Mica Distribution (7.x-8.2-rc4) - en to eo translation catalogue (2155 entries)

en: Home
eo: Hejmo

en: User interface
eo: Uzanta interfaco

en: Title
eo: Titolo

en: Body
eo: Korpo

en: Next
eo: Sekva

en: user
eo: uzanto

en: Show on every page except the listed pages.
eo: Montru en ĉiuj paĝoj krom la jenaj.

en: Show on only the listed pages.
eo: Montru nur sur la jenaj paĝoj.

en: Pages
eo: Paĝoj

en: Save configuration
eo: Konservu agordojn

en: Reset to defaults
eo: Restarigu la defaŭltojn

en: enable
eo: ŝaltu

en: delete
eo: forigu

en: Status
eo: Stato

en: Create a new user account.
eo: Kreu novan uzantan konton.

en: Request new password via e-mail.
eo: Petu novan pasvorton retpoŝte.

en: E-mail
eo: Retpoŝto

en: Delete
eo: Forigu

en: Submit
eo: Mi aliĝas

en: Operations
eo: Operacioj

en: Content
eo: Enhavo

en: Value
eo: Valoro

en: Username
eo: Uzantnomo

en: content
eo: enhavo

en: Type
eo: Tipo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Replies
eo: Respondoj

en: Closed
eo: Fermita

en: Wrong username or password.
eo: Malĝusta uzantnomo aŭ pasvorto.

en: List
eo: Listo

en: Subject
eo: Temo

en: closed
eo: fermita

en: Actions
eo: Agoj

en: disabled
eo: malŝaltita

en: Confirm
eo: Konfirmu

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Remove
eo: Forigu

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: Read more
eo: Legu pli

en: RSS feed
eo: RSS-fluo

en: more
eo: pli

en: Access control
eo: Regu permesojn

en: Explanation or submission guidelines
eo: Klarigoj aŭ notoj pri submetado

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Administration
eo: Administrado

en: Comments
eo: Komentoj

en: More
eo: Pli

en: not verified
eo: ne validita

en: Last updated
eo: Laste ĝisdatigita

en: new
eo: nova

en: error
eo: eraro

en: Tags
eo: Etikedoj

en: Block title
eo: Titolo de la bloko

en: The title of the block as shown to the user.
eo: La titolo de la bloko, kiel montrata al la uzanto.

en: Taxonomy
eo: Taksonomio

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Blue Lagoon (Default)
eo: Blua laguno (Defaŭlto)

en: Ash
eo: Cindro

en: Aquamarine
eo: Marakvo

en: Belgian Chocolate
eo: Belga Ĉokolado

en: Bluemarine
eo: Blua maro

en: Citrus Blast
eo: Citronblovego

en: Cold Day
eo: Malvarma Tago

en: Greenbeam
eo: Verda radio

en: Mediterrano
eo: Mediteraneo

en: Mercury
eo: Merkuro

en: Nocturnal
eo: Noktema

en: Pink Plastic
eo: Rozkolora Plastiko

en: Shiny Tomato
eo: Brilanta Tomato

en: Teal Top
eo: Bluverda topo

en: Content types
eo: Enhavaj tipoj

en: Homepage
eo: Hejmpaĝo

en: Categories
eo: Kategorioj

en: Download
eo: Elŝutu

en: Version
eo: Versio

en: view
eo: rigardi

en: updated
eo: ĝisdatigita

en: Available variables are:
eo: Disponeblaj variabloj estas:

en: Overview
eo: Superrigardo

en: File
eo: Dosiero

en: Advanced options
eo: Spertulaj opcioj

en: Release notes
eo: Eldonaj notoj

en: Edit
eo: Redaktu

en: Date
eo: Dato

en: Size
eo: Grandeco

en: Search
eo: Serĉu

en: Reset
eo: Restarigu

en: Daily
eo: Ĉiutage

en: Weekly
eo: Ĉiusemajne

en: None
eo: Neniu

en: Display settings
eo: Vidigaj opcioj

en: default
eo: defaŭlto

en: This action cannot be undone.
eo: Tiu ago ne eblas malfari.

en: Message
eo: Mesaĝo

en: No log messages available.
eo: Loglibroj mesaĝoj ne ekzistas.

en: Password
eo: Pasvorto

en: Comment form
eo: Por komentoj

en: User edit form
eo: Por redakta formularo de uzanto

en: User contact form
eo: Por kontakta formularo

en: - None -
eo: - Neniu -

en: Weight
eo: Pezo

en: The configuration options have been saved.
eo: Agordaj opcioj estas konservitaj.

en: Variable
eo: Variablo

en: Image
eo: Bildo

en: Help text
eo: Helpa teksto

en: Types
eo: Tipoj

en: Hierarchy
eo: Hierarkio

en: Multiple
eo: Multopa

en: Required
eo: Bezonata

en: root
eo: radiko

en: Parent
eo: Patro

en: Parents
eo: Gepatroj

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
eo: Paĝoj de nivelo estas unue ordigitaj laŭ pezo kaj poste laŭ titolo.

en: none
eo: neniu

en: Category
eo: Kategorio

en: Add container
eo: Aldonu ujon

en: Settings
eo: Agordoj

en: Add category
eo: Aldonu kategorion

en: Name
eo: Nomo

en: edit container
eo: redakti ujon

en: edit
eo: redakti

en: No categories available.
eo: Neniuj kategorioj disponeblaj.

en: ‹
eo: <

en: Go to previous page
eo: Iru al antaŭa paĝo

en: up
eo: supren

en: Go to parent page
eo: Iru al la superpaĝo

en:  ›
eo:  >

en: Go to next page
eo: Iru al proksima paĝo

en: Import
eo: Importu

en: Book
eo: Libro

en: Export
eo: Eksportu

en: Taxonomy term
eo: Taksonomia termo

en: General settings
eo: Ĝeneralaj agordoj

en: Field
eo: Kampo

en: Outline
eo: Skemo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Save
eo: Konservu

en: Session opened for %name.
eo: Seanco malfermita por %name.

en: Help
eo: Helpo

en: username
eo: uzantnomo

en: Font
eo: Tiparo

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Update
eo: Ĝisdatigu

en: Open
eo: Malfermu

en: Small
eo: Malgranda

en: Large
eo: Granda

en: Sunday
eo: Dimanĉo

en: Monday
eo: Lundo

en: Tuesday
eo: Mardo

en: Wednesday
eo: Merkredo

en: Thursday
eo: Ĵaŭdo

en: Friday
eo: Vendredo

en: Saturday
eo: Sabato

en: Time
eo: Tempo

en: Views
eo: Vidoj

en: Access
eo: Atingo

en: Add
eo: Aldonu

en: View
eo: Vidu

en: History
eo: Historio

en: The configuration options have been reset to their default values.
eo: Konfiguraj opcioj estis restarigitaj al iliaj defaŭltaj valoroj.

en: hidden
eo: kaŝita

en: Path
eo: Vojo

en: Vocabularies
eo: Vortprovizoj

en: Modules
eo: Moduloj

en: Form ID
eo: Formularo ID

en: Clear index
eo: Malplenigu indekson

en: edit forum
eo: redakti forumon

en: Forum name
eo: Foruma nomo

en: forum
eo: forumo

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la forumon %name?

en: Refresh
eo: Renovigu

en: Region
eo: Regiono

en: Menu
eo: Menuo

en: results
eo: rezultoj

en: search
eo: serĉu

en: never
eo: neniam

en: The username %name does not exist.
eo: La uzantnomo %name ne ekzistas.

en: mail
eo: poŝto

en: Add item
eo: Aldonu eron

en: actions
eo: agoj

en: Icons
eo: Bildsimboloj

en: aggregator
eo: kolektilo

en: read more
eo: legu pli

en: Update interval
eo: Ĝisdatigu intervalon

en: The fully-qualified URL of the feed.
eo: La plena URLo de la RSS-fluo.

en: Add forum
eo: Aldonu forumon

en: Add term
eo: Aldonu terminon

en: theme
eo: haŭto

en: no screenshot
eo: neniu ekrankopio

en: Timestamp
eo: Tempindiko

en: Keywords
eo: Ĉefvortoj

en: Access log settings
eo: Aliru protokolajn agordojn

en: Enable access log
eo: Ŝaltu aliran logon

en: Discard access logs older than
eo: Forigu alirajn protokolojn pli malnovajn ol

en: Preview comment
eo: Antaŭrigardu komenton

en: Unassign
eo: Malatribuigu

en: Statistics
eo: Statistiko

en: Advanced search
eo: Speciala serĉo

en: You are not authorized to access this page.
eo: Vi ne rajtas aliri ĉi tiun paĝon.

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Attachment
eo: Kunsendaĵo

en: Permitted file extensions
eo: Permesitaj dosieraj sufiksoj

en: Upload
eo: Alŝutu

en: Picture
eo: Bildo

en: type
eo: tipo

en: Database type
eo: Datumbaza tipo

en: User
eo: Uzanto

en: action
eo: ago

en: Continue
eo: Daŭrigu

en: Configure
eo: Agordu

en: Files
eo: Dosieroj

en: file
eo: dosiero

en: status
eo: stato

en: Error
eo: Eraro

en: Contact
eo: Kontakto

en: Created
eo: Kreita

en: Node
eo: Nodo

en: Sent email to %recipient
eo: Sendis retpoŝton al %recipient

en: Unable to send email to %recipient
eo: Ne eblas sendi retpoŝton al %recipient

en: The subject of the message.
eo: La temo de la mesaĝo.

en: Create
eo: Kreu

en: Are you sure you want to delete %title?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi %title?

en: Save categories
eo: Konservu kategoriojn

en: Menu item
eo: Menuero

en: Expanded
eo: Ekspansiigita

en: The name of the menu.
eo: La nomo de la menuo.

en: Parent item
eo: Patra ero

en: Question
eo: Demando

en: Add child page
eo: Aldonu subpaĝon

en: Printer-friendly version
eo: Presebla versio

en: Update options
eo: Ĝisdatigu opciojn

en: Remove from outline
eo: Forigu de skemo

en: Unknown export format.
eo: Nekonata eksporta formato.

en: All
eo: Ĉiuj

en: Active
eo: Aktiva

en: Last post
eo: Lasta afiŝo

en: Access denied
eo: Aliro malpermesata.

en: Add content
eo: Aldonu enhavon

en: Page title
eo: Paĝa titolo

en: Block
eo: Bloko

en: Add block
eo: Aldonu blokon

en: Page
eo: Paĝo

en: RSS
eo: RSS-fluo

en: 1 hour | @count hours
eo[0]: 1 horo
eo[1]: @count horoj

en: 1 day | @count days
eo[0]: 1 tago
eo[1]: @count tagoj

en: Configuration saved.
eo: Agordoj konservitaj.

en: Node links
eo: Noda ligilo

en: Logo
eo: Emblemo

en: Site name
eo: Reteja nomo

en: Site slogan
eo: Slogano de retejo

en: Good
eo: Bona

en: php
eo: pha

en: User settings
eo: Uzantaj agordoj

en: Public registrations
eo: Publikaj registriĝoj

en: Only site administrators can create new user accounts.
eo: Nur retejestroj povas krei novajn kontojn de uzantoj.

en: Drupal
eo: Drupalo

en: Url
eo: URL

en: PHP
eo: PHA

en: Host
eo: Gastiganto

en: Available updates
eo: Disponeblaj ĝisdatigoj

en: Manual update check
eo: Permana ĝisdatiga kontrolo

en: Never
eo: Neniam

en: Check manually
eo: Kontrolu mane

en: Up to date
eo: Ĝisdata

en: Update available
eo: Ĝisdatigo disponebla

en: Drupal core update status
eo: Ĝisdatiga stato de la Drupala kerno

en: Out of date
eo: Malĝisdata

en: Header
eo: Kaplinio

en: Left sidebar
eo: Maldekstra flankmenuo

en: Right sidebar
eo: Dekstra flankmenuo

en: Footer
eo: Piedlinio

en: Inline
eo: en linio

en: Recipients
eo: Ricevontoj

en: Selected
eo: Elektita

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
eo: Elektu  <em>Jes</em> se vi volus ke ĉi tiu kategorio estu elektita defaŭlte.

en: You must enter a category.
eo: Vi devas entajpi kategorion.

en: Are you sure you want to delete %category?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi %category?

en: Category %category has been deleted.
eo: Kategorio %category estis forigita.

en: Hourly threshold
eo: Hora sojlo

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
eo: Vi ne povas sendi pli ol po %number mesaĝoj ĉiuhore. Bonvolu reprovi poste.

en: Your name
eo: Via nomo

en: Your e-mail address
eo: Via retpoŝtadreso

en: Send e-mail
eo: Sendu retpoŝton

en: You must select a valid category.
eo: Vi devas elekti validan kategorion.

en: You must enter a valid e-mail address.
eo: Vi devas entajpi validan retpoŝtadreson.

en: Menu link
eo: Ligilo al menuo

en: To
eo: Al

en: From
eo: De

en: Custom
eo: Propra

en: Visibility
eo: Videbleco

en: Roles
eo: Roloj

en: Comment
eo: Komento

en: Hostname
eo: Gastiganta nomo

en: Published
eo: Publikigita

en: Input format
eo: Eniga datumformo

en: Signature
eo: Subskribo

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Location
eo: Loko

en: Locale
eo: Lokaĵaro

en: Title field label
eo: Etikedo de titola kampo

en: Promoted to front page
eo: Montrata en la ĉefpaĝo

en: Sticky at top of lists
eo: Algluita supre de listoj

en: Revisions
eo: Malfaroj

en: Log message
eo: Protokol-mesaĝo

en: Poll duration
eo: Opinisonda daŭro

en: Explanation
eo: Klarigo

en: Selection options
eo: Elektaj opcioj

en: Vocabulary name
eo: Vortproviza nomo

en: Term name
eo: Termina nomo

en: Role name
eo: Rola nomo

en: E-mail address
eo: Retpoŝtadreso

en: Last access
eo: Lasta aliro

en: Time zone
eo: Tempozono

en: Severity
eo: Graveco

en: Global settings
eo: Globalaj agordoj

en: Fields
eo: Kampoj

en: Vote
eo: Voĉdono

en: Average
eo: Meznombro

en: Count
eo: Kalkulo

en: RSS - blogs
eo: RSS - blogoj

en: Watchdog
eo: Gardhundo

en: Search settings
eo: Serĉa agordoj

en: Mode
eo: Reĝimo

en: blocked
eo: forbarita

en: active
eo: aktiva

en: OPML feed
eo: SDML-fluo

en: configure
eo: agordu

en: Number of news items in block
eo: Nombro da novaĵeroj en bloko

en: View this feed's recent news.
eo: Rigardu ĉi-nutraĵajn lastajn novaĵojn.

en: View this category's recent news.
eo: Rigardu ĉi-kategoriajn lastajn novaĵojn.

en: Feed overview
eo: Flua superrigardo

en: Items
eo: Eroj

en: Last update
eo: Lasta ĝisdatiĝo

en: Next update
eo: Sekva ĝisdatiĝo

en: %time left
eo: %time restas

en: remove items
eo: forigu erojn

en: update items
eo: ĝisdatigu erojn

en: Category overview
eo: Kategoria superrigardo

en: Categorize
eo: Kategoriigu

en: The categories have been saved.
eo: La kategorioj konserviĝis.

en: Updated:
eo: Ĝisdatigita:

en: %age old
eo: %age malnova

en: %ago ago
eo: %ago antaŭe

en: Nodes
eo: Nodoj

en: Authored by
eo: Verkita de

en: Advanced
eo: Specialaj

en: The feed %feed has been updated.
eo: La fluo %feed estis ĝisdatigita.

en: Feed %feed deleted.
eo: fluo %feed forviŝiĝis.

en: The feed %feed has been deleted.
eo: La fluo %feed estis forviŝita.

en: Feed %feed added.
eo: fluo %feed aldonita.

en: The feed %feed has been added.
eo: La fluo %feed estis aldonita.

en: The news items from %site have been removed.
eo: La novaĵero de %site estis forviŝita.

en: Performance
eo: Rendimento

en: This field is required.
eo: Ĉi tiu kampo estas deviga.

