέγιστο μήκος κειμένου σε οποιοδήποτε συστατικό του ψευδώνυμου (πχ. [τίτλος]). Το 100 είναι η προτιμώμενη τιμή. Δείτε τη <a href="@pathauto-help">βοήθεια του Pathauto</a> για λεπτομέρειες.

en: The field %name is not a valid number.
el: Το πεδίο %name δεν είναι έγκυρος αριθμός.

en: The field %name cannot be greater than @max.
el: Το πεδίο %name δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο από @max.

en: The field %name cannot be less than @min.
el: Το πεδίο %name δεν μπορεί να είναι μικρότερο από @min.

en: Bulk updating URL aliases
el: Μαζική ενημέρωση ψευδωνύμων URL

en: Generated 1 URL alias. | Generated @count URL aliases.
el[0]: Δημιουργήθηκε ένα ψευδώνυμο URL
el[1]: Δημιουργήθηκαν @count ψευδώνυμα URL

en: Taxonomy term paths
el: Διαδρομές όρων ταξινόμησης

en: Forum paths
el: Διαδρομές φόρουμ

en: User paths
el: Διαδρομές χρηστών

en: Blog paths
el: Διαδρομές ιστολογίων

en: Update URL alias
el: Ενημέρωση του ψευδώνυμου διεύθυνσης URL

en: Updated URL alias for 1 user account. | Updated URL aliases for @count user accounts.
el[0]: Ενημερώθηκε το ψευδώνυμο διεύθυνσης URL για 1 λογαριασμό.
el[1]: Ενημερώθηκαν τα ψευδώνυμα διευθύνσεων URL για @count λογαριασμούς.

en: Bulk update
el: Μαζική ενημέρωση

en: - Use default -
el: - Χρήση προεπιλογής -

en: Site search
el: Αναζήτηση ιστοτόπου

en: New field name
el: Όνομα νέου πεδίου

en: No information
el: Δεν υπάρχουν πληροφορίες

en: Error opening socket @socket
el: Σφάλμα κατά το άνοιγμα της υποδοχής @socket

en: Recent log messages
el: Πρόσφατα μηνύματα ημερολογίου καταγραφής

en: Linked to content
el: Σύνδεσμος στο περιεχόμενο

en: Linked to file
el: Σύνδεσμος στο αρχείο

en: Administrative overlay
el: Διαχειριστικό υπέρθεμα

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
el: Όταν ενεργοποιηθεί, μόνο οι χρήστες με την <a href="@permissions-url">άδεια</a> "πρόσβαση στον ιστοτόπο όταν είναι σε κατάσταση λειτουργίας συντήρησης" θα μπορούν να έχουν πρόσβαση στον ιστοτόπο για να εκτελέσουν εργασίες συντήρησης. Όλοι οι άλλοι επισκέπτες θα βλέπουν το μήνυμα κατάστασης λειτουργίας συντήρησης που ορίζεται παρακάτω. Οι χρήστες που έχουν το δικαίωμα μπορούν να εισέλθουν κατευθείαν μέσω της σελίδας <a href="@user-login">εισόδου χρήστη</a>.

en: Subdirectory in the file upload directory where pictures will be stored.
el: Υποκατάλογος μέσα στον κατάλογο αποστολής αρχείων που θα αποθηκεύονται οι εικόνες.

en: Upload an image to go with this article.
el: Αποστολή μιας εικόνας που θα συνοδεύει το άρθρο.

en: View mode
el: Τρόπος προβολής

en: Web Property ID
el: Αναγνωριστικός ιδιότητας ιστού

en: This ID is unique to each site you want to track separately, and is in the form of UA-xxxxxxx-yy. To get a Web Property ID, <a href="@analytics">register your site with Google Analytics</a>, or if you already have registered your site, go to your Google Analytics Settings page to see the ID next to every site profile. <a href="@webpropertyid">Find more information in the documentation</a>.
el: Το αναγνωριστικό αυτό είναι μοναδικό για κάθε ιστοτόπο που θέλετε να παρακολουθείτε ξεχωριστά και είναι της μορφής UA-xxxxxxx-yy. Για να πάρετε ένα αναγνωριστικό ιδιότητας ιστού <a href="@analytics">κάνετε εγγραφή του ιστοτόπου σας στο Google Analytics</a> ή εναλλακτικά αν έχετε ήδη κάνει εγγραφή, πηγαίνετε στη σελίδα Ρυθμίσεις του Google Analytics για να δείτε το αναγνωριστικό δίπλα από κάθε προφίλ ιστοτόπου. <a href="@webpropertyid">Περισσότερες πληροφορίες θα βρείτε στην τεκμηρίωση</a>.

en: Anonymize visitors IP address
el: Να γίνονται ανώνυμες οι διευθύνσεις IP των επισκεπτών

en: Tell Google Analytics to anonymize the information sent by the tracker objects by removing the last octet of the IP address prior to its storage. Note that this will slightly reduce the accuracy of geographic reporting. In some countries it is not allowed to collect personally identifying information for privacy reasons and this setting may help you to comply with the local laws.
el: Να δοθεί η οδηγία το Google Analytics να κάνει ανώνυμη την πληροφορία που στέλνουν τα αντικείμενα παρακολούθησης αφαιρώντας την τελευταία οκτάδα της διεύθυνσης IP πριν την αποθήκευσή της. Πρέπει να σημειωθεί ότι αυτό θα μειώσει λίγο την ακρίβεια της γεωγραφικής αναφοράς. Σε ορισμένες χώρες δεν επιτρέπεται η συλλογή προσωπικών πληροφοριών αναγνώρισης για λόγους ιδιωτικότητας και η ρύθμιση αυτή σας βοηθά να συμμορφωθείτε με την τοπική νομοθεσία.

en: Locally cache tracking code file
el: Αποθήκευση στην τοπική λανθάνουσα μνήμη του αρχείου παρακολούθησης

en: If checked, the tracking code file is retrieved from Google Analytics and cached locally. It is updated daily from Google's servers to ensure updates to tracking code are reflected in the local copy. Do not activate this until after Google Analytics has confirmed that site tracking is working!
el: Αν είναι τσεκαρισμένο, ο κώδικας παρακολούθησης ανακτάται από το Google Analytics και αποθηκεύεται στην τοπική λανθάνουσα μνήμη. Ενημερώνεται σε καθημερινή βάση από τους διακομιστές του Google ώστε τυχόν ενημερώσεις στον κώδικα παρακολούθησης να αποθηκεύονται στο τοπικό αντίγραφο. Μην ενεργοποιήσετε την επιλογή αυτή προτού το Google Analytics επιβεβαιώσει ότι η παρακολούθηση του ιστοτόπου δουλεύει κανονικά!

en: Code in this textarea will be added <strong>before</strong> _gaq.push(['_trackPageview']).
el: Ο κώδικας σε αυτό το πλαίσιο κειμένου θα προστεθεί <strong>πριν</strong> το _gaq.push(['_trackPageview']).

en: Code in this textarea will be added <strong>after</strong> _gaq.push(['_trackPageview']). This is useful if you'd like to track a site in two accounts.
el: Ο κώδικας σε αυτό το πλαίσιο κειμένου θα προστεθεί <strong>μετά</strong> το _gaq.push(['_trackPageview']). Αυτό χρησιμεύει στην περίπτωση που θέλετε να παρακολουθείτε ένα ιστοτόπο από δύο λογαριασμούς.

en: <a href="@ga_url">Google Analytics</a> is a free (registration required) website traffic and marketing effectiveness service.
el: Το <a href="@ga_url">Google Analytics</a> είναι μια δωρεάν (απαιτείται εγγραφή) υπηρεσία κίνησης ιστοτόπων και αποτελεσματικότητας της προώθησης.

en: If enabled, turns on SCAYT (Spell Check As You Type) automatically after loading the editor.
el: Αν είναι επιλεγμένο, ενεργοποιείται το ΟΚΤΠ (Ορθογράφος Κατά Την Πληκτρολόγηση) αυτόματα κατά την φόρτωση του επεξεργαστή κειμένου.

en: The menu link's root.
el: Ο σύνδεσμος του γονικού μενού.

en: Nothing
el: Τίποτα

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
el: Το μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα είναι ήδη σε χρήση. Πρέπει να είναι μοναδικό.

en: Weight for @title
el: Βάρος για τον @title

en: Hash
el: Κατακερματισμός

en: Administer CKEditor access
el: Διαχείριση της πρόσβασης για το CKEditor

en: Customize CKEditor appearance
el: Προσαρμογή της εμφάνισης του CKEditor

en: CKFinder access
el: πρόσβαση στο CKFinder

en: Useful links: !ckeditorlink | !devguidelink | !userguidelink.
el: Χρήσιμοι σύνδεσμοι: !ckeditorlink | !devguidelink | !userguidelink.

en: Developer's Guide
el: Οδηγός για τον προγραμματιστή

en: User's Guide
el: Οδηγός για το χρήστη

en: Administration panel
el: Πάνελ διαχείρισης

en: Content Authoring
el: Συγγραφή Περιεχομένου

en: Asc
el: Αύξ

en: Access the views administration pages.
el: Πρόσβαση στις σελίδες διαχείρισης views.

en: Bypass access control when accessing views.
el: Παράκαμψη του ελέγχου πρόσβασης κατά την πρόσβαση στα views.

en: Add new view
el: Προσθήκη νέου view

en: The extension of the file.
el: Η επέκταση του αρχείου.

en: Password must be at least %length characters.
el: Το συνθηματικό πρέπει να περιέχει τουλάχιστον %length χαρακτήρες.

en: Tokens related to the current date and time.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με την τωρινή μέρα και ώρα.

en: The URL of the @entity.
el: Το URL του @entity.

en: The content type of the node.
el: Ο τύπος ύλης του κόμβου.

en: Tokens related to content types.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με τους τύπους ύλης.