en: Medium
eo: Medio

en: Caching
eo: Kaŝmemorigado

en: Details
eo: Detaloj

en: Last reply
eo: Lasta respondo

en: System
eo: Sistemo

en: Unlimited
eo: Senlima

en: Send
eo: Sendu

en: Desc
eo: malkreske

en: Code
eo: Kodo

en: Recipient
eo: Ricevonto

en: Add a role to the selected users
eo: Aldonu rolon al la elektitaj uzantoj

en: Remove a role from the selected users
eo: Forigu rolon de la elektitaj uzantoj

en: security
eo: sekureco

en: node
eo: nodo

en: Recent posts
eo: Lastaj afiŝoj

en: Tonga
eo: Tongo

en: Navajo
eo: Navaho

en: Table
eo: Tabelo

en: Mon
eo: Lun

en: Tue
eo: Mar

en: Wed
eo: Mer

en: Thu
eo: ĵaŭ

en: Fri
eo: Ven

en: Sat
eo: Sab

en: Sun
eo: Dim

en: January
eo: januaro

en: February
eo: februaro

en: March
eo: marto

en: April
eo: aprilo

en: May
eo: majo

en: June
eo: junio

en: July
eo: julio

en: August
eo: aŭgusto

en: September
eo: septembro

en: October
eo: oktobro

en: November
eo: novembro

en: December
eo: decembro

en: am
eo: atm

en: pm
eo: ptm

en: Forum
eo: Forumo

en: Configuration
eo: Agordoj

en: !time ago
eo: !time antaŭe

en: Other
eo: Alia

en: Text color
eo: Teksta koloro

en: Navigation
eo: Navigado

en: Color
eo: Koloro

en: Appearance
eo: Aspekto

en: access content
eo: aliri enhavon

en: User login
eo: Uzanta ensaluto

en: Log in
eo: Ensalutu

en: Updated URL for feed %title to %url.
eo: Ĝisdatigis URL-n por fluo %title al %url.

en: Blog
eo: Blogo

en: Jump to the first comment of this posting.
eo: Saltu al la unua komento de ĉi tiu afiŝo.

en: Jump to the first new comment of this posting.
eo: Saltu al la unua nova komento de ĉi tiu afiŝo.

en: Add new comment
eo: Aldonu novan komenton

en: Add a new comment to this page.
eo: Aldonu novan komenton al ĉi tiu paĝo.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
eo: Dividu viajn pensojn kaj opiniojn pri ĉi tiu afiŝo.

en: reset
eo: restarigi

en: String
eo: Signovico

en: Users
eo: Uzantoj

en: Not installed
eo: Ne instalita

en: Choices
eo: Elektoj

en: Minimum cache lifetime
eo: Minimuma kaŝmemora vivodaŭro

en: Referrer
eo: Referantoj

en: 1 vote | @count votes
eo[0]: 1 voĉdono
eo[1]: @count voĉdonoj

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
eo: @site nun estas administrata.  Ni baldaŭ denove publikigos ĝin. Dankon pro via pacienco.

en: Default front page
eo: Defaŭlta ĉefpaĝo

en: Top pages
eo: Popularaj paĝoj

en: Create content
eo: Kreu enhavon

en: access denied
eo: aliro malpermesata

en: Anonymous
eo: Sennoma

en: Uninstall
eo: Malinstalu

en: Filters
eo: Filtroj

en: Optional
eo: Nedeviga

en: Order
eo: Ordo

en: Recent comments
eo: Lastaj komentoj

en: Recent hits
eo: Lastaj vizitoj

en: Position
eo: Loko

en: The comment and all its replies have been deleted.
eo: La komento kaj ĉiuj siaj respondoj estis forviŝitaj.

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
eo: Montru se la jenaj PHA-kodo revenigas <code>VERA</code> (PHA-reĝimo, nur spertuloj)

en: Preformatted
eo: Antaŭformatita

en: Profile
eo: Profilo

en: Clear cache
eo: Purigu kaŝmemoron

en: Votes
eo: Voĉdonoj

en: Save settings
eo: Konservu agordojn

en: Operation
eo: Operacio

en: reply
eo: respondu

en: Session closed for %name.
eo: Seanco fermita por %name.

en: Tracker
eo: Ŝanĝospurilo

en: You have to specify a valid date.
eo: Vi devas enmeti validan daton.

en: Server settings
eo: Servilaj agordoj

en: The field %field is required.
eo: La kampo %kampo estas bezonata.

en: Logout
eo: Elsalutigiu vin

en: with comments
eo: kun komentoj

en: without comments
eo: sen komentoj

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Full
eo: Kompleta

en: 1 new | @count new
eo[0]: 1 nova
eo[1]: @count novaj

en: Rules
eo: Reguloj

en: Afghanistan
eo: Afganistano

en: Albania
eo: Albanio

en: Andorra
eo: Andoro

en: Angola
eo: Angolo

en: Antarctica
eo: Antarkto

en: Argentina
eo: Argentino

en: Australia
eo: Aŭstralio

en: Austria
eo: Aŭstrio

en: Nauru
eo: Naura

en: Table prefix
eo: Tabela prefikso

en: Database username
eo: Datumbaza uzantnomo

en: Database password
eo: Datumbaza pasvorto

en: Database name
eo: Datumbaza nomo

en: Add user
eo: Aldonu uzanton

en: Authoring information
eo: Aŭtora informo

en: Authored on
eo: Verkita je

en: Leave blank for %anonymous.
eo: Lasu malplena por %anonymous.

en: Hidden
eo: Kaŝita

en: normal
eo: normala

en: Show
eo: Montru

en: Enable or disable page caching for anonymous users and set CSS and JS bandwidth optimization options.
eo: Ŝaltu aŭ malŝaltu paĝan kaŝmemorigon por anonimaj uzantoj, kaj agordubendlarĝajn optimigajn opciojn por CSS kaj JS.

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
eo: Enmetu unu paĝon por lineo kiel vojoj de Drupalo. La '*' signo estas ĵokero. Ekzemplaj vojoj estas %blog por la bloga paĝo kaj %blog-wildcard por ĉiu persona blogo. %front estas la ĉefa paĝo.

en: Syslog
eo: Sistemprotokolo

en: WIDTHxHEIGHT
eo: LARĜOxALTECO

en: Maximum file size per upload
eo: Maksimuma dosiera grandeco de alŝuto

en: Arabic
eo: Araba

en: English
eo: Angla

en: French
eo: Franca

en: Italian
eo: Itala

en: Spanish
eo: Hispana

en: Japanese
eo: Japana

en: Korean
eo: Korea

en: Edit term
eo: Redaktu terminon

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
eo: Entajpu validan retpoŝtadreson. Ĉiuj retpoŝtoj de la sistemo sendiĝos al ĉi tiu adreso. La retpoŝtadreso ne publikiĝos kaj estos uzata nur se vi volas  ricevi novan pasvorton aŭ deziras ricevi novaĵojn aŭ anoncojn retpoŝte.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
eo: La retpoŝtadreso %email estas jam registrita. <a href="@password">Ĉu vi forgesis vian pasvorton?</a>

en: Remove items
eo: Forigu erojn

en: Allowed HTML tags
eo: Permesataj HTML-etikedoj

en: Sources
eo: Fontoj

en: !title category latest items
eo: !title lastaj kategorieroj

en: !title feed latest items
eo: !title lastaj flueroj

en: The category %category has been updated.
eo: La kategorio %category ĝisdatiĝis.

en: Category %category deleted.
eo: Kategorio %category forviŝita.

en: The category %category has been deleted.
eo: La kategorio %category estis forviŝita.

en: Category %category added.
eo: Kategorio %category aldoniĝis.

en: The category %category has been added.
eo: La kategorio %category estis aldonita.

en: aggregator - @title
eo: kolektilo - @title

en: 1 item | @count items
eo[0]: @count ero
eo[1]: @count eroj

en: Google
eo: Guglo

en: Add menu
eo: Aldonu menuon

en: menu
eo: menuo

en: ‹ previous
eo: ‹ antaŭa

en: next ›
eo: sekva ›

en: No items selected.
eo: Neniu ero elektita.

en: The update has been performed.
eo: Ĝisdatigo sukcesa.

en: update
eo: ĝisdatigi

en: View user profile.
eo: Rigardu uzantan profilon.

en: Titles only
eo: Nur titoloj

en: Full text
eo: Plena teksto

en: This cannot be undone.
eo: Ne eblas malfari tiun agon.

en: Upload picture
eo: Alŝutu bildon

en: Message:
eo: Mesaĝo:

en: Date/Time
eo: Dato/Tempo

en: Language file
eo: Lingva dosiero

en: published
eo: publikigita

en: Average page generation time
eo: Averaĝa tempo por paĝa generado

en: The changes have been saved.
eo: Ŝanĝoj konserviĝis.

en: Show only users where
eo: Montru nur uzantojn kiujn

en: Refine
eo: Rafinu

en: Undo
eo: Malfaru

en: Member for
eo: Membro dum

en: @time ago
eo: @time antaŭe

en: No users available.
eo: Neniuj uzantoj disponeblaj.

en: No users selected.
eo: Neniuj uzantoj elektitaj.

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
eo: Detektis malican provon ŝanĝi protektitajn kampojn de uzantoj.

en: Select all rows in this table
eo: Elektu ĉiujn vicojn en ĉi tiu tabelo

en: Deselect all rows in this table
eo: Malelektu ĉiujn vicojn en ĉi tiu tabelo

en: Search results
eo: Serĉrezultoj

en: Your search yielded no results
eo: Via serĉo trovis nenion

en: Please enter some keywords.
eo: Bonvolu entajpi ŝlosilvortojn.

en: Front page
eo: Ĉefpaĝo

en: Request new password
eo: Petu novan pasvorton

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
eo: Vizitantoj povas krei kontojn kaj aprobo de administranto ne bezonatas.

en: Deleted
eo: Forigita

en: Display name
eo: vidigata nomo

en: Languages
eo: Lingvoj

en: Features
eo: Ecoj

en: Topics
eo: Temoj

en: Topic
eo: Temo

en: Edit menu
eo: Redaktu menuon

en: Delete menu
eo: Forigu menueron

en: Publishing options
eo: Publikigaj opcioj

en: Create new revision
eo: Kreu novan revizion

en: Locale settings
eo: Lokalaj agordoj

en: Font size
eo: Grandeco de tiparo

en: For language %lang_name (code %lang_code)
eo: Por linvgo %lang_name (kodo %lang_code)

en: first
eo: unua

en: Configure block
eo: Agordu blokon

en: How many content items to display in "day" list.
eo: Kiom da enhaveroj por montri en "taga" listo.

en: Jan
eo: jan

en: Feb
eo: feb

en: Mar
eo: mar

en: Apr
eo: apr

en: Jun
eo: jun

en: Jul
eo: jul

en: Aug
eo: aŭg

en: Sep
eo: sep

en: Oct
eo: okt

en: Nov
eo: nov

en: Dec
eo: dec

en: Select list
eo: Selekta listo

en: Text field
eo: Teksta kampo

en: Posts
eo: Afiŝoj

en: Configure permissions
eo: Agordu permesojn

en: Workflow
eo: Laborfluo

en: None.
eo: Neniu.

en: Revert
eo: Malfari

en: Existing system path
eo: Ekzistanta sistema vojo

en: Path alias
eo: Vojkromnomo

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
eo: Elektu alternativan vojon per kiu ĉi tiuj datumoj povus esti aliritaj. Ekzemple, tajpu "pri" kiam vi skribas pri-paĝon. Uzu relativan vojon kaj ne aldonu suprenstrekon post ĝi, aŭ la URL-aliaso ne funkcios.

en: Greater than
eo: Pli granda ol

en: Less than
eo: Malpli granda ol

en: any
eo: iu ajn

en: Choice
eo: Elekto

en: Log out
eo: Elsaluti

en: Number of day's top views to display
eo: Nombro da tagaj supraj vizitoj por montri

en: Number of all time views to display
eo: Nombro da vizitoj por la tuta tempo por montri

en: Number of most recent views to display
eo: Nombro de la plej lastaj vidoj por montri

en: The settings have not been saved because of the errors.
eo: La agordoj ne estas konservitaj pro la eraroj.

en: profile
eo: profilo

en: First day of week
eo: Unua tago de la semajno.

en: Autocomplete taxonomy
eo: Aŭtomate-kompletigi taksonomion

en: Send yourself a copy.
eo: Sendu al vi kopion.

en: Your message has been sent.
eo: Via mesaĝo estas sendita.

en: Create new account
eo: Kreu novan konton

en: What links here
eo: Kio ligilas ĉi tie?

en: role
eo: rolo

en: Are you sure you want to delete the block %name?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la blokon %name?

en: The block %name has been removed.
eo: La bloko %nomo estas forigita.

en: Red
eo: Ruĝa

en: People
eo: Uzantoj

en: list terms
eo: listaj terminoj

en: add terms
eo: aldoni terminojn

en: Created new term %term.
eo: Kreis novan terminon %term.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la terminon %title?

en: Deleted term %name.
eo: Forigis terminon %term.

en: warning
eo: averto

en: No statistics available.
eo: Neniu statistiko disponebla.

en: Last run !time ago
eo: Lasta funkcio !time antaŭe

en: Site information
eo: Retejaj informoj

en: Blocked
eo: Blokita

en: critical
eo: kritika

en: Results
eo: Rezultoj

en: Older polls
eo: Pli malnovaj enketoj

en: View the list of polls on this site.
eo: Vidu liston de enketoj en ĉi tiu retejo.

en: Poll settings
eo: Enketaj agordoj

en: You must fill in at least two choices.
eo: Vi devas plenigi almenaŭ du elektojn.

en: open
eo: malfermita

en: This table lists all the recorded votes for this poll. If anonymous users are allowed to vote, they will be identified by the IP address of the computer they used when they voted.
eo: Ĉi tiu tabelo listigas ĉiujn voĉdonojn por ĉi tiu enketo. Se anonimaj uzantoj estas permesataj voĉdoni, ili estos identifikitaj de la IP-adreso de la komputilo kiun ili uzis kiam ili voĉdonis.

en: Visitor
eo: Vizitanto

en: Cancel your vote
eo: Nuligu vian voĉdonon

en: View the current poll results.
eo: Vidu nunajn enketajn rezultojn.

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
eo: Forigi terminon forigos ĉiujn ĝiajn subterminojn, se ili ekzistas.  Ĉi tiu ago ne povas esti malfarata.

en: Parent term
eo: Patra termino

en: Parent terms
eo: Patraj terminoj

en: Syndicate
eo: Abonrilatu

en: Blogs
eo: Blogoj

en: Books
eo: Libroj

en: The feed from %site seems to be broken, due to an error "%error" on line %line.
eo: La fluo de %site ŝajnas esti rompita, pro eraro "%error" sur linio %linio.

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error" on line %line.
eo: La fluo de %site ŝajnas esti rompita, pro eraro "%error" sur linio %linio.

en: Forums
eo: Forumoj

en: Revisions for %title
eo: Revizioj por %title

en: !date by !username
eo: !date de !username

en: revert
eo: malfari

en: Revision
eo: Revizio

en: current revision
eo: aktuala revizio

en: The specified passwords do not match.
eo: La indikitaj pasvortoj ne kongruas.

en: Track
eo: Atentadu

en: No forums defined
eo: Ne estas difinitaj forumoj

en: This topic has been moved
eo: Tiu ĉi temo translokiĝis.

en: Permissions
eo: Permesoj

en: Search options
eo: Serĉu opciojn

en: permission
eo: permeso

en: Your vote was recorded.
eo: Via voĉdono estis konservita

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
eo: Permesas ke via retejo kaptu voĉdonojn pri diversaj temoj en la formo de multopaj elektaj demandoj.

en: Link color
eo: Ligila koloro

en: Fiji
eo: Fiĝia

en: Length of trimmed posts
eo: Longeco de mallongigitaj afiŝoj

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
eo: La maksimuma nombro da signoj uzataj en la mallongigita versio de afiŝo. Drupalo uzos ĉi tiun agordon por determini de kie komenci mallongigi afiŝojn. Mallongigita versio de la afiŝo kutime estas uzata kiam la afiŝo estas montrata en la ĉefpaĝo, en XML-fluoj ktp. Rimarku ke ĉi tiu agordo nur influas novan aŭ ĝisdatigitan enhavon kaj ne influos ekzistantajn mallongigitajn tekstojn.

en: System default
eo: Sistema defaŭlto

en: Not published
eo: Ne publikigita

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
eo: Viaj agordoj de PHP limigas la maksimuman dosieran grandecon de alŝuto al %size.

en: Menu settings
eo: Menuaj agordoj

en: Color scheme
eo: Kolorskemo

en: @type: deleted %title.
eo: @type: forigis %title.

en: New comments
eo: Novaj komentoj

en: Redirect to URL
eo: Alidirektu al URL

en: details
eo: detaloj

en: The username %name has not been activated or is blocked.
eo: La uzantnomo %name ne estis aktivita aŭ estas blokita.

en: Login attempt failed for %user.
eo: Ensaluta provo malsukcesis por %user.

en: image
eo: bildo

en: <Hidden>
eo: <Kaŝita>

en: Revision of %title from %date
eo: Revizio pri %title de %date

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
eo: La uzantnomo de la uzanto al kiu vi volus atribui aparteneco.

en: Manage the actions defined for your site.
eo: Administru la agojn difinitaj por via retejo.

en: Delete action
eo: Forigu agon

en: The action has been successfully saved.
eo: La ago sukcese konserviĝis.

en: Deleted action %aid (%action)
eo: Forigis agon %aid (%action)

en: Action '%action' added.
eo: Ago '%action' aldonita.

en: Remove orphaned actions
eo: Forigu orfajn agojn

en: Themes
eo: Haŭtoj

en: Translations
eo: Tradukoj

en: JPEG quality
eo: JPEG-kvalito

en: comment
eo: komento

en: administer nodes
eo: administru nodojn

en: Delete comments
eo: Forigu komentojn

en: not published
eo: ne publikigita

en: Published comments
eo: Publikigitaj komentoj

en: !name field is required.
eo: La kampo !name estas nepra.

en: Protected
eo: Protektita

en: Comment settings
eo: Komentaj agordoj

en: Hits
eo: Vizitoj

en: not sticky
eo: ne listita supre

en: sticky
eo: listita supre

en: not promoted
eo: ne pligravigita

en: promoted
eo: pligravigita

en: You are here
eo: Vi estas ĉi tie

en: Default options
eo: Defaŭltaj agordoj

en: Read only
eo: Nur legebla

en: Contact settings
eo: Kontaktaj agordoj

en: Reset password
eo: Restarigi pasvorton

en: Processing
eo: Traktante

en: Finished
eo: Finita

en: disable
eo: malŝalti

en: Line break converter
eo: Linerompa konvertilo

en: Temporary directory
eo: Provizora dosierujo

en: date
eo: dato

en: File upload error. Could not move uploaded file.
eo: Dosiera alŝuta eraro. Ne povis movi alŝutitan dosieron.

en: The specified date is invalid.
eo: La elektita dato ne validas.

en: low
eo: malalta

en: medium
eo: meza

en: high
eo: alta

en: Password strength:
eo: Pasvorta forteco:

en: Passwords match:
eo: Pasvortoj kongruas:

en: Slogan
eo: Slogano

en: Anonymous user
eo: Anonima uzanto

en: The name used to indicate anonymous users.
eo: Nomo uzata por indiki la anonimajn uzantojn.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
eo: La hejmpaĝo montras enhavon de ĉi tiu relativa TTT-adreso. Se vi ne certas, elektu "node".

en: Apply
eo: Apliku

en: Please wait...
eo: Bonvolu atendi...

en: Assign
eo: Atribuigu

en: Not translated
eo: Netradukita

en: Display on separate page
eo: Montru en aparta paĝo

en: administer CAPTCHA settings
eo: CAPTACHA agordoj

en: Challenge description
eo: Priskribo de tasko

en: Always add a challenge.
eo: Ĉiam aldonu taskojn

en: Challenge type
eo: Genro de tasko

en: Location of comment submission form
eo: Loko de komenta formularo

en: general CAPTCHA settings
eo: Ĝeneralaj CAPTACHA agordoj

en: Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.
eo: Solvu la matematika problemo supere kaj entajpu ĝian rezulton ekz. por 1+3, tajpu 4.

en: Examples
eo: Ekzemploj

en: Font settings
eo: Tiparaj agordoj

en: tiny
eo: eta

en: small
eo: malgranda

en: large
eo: granda

en: very high
eo: tre alta

en: Image CAPTCHA
eo: Bildo CAPTACHA

en: What code is in the image?
eo: Kio estas en la bildo?

en: Go to first page
eo: Iru al unua paĝo

en: Go to last page
eo: Iru al fina paĝo

en: Go to page @number
eo: Iru al paĝo @number

en: Enter the terms you wish to search for.
eo: Entajpu la terminojn, kiujn vi volas serĉi.

en: Underlined
eo: Substrekita

en: Variables
eo: Variabloj

en: Delete role
eo: Forigu rolon

en: List menus
eo: Listigu menuojn

en: Customize menu
eo: Agordu menuon

en: Multilingual system
eo: Multelingva sistemo

en: English name
eo: Angla nomo

en: Native name
eo: Indiĝena nomo

en: Block description
eo: Priskribo de la bloko.

en: Form name
eo: Formulara nomo

en: The title of the new field. The title will be shown to the user. An example title is "Favorite color".
eo: La titolo de la nova kampo. La titolo montriĝos al la uzanto. Ekzempla titolo estas "Plej ŝatata koloro".

en: An optional explanation to go with the new field. The explanation will be shown to the user.
eo: Nedeviga klarigo por priskribi la novan kampon. La klarigo estos montrata al la uzanto.

en: Save field
eo: Konservu kampon

en: Blocks
eo: Blokoj

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
eo: Agordu kie blokoj aperas en la flankmenuoj kaj aliaj regionoj.

en: Delete block
eo: Forigu blokon

en: Save blocks
eo: Konservu blokojn

en: The block settings have been updated.
eo: Blokaj agordoj ĝisdatiĝis.

en: '%name' block
eo: '%name' bloko

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
eo: Permesu al individuaj uzantoj decidi ĉu ĉi tiu bloko estas videbla aŭ ne.

en: Show block for specific roles
eo: Montru blokon por specifaj roloj

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
eo: Montru ĉi tiun blokon nur por la elektitaj rolo(j). Se vi elektas neniujn rolojn, la bloko videblus al ĉiuj uzantoj.

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
eo: Se la PHA-reĝimo estas elektita, enmetu PHA-kodon inter %php. Rimarku ke funkciante neĝustan PHA-kodon povas rompi vian retejon de Drupalo.

en: Show block on specific pages
eo: Montru blokon sur la jenaj paĝoj

en: Save block
eo: Konservu blokon

en: The block configuration has been saved.
eo: Blokagordoj konserviĝis.

en: The block has been created.
eo: La bloko estas kreita.

en: Block body
eo: Korpo de la bloko

en: The content of the block as shown to the user.
eo: La enhavo de la bloko, kiu estas montrata por la uzanto.

en: Menus
eo: Menuoj

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
eo: Ĉiuj agordoj estos perditaj. Tiu ĉi ago ne povas esti malfarata.

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
eo: Permesas al administrantoj redakti navigan menuon de la retejo.

en: Add vocabulary
eo: Aldonu vortprovizon

en: edit vocabulary
eo: redakti vortprovizon

en: Created new vocabulary %name.
eo: Kreis novan vortprovizon %name.

en: Updated vocabulary %name.
eo: Ĝisdatigis vortprovizon %name.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la vortprovizon %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
eo: Forigi vortprovizon forigos ĉiujn terminojn en ĝi. Vi ne povas malfari ĉi tiun agon.

en: Deleted vocabulary %name.
eo: Forigis vortprovizon %name.

en: Above
eo: Supere

en: Default time zone
eo: Defaŭlta tempzono

en: Manage fields
eo: Agordu kampojn

en: Add field
eo: Aldonu kampon

en: Add existing field
eo: Aldonu ekzistantan kampon

en: The update has encountered an error.
eo: La ĝisdatigo trovis eraron.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
eo[0]: 1 ero sukcese proceziĝis:
eo[1]: @count eroj sukcese proceziĝis:

en: Index
eo: Indekso

en: Theme-engine-specific settings
eo: Agordoj de specifa haŭto

en: Unpublish
eo: Malpublikigu

en: Permission
eo: Permeso

en: @module module
eo: @module modulo

en: Incompatible with this version of PHP
eo: Nekongrua kun ĉi tiu versio de PHA

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
eo: Ĉi tiu modulo bezonas PHA-versio @php_required kaj ne kongruas kun PHA-versio !php_version.

en: My blog
eo: Mia blogo

en: Anonymous commenting
eo: Anonima komentado

en: Anonymous posters may not enter their contact information
eo: Anonimaj afiŝantoj ne rajtas entajpi siajn kontaktinformojn.

en: Anonymous posters may leave their contact information
eo: Anonimaj afiŝantoj rajtas lasi siajn kontaktinformojn

en: Anonymous posters must leave their contact information
eo: Anonimaj afiŝantoj devas lasi siajn kontaktinformojn

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
eo: La enhavo de ĉi tiu kampo restos privata kaj ne montriĝos publike.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
eo: Via subskribo montriĝos publike ĉe la fino de viaj komentoj.

en: Date - newest first
eo: Dato - plej novaj unue

en: Date - oldest first
eo: Dato - plej malnovaj unue

en: 1 comment | @count comments
eo[0]: 1 komento
eo[1]: @count komentoj

en: 1 new comment | @count new comments
eo[0]: 1 nova komento
eo[1]: @count novaj komentoj

en: Save content type
eo: Konservu enhavspecon

en: Show descriptions
eo: Vidigu priskribojn

en: Subtitle
eo: Subtitolo

en: Language code
eo: Lingva kodo

en: Save role
eo: Konservu rolon

en: debug
eo: sencimigo

en: file system
eo: dosiera sistemo

en: Menu link title
eo: Menua ligila titolo

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
eo: La menusistemo konservas nur sistemajn vojojn, sed uzos la URL-kromnomo por montri. %link_path konserviĝis kiel %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
eo: La vojo '@link_path' estas aŭ nevalida aŭ vi ne rajtas aliri ĝin.

en: There was an error saving the menu link.
eo: Eraro konservante la menuligilon.

en: Menu name
eo: Nomo de menuo

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forviŝi la menuon %title?

en: Number of users to display
eo: Nombro da uzantoj por montri

en: Profiles
eo: Profiloj

en: Edit container
eo: Redaktu ujon

en: Last visit
eo: Lasta vizito

en: Hot topic threshold
eo: Populara tema sojlo

en: Topics per page
eo: Temoj por paĝo

en: Posts - most active first
eo: Afiŝoj - plej aktivaj unue

en: Posts - least active first
eo: Afiŝoj - malplej aktivaj unue

en: URL path settings
eo: Agordoj de URL-vojoj

en: @user's picture
eo: bildo de @user

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas malfari al la revizio je %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la revizion je %revision-date?

en: New forum topics
eo: Novaj forumaj temoj

en: @type: deleted %title revision %revision.
eo: @type: malfarita %title revizio %revision.

en: Page not found
eo: Paĝo ne trovita

en: Language neutral
eo: Lingve neŭtrala

en: Preview trimmed version
eo: Antaŭrigardu mallongigitan version

en: Preview full version
eo: Antaŭrigardu la plenan version

en: The name %name is already taken.
eo: La nomo %name jam estas okupita.

en: info
eo: informo

en: OpenID redirect
eo: OpenID-alidirektigo

en: OpenID Login
eo: OpenID Ensaluto

en: Delete OpenID
eo: Forigu OpenID

en: Log in using OpenID
eo: Ensalutu per OpenID

en: Cancel OpenID login
eo: Nuligu ensaluton per OpenID

en: What is OpenID?
eo: Kio estas OpenID?

en: OpenID login failed.
eo: OpenID-ensaluto malsukcesis.

en: OpenID login cancelled.
eo: OpenID-ensaluto nuligita.

en: Successfully added %identity
eo: Sukcese aldonis %identity

en: Add an OpenID
eo: Aldoni OpenID-n

en: That OpenID is already in use on this site.
eo: Tiu OpenID jam estas uzata.

en: OpenID deleted.
eo: OpenID forigita.

en: edit menu
eo: redaktu menuon

en: « first
eo: « unua

en: last »
eo: fina »

en: The directory %directory does not exist.
eo: La dosierujo %directory ne ekzistas.

en: Rearrange
eo: Rearanĝu

en: Show only items where
eo: Montru nur erojn kie

en: No comments available.
eo: Neniuj komentoj estas haveblaj.

en: 1 user | @count users
eo[0]: 1 uzanto
eo[1]: @count uzantoj

en: Rebuild permissions
eo: Rekonstruu permesojn

en: @type: updated %title.
eo: @type: ĝisdatigita %title.

en: @type: added %title.
eo: @type: aldonita %title.

en: Error saving user account.
eo: Eraro konservante uzantokonton.

en: Action %action has been unassigned.
eo: Ago %action estas malatribuita.

en: Add role
eo: Aldonu rolon

en: You must specify a valid role name.
eo: Vi devas elekti validan rolan nomon.

en: The role has been added.
eo: La rolo estas aldonita.

en: Path to custom logo
eo: Vojo al propra emblemo

en: taxonomy
eo: taksonomio

en: Updated term %term.
eo: Ĝisdatigis terminon %term.

en: - Please choose -
eo: - Bonvolu elekti -

en: - None selected -
eo: - Neniu elektita -

en: Discard items older than
eo: Forigu erojn pli malnovajn ol

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
eo: @site_name - kolektitaj fluoj en kategorio @title

en: @site_name - aggregated feeds
eo: @site_name - kolektitaj fluoj

en: @site_name aggregator
eo: @site_name novaĵ-kolektilo

en: !title feed
eo: !title fluo

en: Aggregator
eo: Kolektilo

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
eo: La fluo de %site ŝajnas esti rompita, pro eraro "%error".

en: There is no new syndicated content from %site.
eo: Ne ekzistas nove abonrilata enhavo de %site.

en: There is new syndicated content from %site.
eo: Estas nove abonrilata enhavo de %site.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
eo: La fluo de %site ŝajnas esti rompita pro "%error".

en: Feed aggregator
eo: Novaĵ-kolektilo de fluoj

en: Title of the feed item.
eo: Titolo de la fluero.

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
eo: Kolektas abonrilatan enhavon (RSS, RDF, kaj Atomaj fluoj).

en: Alias
eo: Kromnomo

en: Account settings
eo: Kontaj agordoj

en: The content type %name has been deleted.
eo: La enhavspeco %name estas forigita.

en: Deleted content type %name.
eo: Forigis enhavspecon %name.

en: Enter your keywords
eo: Enigu viajn ŝlosilvortojn

en: Clean URLs
eo: Puraj URL-oj

en: My account
eo: Mia konto

en: Number of topics
eo: Nombro da temoj

en: Active forum topics
eo: Aktivaj forumaj temoj

en: Read the latest forum topics.
eo: Legu la plej lastajn temojn de forumo.

en: User activity
eo: Uzanta aktiveco

en: The category the new field should be part of. Categories are used to group fields logically. An example category is "Personal information".
eo: La kategorio al kiu la nova kampo devas aparteni. Kategorioj uzataj por grupi kampojn logike. Ekzempla kategorio estas "Personaj informoj".

en: The user must enter a value.
eo: La uzanto devas enigi valoron.

en: Visible in user registration form.
eo: Videbla en registriĝa formularo de uzanto.

en: New feed items are automatically filed in the checked categories.
eo: Novaj eroj en ĉi-fluo aŭtomate eniras la elektitajn kategoriojn.

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
eo: La URL %url ne estas valida. Bonvolu enmeti plenan URL-n, kiel http://www.example.com/feed.xml.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
eo: Uzanto estas konsiderata ensalutinta ĉi tiom longe post kiam tiu laste vidis paĝon.

en: Maximum number of currently online users to display.
eo: Maksimuma nombro da aktualaj uzantoj por montri.

en: Book navigation
eo: Libro-navigado

en: !a comments per page
eo: po !a komentoj ĉiupaĝe

en: Pager
eo: Tabulpaĝilo

en: 1 year | @count years
eo[0]: 1 jaro
eo[1]: @count jaroj

en: 1 week | @count weeks
eo[0]: 1 semajno
eo[1]: @count semajnoj

en: 1 sec | @count sec
eo[0]: 1 sek
eo[1]: @count sek

en: Page settings
eo: Paĝaj agordoj

en: Use pager
eo: Uzu tabulpaĝilon

en: More link
eo: Ligilo "pli"

en: More link text
eo: Teksto de ligilo "pli"

en: Bulgarian
eo: Bulgara

en: Croatian
eo: Kroata

en: Czech
eo: Ĉeĥa

en: Danish
eo: Dana

en: Dutch
eo: Nederlanda

en: Finnish
eo: Finna

en: German
eo: Germana

en: Greek
eo: Greka

en: Hebrew
eo: Hebrea

en: Hungarian
eo: Hungara

en: Indonesian
eo: Indonezia

en: Polish
eo: Pola

en: Romanian
eo: Rumana

en: Russian
eo: Rusa

en: Slovak
eo: Slovaka

en: Swedish
eo: Sveda

en: Turkish
eo: Turka

en: Send message
eo: Sendu mesaĝon

en: The file could not be created.
eo: La dosiero ne povis esti kreita.