en: The name of the content type.
el: Το όνομα του τύπου ύλης.

en: The unique machine-readable name of the content type.
el: Το μοναδικό όνομα-μηχανής του τύπου ύλης.

en: The optional description of the content type.
el: Η προαιρετική περιγραφή του τύπου ύλης.

en: The number of nodes belonging to the content type.
el: Ο αριθμός των κόμβων που ανήκουν στον τύπου ύλης.

en: The URL of the content type's edit page.
el: Το URL προς την σελίδα επεξεργασίας του τύπου ύλης.

en: The URL of the taxonomy term's edit page.
el: Το URL προς την σελίδα επεξεργασίας του όρου ταξινόμησης.

en: The unique machine-readable name of the vocabulary.
el: Το μοναδικό όνομα μηχανής του λεξιλογίου.

en: The URL of the vocabulary's edit page.
el: Το URL προς τη σελίδα επεξεργασίας του λεξιλογίου.

en: The picture of the user.
el: Η εικόνα του χρήστη.

en: The specific argument of the current page (e.g. 'arg:1' on the page 'node/1' returns '1').
el: Το συγκεκριμένο όρισμα της τρέχουσας σελίδας (πχ. το 'arg:1' στη σελίδα 'node/1' επιστρέφει '1').

en: Tokens related to URLs.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με τα URLs.

en: Relative URL
el: Σχετικό URL

en: The relative URL.
el: Η σχετική διεύθυνση URL.

en: Absolute URL
el: Απόλυτο URL

en: The absolute URL.
el: Η απόλυτη διεύθυνση URL.

en: Tokens related to menus.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με τα μενού.

en: The unique machine-readable name of the menu.
el: Το μοναδικό όνομα μηχανής του μενού.

en: The optional description of the menu.
el: Η προαιρετική περιγραφή του μενού.

en: Menu link count
el: Το σύνολο των συνδέσμων του μενού.

en: The number of menu links belonging to the menu.
el: Ο αριθμός των συνδέσμων που ανήκουν στο μενού.

en: The URL of the menu's edit page.
el: Το URL προς τη σελίδα επεξεργασίας του μενού.

en: The menu of the menu link.
el: Το μενού του συνδέσμου.

en: The URL of the menu link's edit page.
el: Το URL προς τη σελίδα επεξεργασίας του συνδέσμου του μενού.

en: @category @type field.
el: πεδίο @category @type.

en: The %element-title cannot contain fewer than one token. | The %element-title must contain at least @count tokens.
el[0]: Το %element-title πρέπει να περιέχει τουλάχιστον ένα σύμβολο αντικατάστασης.
el[1]: Το %element-title πρέπει να περιέχει τουλάχιστον @count σύμβολα αντικατάστασης.

en: The %element-title must contain as most one token. | The %element-title must contain at most @count tokens.
el[0]: Το %element-title πρέπει να περιέχει το πολύ ένα σύμβολο αντικατάστασης.
el[1]: Το %element-title πρέπει να περιέχει το πολύ @count σύμβολα αντικατάστασης.

[ctx: day_name]
en: Sunday
el: Κυριακή

[ctx: day_name]
en: Monday
el: Δευτέρα

[ctx: day_name]
en: Tuesday
el: Τρίτη

[ctx: day_name]
en: Wednesday
el: Τετάρτη

[ctx: day_name]
en: Thursday
el: Πέμπτη

[ctx: day_name]
en: Friday
el: Παρασκευή

[ctx: day_name]
en: Saturday
el: Σάββατο

en: Custom variables
el: Προσαρμοσμένες μεταβλητές

en: Slot number
el: Αριθμός σχισμής

en: The custom variable name.
el: Το όνομα της προσαρμοσμένης μεταβλητής.

en: The custom variable value.
el: Η τιμή της προσαρμοσμένης μεταβλητής.

en: The scope for the custom variable.
el: Η εμβέλεια της προσαρμοσμένης μεταβλητής.

en: The custom variable @slot-number requires a <em>Value</em> if a <em>Name</em> has been provided.
el: Η προσαρμοσμένη μεταβλητή @slot-number απαιτεί μια <em>Τιμή</em> αν έχει δοθεί <em>Όνομα</em>.

en: The custom variable @slot-number requires a <em>Name</em> if a <em>Value</em> has been provided.
el: Η προσαρμοσμένη μεταβλητή @slot-number απαιτεί ένα <em>Όνομα</em> αν έχει δοθεί <em>Τιμή</em>.

en: The %element-title is using the following forbidden tokens with personal identifying information: @invalid-tokens.
el: Το %element-title χρησιμοποιεί τα παρακάτω απαγορευμένα σύμβολα αντικατάστασης με αναγνωριστικές προσωπικές πληροφορίες: @invalid-tokens.

en: The role names the user account is a member of as comma separated list.
el: Τα ονόματα των ρόλων του λογαριασμού χρήστη που είναι μέλος ως λίστα χωρισμένη με κόμμα.

en: The role ids the user account is a member of as comma separated list.
el: Τα αναγνωριστικά των ρόλων του λογαριασμού χρήστη που είναι μέλος ως λίστα χωρισμένη με κόμμα.

en: Locally cached tracking code file has been updated.
el: Το αρχείο του κώδικα παρακολούθησης ενημερώθηκε στην λανθάνουσα μνήμη.

en: Locally cached tracking code file has been saved.
el: Το αρχείο του κώδικα παρακολούθησης αποθηκεύτηκε στην λανθάνουσα μνήμη.

en: Local cache has been purged.
el: Η τοπική λανθάνουσα μνήμη διαγράφηκε.

en: Tracking scope
el: Εμβέλεια παρακολούθησης

en: Allow users to customize tracking on their account page
el: Να επιτρέπεται οι χρήστες να προσαρμόζουν την παρακολούθηση στη σελίδα του λογαριασμού τους

en: No customization allowed
el: Να μην επιτρέπεται προσαρμογή

en: Tracking on by default, users with %permission permission can opt out
el: Η παρακολούθηση είναι εξ' ορισμού ενεργή, οι χρήστες με την άδεια %permission μπορούν να βγουν εκτός

en: Tracking off by default, users with %permission permission can opt in
el: Εξ' ορισμού εκτός παρακολούθησης, οι χρήστες με την άδεια %permission μπορούν να μπουν εκτός

en: Every page except the listed pages
el: Κάθε σελίδα εκτός των παρακάτω

en: The listed pages only
el: Οι παρακάτω σελίδες μόνο

en: Links and downloads
el: Σύνδεσμοι και κατεβάσματα

en: Track clicks on mailto links
el: Να παρακολουθούνται τα κλικ προς συνδέσμους ηλ. ταχυδρομείου

en: Track downloads (clicks on file links) for the following extensions
el: Παρακολούθηση των κατεβασμάτων (κλικ στους συνδέσμους) για τις παρακάτω επεκτάσεις

en: List of download file extensions
el: Λίστα επεκτάσεων αρχείων για κατέβασμα

en: A file extension list separated by the | character that will be tracked as download when clicked. Regular expressions are supported. For example: !extensions
el: Μια λίστα επεκτάσεων αρχείων διαχωρισμένη με το χαρακτήρα | που θα παρακολουθείται για κατέβασμα όταν γίνεται κλικ. Υποστηρίζονται οι κανονικές εκφράσεις. Για παράδειγμα: !extensions

en: Custom variable slot #@slot
el: Προσαρμοσμένη σχισμή μεταβλητής #@slot

en: Custom variable name #@slot
el: Προσαρμοσμένο όνομα μεταβλητής #@slot

en: Custom variable value #@slot
el: Προσαρμοσμένη τιμή μεταβλητής #@slot

en: You can add custom Google Analytics <a href="@snippets">code snippets</a> here. These will be added every time tracking is in effect. Before you add your custom code, you should read the <a href="@ga_concepts_overview">Google Analytics Tracking Code - Functional Overview</a> and the <a href="@ga_js_api">Google Analytics Tracking API</a> documentation. <strong>Do not include the &lt;script&gt; tags</strong>, and always end your code with a semicolon (;).
el: Μπορείτε να προσθέσετε προσαρμοσμένα <a href="@snippets">κομμάτια κώδικα</a> για το Google Analytics εδώ. Αυτά θα προστίθενται κάθε φορά που η παρακολούθηση είναι ενεργή. Προτού προσθέσετε το δικό σας κομμάτι κώδικα, θα πρέπει να διαβάσετε την τεκμηρίωση για το <a href="@ga_concepts_overview">Κώδικας Παρακολούθησης του Google Analytics - Λειτουργική Σύνοψη</a> και το <a href="@ga_js_api">API Παρακολούθησης του Google Analytics</a>.<strong>Μην συμπεριλαμβάνετε τις σημάνσεις &lt;script&gt;</strong> και ο κώδικας πάντα να τελειώνει με ερωτηματικό (;).

en: A valid Google Analytics Web Property ID is case sensitive and formatted like UA-xxxxxxx-yy.
el: Ένα έγκυρο αναγνωριστικό ιδιότητας ιστού του Google Analytics διακρίνει σε κεφαλαία-πεζά και είναι της μορφής UA-xxxxxxx-yy.

en: User role names
el: Ονόματα ρόλων χρηστών

en: User role ids
el: Αναγνωριστικά ρόλων χρηστών

en: Administer Google Analytics
el: Διαχείριση του Google Analytics

en: Perform maintenance tasks for Google Analytics.
el: Διενέργεια εργασιών συντήρησης για το Google Analytics.

en: Opt-in or out of tracking
el: Συμπερίληψη ή όχι στην παρακολούθηση

en: Allow users to decide if tracking code will be added to pages or not.
el: Να επιτρέπεται στους χρήστες να αποφασίζουν αν θα εισάγεται ο κώδικας παρακολούθησης στις σελίδες ή όχι.