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
eo: Pasvortaj restarigaj instrukcioj senditaj al %name ĉe %email.

en: The e-mail address %mail is not valid.
eo: La retpoŝtadreso %mail ne estas valida.

en: Account
eo: Konto

en: authenticated user
eo: aŭtentigita uzanto

en: E-mail addresses to notify when updates are available
eo: Retpoŝtadresoj atentigindaj kiam ĝisdatigoj disponeblas

en: Whenever your site checks for available updates and finds new releases, it can notify a list of users via e-mail. Put each address on a separate line. If blank, no e-mails will be sent.
eo: Kiam via retejo kontrolas por disponeblaj ĝisdatigoj kaj trovas novajneldonojn, ĝi povas atentigi liston de uzantoj retpoŝte. Metu ĉiun adreson suraparta linio. Se malplena, neniu retpoŝto sendiĝos.

en: Check for updates
eo: Kontroli por ĝisdatigoj

en: All newer versions
eo: Ĉiuj novaj versioj

en: Only security updates
eo: Nur sekurecaj ĝisdatigoj

en: %email is not a valid e-mail address.
eo: %email ne estas valida retpoŝtadreso.

en: %emails are not valid e-mail addresses.
eo: %emails ne estas validaj retpoŝtadresoj.

en: No update data available
eo: Neniuj ĝisdatigaj datumoj disponeblaj

en: Not secure!
eo: Ne sekura!

en: Revoked!
eo: Malvalidigita!

en: Unsupported release
eo: Nesubtenata eldono

en: Can not determine status
eo: Ne povas determini staton

en: (version @version available)
eo: (versio @version disponebla)

en: See the available updates page for more information:
eo: Vidu la paĝon de disponeblaj ĝisdatigoj por pliaj informoj:

en: New release(s) available for !site_name
eo: Novaj eldonoj disponeblaj por !site_name

en: There is a security update available for your version of Drupal. To ensure the security of your server, you should update immediately!
eo: Estas sekureca ĝisdatigo disponebla por via versio de Drupalo. Porcertigi pri la sekureco de via servilo, vi devas ĝisdatigi tuj!

en: Your version of Drupal has been revoked and is no longer available for download. Upgrading is strongly recommended!
eo: Via versio de Drupalo estas malvalidigita kaj ne plu elŝuteblas. Estasforte rekomendita ke vi ĝisdatigu ĝin!

en: The installed version of at least one of your modules or themes has been revoked and is no longer available for download. Upgrading or disabling is strongly recommended!
eo: La instalita versio de almenaŭ unu el viaj moduloj aŭ haŭtoj estassenvalidigita kaj ne plu elŝuteblas. Estas forte rekomendita ke vi ĝisdatigu aŭ malŝaltu ilin!

en: Your version of Drupal is no longer supported. Upgrading is strongly recommended!
eo: Via versio de Drupalo ne plu estas subtenata. Estas forte rekomenditake vi ĝisdatigu ĝin!

en: There are updates available for your version of Drupal. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
eo: Ekzistas ĝisdatigoj por via versio de Drupalo.  Por certigi ke via retejoĝuste funkciu, indas ĝisdatigi ĝin kiel eble plej baldaŭ.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information.
eo: Vidu la paĝon de <a href="@available_updates">disponeblaj ĝisdatigoj</a>por pliaj informoj.

en: Project not secure
eo: Projekto ne sekura

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
eo: Ĉi tiu projekto estis markita nesekura de la sekureca teamo de Drupalo, kajne plu elŝuteblas. Estas forte rekomendita tuj malŝalti ĉion rilate al ĉi tiu projekto!

en: Project revoked
eo: Projekto senvalidigita

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
eo: Ĉi tiu projekto estas senvalidigita, kaj ne plu elŝuteblas. Estas forterekomendita malŝalti ĉion rilate al ĉi tiu projekto!

en: Project not supported
eo: Projekto ne subtenata

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
eo: Ĉi tiu projekto estas ne plu subtenata, kaj ne plu elŝuteblas. Estas forterekomendita malŝalti ĉion rilate al ĉi tiu projekto!

en: No available releases found
eo: Neniuj disponeblaj eldonoj trovitaj.

en: Release revoked
eo: Eldono senvalidigita

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
eo: Via nuna instalita eldono estas malvalidigita, kaj ne plu elŝuteblas.Estas forte rekomendita malŝalti ĉion en ĉi tiu eldono!

en: Release not supported
eo: Eldono ne subtenata

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
eo: Via nuna instalita eldono ne plu estas subtenata, kaj ne plu elŝuteblas.Estas forte rekomendita malŝalti ĉion en ĉi tiu eldono!

en: Invalid info
eo: Nevalidaj informoj

en: Security update required!
eo: Sekureca ĝisdatigo bezonata!

en: Not supported!
eo: Ne subtenata!

en: Recommended version:
eo: Rekomendita versio:

en: Security update:
eo: Sekureca ĝisdatigo:

en: Latest version:
eo: Lasta versio:

en: Development version:
eo: Programada versio:

en: Also available:
eo: Ankaŭ disponebla:

en: Field settings
eo: Agordoj de kampo

en: Edit forum
eo: Redaktu forumon

en: Default order
eo: Defaŭlta sinsekvo

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
eo: Tio estas elektita foruma terminaro. Kelkaj el la normalaj terminaj opcioj estas forigitaj.

en: Leave shadow copy
eo: Lasu ombran kopion

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
eo: Se vi movas ĉi tiun temon, vi povas lasi ligilon en la malnova forumo al la nova forumo.

en: Container name
eo: Uja nomo

en: forum container
eo: foruma ujo

en: Created new @type %term.
eo: Kreis novan @type %term.

en: The @type %term has been updated.
eo: La @type %term estas ĝisdatigita.

en: Add new field
eo: Aldonu novan kampon

en: Containing any of the words
eo: Enhavante iu el la vortoj

en: Containing the phrase
eo: Enhavante la frazon

en: Containing none of the words
eo: Enhavante neniujn el la vortoj

en: Only of the type(s)
eo: Nur el la tipo(j)

en: Content ranking
eo: Enhava rango

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
eo: La jenaj numeroj regas kiujn erojn la enhavserĉo devus favori kiam ĝi ordigas la rezultojn. Pli altaj numeroj signifas pli da influo, nulo signifas ke la ero estas ignorata. Oni ne devas rekonstrui la serĉan indekson post kiam oni ŝanĝas la numerojn. Ŝanĝoj efektiviĝas tuj.

en: Keyword relevance
eo: Ŝlosilvorta graveco

en: Recently posted
eo: Laste afiŝite

en: Number of comments
eo: Nombro da komentoj

en: Number of views
eo: Nombro da vidoj

en: Factor
eo: Faktoro

en: Expand layout to include descriptions.
eo: Etendi aranĝon por inkluzivi priskribojn.

en: Hide descriptions
eo: Kaŝu priskribon

en: Compress layout by hiding descriptions.
eo: Maletendi aranĝon per kaŝado de priskriboj.

en: Color set
eo: Koloraro

en: Database host
eo: Datumbaza gastiganto

en: Maximum link text length
eo: Maksimuma longeco de ligila teksta.

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
eo: URL-oj pli longaj ol ĉi tiu nombro da signoj estos mallongigitaj por eviti longajn tekstojn kiuj rompas formatadon. La ligilo mem reteniĝos; nur la teksta parto de la ligilo mallongiĝos.

en: Reports
eo: Raportoj

en: Default picture
eo: Defaŭlta bildo

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
eo: TTT-adreso de bildo por montri al uzantoj kiuj ne elektis bildon. Lasu malplena por elekti nenion.

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
eo: Se la kvanto de kampoj supre ne sufiĉas, klaku ĉi tie por aldoni pli.

en: Toggle display
eo: Baskula montro

en: Update mode
eo: Ĝisdatiga modo

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
eo: Se vi ne havas rektan aliron al la servilo, uzu ĉi tiun kampon por alŝuti vian emblemon.

en: Configuration file
eo: Agorda dosiero

en: Install profile
eo: Instalu profilon

en: %percentage of the site has been indexed.
eo: %percentage de la retejo indeksita.

en: Web server
eo: Retservilo

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
eo[0]: Unu ero restis por indeksi.
eo[1]: @count eroj restis por indeksi.

en: The content access permissions have been rebuilt.
eo: La permesoj de enhava aliro estas rekonstruita.

en: sort by @s
eo: ordigu laŭ @s

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
eo: Pardonu, nerekonita uzantnomo aŭ pasvorto. <a href="@password">Ĉu vi forgesis vian pasvorton?</a>

en: and
eo: kaj

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
eo: Stako superfluo: tro da vokoj al actions_do(). Ĉesigante por malebligi senfinan rikuron.

en: Action %action saved.
eo: Ago %action konservita.

en: You may proceed to the <a href="@url">Triggers</a> page to assign these actions to system events.
eo: Vi povas daŭrigi al la paĝo de <em>Ekagiloj</em> por atribui tiujn agojn alsistemaj eventoj.

en: Manage actions
eo: Administru agojn

en: Configure an advanced action
eo: Agordi spertulan agon

en: Delete an action.
eo: Forigi agon.

en: Remove orphans
eo: Forigi orfojn

en: Triggers
eo: Ekagiloj

en: Unassign an action from a trigger.
eo: Malatribuigi agon de ekagilo.

en: Choose an advanced action
eo: Elekti spertulan agon

en: Action type
eo: Speco de ago

en: Are you sure you want to delete the action %action?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la agon %action?

en: Action %action was deleted
eo: Ago %action estas forigita

en: Deleted orphaned action (%action).
eo: Forigis orfitan agon (%action).

en: Are you sure you want to unassign the action %title?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas malatribuigi la agon %title?

en: You can assign it again later if you wish.
eo: Vi povas atribui ĝin denove poste se vi deziras.

en: unassign
eo: malatribuigi

en: Choose an action
eo: Elekti agon

en: The action you chose is already assigned to that trigger.
eo: La ago kiun vi elektis estas jam atribuita al tiu ekagilo.

en: When cron runs
eo: Kiam cron funkcias

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
eo: La URL al kiu la uzanto devas esti alidirektita. Tio povas esti interna URL kielnode/1234 aŭ al ekstera URL kiel http://drupal.org.

en: When content is viewed by an authenticated user
eo: Kiam enhavo estas vidata de aŭtentika uzanto

en: Display a message to the user
eo: Montri mesaĝon al la uzanto

en: Unpublish comment
eo: Maleldonu komenton

en: Unpublish comment containing keyword(s)
eo: Maleldonu komenton enhavante ŝlosilvorto(j)n

en: Block current user
eo: Forbari nunan uzanton

en: Ban IP address of current user
eo: Forbari IP-adreson de nuna uzanto

en: Set @type %title to published.
eo: Agordu @type %title al publikigita.

en: Set @type %title to unpublished.
eo: Agordu @type %title al malpublikigita.

en: Set @type %title to sticky.
eo: Agordu @type %title al listigita supre.

en: Set @type %title to unsticky.
eo: Agordu @type %title al nelistigita supre.

en: Promoted @type %title to front page.
eo: @type %title montrata en la ĉefpaĝo

en: Removed @type %title from front page.
eo: Forigis @type %title de la ĉefpaĝo

en: Saved @type %title
eo: Konservis @type %title

en: Changed owner of @type %title to uid %name.
eo: Ŝanĝis apartenanto de @type %title al unika identigilo %name.

en: After saving a new comment
eo: Konservinte novan komenton

en: After saving an updated comment
eo: Konservinte ĝisdatigitan komenton

en: After deleting a comment
eo: Foriginte komenton

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
eo: Kiam komento estas vidata de aŭtentika uzanto

en: Unpublished comment %subject.
eo: Maleldonita komento %subject.

en: After a user has been deleted
eo: Post kiam uzanto estis forigita.

en: After a user has logged in
eo: Post kiam uzanto ensalutis

en: After a user has logged out
eo: Post kiam uzanto elsalutis

en: When a user's profile is being viewed
eo: Kiam uzanta profilo estas vidata

en: Blocked user %name.
eo: Forigita uzanto: %name.

en: Banned IP address %ip
eo: Forbaris IP-adreson %ip

en: Enables actions to be fired on certain system events, such as when new content is created.
eo: Ebligas ke agoj povu funkcii por specifaj sistemaj eventoj, kiel kiam nova enhavo kreiĝas.

en: 1 read | @count reads
eo[0]: 1 lego
eo[1]: @count legoj

en: Enables the categorization of content.
eo: Ŝaltas la kategoriadon de enhavo.

en: Path prefix
eo: Vojprefikso

en: Add new rule
eo: Aldonu novan regulon

en: Delete contact
eo: Forigu la kontrakton

en: Auto-reply
eo: Aŭto-respondo

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
eo: Nedeviga aŭto-respondo. Lasu malplena se vi ne volas aŭtomate sendi mesaĝon al la uzanto.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
eo: %recipient estas nevalida retpoŝtadreso.

en: The maximum number of contact form submissions a user can perform per hour.
eo: La maksimuma nombro da kontaktformularaj submetoj kiujn uzanto povas fari dum horo.

en: Lithuanian
eo: Litova

en: User's {users}.uid.
eo: {users}.uid de uzanto.

en: Depends on: !dependencies
eo: Dependas de: !dependencies

en: Some required modules must be enabled
eo: Kelkaj bezonataj moduloj devas esti ŝaltitaj

en: Translate
eo: Traduku

en: File to import not found.
eo: Importota dosiero ne trovita.

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
eo: La traduka importo malsukcesis, ĉar la dosiero %filename ne povis esti legita.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
eo: La traduka dosiero %filename enhavas eraron: "msgstr" estis atendita sed ne estis trovita sur linio %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
eo: La traduka dosiero %filename enhavas eraron: "msgid_plural" estis atendita, sed ne trovita sur linio %line.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
eo: La traduka dosiero %filename enhavas sintaksan eraron sur linio %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
eo: La traduka dosiero %filename enhavas eraron: "msgid" estis neatendita sur linio %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
eo: La traduka dosiero %filename enhavas eraron: "msgstr[]" estas neatendita sur linio %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
eo: La traduka dosiero %filename enhavas eraron: "msgstr" estas neatendita sur linio %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
eo: La traduka dosiero %filename enhavas eraron: estas neatendita teksto sur linio %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
eo: La traduka dosiero %filename finiĝis neatendite sur linio %line.

en: Save translations
eo: Konservu tradukojn

en: Export template
eo: Eksportu ŝablonon

en: Create @name
eo: Verku @name

en: The custom menu %title has been deleted.
eo: La menuo %title estas forigita.

en: @type %title has been deleted.
eo: @type %title estas forigita.

en: Not enabled
eo: Malŝaltita

en: anonymous user
eo: anonima uzanto

en: Save permissions
eo: Konservi permesojn

en: The e-mail address %email is already taken.
eo: La retpoŝtadreso %email jam estas okupita.

en: Original text
eo: Originala teksto

en: Delete content type
eo: Forigi enhavspecon

en: Change book (update list of parents)
eo: Ŝanĝu libron (ĝisdatigu liston de superpaĝoj)

en: create a new book
eo: krei novan libron

en: edit permissions
eo: redakti permesojn

en: edit order and titles
eo: redakti sinsekvon kaj titolojn

en: Manage your site's book outlines.
eo: Administru la enhavon de viaj libraj skemoj.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
eo: Por sekurecaj kialoj, via alŝuto renomiĝis al %filename.

en: notice
eo: rimarko

en: User account
eo: Uzanta konto

en: File download
eo: Dosiera elŝuto

en: Acronym
eo: Akronimo

en: Failed to upload the picture image; the %directory directory doesn't exist or is not writable.
eo: Malsukcesis alŝuti la bildon; la dosierujo %directory ne ekzistas aŭ nemodifeblas.

en: The field has been updated.
eo: La kampo estas ĝisdatigita.

en: 1 month | @count months
eo[0]: 1 monato
eo[1]: @count monatoj

en: List, edit, or add user roles.
eo: Listigu, redaktu, aŭ aldonu rolojn de uzantoj.

en: edit role
eo: redakti rolon

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a> is installed, files exceeding this value will be scaled down to fit.
eo: La maksimuma permesata bilda grandeco (ekz. 640x480). Agordu al 0 porneniu limigo. Se <a href="!image-toolkit-link">bilda ilaro</a> estas instalita,dosieroj pli grandaj ol tio, ŝrumpus por ke ili estu ene de la limigoj.

en: Custom format
eo: Propra formato

en: Direction
eo: Direkto

en: Drupal core
eo: Drupal-kerno

en: Book navigation block display
eo: Libro-navigada bloka montrado

en: Password field is required.
eo: La pasvorta kampo estas bezonata.

en: Confirm password
eo: Konfirmu pasvorton

en: Administration theme
eo: Administra haŭto

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
eo: Dankon por kandidatiĝi por konto. Via konto nun atendas aprobon de la retejestro.<br />Intertempe, bonveniga mesaĝo kun pluaj instrukcioj sendiĝis al via retpoŝtadreso.

en: Afar
eo: Afara

en: Somali
eo: Somala

en: Komi
eo: Komia

en: Run cron
eo: Funkciigu cron

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
eo: Sekureca averto: Ne povis skribi .htaccess dosieron. Bonvolu krei .htaccess dosieron en via %directory dosierujo kiu konsistas el la jenaj eroj: <code>!htaccess</code>

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
eo: La dosiero %file ne povis esti konservita, ĉar ĝi estas pli ol %maxsize, la maksimuma permesata grando por alŝutoj.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
eo: La dosiero %file ne povis esti konservita, ĉar la alŝuto ne finiĝis.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
eo: La dosiero %file ne povis esti konservita. Nekonata eraro okazis.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
eo: Nur dosieroj kun la jenaj etendaĵoj permesiĝas: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
eo: La dosiero estas %filesize, pli granda ol la maksimuma dosiergrandeco de %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
eo: La dosiero estas %filesize kiu pli grandas ol via diska kvoto de %quota.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
eo: Nur bildojn de JPEG, PNG kaj GIF estas permesataj.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
eo: La bildo estis regrandigita por esti ene de la maksimume permesataj dimensioj de %dimensions pikseloj.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
eo: La bildo estas tre granda; la maksimumaj dimensioj estas %dimensions pikseloj.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
eo: La bildo estas tre malgranda; la maksimumaj dimensioj estas %dimensions pikseloj.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
eo: Alŝuta eraro. Ne povis movi alŝutitan dosieron (%file) al destino %destination.

en: Add to book outline
eo: Aldonu al libra skemo

en: outdated
eo: eksdata

en: add translation
eo: aldoni tradukon

en: Translations of %title
eo: Tradukoj de %title

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
eo: Administri enketadon kaj kategoriadon de via enhavo.

en: Database port
eo: Datumbaza pordo

en: Re-index site
eo: Reindeksigu retejon

en: Are you sure you want to re-index the site?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas reindeksi la retejon?

en: Save and continue
eo: Konservu kaj daŭrigu

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
eo: Ĉi tiuj opcioj nur necesas por kelkaj retejoj. Se vi ne certas kion vi enmetu ĉi tie, lasu la defaŭltajn agordojn aŭ kontrolu kun via retgastiganto.

en: If your database is located on a different server, change this.
eo: Se via datumbazo lokiĝas sur alia servilo, ŝanĝu ĉi tion.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
eo: Se via datumbaza servo aŭskultas nenorman pordon, enmetu ĝian numeron.

en: Database port must be a number.
eo: Datumbaza pordo devas esti numero.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
eo: Spacetoj estas permesataj; interpunkcio estas nepermesata krom punktoj, dividstrekoj kaj substrekoj.

en: Enable or disable the display of certain page elements.
eo: Ŝaltu aŭ malŝaltu montron de specifaj paĝaj elementoj.

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
eo: Malvalida elekto detektiĝis.  Bonvolu kontakti la retejan administranton.

en: Illegal choice %choice in !name element.
eo: Nevalida elekto %choice en elemento !name.

en: Language switcher block
eo: Blocko de lingva ŝanĝilo

en: Icon placement
eo: Loko de bildsimbolo

en: Where to display the icon, relative to the link title.
eo: Kie montri bildsimboloj, relative al ligila titolo.

en: Icons file path
eo: vojo al blidsimbola dosiero:

en: Status report
eo: Stata raporto

en: Not writable
eo: Ne modifebla

en: Book outline
eo: Libra skemo

en: This will be the top-level page in this book.
eo: Jen estos la superpaĝo en ĉi tiu libro.

en: Revision information
eo: Reviziaj informoj

en: Notify user of new account
eo: Atentigu uzanton de nova konto

en: Path to custom icon
eo: Vojprefikso al agordita bildeto

en: You are not authorized to post comments.
eo: Vi ne havas permeson afiŝi komentojn.

en: The comment you are replying to does not exist.
eo: La komentoj al kiuj vi respondas ne ekzistas.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
eo: Ĉi tiu diskuto estas fermita: vi ne povas afiŝi novajn komentojn.

en: You are not authorized to view comments.
eo: Vi ne havas permeson rigardi komentojn.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forviŝi la komenton %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
eo: Ĉiuj respondoj al ĉi tiu komento estos perditaj. Ne eblas malfari ĉi tiun agon.

en: Publish the selected comments
eo: Publikigu la elektitajn komentojn

en: Unpublish the selected comments
eo: Malpublikigu la elektitajn komentojn

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forviŝi ĉi tiujn komentojn kaj ĉiujn siajn subkomentojn?

en: You have to specify a valid author.
eo: Vi devas elekti validan aŭtoron.

en: The name you used belongs to a registered user.
eo: La nomo kiun vi uzas apartenas al registrita uzanto.

en: The e-mail address you specified is not valid.
eo: Entajpita retpoŝtadreso ne validas.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
eo: La URL de via hejmpaĝo ne validas. Memoru ke vi devas plene tajpi ĝin, ekz. en la formo de <code>http://example.com/directory</code>.

en: (No subject)
eo: (Neniu temo)

en: Add feed
eo: Aldonu fluon

en: List links
eo: Listo de ligiloj

en: File system
eo: Dosier-sistemo

en: @name's blog
eo: blogo de @name

en: Enter your @s username.
eo: Entajpu vian @s uzantnomon.

en: Posted in
eo: Afiŝita en

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
eo: Komento: nepermesita komento aldonita aŭ komento aldonita al fermita afiŝo %subject.

en: All languages
eo: Ĉiuj lingvoj

en: Dashboard
eo: Instrumentejo

en: @type %title has been created.
eo: @type %title estas kreita.

en: @type %title has been updated.
eo: @type %title estas ĝisdatigita.

en: The post could not be saved.
eo: La afiŝo ne povis esti konservita.

en: You do not have any administrative items.
eo: Vi ne havas iun administran eron.

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
eo: Unu aŭ pli da problemoj estis trovitaj dum via Drupala instalo. Kontrolu la <a href="@status">statan raporton</a> por pliaj informoj.

en: Help topics
eo: Helpaj temoj

en: Help is available on the following items:
eo: Helpo estas disponeblas por la jenaj eroj:

en: No help is available for module %module.
eo: Neniu helpo ekzistas por la modulo %module.

en: @module administration pages
eo: @module administrajn paĝojn

en: Translate interface
eo: Traduku interfacon

en: Localization
eo: Asimilado

en: Add language
eo: Aldoni lingvon

en: Edit string
eo: Redaktu tekston

en: Delete string
eo: Forigi tekston

en: Are you sure you want to delete the language %name?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la lingvon %name?

en: The language %locale has been removed.
eo: La lingvo %locale estas forigita.

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
eo: Ĉu vi estas certa ke vi volas forigi teston: "%source"?

en: Deleting the string will remove all translations of this string in all languages. This action cannot be undone.
eo: Forigado de la teksto forigos ankaŭ ĉiujn tradukojn de la teksto en ĉiu lingvo. La ago ne povas esti nuligita.

en: locale
eo: lokaĵaro

en: AM
eo: ATM

en: PM
eo: PTM

en: Multilingual support
eo: Multelingva subteno

en: Enabled, with translation
eo: Ŝaltita, kun tradukado.

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
eo: La elektita bilda ilaro %toolkit ne povas ĝuste procezi %function.

en: The directory %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the directory's permissions to be non-writable.
eo: La dosierujo %file ne estas protektita kontraŭ modifoj kaj tiel estas sekureca risko. Vi devas ŝanĝi la permesojn de la dosierujo por ke ĝi estu nemodifebla.

en: Administration pages
eo: Administraj paĝoj

en: Currently using !item !version
eo: Nuntempe uzas !item !version

en: Hindi
eo: Hinda

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
eo: Uzanto %name uzis unu-fojan ensalutan ligilon je %timestamp.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
eo: Kreis novan uzantan konton por <a href="@url">%name</a>. Neniuretpoŝto estis sendita.

en: Registration successful. You are now logged in.
eo: Registriĝo sukcesa. Vi nun ensalutis.

en: New user: %name (%email).
eo: Nova uzanto: %name (%email).

en: sorted by
eo: ordigita laŭ

en: Trigger
eo: Ekagilo

en: Add link
eo: Aldonu ligilon

en: Username or e-mail address
eo: Uzantnomo aŭ retpoŝtadreso.

en: No fields available.
eo: Neniuj kampoj disponeblaj.

en: Vertical Tabs
eo: Vertikalaj ansoj

en: User autocomplete
eo: Aŭtomata plenigo de uzanto

en: Initializing.
eo: Pravalorizante.

en: An error has occurred.
eo: Eraro okazis.

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
eo: Bonvolu daŭrigi al <a href="@error_url">la erara paĝo</a>

en: HTTP POST is required.
eo: HTTP POST estas bezonata.

en: Your page will be a part of the selected book.
eo: Via paĝo estos parto de la elektita libro.

en: 0 sec
eo: 0 sek

en: form
eo: formularo

en: alert
eo: atentigo

en: emergency
eo: krizo

en: Filter log messages
eo: Filtru protokolajn mesaĝojn

en: You must select something to filter by.
eo: Vi devas elekti ion por filtri.

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
eo: Por ŝanĝi pasvorton, entajpu la novan pasvorton en ambaŭ kampoj.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
eo: Vi provis uzi unu-fojan ensalutan ligilon kies limdato pasis. Bonvolu peti novan uzante la formularon sube.

en: This login can be used only once.
eo: Vi povas uzi ĉi tiun ensaluton nur unufoje.

en: The translation import of %filename failed.
eo: La traduka importo de %filename malsukcesis.

en: More choices
eo: Pli da elektoj

en: Abbreviation
eo: Mallongigo

en: Inserted
eo: Enmetita

en: Provide a password for the new account in both fields.
eo: Provizu pasvorton por la nova konto en ambaŭ kampoj.

en: Displays
eo: Vidigiloj

en: View name
eo: Nomo de vido

en: Will be available to all users.
eo: Estos atingebla por ĉiuj uzantoj.

en: filter
eo: filtro

en: Poll
eo: Enketo

en: Browser session ID of user that visited page.
eo: Retumila sesia ID de uzanto kiu vizitis paĝon.

en: Title of page visited.
eo: Titolo de paĝo vizitita.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
eo: Interna vojo al paĝo vizitita (relative al la radiko de Drupalo.)

en: Referrer URI.
eo: Referanta URI.

en: Hostname of user that visited the page.
eo: Gastiganto de uzanto kiu vizitis la paĝon.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
eo: Tempo (ms) kiam la paĝo ŝaltiĝis.

en: Timestamp of when the page was visited.
eo: Tempindiko de kiam la paĝo estis vizitita.

en: contact
eo: kontakto

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
eo: Serĉu por unu el la du terminoj kun majusklaj literoj <strong>OR</strong>.Ekzemple, <strong>katoj OR hundoj</strong>.

en: Add a more link to the bottom of the display.
eo: Aldonu ligilon "pli" al subo de vidigilo

en: Create more link
eo: Verku ligilon "pli"

en: PHP filter
eo: PHP-filtro

en: Must users preview posts before submitting?
eo: Ĉu uzantoj devas antaŭrigardi afiŝojn antaŭ submetado?

en: Language settings
eo: Lingvaj agordoj

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
eo: Provante refunkciigi crom dum ĝi jam funkcias.

en: Cron run completed.
eo: Cron-laboro finita.

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: HTTP request status
eo: HTTP peta stato

en: Fails
eo: Malsukcesoj

en: Visitors
eo: vizitantoj

en: Update translations
eo: Ĝisdatigu tradukojn

en: The value of the variable.
eo: La valoro de la variablo.

en: Already added languages
eo: Jam aldonitaj lingvoj

en: Recent blog posts
eo: Laste aldonitaj blogaĵoj

en: Who's new
eo: Kiu novas

en: Language name
eo: Lingva nomo

en: Edit language
eo: Redaktu lingvon

en: list links
eo: listigu ligilojn

en: Edit category
eo: Redaktu kategorion

en: The content type %name has been updated.
eo: La enhavspeco %name estis ĝisdatigita.

en: The content type %name has been added.
eo: La enhavspeco %name estis aldonita.

en: Catalan
eo: Kataluna

en: Contact form
eo: Kontakta formularo

en: Drag to re-order
eo: Trenu por reordigi

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
eo: Ŝanĝoj kreitaj en ĉi tiu tabulo ne konserviĝos ĝis kiam la formularo submetiĝas.

en: The requested page could not be found.
eo: La petita dosiero ne povis esti trovita.

en: The user account %id does not exist.
eo: La uzantokonton %id neekzistas.

en: Requirements problem
eo: Postulaj problemoj

en: Database configuration
eo: Datumbaza agordo

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
eo: La datumbaza tipo kiun viaj datumoj de @drupal konserviĝos.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
eo: La nomo de la datumbazo kiun viaj datumoj de @drupal konserviĝos. Ĝi devas ekzistas sur via servilo antaŭ ol @drupal povas esti instalita.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
eo: Se pli ol unu programo uzos ĉi tiun datumbazon, enmetu tabulan prefikson kiel %prefix por via retejo de @drupal ĉi tie.

en: Select an installation profile
eo: Elektu instalan profilon

en: Choose language
eo: Elektu lingvon

en: Learn how to install Drupal in other languages
eo: Lernu kiel instali Drupalon en aliaj lingvoj

en: (built-in)
eo: (enkonstruita)

en: No profiles available
eo: Neniuj profiloj alireblaj

en: Drupal already installed
eo: Drupalo jam instalita

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
eo: <ul><li>Por rekomenci, vi devas malplenigi vian ekzistantan datumbazon.</li><li>Por instali alian datumbazon, redaktu la taŭgan dosieron de <em>settings.php</em>, daŭrigu al la <a href="@base-url/update.php">ĝisdatiga skripto</a>.</li><li>Vidu vian <a href="@base-url">ekzistantan retejon</a>.</li></ul>

en: Installing @drupal
eo: Instalante @drupal

en: The installation has encountered an error.
eo: Eraro dum la instalado.

en: Configure site
eo: Agordu retejon

en: @drupal installation complete
eo: Instalado de @drupal kompleta

en: Installed %module module.
eo: %module modulo estis instalita.

en: Choose profile
eo: Elektu profilon

en: Verify requirements
eo: Verigu bezonojn

en: Set up database
eo: Agordu datumbazon

en: Set up translations
eo: Agordu tradukojn

en: Install site
eo: Instalu retejon

en: Finish translations
eo: Finu tradukojn

en: Site e-mail address
eo: Reteja retpoŝtadreso

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
eo: La <em>De</em>-adreso en aŭtomataj retpoŝtoj sendataj dum registriĝo, kaj petojpor nova pasvorto, kaj aliaj atentigoj. (Uzu adreson kiu finiĝas per via domajno poreviti ke tiaj retpoŝtoj estu markitaj kiel spamo.)

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
eo: Defaŭlte, datoj en ĉi tiu retejo estos montrataj en la elektita tempzono.

en: Update notifications
eo: Ĝisdatigu atentigojn

en: Check for updates automatically
eo: Kontrolu por ĝisdatigoj aŭtomate

en: Removed orphaned action '%action' from database.
eo: Forigis orfan agon '%action' de datumbazo.