en: Use PHP for tracking visibility
el: Χρήση της PHP για την παρακολούθηση της ορατότητας

en: Configure tracking behavior to get insights into your website traffic and marketing effectiveness.
el: Διευθέτηση της συμπεριφοράς παρακολούθησης για να λάβετε γνώση της κίνησης του ιστοτόπου σας και της αποτελεσματικότητας της προώθησης.

en: Updated download tracking file extensions.
el: Έγινε ενημέρωση των παρακολουθούμενων επεκτάσεων αρχείων.

en: Added page tracking to every page except the listed pages: @pages.
el: Προστέθηκε παρακολούθηση σελίδων για κάθε σελίδα εκτός των παρακάτω: @pages.

en: Enabled page tracking for role: @name.
el: Ενεργοποιήθηκε η παρακολούθηση για το ρόλο: @name.

en: Disabled page tracking for role: @name.
el: Απενεργοποιήθηκε η παρακολούθηση σελίδων για το ρόλο: @name.

en: Disabled user specific page tracking for site administrator.
el: Απενεργοποιήθηκε η παρακολούθηση από το χρήστη καθορισμένων σελίδων για το διαχειριστή ιστοτόπου.

en: Menu has been rebuild.
el: Το μενού χτίστηκε.

en: Path visibility filter setting changed from "user*" to "user/*/*".
el: Η ρύθμιση διαδρομής φίλτρου ορατότητας άλλαξε από "user*" σε "user/'*/*".

en: Custom path visibility filter setting found. Update skipped!
el: Βρέθηκε ρύθμιση για φίλτρο προσαρμοσμένης ορατότητας. Η ενημέρωση παραλήφθηκε.

en: Path visibility filter setting changed from "admin*" to "admin" and "admin/*".
el: Η ρύθμιση διαδρομής φίλτρου προσαρμοσμένης ορατότητας άλλαξε από "admin*" σε "admin" και "admin/*".

en: Upgraded custom javascript codesnippet setting.
el: Αναβαθμίστηκε η ρύθμιση για το προσαρμοσμένο κομμάτι κώδικα javascript.

en: Removed "User identifier" and "User name" from segmentation fields.
el: Αφαιρέθηκαν τα "αναγνωριστικό χρήστη" και "όνομα χρήστη" από τα πεδία κατάτμησης.

en: Removed outdated legacy tracker stuff.
el: Αφαιρέθηκαν παλιά κομμάτια παρακολούθησης.

en: The default extensions for download tracking have been updated.
el: Ενημερώθηκε η παρακολούθηση για τις προκαθορισμένες επεκτάσεις αρχείων για κατέβασμα.

en: Upgraded custom "before" code snippet.
el: Αναβαθμίστηκε το προσαρμοσμένο κομμάτι κώδικα "πριν".

en: Skipped custom "after" code snippet.
el: Παραλήφθηκε το προσαρμοσμένο κομμάτι κώδικα "μετά".

en: Google tracking code has been moved to header.
el: Ο κώδικας παρακολούθησης του Google μεταφέρθηκε στην κεφαλίδα.

en: The D6 token placeholder [user-role-names] used in the custom variable 'User roles' has been replaced with [current-user:role-names].
el: Το D6 σύμβολο αντικατάστασης [user-role-names] που χρησιμοποιείται στην προσαρμοσμένη μεταβλητή 'Ρόλοι χρηστών' αντικαταστάθηκε με το [current-user:role-names].

en: The default country in your regional settings is Germany. Anonymizing of IP addresses has been enabled for privacy reasons.
el: Η προκαθορισμένη χώρα για τις τοπικές σας ρυθμίσεις είναι η Γερμανία. Η ανωνυμία των διευθύνσεων IP ενεργοποιήθηκε για λόγους ιδιωτικότητας.

en: The default country in your regional settings is <em>not</em> Germany. The anonymizing of IP addresses setting has not been changed. Make sure your site settings comply with the local privacy rules.
el: Η προκαθορισμένη χώρα για τις τοπικές σας ρυθμίσεις <em>δεν</em> είναι η Γερμανία. Η ρύθμιση για την ανωνυμία των διευθύνσεων IP δεν άλλαξε. Βεβαιωθείτε ότι οι ρυθμίσεις του ιστοτόπου σας συμφωνούν με τους τοπικούς κανόνες ιδιωτικότητας.

en: Allows your site to be tracked by Google Analytics by adding a Javascript tracking code to every page.
el: Επιτρέπει την παρακολούθηση του ιστοτόπου σας από το Google Analytics με την προσθήκη κώδικα παρακολούθησης σε Javascript σε κάθε σελίδα.

en: On by default with opt out
el: Εξ' ορισμού εντός στην συμπερίληψη παρακολούθησης

en: Off by default with opt in
el: Εξ' ορισμού εκτός στην συμπερίληψη παρακολούθησης

en: Not tracked
el: Δεν παρακολουθείται

en: Allows version dependent and shared usage of external libraries.
el: Επιτρέπει την κοινή και εξαρτώμενη από εκδόσεις χρήση εξωτερικών βιβλιοθηκών.

en: No custom code snipped found. Nothing to do.
el: Δε βρέθηκε προσαρμοσμένος κώδικας. Δεν υπάρχει κάτι να γίνει.

en: What are you tracking?
el: Τι παρακολουθείτε;

en: A single domain (default)
el: Ένα μοναδικό όνομα χώρου (προεπιλογή)

en: Domain: @domain
el: Όνομα χώρου: @domain

en: One domain with multiple subdomains
el: Ένα όνομα χώρου με πολλαπλά υποονόματα

en: Examples: @domains
el: Παραδείγματα: @domains

en: Multiple top-level domains
el: Πολλαπλά ονόματα χώρου πρώτου επιπέδου

en: List of top-level domains
el: Λίστα των ονομάτων χώρου πρώτου επιπέδου

en: Add to the selected roles only
el: Προσθήκη μόνο στους επιλεγμένους ρόλους

en: Add to every role except the selected ones
el: Προσθήκη σε κάθε ρόλο εκτός από τους επιλεγμένους

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
el: Αν κανένας από τους ρόλους δεν επιλεγεί, όλοι οι χρήστες θα παρακολουθούνται. Αν ένας χρήστης ανήκει σε κάποιον από τους επιλεγμένους ρόλους, ο χρήστης τότε θα παρακολουθείται (ή όχι, ανάλογα με τη ρύθμιση παραπάνω).

en: Track clicks on outbound links
el: Να παρακολουθούνται τα κλικ προς εξωτερικούς συνδέσμους

en: Google recommends adding the external JavaScript files to the header for performance reasons. If <em>Multiple top-level domains</em> has been selected, this setting will be forced to header.
el: Το Google προτείνει την προσθήκη των εξωτερικών αρχείων JavaScript στην κεφαλίδα για λόγους απόδοσης. Αν έχει επιλεγεί το <em>Πολλαπλά ονόματα χώρου πρώτου επιπέδου</em>, η ρύθμιση αυτή θα τεθεί για την κεφαλίδα.

en: A list of top-level domains is required if <em>Multiple top-level domains</em> has been selected.
el: Απαιτείται μια λίστα πρώτου επιπέδου ονομάτων χώρου αν έχει επιλεγεί το <em>Πολλαπλά ονόματα χώρου πρώτου επιπέδου</em>.

en: The deprecated profile segmentation setting for "User roles" has been added to custom variables. You need to deselect all selected profile fields in <a href="@admin">Google Analytics settings</a> and upgrade other profile fields manually or you may loose tracking data in future! See Google Analytics <a href="@customvar">Custom Variables</a> for more information.
el: Η παρωχημένη ρύθμιση της κατάτμησης προφίλ για τους "Ρόλους χρηστών" έχει προστεθεί στις προσαρμοσμένες μεταβλητές. Πρέπει να αποεπιλέξετε όλα τα επιλεγμένα πεδία προφίλ στις <a href="@admin">Ρυθμίσεις του Google Analytics</a> και να αναβαθμίσετε άλλα πεδία προφίλ χειροκίνητα, διαφορετικά θα χάσετε δεδομένα παρακολούθησης στο μέλλον! Δείτε τις <a href="@customvar">Προσαρμοσμένες Μεταβλητές</a> για περισσότερες πληροφορίες.

en: You need to deselect all selected profile fields in <a href="@admin">Google Analytics settings</a> and upgrade other profile fields manually or you may loose tracking data in future! See Google Analytics <a href="@customvar">Custom Variables</a> for more information.
el: Πρέπει να αποεπιλέξετε όλα τα επιλεγμένα πεδία προφίλ στις <a href="@admin">ρυθμίσεις του Google Analytics</a> και να αναβαθμίσετε τα άλλα πεδία προφίλ χειροκίνητα, διαφορετικά μπορεί να χάσετε στο μέλλον δεδομένα παρακολούθησης. Δείτε τις <a href="@customvar">Προσαρμοσμένες μεταβλητές</a> του Google Analytics για περισσότερες πληροφορίες.

en: Renamed "googleanalytics_trackoutgoing" settings variable to googleanalytics_trackoutbound.
el: Η μεταβλητή ρυθμίσεων "googleanalytics_trackoutgoing" μετονομάστηκε σε googleanalytics_trackoutbound.

en: Renamed "googleanalytics_visibility" settings variable to googleanalytics_visibility_pages.
el: Η μεταβλητή ρυθμίσεων "googleanalytics_visibility" μετονομάστηκε σε googleanalytics_visibility_pages.

en: All pages with exceptions
el: Όλες οι σελίδες με εξαιρέσεις

en: Excepted: @roles
el: Εξαιρέσεις: @roles

en: A single domain
el: Ένα μοναδικό όνομα χώρου

en: Are you sure you want to delete the XML sitemap?
el: Είστε σίγουροι για τη διαγραφή του XML χάρτη;

en: Are you sure you want to rebuild the XML sitemap?
el: Είστε σίγουροι για την επαναδημιουργία του XML χάρτη;

en: The sitemaps were not successfully regenerated.
el: Οι χάρτες δεν επαναδημιουργήθηκαν με επιτυχία.

en: The sitemap links were rebuilt.
el: Οι σύνδεσμοι του χάρτη επαναδημιουργήθηκαν με επιτυχία.

en: The sitemap links were not successfully rebuilt.
el: Οι σύνδεσμοι του χάρτη δεν επαναδημιουργήθηκαν με επιτυχία.

en: Delete custom link
el: Διαγραφή προσαρμοσμένου συνδέσμου

en: jQuery compression level
el: Επίπεδο συμπίεσης jQuery

en: Production (minified)
el: Παραγωγής (ελαχιστοποιημένο)

en: Development (uncompressed)
el: Ανάπτυξης (ασυμπίεστο)

en: jQuery %jquery and jQuery UI %ui
el: jQuery %jquery και jQuery UI %ui

en: Workbench
el: Χώρος Εργασίας

en: Content I've Edited
el: Ύλη που έχω επεξεργαστεί

en: All Recent Content
el: Όλη η πρόσφατη ύλη

en: You cannot create any new content. Please contact the site administrator.
el: Δεν μπορείτε να υποβάλλετε νέα ύλη. Παρακαλώ επικοινωνήστε με το διαχειριστή του ιστοτόπου.

en: Administer Workbench settings
el: Διαχείριση των ρυθμίσεων του Χώρου Εργασίας

en: Access My Workbench
el: Πρόσβαση στο Χώρο Εργασίας μου

en: My Workbench
el: Ο Χώρος Εργασίας μου

en: My Workbench area
el: Η περιοχή του Χώρου Εργασίας μου

en: Underscore
el: Κάτω παύλα

en: CKEditor profiles
el: CKEditor προφίλ

en: Bypass views access control
el: Παράκαμψη του ελέγχου πρόσβασης στα views

en: No results behavior
el: Συμπεριφορά όταν δεν υπάρχουν αποτελέσματα

en: Edit @section
el: Επεξεργασία @section

en: Edit this view to add a display.
el: Επεξεργασία αυτού του view για προσθήκη νέας απεικόνισης.

en: Add view from template
el: Προσθήκη view από πρότυπο

en: View to insert
el: View που θα εισαχθεί

en: The view to insert into this area.
el: Το view που θα εισαχθεί σε αυτή την περιοχή.

en: Inherit contextual filters
el: Κληρονόμηση συναφών φίλτρων

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
el: Αν επιλεχθεί, αυτό το view θα λάβει τα ίδια συναφή φίλτρα με τον γονέα του.

en: Recursion detected in view @view display @display.
el: Εντοπίστηκε αναδρομή στο view @view απεικόνιση @display.

en: Exception value
el: Τιμή εξαίρεσης

en: If this value is received, the filter will be ignored; i.e, "all values"
el: Εάν ληφθεί αυτή η τιμή, το φίλτρο θα αγνοηθεί˙ π.χ., "όλες οι τιμές"

en: Provide title
el: Παροχή τίτλου

en: Override breadcrumb
el: Παράκαμψη breadcrumb

en: Provide breadcrumb
el: Παροχή breadcrumb

en: Apply and continue
el: Εφαρμογή και συνέχεια

en: Create new filter group
el: Δημιουργία νέας ομάδας φίλτρων

en: Configure @type: @item
el: Παραμετροποίηση @type: @item

en: Create a menu link
el: Δημιουργία συνδέσμου μενού

en: Include an RSS feed
el: Συμπερίληψη μιας ροής RSS

en: Feed path
el: Διαδρομή ροής

en: Feed row style
el: Στυλ γραμμής ροής

en: Create a block
el: Δημιουργία μπλοκ

en: of fields
el: από πεδία

en: of type
el: του τύπου

en: tagged with
el: με ετικέτα

en: Should links be displayed below each comment
el: Να παρουσιάζονται σύνδεσμοι κάτω από κάθε σχόλιο

en: with links (allow users to reply to the comment, etc.)
el: με συνδέσμους (επιτρέπει τους χρήστες να απαντούν στο σχόλιο, κτλ.)

en: without links
el: χωρίς συνδέσμους

en: teasers
el: περιλήψεις

en: full posts
el: πλήρεις δημοσιεύσεις

en: titles
el: τίτλοι

en: titles (linked)
el: τίτλοι (με σύνδεσμο)

en: Universal web tracking opt-out
el: Καθολική επιλογή χωρίς παρακολούθηση

en: Added "batch" to path visibility filter setting.
el: Προστέθηκε το "μαζικός" στο φίλτρο ρύθμισης ορατότητας της διαδρομής.

en: No privacy
el: Όχι ιδιωτικότητα

en: @items enabled
el: Ενεργά @items

en: You have opted out from tracking via browser privacy settings.
el: Έχετε οριστεί εκτός από την παρακολούθηση από τις ρυθμίσεις ιδιωτικότητας του προγράμματος πλοήγησης.

en: jQuery and jQuery UI CDN
el: jQuery και jQuery UI CDN

en: Use jQuery and jQuery UI from a CDN. If the CDN is not available the local version of jQuery and jQuery UI will be used.
el: Να χρησιμοποιηθεί το jQuery και jQuery UI από CDN. Αν το CDN δεν είναι διαθέσιμο, θα χρησιμοποιηθεί η τοπική έκδοση του jQuery και jQuery UI.

en: jQuery Version
el: Έκδοση jQuery

en: The user roles associated with the user account.
el: Οι ρόλοι που συνδέονται με το λογαριασμό χρήστη.

en: Brief URL
el: Σύντομο URL

en: The URL without the protocol and trailing backslash.
el: Το URL χωρίς το πρωτόκολλο επικοινωνίας και την τελευταία κάθετο.

en: Tokens related to arrays of strings.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με πίνακες συμβολοσειρών.

en: The first element of the array.
el: Το πρώτο στοιχείο του πίνακα.

en: The last element of the array.
el: Το τελευταίο στοιχείο του πίνακα.

en: The number of elements in the array.
el: Ο αριθμών των στοιχείων του πίνακα.

en: The array reversed.
el: Ο πίνακας ανεστραμμένος.

en: The array of keys of the array.
el: Ο πίνακας κλειδιών του πίνακα.

en: Imploded
el: Κλειστό

en: The values of the array joined together with a custom string in-between each value.
el: Οι τιμές του πίνακα συνενωμένες μεταξύ τους με ένα προσαρμοσμένο αλφαριθμητικό.

en: Unsorted
el: Αταξινόμητα

en: Disable WYSIWYG module.
el: Απενεργοποίηση της μονάδας WYSIWYG.

en: click here to disable
el: κάντε κλικ για απενεργοποίηση

en: HTML Entities
el: Οντότητες HTML

en: Convert all applicable characters to HTML entities.
el: Να μετατρέπονται όλοι οι χαρακτήρες σε οντότητες HTML.

en: The <a href="!url">Redirect module settings</a> affect whether a redirect is created when an alias is deleted.
el: Οι <a href="!url">ρυθμίσεις της μονάδας Redirect</a> επηρεάζουν το αν δημιουργείται ανακατεύθυνση κατά τη διαγραφή ενός ψευδώνυμου.

en: Considering installing the <a href="!url">Redirect module</a> to get redirects when your aliases change.
el: Εξετάστε την εγκατάσταση της <a href="!url">μονάδας Redirect</a> για να δημιουργούνται ανακατευθύνσεις όταν αλλάζουν τα ψευδώνυμα.

en: Path module form elements
el: Στοιχεία φόρμας μονάδας Path

en: Workbench information
el: Πληροφορίες Χώρου Εργασίας

en: Right square bracket
el: Αριστερή τετράγωνη αγκύλη

en: Plus sign
el: Σύμβολο συν

en: Equal sign
el: Σύμβολο ίσον

en: Percent sign
el: Σύμβολο επί τοις εκατό

en: Dollar sign
el: Δολάριο

en: At sign
el: Σύμβολο @

en: Exclamation mark
el: Θαυμαστικό

en: Tilde
el: Περισπωμένη

en: Left parenthesis
el: Αριστερή παρένθεση

en: Use replacement tokens from the first row
el: Χρησιμοποιήστε σύμβολα (token) αντικατάστασης από την πρώτη γραμμή

en: When enabled, this will fetch all URL aliases at once instead of one at a time during sitemap generation. For medium or large sites, it is recommended to disable this feature as it uses a lot of memory.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένο, θα γίνει λήψη των ψευδώνυμων διευθύνσεων URL στη στιγμή αντί για κάθε φορά για το καθένα όποτε δημιουργείται ο χάρτης. Για μέσου ή μεγάλου μεγέθους ιστοτόπους, προτείνεται να απενεργοποιηθεί αυτό το χαρακτηριστικό καθώς χρησιμοποιεί αρκετή μνήμη.

en: Creator field
el: Πεδίο δημιουργού

en: A date in '@type' format. (%date)
el: Μία ημερομηνία στη μορφή '@type'. (%date)

en: The root term of the taxonomy term.
el: Ο ριζικός όρος του όρου ταξινόμησης.

en: File byte size
el: Μέγεθος αρχείου

en: The size of the file, in bytes.
el: Το μέγεθος του αρχείου σε bytes.

en: Query string value
el: Τιμή αλφαριθμητικού ερωτήματος

en: The value of a specific query string field of the current page.
el: Η τιμή του συγκεκριμένου πεδίου του αλφαριθμητικού ερωτήματος της τρέχουσας σελίδας.

en: A random number from 0 to @max.
el: Ένας τυχαίος αριθμός από το 0 έως το @max.