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
eo: Cron funkcio daŭris pli longe ol la tempolimo kaj estis ĉesigita.

en: 1 byte | @count bytes
eo[0]: 1 bajto
eo[1]: @count bajtoj

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
eo: !name ne povas esti pli longa ol %max signoj, sed nun enhavas %length signojn.

en: Illegal choice %choice in %name element.
eo: Malvalida elekto %choice en elemento %name.

en: GD2 image manipulation toolkit
eo: Bildmanipula ilaro de GD2

en: The GD toolkit is installed and working properly.
eo: La inkluzivita GD2-ilaro estas instalita kaj funkcias ĝuste.

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
eo: Difini la bildan kvaliton por JPEG-manipuloj. Rangas inter 0 kaj 100. Pli altaj valoroj signifas pli bonan bildkvaliton, sed pli grandaj dosieroj.

en: The GD image toolkit requires that the GD module for PHP be installed and configured properly. For more information see <a href="@url">PHP's image documentation</a>.
eo: La bilda ilaro de GD postulas ke la GD modulo por PHP estu instalita kaj agordita ĝuste. Por pliaj informoj, vidu <a href="@url">PHP bilda dokumentaro</a>.

en: JPEG quality must be a number between 0 and 100.
eo: Kvalito de JPEG devas esti numero inter 0 kaj 100.

en: Right to left
eo: Dekstre maldekstren

en: Left to right
eo: Maldekstre dekstren

en: Predefined language
eo: Antaŭdifinita lingvo

en: Custom language
eo: Laŭmenda lingvo

en: Add custom language
eo: Aldonu laŭmendan lingvon

en: Save language
eo: Konservu lingvon

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
eo: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a>-konformema lingva identigilo. Lingvaj kodoj kutime uzas landan kodon, kaj nedevige, skripto aŭ regiona nomo. <em>Ekzemploj: "en", "en-US" kaj "zh-Hant".</em>

en: Language name in English
eo: Lingva nomo en la angla

en: Name of the language in English. Will be available for translation in all languages.
eo: Nomo de la lingvo en la angla. Estos disponebla por traduko en ĉiuj lingvoj.

en: Native language name
eo: Indiĝena lingva nomo

en: Name of the language in the language being added.
eo: Nomo de la lingvo en la aldonata lingvo.

en: Language domain
eo: Lingva domeno

en: Direction that text in this language is presented.
eo: Direkto en kiu teksto en tiu lingvo prezentiĝas.

en: The language %language (%code) already exists.
eo: La %language lingvo (%code) jam ekzistas.

en: Invalid language code.
eo: Nevalida lingva kodo.

en: The language %language has been created and can now be used. More information is available on the <a href="@locale-help">help screen</a>.
eo: La %language lingvo kreiĝis kaj nun povas esti uzata. Pliaj informoj alireblas de la <a href="@locale-help">helpa paĝo</a>.

en: Domain and path prefix values should not be set at the same time.
eo: Domena kaj voja prefiksa valoroj ne indas esti agorditaj samtempe.

en: The domain (%domain) is already tied to a language (%language).
eo: La domeno (%domain) jam estas ligita al lingvo (%language).

en: Only the default language can have both the domain and prefix empty.
eo: Nur la defaŭlta lingvo povas havi malplenan kaj domenon kaj prefikson.

en: The prefix (%prefix) is already tied to a language (%language).
eo: La prefikso (%prefix) estas jam ligita al lingvo (%language).

en: The English language cannot be deleted.
eo: La angla lingvo ne povas esti forviŝita.

en: The default language cannot be deleted.
eo: La defaŭlta lingvo ne povas esti forigita.

en: Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and posts in this language will be set to be language neutral. This action cannot be undone.
eo: Forigi lingvon forigos ĉiujn interfacajn tradukojn rilate al ĝi, kaj ĉiuj afiŝoj en ĉi tiu lingvo estos agorditaj kiel lingvoneŭtrala. Vi ne povas malfari ĉi tiun agon.

en: Language negotiation configuration saved.
eo: Lingva negoca agordo konservita.

en: English (built-in)
eo: Angla (enkonstruita)

en: String contains
eo: Teksto enhavas

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
eo: Lasu malplena por montri ĉiujn tekstojn.  Majuskleco gravas por la serĉo.

en: English (provided by Drupal)
eo: Angla (provizita de Drupalo)

en: Search in
eo: Serĉu en

en: Both translated and untranslated strings
eo: Kaj tradukitaj kaj netradukitaj tekstoj

en: Only translated strings
eo: Nur tradukitaj tekstoj

en: Only untranslated strings
eo: Nur netradukitaj tekstoj

en: Limit search to
eo: Limigu serĉo al

en: All text groups
eo: Ĉiuj tekstaj grupoj

en: Languages not yet added
eo: Lingvoj ankoraŭ ne aldonitaj

en: Import translation
eo: Importu tradukon

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
eo: Gettext Portable Object (<em>.po</em>) dosiero.

en: Import into
eo: Importu en

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
eo: Elektu la lingvon al kiu vi volas aldoni tekstojn. Se vi elektas lingvon, kiu ankoraŭ ne estis aldonita, ĝi aldoniĝos.

en: Text group
eo: Teksta grupo

en: Imported translations will be added to this text group.
eo: Importitaj tradukoj aldoniĝos al ĉi tiu teksta grupo.

en: The language %language has been created.
eo: La lingvo %language kreiĝis.

en: Export translation
eo: Eksportu tradukon

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
eo: Elektu la lingvon, kiun vi volas eksporti en gettext Portable Object (<em>.po</em>) formato.

en: Generate a Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) file with all strings from the Drupal locale database.
eo: Generu Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) dosieron kun ĉiuj interfacaj tekstoj de la loka datumbazo de Drupalo.

en: String not found.
eo: Teksto ne trovita.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
eo: La sendita teksto enhavas malpermesitan HTML-eron: %string

en: The string has been saved.
eo: La teksto konserviĝis.

en: The string has been removed.
eo: La teksto estas forigita.

en: The language selected for import is not supported.
eo: La lingvo elektita por importi estas nesubtenata.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
eo: La traduka dosiero %filename ŝajnas havi mankantan aŭ misformitan kaplinion.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
eo: La traduko sukcese importiĝis. Estas %number nove kreitaj tradukitaj tekstoj, %update tekstoj ĝisdatiĝis kaj %delete tekstoj forigitaj.

en: Importing interface translations
eo: Importante interfacajn tradukojn

en: Starting import
eo: Komecante importadon

en: Error importing interface translations
eo: Eraro importante interfacajn tradukojn

en: The %language language (%code) has been created.
eo: La %language lingvo (%code) kreiĝis.

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
eo: Importis %file en %locale: %number novaj tekstoj aldoniĝis, %update ĝisdatiĝis kaj %delete forigiĝis.

en: Exported %locale translation file: %filename.
eo: Eksportis %locale tradukan dosieron: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
eo: Eksportis tradukan dosieron: %filename.

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
eo: Ĝisdatigis JavaSkriptan tradukan dosieron por la lingvo %language.

en: Removed JavaScript translation file for the language %language, because no translations currently exist for that language.
eo: Oni forigis JavaSkriptan tradukon por la %language lingvo, ĉar neniuj tradukoj nun ekzistas por tiu lingvo.

en: One translation file imported for the newly installed modules. | @count translation files imported for the newly installed modules.
eo[0]: Unu traduka dosiero importita de la nove instalitaj moduloj.
eo[1]: @count tradukaj dosieroj importitaj de la nove instalitaj moduloj.

en: One translation file imported for the enabled modules. | @count translation files imported for the enabled modules.
eo[0]: Unu traduka dosiero importita por la enŝaltitaj moduloj.
eo[1]: @count tradukaj dosieroj importitaj por la enŝaltitaj moduloj.

en: Abkhazian
eo: Abĥaza

en: Avestan
eo: Avesta

en: Afrikaans
eo: Afrikansa

en: Akan
eo: Akana

en: Amharic
eo: Amhara

en: Assamese
eo: Asama

en: Avar
eo: Avara

en: Aymara
eo: Ajmara

en: Azerbaijani
eo: Azerbajĝana

en: Bashkir
eo: Baŝkira

en: Belarusian
eo: Belorusa

en: Bihari
eo: Biharo

en: Bislama
eo: Bislamo

en: Bengali
eo: Bengala

en: Tibetan
eo: Tibeta

en: Breton
eo: Bretona

en: Bosnian
eo: Bosna

en: Chechen
eo: Ĉeĉena

en: Chamorro
eo: Ĉamora

en: Corsican
eo: Korsika

en: Cree
eo: Kria

en: Old Slavonic
eo: Slavono

en: Chuvash
eo: Ĉuvaŝa

en: Welsh
eo: Kimra

en: Maldivian
eo: Maldiva

en: Bhutani
eo: Butano

en: Ewe
eo: Evea

en: Estonian
eo: Estona

en: Basque
eo: Eŭska

en: Persian
eo: Persa

en: Fulah
eo: Fulfulda

en: Faeroese
eo: Feroa

en: Frisian
eo: Frisa

en: Irish
eo: Irlanda

en: Scots Gaelic
eo: Skot-Gaela

en: Galician
eo: Galega

en: Guarani
eo: Gvarania

en: Gujarati
eo: Guĝarata

en: Manx
eo: Manksa

en: Hausa
eo: Haŭsa

en: Hiri Motu
eo: Hiri-Motuo

en: Armenian
eo: Armena

en: Herero
eo: Herera

en: Interlingua
eo: Interlingvo

en: Interlingue
eo: Interlingveo

en: Igbo
eo: Igba

en: Inupiak
eo: Inuita

en: Icelandic
eo: Islanda

en: Inuktitut
eo: Inuka

en: Javanese
eo: Java

en: Georgian
eo: Kartvela

en: Kongo
eo: Konga

en: Kikuyu
eo: Kikuja

en: Kwanyama
eo: Kuanjama

en: Kazakh
eo: Kazaĥa

en: Greenlandic
eo: Gronlanda

en: Cambodian
eo: Kmera

en: Kannada
eo: Kanara

en: Kanuri
eo: Kanura

en: Kashmiri
eo: Kaŝmira

en: Kurdish
eo: Kurda

en: Cornish
eo: Kornvala

en: Latin
eo: Latina

en: Luxembourgish
eo: Luksemburga

en: Laothian
eo: Laosa

en: Latvian
eo: Latva

en: Malagasy
eo: Malagasa

en: Marshallese
eo: Marŝala

en: Macedonian
eo: Makedona

en: Malayalam
eo: Malajalama

en: Mongolian
eo: Mongola

en: Moldavian
eo: Moldava

en: Marathi
eo: Marata

en: Malay
eo: Malaja

en: Maltese
eo: Malta

en: Burmese
eo: Birma

en: North Ndebele
eo: Norda Ndebela

en: Nepali
eo: Nepala

en: Norwegian Bokmål
eo: Norvega (Bokmål)

en: Norwegian Nynorsk
eo: Norvega (Nynorsk)

en: South Ndebele
eo: Suda Ndebela

en: Chichewa
eo: Njanĝa

en: Occitan
eo: Okcitana

en: Oromo
eo: Oroma

en: Oriya
eo: Orijo

en: Ossetian
eo: Oseta

en: Punjabi
eo: Panĝaba

en: Pali
eo: Palio

en: Pashto
eo: Paŝtua

en: Portuguese, Portugal
eo: Portugala, Portugalio

en: Portuguese, Brazil
eo: Portugala, Brazilo

en: Quechua
eo: Keĉua

en: Rhaeto-Romance
eo: Romanĉa

en: Kirundi
eo: Burunda

en: Kinyarwanda
eo: Ruanda

en: Sanskrit
eo: Sanskrito

en: Sardinian
eo: Sarda

en: Sindhi
eo: Sinda

en: Northern Sami
eo: Norda Samea

en: Sango
eo: Sangoa

en: Serbo-Croatian
eo: Serbokroata

en: Slovenian
eo: Slovena

en: Samoan
eo: Samoa

en: Shona
eo: Ŝona

en: Albanian
eo: Albana

en: Serbian
eo: Serba

en: Siswati
eo: Svazia

en: Sesotho
eo: Sota

en: Sudanese
eo: Sudana

en: Swahili
eo: Svahila

en: Tamil
eo: Tamila

en: Telugu
eo: Telugua

en: Tajik
eo: Taĝika

en: Thai
eo: Taja

en: Tigrinya
eo: Tigraja

en: Turkmen
eo: Turkmena

en: Tagalog
eo: Tagaloga

en: Setswana
eo: Cvana

en: Tsonga
eo: Conga

en: Tatar
eo: Tatara

en: Twi
eo: Akana

en: Tahitian
eo: Tahitia

en: Ukrainian
eo: Ukraina

en: Urdu
eo: Urda

en: Uzbek
eo: Uzbeka

en: Venda
eo: Vendaa

en: Vietnamese
eo: Vjetnama

en: Wolof
eo: Volofa

en: Xhosa
eo: Ksosa

en: Yiddish
eo: Jida

en: Yoruba
eo: Joruba

en: Zhuang
eo: Ĝuanga

en: Chinese, Simplified
eo: Ĉina simplifita

en: Chinese, Traditional
eo: Ĉina tradicia

en: Zulu
eo: Zulua

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
eo: Eraro sendante retpoŝton (de %from al %to).

en: sort ascending
eo: ordigu kreskante

en: sort descending
eo: ordigu malkreskante

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
eo: Operacioj pri unikodaj tekstoj funkcias kiel eble plej bone. Instalu la <a href="@url">etendaĵon de PHP mbstring</a> por plibonigi unikodan subtenon.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
eo: Multbajta tekstfunkcia superŝarĝo en PHP estas aktiva kaj devas esti malŝaltita. Kontrolu la php.ini-agordon de <em>mbstring.func_overload</em>.  Bonvolu vidi la <a href="@url">dokumentaron de PHP mbstring</a> por pliaj informoj.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
eo: Multbajta teksta enmeta konvertado en PHP estas aktiva kaj devas esti malŝaltita. Kontrolu la php.ini-agordon de <em>mbstring.encoding_translation</em>. Bonvolu vidi la <a href="@url">dokumentaron de PHP mbstring</a> por pliaj informoj.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
eo: Multbajta teksta enmeta konvertado en PHP estas aktiva kaj devas esti malŝaltita. Kontrolu la php.ini-agordon de <em>mbstring.http_input</em>. Bonvolu vidi la <a href="@url">dokumentaron de PHP mbstring</a> por pliaj informoj.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
eo: Multbajta teksta elmeta konvertado en PHP estas aktiva kaj devas esti malŝaltita. Kontrolu la php.ini-agordon de <em>mbstring.http_output</em>. Bonvolu vidi la <a href="@url">dokumentaron de PHP mbstring</a> por pliaj informoj.

en: Standard PHP
eo: Norma PHP

en: PHP Mbstring Extension
eo: PHP Mbstring Etendaĵo

en: Unicode library
eo: Unikoda biblioteko

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
eo: Oni ne povis konverti XML-kodigon de %s al UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
eo: Nesubtenata enkodigo de %s. Bonvolu instali iconv, GNU recode aŭ mbstring por PHP.

en: Parse error. Not well formed
eo: Parsa eraro. Ne bone formita

en: Parse error. Request not well formed.
eo: Parsa eraro. Peto ne bone formita.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
eo: Servila eraro. Nevalida XML-RPC. Peto devas esti methodCall.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
eo: Servila eraro. Petita metodo @methodname ne estas difinita.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
eo: Servila eraro. Malĝusta nombro da metodaj parametroj.

en: Server error. Invalid method parameters.
eo: Servila eraro. Nevalidaj metodaj parametroj.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
eo: Servila eraro. Petita metodo @method ne ekzistas.

en: Invalid syntax for system.multicall.
eo: Nevalida sintakso por system.multicall.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
eo: Rekursivaj alvokoj al system.multicall estas malpermesataj.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
eo: Servila eraro. Signaturo de petita metodo  @methodname ne estas difinita.