en: A random hash. The possible hashing algorithms are: @hash-algos.
el: Ένα τυχαίο hash. Οι πιθανοί αλγόρυθμοι hashing είναι: @hash-algos.

en: Attempting to perform token replacement for token type %type without required data
el: Γίνεται απόπειρα αντικατάστασης συμβόλου για τον τύπο συμβόλου %type χωρίς τα απαραίτητα δεδομένα

en: @type field.
el: πεδίο @type.

en: Also known as %labels.
el: Γνωστό και ως %labels.

en: No tokens available
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα σύμβολα (tokens) αντικατάστασης

en: Token registry caches cleared.
el: Διαγράφηκαν οι λανθάνουσες μνήμες του μητρώου συμβόλων.

en: The path component of the URL.
el: Η διαδρομή του συστατικού της διεύθυνσης URL.

en: Unaliased URL
el: Διεύθυνση URL χωρίς ψευδώνυμο

en: The unaliased URL.
el: Η διεύθυνση URL στην απλή της μορφή (χωρίς το ψευδώνυμο).

en: The specific value of the array.
el: Η συγκεκριμένη τιμή του πίνακα.

en: Token registry
el: Μητρώο συμβόλων (tokens) αντικατάστασης

en: The list of available tokens that can be used in e-mails is provided below.
el: Η λίστα των διαθέσιμων συμβόλων (tokens) αντικατάστασης που μπορούν να χρησιμοποιηθούν στα e-mails παρέχεται παρακάτω.

en: The following tokens or token types are not defined as arrays:
el: Τα παρακάτω σύμβολα αντικατάστασης ή τύποι συμβόλων δεν έχουν οριστεί ως πίνακες:

en: The following token types do not have any tokens defined:
el: Οι παρακάτω τύποι συμβόλων αντικατάστασης δεν έχουν ορίσει σύμβολα αντικατάστασης:

en: The following token types are not defined but have tokens:
el: Οι παρακάτω τύποι συμβόλων αντικατάστασης ορίζονται, αλλά έχουν σύμβολα αντικατάστασης:

en: The following token or token types are defined by multiple modules:
el: Το παρακάτω σύμβολο ή τύποι συμβόλων αντικατάστασης ορίζονται από πολλαπλές μονάδες:

en: Problems detected
el: Εντοπίστηκαν προβλήματα

en: The %dependency library, which the %library library depends on, is not installed.
el: Η βιβλιοθήκη %dependency, από την οποία εξαρτάται η βιβλιοθήκη %library, δεν είναι εγκατεστημένη.

en: The version %dependency_version of the %dependency library is not compatible with the %library library.
el: Η έκδοση %dependency_version της βιβλιοθήκης %dependency δεν είναι συμβατή με τη βιβλιοθήκη %library.

en: The %library library could not be found.
el: Δε βρέθηκε η βιβλιοθήκη %library.

en: The version of the %library library could not be detected.
el: Δεν ήταν δυνατός ο εντοπισμός της έκδοσης της βιβλιοθήκης %library.

en: The installed version %version of the %library library is not supported.
el: Η εγκατεστημένη έκδοση %version της βιβλιοθήκης %library δεν υποστηρίζεται.

en: The %variant variant of the %library library could not be found.
el: Δεν ήταν δυνατός ο εντοπισμός της παραλλαγής %variant της βιβλιοθήκης %library.

en: Outbound links
el: Εξερχόμενοι σύνδεσμοι

en: Allow users to change CKEditor settings.
el: Να επιτρέπεται οι χρήστες να αλλάζουν τις ρυθμίσεις του CKEditor.

en: Allow users to customize CKEditor appearance.
el: Να επιτρέπεται οι χρήστες να προσαρμόζουν την εμφάνιση του CKEditor.

en: Allow users to use CKFinder.
el: Να επιτρέπεται οι χρήστες να χρησιμοποιούν το CKFinder.

en: Disable the WYSIWYG module
el: Απενεργοποίηση της μονάδας WYSIWYG

en: Add a new CKEditor profile
el: Προσθήκη νέου προφίλ CKEditor

en: Clone the CKEditor profile
el: Αντιγραφή του προφίλ CKEditor

en: Edit the CKEditor profile
el: Τροποποίηση του προφίλ CKEditor

en: Delete the CKEditor profile
el: Διαγραφή του προφίλ CKEditor

en: Add the CKEditor Global profile
el: Προσθήκη του Καθολικού προφίλ CKEditor

en: Edit the CKEditor Global profile
el: Επεξεργασία του Καθολικού προφίλ CKEditor

en: CKEditor was not found in <code>%sourcepath</code>.
el: Το CKEditor βρέθηκε στη διαδρομή <code>%sourcepath</code>.

en: CKEditor version could not be determined.
el: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση της έκδοσης του CKEditor.

en: You are using a feature that requires <code>$cookie_domain</code> to be set, but it is not set in your <code>settings.php</code> file (CKFinder is enabled in the !profile profile).
el: Χρησιμοποιείτε ένα χαρακτηριστικό που απαιτεί να έχει οριστεί το <code>$cookie_domain</code>, αλλά δεν έχει οριστεί στο αρχείο <code>settings.php</code> (το CKFinder είναι ενεργό στο προφίλ !profile).

en: Some features are disabled because you are using an older version of CKEditor. Please upgrade to CKEditor 3.1 (or higher).
el: Ορισμένα χαρακτηριστικά είναι απενεργοποιημένα επειδή έχετε μια παλιότερη έκδοση του CKEditor. Παρακαλούμε αναβαθμίστε στην έκδοση 3.1 (ή μεγαλύτερη).

en: CKEditor needs read permission to the <code>!config</code> file.
el: Το CKEditor χρειάζεται άδεια ανάγνωσης στο αρχείο <code>!config</code>.

en: You are using a feature that requires manual integration in the <code>config.php</code> file. Please read the "Installing CKFinder" section in the <code>!readme</code> file carefully and add a <code>require_once ...</code> statement to the <code>%ckfconfig</code> file.
el: Χρησιμοποιείτε ένα χαρακτηριστικό που απαιτεί χειροκίνητη επέμβαση στο αρχείο <code>config.php</code>. Διαβάστε προσεκτικά το τμήμα "Εγκατάσταση του CKFinder" στο αρχείο <code>!readme</code> και προσθέστε μια δήλωση <code>require_once ...</code> στο αρχείο <code>%ckfconfig</code>.

en: You are using a feature that requires manual integration in the <code>config.php</code> file. You have added a <code>require_once ...</code> statement to the <code>%ckfconfig</code> file, but in the wrong line.
el: Χρησιμοποιείτε ένα χαρακτηριστικό που απαιτεί χειροκίνητη επέμβαση στο αρχείο <code>config.php</code>. Έχετε προσθέσει μια δήλωση <code>require_once ...</code> στο αρχείο <code>%ckfconfig</code>, αλλά σε λάθος γραμμή του αρχείου.

en: Enables CKEditor (WYSIWYG HTML editor) for use instead of plain text fields.
el: Ενεργοποιεί το CKEditor (επεξεργαστής HTML τύπου WYSIWYG) για χρήση σε απλά πεδία κειμένου.

en: No CKEditor profiles found. Right now nobody is able to use CKEditor. Create a new profile below.
el: Δε βρέθηκαν προφίλ CKEditor. Αυτή τη στιγμή κανείς δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει το CKEditor. Δημιουργήστε ένα προφίλ παρακάτω.

en: Create a new profile
el: Δημιουργία νέου προφίλ

en: The global profile already exists. Only one global profile is allowed.
el: Το καθολικό προφίλ υπάρχει ήδη. Μόνο ένα καθολικό προφίλ επιτρέπεται να υπάρχει.

en: Create a global profile
el: Δημιουργία ενός καθολικού προφίλ

en: Update the global profile
el: Ενημέρωση του καθολικού προφίλ

en: Path to the CKEditor plugins directory
el: Διαδρομή για τον κατάλογο πρόσθετων του CKEditor

en: Path to the CKEditor plugins directory relative to the document root.
el: Η διαδρομή για τον κατάλογο πρόσθετων του CKEditor σε σχέση με τον ριζικό κατάλογο.

en: Local path to the CKEditor plugins directory
el: Τοπική διαδρομή για τον κατάλογο πρόσθετων του CKEditor

en: Allow the user to select between paths and internal links
el: Να επιτρέπεται στο χρήστη να επιλέξει μεταξύ διαδρομών και εσωτερικών συνδέσμων

en: With the !plink extension it is possible to use internal: links. By default the !link extension is linking to nodes using paths.
el: Με την !plink επέκταση είναι δυνατή η χρήση εσωτερικών συνδέσμων. Εξ' ορισμού, η επέκταση !link συνδέεται με κόμβους με τη χρήση διαδρομών.

en: The path to the local directory (on the server) which points to the path defined above. If left empty, CKEditor will try to discover the right path.
el: Η διαδρομή για τον τοπικό κατάλογο (στον διακομιστή) που δείχνει στη διαδρομή που ορίστηκε παραπάνω. Αν είναι κενό, το CKEditor θα προσπαθήσει να βρει τη σωστή διαδρομή.

en: Loading method
el: Μέθοδος φόρτωσης

en: Loading timeout
el: Χρονικό όριο φόρτωσης

en: Spellchecker
el: Ορθογράφος

en: Custom JavaScript configuration
el: Προσαρμοσμένη διευθέτηση JavaScript

en: Enter a valid profile name. Only alphanumeric and underscore characters are allowed.
el: Εισάγετε ένα έγκυρο όνομα προφίλ. Επιτρέπονται μόνο αλφαριθμητικοί χαρακτήρες και η κάτω παύλα.

en: Enter a valid width value. Examples: 400, 100%.
el: Εισάγετε μια έγκυρη τιμή πλάτους. Παραδείγματα: 400, 100%.

en: The CSS path is not empty. Please set the <strong>Editor CSS</strong> option to the <strong>Define CSS</strong> mode.
el: Η διαδρομή για το CSS δεν είναι χωρίς τιμή. Ορίστε την επιλογή <strong>CSS επεξεργαστή</strong> στην κατάσταση <strong>Ορισμός CSS</strong>.

en: Double quotes are not allowed in the CSS path.
el: Τα διπλά εισαγωγικά δεν επιτρέπονται στη διαδρομή του CSS.

en: Enter a valid CSS path, do not surround it with quotes.
el: Εισάγετε μια έγκυρη διαδρομή για το CSS και μην την περικλείετε σε εισαγωγικά.

en: Double quotes are not allowed in the styles path.
el: Τα διπλά εισαγωγικά δεν επιτρέπονται στη διαδρομή του στυλ.

en: Enter a valid styles path, do not surround it with quotes.
el: Εισάγετε μια έγκυρη διαδρομή για το στυλ και μην την περικλείετε σε εισαγωγικά.

en: The path to uploaded files is required.
el: Απαιτείται η διαδρομή για τα ανεβασμένα αρχεία.

en: An absolute path to uploaded files is required.
el: Απαιτείται μια απόλυτη διαδρομή για τα ανεβασμένα αρχεία.

en: Set a valid loading method.
el: Ορίστε μια έγκυρη μέθοδο φόρτωσης.

en: Enter a valid loading timeout in seconds.
el: Εισάγετε ένα έγκυρο χρονικό περιθώριο φόρτωσης σε δευτερόλεπτα.

en: Enter a valid toolbar configuration.
el: Εισάγετε μια έγκυρη ρύθμιση για τη μπάρα εργαλείων.

en: Your CKEditor profile was updated.
el: Το προφίλ CKEditor ενημερώθηκε.

en: Your CKEditor profile was created.
el: Το προφίλ CKEditor δημιουργήθηκε.

en: The CKEditor profile was deleted.
el: Το προφίλ CKEditor διαγράφηκε.

en: The WYSIWYG module is disabled.
el: Η μονάδα WYSIWYG είναι απενεργοποιημένη.

en: Support for the CKEditor SWF module
el: Υποστήριξη για τη μονάδα CKEditor SWF

en: Support for the CKEditor Link module
el: Υποστήριξη για τη μονάδα CKEditor Link

en: Table Resize plugin
el: Πρόσθετο αλλαγής μεγέθους πίνακα

en: Auto Grow plugin
el: Πρόσθετο αυτόματης ανάπτυξης

en: CKEditor website
el: Ο ιστοτόπος του CKEditor

en: Profiles are linked with input format types. A CKEditor profile defines which buttons are available in the editor, how the editor is displayed, and a few other editor functions. The Global Profile stores some general information about CKEditor.
el: Τα προφίλ συνδέονται με τους μορφότυπους εισόδου. Ένα CKEditor προφίλ ορίζει ποια πλήκτρα θα είναι διαθέσιμα στον επεξεργαστή, πως θα εμφανίζεται ο επεξεργαστής και ορισμένες άλλες λειτουργίες του επεξεργαστή. Το Καθολικό Προφίλ αποθηκεύει κάποιες γενικές πληροφορίες σχετικά με το CKEditor.

en: For the Rich Text Editing to work you also need to configure your !filterlink for the users that may access Rich Text Editing. Either grant those users <strong>Full HTML</strong> access or use the following list of tags in the HTML filter:
el: Για να δουλεύει η επεξεργασία Εμπλουτισμένου Κειμένου πρέπει να διευθετήσετε το !filterlink για τους χρήστες που θα έχουν πρόσβαση στην επεξεργασία Εμπλουτισμένου Κειμένου. Είτε δώστε στους χρήστες αυτούς την πρόσβαση στο <strong>Πλήρες HTML</strong> ή χρησιμοποιήστε την παρακάτω λίστα σημάνσεων στο φίλτρο HTML:

en: To have better control over line breaks, you should disable the <strong>%settingname</strong> setting in the chosen Text format (recommended).
el: Για να έχετε καλύτερο έλεγχο στον τερματισμό των γραμμών, πρέπει να απενεργοποιήσετε τη ρύθμιση <strong>%settingname</strong> στον επιλεγμένο μορφότυπο κειμένου (προτείνεται).

en: If you are looking for more information, have any trouble with the configuration, or found an issue with the CKEditor module, please visit the !officiallink.
el: Αν θέλετε περισσότερες πληροφορίες, έχετε πρόβλημα με τη διευθέτηση ή ανακαλύψετε κάποιο ζήτημα, επισκεφθείτε το !officiallink.

en: More information about how to customize CKEditor for your theme can be found !herelink.
el: Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την προσαρμογή του CKEditor για τη θεματική σας παραλλαγή θα βρείτε στο !herelink.

en: By using !ckfinder (commercial), an advanced Ajax file manager.
el: Με χρήση του !ckfinder (εμπορικό), ένα προχωρημένο που Ajax διαχειριστή αρχείων.

en: By using a dedicated module like !imcelink.
el: Με χρήση μιας αποκλειστικής μονάδας όπως η !imcelink.

en: Should rich text editing be enabled or disabled by default in textarea fields? If disabled, the rich text editor may still be enabled by using toggle.
el: Να είναι η πλήρης επεξεργασία κειμένου ενεργή ή ανενεργή στα πεδία κειμένου; Αν είναι ανενεργή, ο πλήρης επεξεργαστής κειμένου θα μπορεί να ενεργοποιείται με ένα διακόπτη.

en: Editor interface width in pixels or percent.
el: Το πλάτος του επεξεργαστή σε pixel ή ποσοστό.

en: Enter a valid width value.
el: Εισάγετε μια έγκυρη τιμή για το πλάτος.

en: Content can only be inserted into CKEditor in the WYSIWYG mode.
el: Περιεχόμενο μπορεί να προστεθεί μόνο στο CKEditor σε κατάσταση WYSIWYG.

en: The WYSIWYG module was detected. Using both modules at the same time may cause problems. It is recommended to turn the WYSIWYG module off (!wysiwygdisablelink).
el: Εντοπίστηκε η μονάδα WYSIWYG. Η χρήση και των δύο μονάδων ταυτόχρονα ενδέχεται να δημιουργήσει προβλήματα. Προτείνεται να απενεργοποιήσετε τη μονάδα WYSIWYG (!wysiwygdisablelink).

en: Generate automatic URL alias
el: Δημιουργία αυτόματων ψευδώνυμων διευθύνσεων URL

en: Uncheck this to create a custom alias below.
el: Αποεπιλέξτε το για τη δημιουργία προσαρμοσμένων ψευδώνυμων παρακάτω.

en: Configure URL alias patterns.
el: Ορισμός των προτύπων ψευδώνυμων των διευθύνσεων URL.

en: If you have CKEditor already installed, edit the <strong>!editg</strong> and update the CKEditor path.
el: Αν έχετε ήδη το CKEditor εγκατεστημένο, επεξεργαστείτε το <strong>!editg</strong> και ενημερώστε τη διαδρομή για το CKEditor.

en: View: @view - Display: @display
el: View: @view - Απεικόνιση: @display

en: Overview of fields used in all views.
el: Επισκόπηση των πεδίων που χρησιμοποιούνται σε όλα τα views.

en: Use a pager
el: Χρήση ενός πλοηγού

en: It is not recommended to delete the only XML sitemap.
el: Δεν συνιστάται η διαγραφή του μοναδικού XML χάρτη.

en: Tokens related to views.
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης που σχετίζεται με τα views.

en: The human-readable name of the view.
el: Το ανθρωπίνως αναγνώσιμο όνομα του view.

en: The description of the view.
el: Η περιγραφή του view.

en: The machine-readable name of the view.
el: Το μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα του view.

en: The title of current display of the view.
el: Ο τίτλος της τρέχουσας απεικόνισης του view.

en: The URL of the view.
el: Η διεύθυνση URL του view.

en: -Select-
el: -Επιλέξτε-

[ctx: Date repeat]
en: Every weekday
el: Κάθε εργάσιμη μέρα

en: every weekday
el: κάθε εργάσιμη μέρα

en: You may use HTML code in this field. The following tokens are supported:
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε HTML κώδικα σε αυτό το πεδίο. Τα παρακάτω σύμβολα (token) αντικατάστασης υποστηρίζονται:

en: An array of all the term's parents, starting with the root.
el: Ένας πίνακας με όλους τους γονείς των όρων, αρχίζοντας από τη ρίζα.

en: An array of all the menu link's parents, starting with the root.
el: Ένας πίνακας με όλους τους συνδέσμους των γονικών μενού, αρχίζοντας με τη ρίζα.

en: Path to CKFinder
el: Διαδρομή για το CKFinder

en: Use toolbar Drag&Drop feature
el: Χρήση του χαρακτηριστικού Σύρε&Άσε της μπάρας εργαλείων

en: All configuration options described in the !apidocs that cannot be easily changed in the administration area can be set in the <strong>Advanced Options</strong> section in the CKEditor profile.
el: Όλες οι επιλογές διευθέτησης που περιγράφονται στο !apidocs που δεν αλλάζουν εύκολα από τη διαχείριση μπορεί να οριστούν στις <strong>Επιλογές για προχωρημένους</strong> του προφίλ του CKEditor.

en: Checking for !filename or !file.
el: Γϊνεται έλεγχος για το !filename ή !file.

en: The CKEditor component is not installed correctly. Please go to the !ckeditorlink in order to download the latest version. After that you must extract the files to the !ckeditorpath or !librarypath directory and make sure that the !ckeditorfile or !ckeditorlibrary file exists. Refer to the !readme file for more information.
el: Το συστατικό CKEditor δεν είναι σωστά εγκατεστημένο. Πηγαίνετε στη διεύθυνση !ckeditorlink για να κατεβάσετε την τελευταία έκδοση. Στη συνέχεια, θα πρέπει να αποσυμπιέσετε τα αρχεία στον κατάλογο !ckeditorpath ή !librarypath και να βεβαιωθείτε ότι υπάρχει το αρχείο !ckeditorfile ή !ckeditorlibrary. Ανατρέξτε στο αρχείο !readme για περισσότερες πληροφορίες.