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
eo: La nomo de la fluo (aŭ la nomo de la retejo provizante la fluon).

en: Categorize news items
eo: Kategoriigi novaĵerojn

en: Are you sure you want to remove all items from the feed %feed?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas forigi ĉiujn erojn el la fluo %feed?

en: checkboxes
eo: markobutonoj

en: multiple selector
eo: multelektilo

en: Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
eo: Miloj de retejoj (speciale novaĵaj retejoj kaj blogoj) eldonas siajn lastajn novaĵojn kaj afiŝojn en fluoj, uzante normajn XML-bazitajn formatojn. Formatoj subtenitaj de la novaĵ-kolektilo inkluzivas <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, kaj <a href="@atom">Atom</a>.

en: Current feeds are listed below, and <a href="@addfeed">new feeds may be added</a>. For each feed or feed category, the <em>latest items</em> block may be enabled at the <a href="@block">blocks administration page</a>.
eo: Nunaj fluoj listiĝas sube, kaj <a href="@addfeed">novaj fluoj povas aldoniĝi</a>. Por ĉiu fluo aŭ flukategorio, la bloko de <em>lastaj eroj</em> povas esti ŝaltitaj ĉe la <a href="@block">paĝo de bloka administrado</a>.

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
eo: Aldonu fluon en RSS, RDF aŭ Atom-formato. Fluo povas havi nur unu enskribon.

en: Categories allow feed items from different feeds to be grouped together. For example, several sport-related feeds may belong to a category named <em>Sports</em>. Feed items may be grouped automatically (by selecting a category when creating or editing a feed) or manually (via the <em>Categorize</em> page available from feed item listings). Each category provides its own feed page and block.
eo: Kategorioj permesas ke flueroj de diversaj fluoj povas grupiĝi kune. Ekzemple, kelkaj sportecaj fluoj eble apartenas al kategorio nomata <em>Sportoj</em>. Flueroj povas grupiĝi aŭtomate (elektante kategorion kreante aŭ redaktante fluon) aŭ mane (per la paĝo de <em>Kategoriigi<.em> alirebla de listado de flueroj). Ĉiu kategorio provizas sian propran paĝon kaj blokon.

en: Configure which content your site aggregates from other sites, how often it polls them, and how they're categorized.
eo: Agordu kiun enhavon via retejo kolektas de aliaj retejoj, kiom ofte ĝi petas ilin, kaj kiel ili kategoriiĝas.

en: Update items
eo: Ĝisdatigu erojn

en: Edit feed
eo: Redaktu fluon

en: No blocks in this region
eo: Neniuj blokoj en ĉi tiu regiono

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
eo: La ŝanĝoj al ĉi tiuj blokoj ne konserviĝos ĝis kiam la butono de <em>Konservi blokojn</em> estas klakata.

en: Post new blog entry.
eo: Kreu novan blogaĵon.

en: You are not allowed to post a new blog entry.
eo: Vi ne rajtas afiŝi novan blogaĵon.

en: Blog entry
eo: Blogaĵo

en: View recent blog entries
eo: Rigardu lastajn blogaĵojn

en: Read the latest blog entries.
eo: Legu la lastajn blogaĵojn.

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
eo: La enhavspeco por la liglio de %add-child devas esti unu el tiuj elektitaj kiel permesata libra skema speco.

en: Save book pages
eo: Konservu libropaĝojn

en: Title changed from %original to %current.
eo: Titolo ŝanĝita de %original al %current.

en: Updated book %title.
eo: Ĝisdatigis libron %title.

en: book: updated %title.
eo: libro: ĝisdatigis %title.

en: Update book outline
eo: Ĝisdatigu libran skemon

en: Remove from book outline
eo: Forviŝu de libra skemo

en: No changes were made
eo: Neniu ŝanĝoj faritaj

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
eo: La afiŝo aldoniĝis al la elektita libro. Vi rajtas nun lokigi ĝin relative al aliaj paĝoj.

en: The book outline has been updated.
eo: La libra skemo ĝisdatiĝis.

en: There was an error adding the post to the book.
eo: Estis eraro aldonante la afiŝon al la libro.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
eo: %title havas ligitajn subpaĝojn, kiuj relokiĝos aŭtomate por teni sian konekton al la libro. Por rekrei hierarkion (kiel ĝi estis antaŭ ol la paĝo foriĝis), %title povas aldoniĝi denove uzante la langeton de Skemo, kaj ĉiu el siaj eks-subpaĝoj devos relokiĝi mane.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
eo: %title povas esti aldonita al hierarkio denove uzante la langeton de Skemo.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi %title de la libra hierarkio?

en: The post has been removed from the book.
eo: La afiŝo estas forigita de la libro.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
eo: Montri preseblan version de ĉi tiu libropaĝo kaj ĉiuj ĝiaj subpaĝoj.

en: Show block on all pages
eo: Montru blokon sur ĉiuj paĝoj

en: Show block only on book pages
eo: Montru blokon nur sur libraj paĝoj

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
eo: Se <em>Montru blokon sur ĉiuj paĝoj</em> estas elektita, la bloko enhavos la aŭtomate generigitaj menuoj por ĉiuj el la retejaj blokoj. Se <em>Montru blokon nur sur libraj paĝoj</em> estas elektitaj, la bloko enhavos nur la menuon kiu korespondas al la nuna paĝo de la libro. En tiu kazo, se la nuna paĝo ne estas en libro, neniu bloko montriĝos. La <em>Paĝspecifaj videblecaj agordoj</em> aŭ aliaj videblecaj agordoj povas esti uzataj aldone por speciale montri ĉi tiun blokon.

en: This is the top-level page in this book.
eo: Jen la plej supra paĝo en ĉi tiu libro.

en: No book selected.
eo: Neniu libro elektita.

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is !maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
eo: La supera paĝo en la libro. La maksimuma profundo por libro kaj ĉiuj ĝiaj subpaĝoj estas !maxdepth. Kelkaj paĝoj en la elektita libro eble ne elekteblas kiel superpaĝoj, se oni superus tiun limon kiam oni elektus ĝin.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
eo: %title estas parto de libra skemo, kaj havas ligitajn subpaĝojn. Se vi daŭrigas kun la forigo, la subpaĝoj aŭtomate relokigos.

en: Re-order book pages and change titles
eo: Reordigu librajn paĝojn kaj ŝanĝi dosierojn

en: Book page
eo: Libropaĝo

en: Base color
eo: Baza koloro

en: Header top
eo: Kaplinia supro

en: Header bottom
eo: Kaplinio subo

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="@url">PHP documentation</a> for more information.
eo: Ne estas sufiĉe da memoro al PHP por ŝanĝi ĉi-haŭtan kolorskemon. Vi bezonas almenaŭ %size pli. Kontrolu la <a href="%url">PHP dokumentaron</a> por pliaj informoj.

en: Delete the selected comments
eo: Forviŝu la elektitajn komentojn

en: Allows users to comment on and discuss published content.
eo: Ĝi permesas al uzantoj komenti kaj diskuti eldonitan enhavon.

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
eo: Ekzemple: 'reteja komento' aŭ 'produktaj informoj'.

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
eo: Listigante kategoriojn, "malpezaj" aperos super "pezaj" kategorioj. Kategorioj kun egalaj pezoj aperos laŭ alfabeta sinsekvo.

en: The contact form has not been configured. <a href="@add">Add one or more categories</a> to the form.
eo: La kontaktformularo ne estis agordita. <a href="@add">Aldonu unu aŭ pli kategoriojn</a> al la formularo.

en: Personal contact form
eo: Persona kontakta formularo

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
eo: Kreu sisteman kontaktformularon kaj starigi kategoriojn por la formularo.

en: Edit contact category
eo: Redaktu kontaktan kategorion

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
eo: Ebligas la uzon de kaj personaj kaj retejaj kontaktformularoj.

en: Database logging
eo: Datumbaza protokolado

en: View events that have recently been logged.
eo: Vidu eventojn kiuj lastatempe estis metitaj en la log-dosiero.

en: Top 'page not found' errors
eo: Plej gravaj eraroj de 'paĝo ne trovita'

en: View 'page not found' errors (404s).
eo: Vidu erarojn de 'paĝo ne trovita' (404).

en: Top 'access denied' errors
eo: Plej gravaj eraroj de 'aliro malpermesata'

en: View 'access denied' errors (403s).
eo: Vidu erarojn de 'aliro malpermesata' (403).

en: Logs and records system events to the database.
eo: Protokoloj kaj notoj pri sistemaj eventoj al la datumbazo.

en: No roles may use this format
eo: Neniuj roloj eble uzas ĉi tiun formaton

en: Allowed HTML tags: @tags
eo: Permesitaj HTML-markoj: @tags

en: Anchors are used to make links to other pages.
eo: Ankroj estas uzataj por krei ligilojn al aliaj paĝoj.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
eo: Defaŭlte linirompaj etikedoj aŭtomate aldoniĝas, do uzu ĉi tiun etikedon por aldoni ekstrajn. Ĉi tiu tago funkcias malsame, ĉar ĝi ne estas uzata kun malferma/ferma paro kiel ĉiuj aliaj. Uzu la ekstran " /" ene de etikedo por teni XHTML 1.0 kongruecon

en: Text with <br />line break
eo: Teksto kun <br />linerompo

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
eo: Defaŭlte alineaj etikedoj aŭtomate aldoniĝas, do uzu ĉi tiun etikedon por aldoni ekstrajn.

en: Paragraph one.
eo: Alineo unu.

en: Paragraph two.
eo: Alineo du.

en: Strong
eo: Forta

en: Emphasized
eo: Emfazita

en: Cited
eo: Citita

en: Coded text used to show programming source code
eo: Kodita teksto uzata por montri programan fontkodon

en: Coded
eo: Kodita

en: Bolded
eo: Grasita

en: Italicized
eo: Kursivita

en: Superscripted
eo: Superskriptita

en: <sup>Super</sup>scripted
eo: <sup>Super</sup>skriptita

en: Subscripted
eo: Subskriptita

en: <sub>Sub</sub>scripted
eo: <sub>Sub</sub>skriptita

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
eo: <abbr title="Mallongigo">Mallong.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
eo: <acronym title="Tri-Litera Akronimo">TLA</acronym>

en: Block quoted
eo: Blokite citita

en: Quoted inline
eo: Citita enlinie

en: Table header
eo: Tabelo kaplineo

en: Table cell
eo: Tabela ĉelo

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
eo: Ordigita listo - uzu la &lt;li&gt; por komenci ĉiun listeron

en: First item
eo: Unua listero

en: Second item
eo: Dua listero

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
eo: Senordigita listo - uzu la &lt;li&gt; por komenci ĉiun listeron

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
eo: Difinaj listoj similas al aliaj HTML-listoj. &lt;dl&gt; komencas difinan liston, %lt;dt%gt; komencas difinan terminon kaj &lt;dd&gt; komencas difinan priskribon.

en: First term
eo: Unua termino

en: First definition
eo: Unua difino

en: Second term
eo: Dua termino

en: Second definition
eo: Dua difino

en: Subtitle three
eo: Subtitolo tri

en: Subtitle four
eo: Subtitolo kvar

en: Subtitle five
eo: Subtitolo kvin

en: Subtitle six
eo: Subtitolo ses

en: Tag Description
eo: Etikedo Priskribo

en: You Type
eo: Vi tajpas

en: You Get
eo: Vi ricevas

en: No help provided for tag %tag.
eo: Neniu helpo ekzistas por la etikedo %tag.

en: Ampersand
eo: Kaj simbolo

en: Quotation mark
eo: Citilo

en: Character Description
eo: Priskribo de Simbolo

en: Lines and paragraphs break automatically.
eo: Versoj kaj alineoj estas aŭtomate dividitaj.

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple blank lines.
eo: Lineoj kaj alineoj aŭtomate rekoneblas. La &lt;br /&gt; linerompo, &lt;p&gt; alineo kaj &lt;/p&gt; fermajn alineajn etikedojn enmetiĝas aŭtomate. Se alineoj ne rekoneblas, simple aldonu kelkajn malplenajn lineojn.

en: Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
eo: Retpaĝaj adresoj kaj retpoŝtadresoj iĝas ligiloj aŭtomate.

en: HTML filter
eo: HTML-filtro

en: Configure how content input by users is filtered, including allowed HTML tags. Also allows enabling of module-provided filters.
eo: Agordi kiel enhava enmeto de uzantoj filtriĝas, inkluzive de la permeso por HTML-etikedoj. Tio ankaŭ permesas ŝaltadon de modul-provizitaj filtroj.

en: Compose tips
eo: Verki helpilojn

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
eo: Mallonga, sed signifoplena nomo por ĉi tiu kolekto de rilataj diskutoj.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
eo: Priskribo kaj gvidlinioj por diskutoj ene de ĉi tiu forumo.

en: Forums are displayed in ascending order by weight (forums with equal weights are displayed alphabetically).
eo: Forumoj montriĝas laŭ pezo (forumoj kun egalaj pezoj montriĝas alfabete).

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
eo: Mallonga, sed signifoplena nomo por ĉi tiu kolekto de rilataj forumoj.

en: Description and guidelines for forums within this container.
eo: Priskribo kaj gvidlinioj por diskutoj ene de ĉi tiu ujo.

en: Containers are displayed in ascending order by weight (containers with equal weights are displayed alphabetically).
eo: Forumoj montriĝas laŭ pezo (forumoj kun egalaj pezoj montriĝas alfabete).

en: Deleting a forum or container will also delete its sub-forums, if any. To delete posts in this forum, visit <a href="@content">content administration</a> first. This action cannot be undone.
eo: Forigi forumon aŭ ujon forigas ĉiujn ĝiajn subforumojn, se ili ekzistas.  Por forigi afiŝojn en ĉi tiu forumo, vizitu <a href="@content">administrado de enhavo</a>. Vi ne povas malfari ĉi tiun agon.

en: Default number of forum topics displayed per page.
eo: La defaŭlta nombro da forumaj temoj montrataj en paĝo.

en: Default display order for topics.
eo: Defaŭlta montra sinsekvo por temoj.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
eo: Ujoj kutime lokiĝas ĉe la plej supra (radika) nivelo, sed ankaŭ povas lokiĝi ene de alia ujo aŭ forumo.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
eo: Ujoj povas lokiĝi ĉe la plej supra (radika) nivelo, aŭ ene de supra ujo aŭ forumo.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@forum">Forum module</a>.
eo: Por pliaj informoj, vidu la retan manlibron <a href="@forum">Forum-modulo</a>.

en: Forum topic
eo: Foruma temo

en: Manages the display of online help.
eo: Administras montron de reta helpo.

en: This page provides an overview of available translatable strings. Drupal displays translatable strings in text groups; modules may define additional text groups containing other translatable strings. Because text groups provide a method of grouping related strings, they are often used to focus translation efforts on specific areas of the Drupal interface.
eo: Ĉi tiu paĝo provizas superrigardon de tradukeblaj tekstoj. Drupalo montras tradukeblajn tekstojn en tekstaj grupoj; moduloj povas difini aldonajn tekstajn grupojn kiuj enhavas aliajn tradukeblajn tekstojn. Ĉar tekstaj grupoj provizas metodon por grupigi rilatajn tekstojn; ili estas ofte uzataj por koncentrigi tradukajn fortojn ĉe specifaj regionoj de la Drupala interfaco.

en: Note that the <em>.po</em> files within a translation package are imported automatically (if available) when new modules or themes are enabled, or as new languages are added. Since this page only allows the import of one <em>.po</em> file at a time, it may be simpler to download and extract a translation package into your Drupal installation directory and <a href="@language-add">add the language</a> (which automatically imports all <em>.po</em> files within the package). Translation packages are available for download on the <a href="@translations">Drupal translation page</a>.
eo: Rimarku ke la <em>.po</em>-dosieroj ene de traduka pakaĵo importiĝas aŭtomate (se ekzistas) kiam novaj moduloj aŭ haŭtoj estas ŝaltitaj, aŭ kiam novaj lingvoj aldoniĝas. Ĉar ĉi tiu paĝo nur permesas la importadon de unu <em>.po</em>-dosiero samtempe, eble pli simplas elŝuti kaj eltiri tradukan pakaĵon en vian Drupal-instalan dosierujon kaj <a href="@language-add">aldoni lingvon</a> (kiu aŭtomate importas ĉiujn <em>.po</em>-dosierojn ene de pakaĵo). Tradukaj pakaĵoj elŝuteblas en la <a href="@translations">paĝo de Drupal-tradukoj</a>.

en: This page exports the translated strings used by your site. An export file may be in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) form, which includes both the original string and the translation (used to share translations with others), or in Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) form, which includes the original strings only (used to create new translations with a Gettext translation editor).
eo: Ĉi tiu paĝo eksportas la tradukitajn tekstojn uzatajn por via retejo. Eksporta dosiero povas esti en la formo de Gettext Portable Object (<em>.po</em>), kiu inkluzivas kaj la originalan tekston kaj la tradukon (uzata por dividi tradukojn kun aliaj), aŭ en Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>), kiu inkluzivas nur la originalajn tekstojn (uzataj por krei novajn tradukoj per traduka redaktilo de Gettext).

en: Built-in interface
eo: Enkonstruita interfaco

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
eo: La defaŭlta lingvo por retpoŝtoj, kaj preferata lingvo por prezentado de retejo.

en: This account's default language for e-mails.
eo: La defaŭlta lingvo de ĉi tiu konto por retpoŝtoj.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
eo: Ŝalti multlingvan subtenon por ĉi tiu enhavspeco. Se ŝaltita, lingva elekta kampo aldoniĝos al la redakta formularo, permesante al vi elekti unu el la <a href="!languages">ŝaltitaj lingvoj</a>. Se malŝaltita, novaj afiŝoj konserviĝas en la defaŭlta lingvo. Ekzistanta enhavo ne ŝanĝiĝas per ĉi tiu elekto.

en: Configure languages for content and the user interface.
eo: Agordi lingvojn por enhavo kaj la uzanta interfaco.

en: Translate the built in interface and optionally other text.
eo: Traduku radik-interfacon kaj aliajn nedevigitajn tekstojn

en: Adds language handling functionality and enables the translation of the user interface to languages other than English.
eo: Aldonas lingvan traktadon kaj ŝaltas la tradukon de la uzanta interfaco al aliaj lingvoj krom la angla.

en: Submission form settings
eo: Agordoj de formularo por aldonado de enhavo

en: This content type does not have a title field.
eo: Ĉi tiu enhavspeco ne havas titolan kampon.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
eo: Uzantoj kun la permeso por <em>administri nodojn</em> povos ŝanĝi ĉi tiujn opciojn.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
eo: La maŝinlegebla nomo devas konsisti nur el minusklaj literoj, numeroj, kaj substrekoj.

en: The human-readable name %name is already taken.
eo: La homlegebla nomo %name jam estas okupita.