en: The global profile can not be found. Click here to !create.
el: Το καθολικό προφίλ δεν είναι δυνατό να βρεθεί. Κάντε κλικ για !create.

en: The time to wait (in seconds) to load the full editor code after the page is loaded, if the !ckeditor_basic_js file is used. If set to zero, the editor is loaded on demand.
el: Ο χρόνος αναμονής (σε δευτερόλεπτα) για να φορτωθεί ο πλήρης επεξεργαστής κειμένου αφού φορτωθεί η σελίδα, αν χρησιμοποιείται το αρχείο !ckeditor_basic_js. Αν οριστεί σε μηδέν, ο επεξεργαστής φορτώνεται κατά βούληση.

en: Load !ckeditor_config_js from the theme path
el: Να φορτωθεί το !ckeditor_config_js από την διαδρομή της θεματικής παραλλαγής

en: When enabled, the editor will try to load the !ckeditor_config_js file from the theme directory.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένο, ο επεξεργαστής θα φορτώνει το αρχείο !ckeditor_config_js από τον κατάλογο της θεματικής παραλλαγής.

en: CKEditor documentation
el: Τεκμηρίωση του CKEditor

en: The path to CKEditor (the WYSIWYG rich text editor downloaded from !ckeditorcom) relative to the document root.
el: Η διαδρομή για το CKEditor (τον επεξεργαστή κειμένου τύπου WYSIWYG από το !ckeditorcom) σε σχέση με το ριζικό κατάλογο των εγγράφων.

en: The path to the local directory (on the server) that points to the path defined above. Enter either an absolute server path or a path relative to the !indexphp file. If left empty, the CKEditor module will try to find the right path.
el: Η διαδρομή για τον τοπικό κατάλογο (στο διακομιστή) που δείχνει στη διαδρομή που ορίζεται παραπάνω. Εισάγετε είτε μια απόλυτη διαδρομή στο διακομιστή ή μια διαδρομή σχετική με το αρχείο !indexphp. Αν μείνει κενό, η μονάδα CKEditor θα προσπαθήσει να ανακαλύψει τη σωστή διαδρομή.

en: The path to CKFinder (AJAX based file manager downloaded from !ckfindercom) relative to the document root.
el: Η διαδρομή για το CKFinder (διαχειριστής αρχείων βασισμένος σε AJAX από το !ckfindercom) σε σχέση με το ριζικό κατάλογο.

en: Original @entity
el: Αρχικό @entity

en: The original @entity data if the @entity is being updated or saved.
el: Τα αρχικά δεδομένα του @entity αν το @entity ενημερώνεται ή αποθηκεύεται.

en: The base name of the file.
el: Το όνομα βάση του αρχείου.

en: This field supports tokens.
el: Το πεδίο υποστηρίζει τα σύμβολα αντικατάστασης.

en: The following tokens or token types are missing required name and/or description information:
el: Τα παρακάτω σύμβολα αντικατάστασης ή τύποι συμβόλων δεν έχουν το απαιτούμενο όνομα και/ή πληροφορίες για την περιγραφή:

en: Select which jQuery version branch to use.
el: Επιλέξτε ποια έκδοση του κλάδου jQuery θέλετε να χρησιμοποιήσετε.

en: Update jQuery and jQuery UI to a more recent version.
el: Αναβάθμιση του jQuery και jQuery UI σε πιο πρόσφατη έκδοση.

en: Available wildcard characters:!u &ndash; User ID.!n &ndash; Username
el: Διαθέσιμοι χαρακτήρες μπαλαντέρ: !u &ndash; αναγνωριστικό χρήστη.!n &ndash; όνομα χρήστη

en: Available placeholders:!b &ndash; the base URL path of the Drupal installation (!base).!f &ndash; the Drupal file system path where the files are stored (!files).!u &ndash; User ID.!n &ndash; Username.
el: Διαθέσιμα σημεία αντικατάστασης:!b &ndash; η βασική διεύθυνση URL της εγκατάστασης του Drupal (!base).!f &ndash; η διαδρομή του συστήματος αρχείων του Drupal όπου αποθηκεύονται τα αρχεία (!files).!u &ndash; Αναγνωριστικό χρήστη .!n &ndash; Όνομα χρήστη.

en: Available placeholders:!d &ndash; the server path to the document root (!root).!b &ndash; the base URL path of the Drupal installation (!base).!f &ndash; the Drupal file system path where the files are stored (!files).!u &ndash; User ID.!n &ndash; Username.
el: Διαθέσιμα σημεία αντικατάστασης:!d &ndash; η διαδρομή στο διακομιστή για το ριζικό κατάλογο των εγγράφων (!root).!b &ndash; η βασική διεύθυνση URL της διαδρομής για την εγκατάσταση του Drupal (!base).!f &ndash; η διαδρομή του συστήματος αρχείων του Drupal όπου αποθηκεύονται τα αρχεία (!files).!u &ndash; Αναγνωριστικό χρήστη.!n &ndash; Όνομα χρήστη.

en: !title <a href="!link" target="_blank">project page</a>
el: !title <a href="!link" target="_blank">σελίδα έργου</a>

en: <i>Not installed</i>
el: <i>Μη εγκατεστημένο</i>

en: CKEditor profiles can be configured in the !adminpath section. Profiles determine which options are available to users based on the input format system.
el: Τα προφίλ του CKEditor καθορίζονται στο τμήμα !adminpath. Τα προφίλ ορίζουν ποιες επιλογές είναι διαθέσιμες στους χρήστες ανάλογα με τον μορφότυπο εισόδου.

en: <strong>Note:</strong> be careful when granting users access to create tags like %iframe.<br />If you are going to use CKEditor with the <strong>Filtered HTML</strong> input format, please read the "Setting up filters" section in the !readme file.
el: <strong>Σημείωση:</strong> προσοχή όταν δίνετε το δικαίωμα στους χρήστες να δημιουργούν σημάνσεις όπως το %iframe.<br />Αν πρόκειται να χρησιμοποιήσετε το CKEditor με τον μορφότυπο εισόδου <strong>Φιλτραρισμένο HTML</strong>, παρακαλούμε διαβάστε το τμήμα "Διευθέτηση των φίλτρων" στο αρχείο !readme.

en: Update node alias
el: Ενημέρωση του ψευδώνυμου κόμβου

en: Update taxonomy term alias
el: Ενημέρωση του ψευδώνυμου όρου ταξινόμησης

en: Update user alias
el: Ενημέρωση του ψευδώνυμου χρήστη

en: Configure how <a href="@jquery">jQuery</a> behaves on the site. Select which jQuery version, the compression level and whether or not to use a CDN.
el: Ρυθμίστε ποια θα είναι η συμπεριφορά του <a href="@jquery">jQuery</a> στον ιστοτόπο. Επιλέξτε την έκδοση του jQuery, το επίπεδο συμπίεσης και το αν θα χρησιμοποιηθεί CDN ή όχι.

en: jQuery update
el: Ενημέρωση jQuery

en: Configure settings related to the jQuery upgrade, the library path and compression.
el: Διευθέτηση ρυθμίσεων σχετικά με την αναβάθμιση του jQuery, τη διαδρομή της βιβλιοθήκης και τη συμπίεση.

en: GUID settings
el: Ρυθμίσεις GUID

en: GUID field
el: Πεδίο GUID

en: Browse available tokens.
el: Πλοήγηση στα διαθέσιμα σύμβολα αντικατάστασης.

en: Loading token browser...
el: Φόρτωση του πλοηγού συμβόλων αντικατάστασης...

en: If checked, internal search keywords are tracked. You must configure your Google account to use the internal query parameter <strong>search</strong>. For more information see <a href="@url">Setting Up Site Search for a Profile</a>.
el: Αν είναι ενεργό, θα γίνεται παρακολούθηση των λέξεων κλειδιών αναζήτησης. Θα πρέπει να ρυθμίσετε το λογαριασμό του Google σας να χρησιμοποιεί την εσωτερική παράμετρο ερωτήματος <strong>search</strong>. Για περισσότερες πληροφορίες, δείτε <a href="@url">τη ρύθμιση της αναζήτησης ιστοτόπου για ένα προφίλ</a>.

en: Enter PHP code in the field for tracking visibility settings.
el: Εισάγετε κώδικα PHP στο πεδίο για τη ρύθμιση ορατότητας της παρακολούθησης.

en: Google Analytics module form element.
el: Στοιχείο φόρμας της μονάδας Google Analytics.

en: Deleted obsolete trackOutboundAsPageview variable.
el: Διαγράφηκε η παρωχημένη μεταβλητή trackOutboundAsPageview.

en: Deleted obsolete googleanalytics_trackpageloadtime variable.
el: Διαγράφηκε η παρωχημένη μεταβλητή googleanalytics_trackpageloadtime.

en: Mailto links
el: Σύνδεσμοι mailto

en: AdSense ads
el: Διαφημίσεις AdSense

en: Anonymize IP
el: Ανωνυμία των IP

en: If you selected "Multiple top-level domains" above, enter all related top-level domains. Add one domain per line. By default, the data in your reports only includes the path and name of the page, and not the domain name. For more information see section <em>Show separate domain names</em> in <a href="@url">Tracking Multiple Domains</a>.
el: Αν επιλέξατε "Πολλαπλά ονόματα χώρου πρώτου επιπέδου" παραπάνω, εισάγετε όλα τα σχετιζόμενα ονόματα χώρου πρώτου επιπέδου. Εισάγετε ένα όνομα ανά γραμμή. Εξ' ορισμού, τα δεδομένα στις αναφορές σας περιλαμβάνουν μόνο τη διαδρομή και το όνομα της σελίδας και όχι το όνομα χώρου. Για περισσότερες πληροφορίες, δείτε το τμήμα <em>Εμφάνιση ξεχωριστών ονομάτων χώρου</em> στην <a href="@url">Παρακολούθηση Πολλαπλών Ονομάτων Χώρου</a>.

en: If enabled and your server receives the <a href="@donottrack">Do-Not-Track</a> header from the client browser, the Google Analytics module will not embed any tracking code into your site. Compliance with Do Not Track could be purely voluntary, enforced by industry self-regulation, or mandated by state or federal law. Please accept your visitors privacy. If they have opt-out from tracking and advertising, you should accept their personal decision. This feature is currently limited to logged in users and disabled page caching.
el: Αν είναι ενεργό και ο διακομιστής σας λάβεις μια κεφαλίδα <a href="@donottrack">Do-Not-Track</a> από το πρόγραμμα πλοήγησης του πελάτη, το Google Analytics δε θα συμπεριλάβει κώδικα παρακολούθησης στον ιστοτόπο σας. Η συμμόρφωση με το Do Not Track είναι καθαρά εθελοντική, επιβαλλόμενη από τον αυτο-κανονισμό της βιομηχανίας ή επιβάλλεται από πολιτειακή ή ομοσπονδιακή νομοθεσία. Παρακαλούμε αποδεχτείτε την ιδιωτικότητα των επισκεπτών σας. Αν έχουν επιλέξει να είναι εκτός παρακολούθησης και διαφήμισης, θα πρέπει να δεχτείτε την προσωπική τους αυτή απόφαση. Το χαρακτηριστικό αυτό αυτή τη στιγμή περιορίζεται μόνο για τους πιστοποιημένους χρήστες και για απενεργοποιημένη λανθάνουσα μνήμη σελίδων.

en: You can add Google Analytics <a href="@custom_var_documentation">Custom Variables</a> here. These will be added to every page that Google Analytics tracking code appears on. Google Analytics will only accept custom variables if the <em>name</em> and <em>value</em> combined are less than 128 bytes after URL encoding. Keep the names as short as possible and expect long values to get trimmed. You may use tokens in custom variable names and values. Global and user tokens are always available; on node pages, node tokens are also available.
el: Μπορείτε να προσθέσετε εδώ τις <a href="!custom_var_documentation">Προσαρμοσμένες Μεταβλητές</a> του Google Analytics. Αυτές θα προστίθενται σε κάθε σελίδα που υπάρχει ο κώδικας παρακολούθησης του Google Analytics. Το Analytics δέχεται προσαρμοσμένες μεταβλητές μόνο αν το <em>όνομα</em> και η <em>τιμή</em> τους συνδυασμένα είναι λιγότερο από 128 χαρακτήρες μετά την κωδικοποίηση URL. Βάλετε όσο πιο μικρά ονόματα γίνεται και να περιμένετε μεγάλες τιμές να περικόβονται. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε σύμβολα αντικατάστασης στις τιμές των προσαρμοσμένων μεταβλητών. Τα καθολικά και του χρήστη σύμβολα αντικατάστασης είναι πάντοτε διαθέσιμα. Στις σελίδες κόμβων, τα σύμβολα αντικατάστασης κόμβων είναι επίσης διαθέσιμα.

en: You can supplement Google Analytics' basic IP address tracking of visitors by segmenting users based on custom variables. Section 7 of the <a href="@ga_tos">Google Analytics terms of service</a> requires that You will not (and will not allow any third party to) use the Service to track, collect or upload any data that personally identifies an individual (such as a name, email address or billing information), or other data which can be reasonably linked to such information by Google. You will have and abide by an appropriate Privacy Policy and will comply with all applicable laws and regulations relating to the collection of information from Visitors. You must post a Privacy Policy and that Privacy Policy must provide notice of Your use of cookies that are used to collect traffic data, and You must not circumvent any privacy features (e.g., an opt-out) that are part of the Service.
el: Μπορείτε να συμπληρώσετε τη βασική παρακολούθηση με διεύθυνση IP του Google με την κατάτμηση των χρηστών βάσει προσαρμοσμένων μεταβλητών. Το τμήμα 7 των <a href="@ga_tos">όρων χρήσης του Google Analytics</a> απαιτεί εσάς (ή να μην επιτρέπετε τρίτους) να χρησιμοποιείτε την υπηρεσία για την παρακολούθηση, συλλογή ή ανέβασμα οποιονδήποτε δεδομένων που ταυτοποιούν με προσωπικό τρόπο ένα άτομο (πληροφορίες όπως όνομα, διεύθυνση e-mail ή πληροφορίες αγοράς) ή άλλων δεδομένων με τα οποία το Google μπορεί να συνδέσει με τέτοιες πληροφορίες. Θα πρέπει να έχετε και να εμμένετε σε μια κατάλληλη Πολιτική Ιδιωτικότητας και να συμμορφώνεστε με όλη τη νομοθεσία και τους κανονισμούς που σχετίζονται με τη συλλογή πληροφοριών των επισκεπτών. Θα πρέπει να καταχωρήσετε μια Πολιτική Ιδιωτικότητας και αυτή θα πρέπει να έχει μια σημείωση για τη χρήση των cookies από μέρους σας που χρησιμοποιούνται για τη συλλογή δεδομένων κίνησης και δεν πρέπει να παρακάμψετε οποιαδήποτε χαρακτηριστικά για την ιδιωτικότητα (όπως η εκτός συμπερίληψη) που είναι μέρος της υπηρεσίας.

en: Track messages of type
el: Παρακολούθηση μηνυμάτων του τύπου

en: This will track the selected message types shown to users. Tracking of form validation errors may help you identifying usability issues in your site. Keep in mind that Google allows a maximum of 500 events per session only and every message is tracked as one individual event. If the limit has been exceeded no further events are tracked, but normal page tracking is not effected. Messages from excluded pages cannot tracked.
el: Αυτό θα παρακολουθεί τους επιλεγμένους τύπους μηνυμάτων που θα εμφανίζονται στους χρήστες. Η παρακολούθηση μηνυμάτων επαλήθευσης φορμών μπορεί να βοηθήσει στην αναγνώριση προβλημάτων χρηστικότητας στον ιστοτόπο. Έχετε κατά νου ότι το Google επιτρέπει μόνο το 500 ως μέγιστο αριθμό συμβάντων ανά σύνοδο και κάθε μήνυμα παρακολουθείται ως ξεχωριστό συμβάν. Αν το όριο ξεπεραστεί, περαιτέρω συμβάντα δεν παρακολουθούνται, αλλά η κανονική παρακολούθηση σελίδων δεν επηρεάζεται. Δεν είναι δυνατή η παρακολούθηση μηνυμάτων από σελίδες εκτός παρακολούθησης.

en: Search and Advertising
el: Αναζήτηση και διαφήμιση

en: Track DoubleClick data
el: Παρακολούθηση των δεδομένων DoubleClick

en: If checked, the alternative Google <a href="@doubleclick">DoubleClick data tracking</a> is used to enable AdWords remarketing features. If you choose this option you will need to <a href="@privacy">update your privacy policy</a>.
el: Αν είναι ενεργό, η εναλλακτική <a href="@doubleclick">παρακολούθηση δεδομένων DoubleClick</a> του Google χρησιμοποιείται για την ενεργοποίηση χαρακτηριστικών προώθησης του AdWords. Αν ενεργοποιήσετε αυτή την επιλογή, θα πρέπει να <a href="@privacy">ενημερώσετε την πολιτική ιδιωτικότητάς σας</a>.

en: DoubleClick data
el: Δεδομένα DoubleClick

en: Change skin of CKEditor
el: Αλλαγή της θεματικής παραλλαγής του CKEditor

en: Configure skin for CKEditor.
el: Διευθέτηση της θεματικής παραλλαγής του CKEditor.

en: Aggregate <code>ckeditor.js</code>
el: Συνάθροιση του <code>ckeditor.js</code>

en: When enabled, <code>ckeditor.js</code> will be aggregated if JavaScript aggregation is enabled. <strong>Not recommended</strong>.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένο, το <code>ckeditor.js</code> θα συναθροίζεται ή η συνάθροιση JavaScript είναι ενεργοποιημένο. <strong>Δεν συνιστάται</strong>.

en: Available placeholders:!b &ndash; path of the Drupal installation (!base) !m &ndash; path where the CKEditor module is stored (!module).!l &ndash; path to the libraries directory (!library)
el: Διαθέσιμα σημεία αντικατάστασης: !b &ndash; η διαδρομή για την εγκατάσταση του Drupal (!base) !m &ndash; η διαδρομή όπου η μονάδα CKEditor είναι εγκατεστημένη (!module).!l &ndash; η διαδρομή για τον κατάλογο libraries (!library)

en: Local path to CKFinder
el: Τοπική διαδρομή για το CKFinder

en: The following plugins could not be found and were automatically disabled in CKEditor profiles:
el: Τα παρακάτω πρόσθετα δεν είναι δυνατό να βρεθούν και απενεργοποιήθηκαν αυτόματα στα προφίλ του CKEditor:

en: <b>Profile</b>: %profile_name
el: <b>Προφίλ</b>: %profile_name

en: <b>Plugins</b>: %profile_plugins
el: <b>Πρόσθετα</b>: %profile_plugins

en: The <em>CKEditor Global Profile</em> profile is using %skin skin which cannot be found. Please <a href="@profile_settings">update your settings</a>.
el: Το <em>Καθολικό Προφίλ CKEditor</em> χρησιμοποιεί το θέμα %skin που δεν είναι δυνατό να βρεθεί. <a href="@profile_settings">Ενημερώστε τις ρυθμίσεις</a>.