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la enhavspecon %type?

en: Added content type %name.
eo: Aldonis enhavspecon %name.

en: Changed the content type of 1 post from %old-type to %type. | Changed the content type of @count posts from %old-type to %type.
eo[0]: Ŝanĝis la enhavspecon de 1 afiŝo de %old-type al %type.
eo[1]: Ŝanĝis la enhavspecon de @count afiŝoj de %old-type al %type.

en: Number of posts on main page
eo: Kvanto de eroj en la ĉefa paĝo

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas rekonstrui la permesojn pri reta enhavo?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
eo: Ĉi tiu ago rekonstruas ĉiujn permesojn pri reta enhavo, kaj povas longe daŭri. Ne eblas malfari ĉi tiun agon.

en: language
eo: lingvo

en: An error occurred and processing did not complete.
eo: Eraro okazis kaj procezado ne finiĝis.

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
eo: La mallongigita versio de via afiŝo montras kiel via afiŝo aspektos kiam montrata en la ĉefpaĝo aŭ kiam eksportita por abonrilati. <span class="no-js">Vi povas enmeti la apartigilon "&lt;break&gt;" (sen citiloj) por elekti kie la afiŝo apartiĝas.</span>

en: Copy of the revision from %date.
eo: Kopio de la revizio de %date.

en: @type %title has been reverted back to the revision from %revision-date.
eo: @type %title estis malfarita reen al la revizio je %revision-date

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
eo: Revizio je %revision-date de @type %title estas forigita.

en: @type: reverted %title revision %revision.
eo: @type: malfarita %title revizio %revision.

en: The content access permissions need to be rebuilt.
eo: La enhavaj aliraj permesoj devas esti rekonstruita.

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href="@admin">administration section</a>, where you can <a href="@config">customize and configure</a> all aspects of your website.
eo: <strong>Agordu vian retejon:</strong> Ensalutinte, vizitu la <a href="@admin">administra sekcio</a>, kie vi povas <a href="@config">agordi</a> ĉiel vian retejon.

en: <strong>Enable additional functionality</strong> Next, visit the <a href="@modules">module list</a> and enable features which suit your specific needs. You can find additional modules in the <a href="@download_modules">Drupal modules download section</a>.
eo: <strong>Ŝaltu aldonajn funkciojn</strong> Sekve, vizitu la <a href="@modules">modulan liston</a> kaj ŝaltu funkciojn kiuj taŭgas por viaj specifaj bezonoj. Vi povas trovi aldonajn modulojn en la <a href="@download_modules">elŝuta sekcio de moduloj por Drupalo</a>.

en: <strong>Customize your website design</strong> To change the "look and feel" of your website, visit the <a href="@themes">themes section</a>. You may choose from one of the included themes or download additional themes from the <a href="@download_themes">Drupal themes download section</a>.
eo: <strong>Agordu vian retejan aspekton</strong> Por ŝanĝi la "fasadon" de via retejo, vizitu la <a href="@themes">sekcion de haŭtoj</a>. Vi povas elekti inter unu la inkluzivitaj haŭtoj aŭ elŝuti aldonajn haŭtojn de la <a href="@download_themes">elŝuta sekcio de haŭtoj por Drupalo</a>.

en: Rebuilding content access permissions
eo: Rekonstruante permesojn por enhava aliro.

en: Content permissions have been rebuilt.
eo: Enhavaj permesoj rekonstruiĝis.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
eo: La permesoj de enhava aliro ne ĝuste rekonstruiĝis.

en: Add content type
eo: Aldonu enhavan tipon

en: Revert to earlier revision
eo: Vi provis malfari al pli frua revizio.

en: Delete earlier revision
eo: Forigis pli fruan revizion.

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
eo: Permesas ke enhavo povu esti submetata al la retejo kaj montrata sur paĝoj.

en: To use OpenID you must first establish an identity on a public or private OpenID server. If you do not have an OpenID and would like one, look into one of the <a href="@openid-providers">free public providers</a>. You can find out more about OpenID at <a href="@openid-net">this website</a>.
eo: Por uzi OpenID-n, vi devas unue ekhavi identigon en publika aŭ privataOpenID-servilo. Se vi ne havas OpenID-n kaj ŝatus havi, esploru unu el la<a href="@openid-providers">senpagaj publikaj provizantoj</a>. Vi povaseltrovi pli pri OpenID ĉe <a href="@openid-net">ĉi tiu retejo</a>.

en: OpenID identities
eo: OpenID identigas

en: Allows users to log into your site using OpenID.
eo: Permesas ke uzantoj povu ensaluti al via retejo uzante OpenID-n.

en: The alias %alias is already in use in this language.
eo: La kronnomo %alias estas jam uzata en ĉi tiu lingvo.

en: The alias has been saved.
eo: La simbola ligilo estas konservita.

en: Are you sure you want to delete path alias %title?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la vojan aliason %title?

en: Filter aliases
eo: Filtri kromnomojn

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
eo: Entajpu la vojon por kiu vi volas krei la aliason, sekvata de la nomo de la nova aliaso.

en: URL aliases
eo: URL-aliasoj

en: Change your site's URL paths by aliasing them.
eo: Ŝanĝu la URL-vojojn de via retejo per aliasoj.

en: Edit alias
eo: Redaktu aliason

en: Delete alias
eo: Forigi aliason

en: Add alias
eo: Aldoni aliason

en: Allows users to rename URLs.
eo: Permesas ke uzantoj povu renomi URL-ojn.

en: <a href="@drupal">Drupal.org</a> offers <a href="@php-snippets">some example PHP snippets</a>, or you can create your own with some PHP experience and knowledge of the Drupal system.
eo: <a href="@drupal">Drupal.org</a> ofertas <a href="@php-snippets">kelkajekzemplaj PHP-kodaĵoj</a>, aŭ vi povas krei vian propran kun iom daPHP-sperto kaj scio de la Drupal-sistemo.

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
eo: Vi rajtas uzi PHP kodon. Vi devas inkluzivi &lt;?php ?&gt; etikedojn.

en: Using custom PHP code
eo: Uzante laŭmendan PHP-kodon

en: Custom PHP code may be embedded in some types of site content, including posts and blocks. While embedding PHP code inside a post or block is a powerful and flexible feature when used by a trusted user with PHP experience, it is a significant and dangerous security risk when used improperly. Even a small mistake when posting PHP code may accidentally compromise your site.
eo: Laŭmenda PHP-kodo povas esti enkonstruita en kelkaj specoj de reteja enhavo,inkluzive de afiŝoj kaj blokoj. Kvankam enkonstruante PHP-kodon ene de afiŝoaŭ bloko estas forta kaj fleksebla funkcio kiam uzata de fidata uzanto kunPHP-sperto, ĝi estas grava sekureca risko kiam uzata malĝuste. Eĉ eraretoafiŝante PHP-kodon eble senintence kompromus vian retejon.

en: If you are unfamiliar with PHP, SQL, or Drupal, avoid using custom PHP code within posts. Experimenting with PHP may corrupt your database, render your site inoperable, or significantly compromise security.
eo: Se vi ne kutimas uzi PHP, SQL, aŭ Drupalo, evitu uzi propran PHP-kodonene de afiŝoj. Eksperimentante kun PHP eble koruptus vian datumbazon,fuŝus vian retejon, aŭ grave kompromisus sekurecon.

en: Notes:
eo: Notoj:

en: Remember to double-check each line for syntax and logic errors <strong>before</strong> saving.
eo: Memoru kontroli dufoje ĉiun linion por sintaksaj kaj logikaj eraroj<strong>antaŭ ol</strong> konservi.

en: Statements must be correctly terminated with semicolons.
eo: Diraĵoj devas esti ĝuste finitaj per punktokomo.

en: Global variables used within your PHP code retain their values after your script executes.
eo: Globalaj variabloj uzataj ene de via PHP-kodo retenas siajn valorojn postkiam via skripto funkcias.

en: <code>register_globals</code> is <strong>turned off</strong>. If you need to use forms, understand and use the functions in <a href="@formapi">the Drupal Form API</a>.
eo: <code>register_globals</code> estas <strong>malŝaltita</strong>. Se vibezonas uzi formularojn, komprenu kaj uzu la funkciojn en<a href="@formapi">la Drupala Formulara API</a>.

en: Use a <code>print</code> or <code>return</code> statement in your code to output content.
eo: Uzu <code>print</code> aŭ <code>return</code> diraĵon en via kodo poreligi enhavon.

en: Develop and test your PHP code using a separate test script and sample database before deploying on a production site.
eo: Programu kaj testu vian PHP-kodon uzante apartan testan skripton kajekzemplan datumbazon antaŭ ol eldoni en produkta ĉirkaŭaĵo.

en: Consider including your custom PHP code within a site-specific module or <code>template.php</code> file rather than embedding it directly into a post or block.
eo: Konsideru inkluzivi vian propran PHP-kodon ene de retaja-specifa moduloaŭ <code>template.php</code>-dosieron anstataŭ enkonstrui rekte ene deafiŝo aŭ bloko.

en: Be aware that the ability to embed PHP code within content is provided by the PHP Filter module. If this module is disabled or deleted, then blocks and posts with embedded PHP may display, rather than execute, the PHP code.
eo: Atentu ke la povo enkonstrui PHP-kodon ene de enhavo estas provizanta dela PHP-Filtrila modulo. Se tiu modulo estas malŝaltita aŭ forigita, tiam blokoj kajafiŝoj kun enkonstruita PHP eble montriĝus, anstataŭ funkcius.

en: A basic example: <em>Creating a "Welcome" block that greets visitors with a simple message.</em>
eo: Baza ekzemplo: <em>Krei "Bonvenon" blokon kiu salutas vizitantojn persimpla mesaĝo.</em>

en: PHP evaluator
eo: PHP-evaluigilo

en: Executes a piece of PHP code. The usage of this filter should be restricted to administrators only!
eo: Funkciigas pecon de PHP-kodon.  La uzado de ĉi tiu filtrilo devas esti limigita al nur administrantoj!

en: Allows embedded PHP code/snippets to be evaluated.
eo: Permsas ke enkorpigita PHP-kodo estu evaluata.

en: Total votes: @votes
eo: Sumaj voĉdonoj: @votes

en: Most recent poll
eo: Plej lasta enketo

en: A <em>poll</em> is a question with a set of possible responses. A <em>poll</em>, once created, automatically provides a simple running count of the number of votes received for each response.
eo: <em>Enketo</em> estas demando kun ebla respondaro. <em>Enketo</em>, kreite, aŭtomate provizas simplan kurantan kalkulon de la nombro da voĉdonoj ricevitaj por ĉiu respondo.

en: Poll status
eo: Enketa stato

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
eo: Kiam enketo fermiĝas, vizitantoj ne plu povas voĉdoni por ĝi.

en: After this period, the poll will be closed automatically.
eo: Post ĉi tiu periodo, la enketo fermiĝos aŭtomate.

en: Negative values are not allowed.
eo: Negativaj valoroj ne estas permesataj.

en: Vote count
eo: Voĉdona kalkulo

en: Polls
eo: Enketoj

en: Profile fields have been updated.
eo: Profilaj kampoj estas ĝisdatigitaj.

en: No fields in this category. If this category remains empty when saved, it will be removed.
eo: Neniuj kampoj en ĉi tiu kategorio. Se ĉi tiu kategorio restas malplena kiam konservita, ĝi estos forigita.

en: The name of the field. The form name is not shown to the user but used internally in the HTML code and URLs.
    Unless you know what you are doing, it is highly recommended that you prefix the form name with <code>profile_</code> to avoid name clashes with other fields. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed. An example name is "profile_favorite_color" or perhaps just "profile_color".
eo: La nomo de la kampo. La formulara nomo ne estas montrata al la uzanto, sed uzata interne de la HTML-kodo kaj URL-oj.
    Krom se vi scias kion vi faras, estas forte rekomendite ke vi prefiksu la formularan nomon kun <code>profile_</code> por eviti nomajn konfliktojn kun aliaj kampoj. Spacoj aŭ ajnaj aliaj specialaj signoj krom streketo (-) kaj substreko (_) estas malpermesataj. Ekzempla nomo estas "profile_plej_shatata_koloro" aŭ eble nur "profila_koloro".

en: A list of all options. Put each option on a separate line. Example options are "red", "blue", "green", etc.
eo: Listo de ĉiuj opcioj. Metu ĉiun opcion sur aparta linio. Ekzemplaj opcioj estas "ruga", "blua", "verda" ktp.

en: Hidden profile field, only accessible by administrators, modules and themes.
eo: Kaŝita profila kampo, nur alirebla de administrantoj, moduloj kaj haŭtoj.

en: Private field, content only available to privileged users.
eo: Privata kampo, enhavo disponebla nur por priveligiaj uzantoj.

en: Public field, content shown on profile page but not used on member list pages.
eo: Publika kampo, enhavo montrata en profila paĝo, sed ne estas uzata en membraj pagoj.

en: Public field, content shown on profile page and on member list pages.
eo: Publika kampo, enhavo montrata en profila paĝo kaj en membraj paĝoj.

en: The weights define the order in which the form fields are shown. Lighter fields "float up" towards the top of the category.
eo: La pezoj difinas la sinsekvon en kiu la formularaj kampoj montriĝas. Pezaj kampoj iras suben en la kategorio.

en: Form will auto-complete while user is typing.
eo: Formularo aŭtomate kompletigas dum uzanto tajpas.

en: The specified form name contains one or more illegal characters. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed.
eo: La specifa formulara nomo enhavas unu au pli da malpermesitaj signoj. Spacoj aŭ aliaj specialaj signoj krom streketo (-) kaj substreko (_)  estas malpermesataj.

en: The specified form name is reserved for use by Drupal.
eo: La specifita formulara nomo estas rezervita por uzado de Drupalo.

en: The specified category name is reserved for use by Drupal.
eo: La specifa kategoria nomo estas rezervita por uzado de Drupalo.

en: The specified title is already in use.
eo: La specifa titolo jam estas uzata.

en: The specified name is already in use.
eo: La specifa nomo estas jam uzata.

en: A hidden field cannot be required.
eo: Kaŝita kampo ne povas esti devigata.

en: A hidden field cannot be set to visible on the user registration form.
eo: Kaŝita kampo ne povas esti agordita al videbla en la uzanta registriĝa formularo.

en: The field has been created.
eo: La kampo estas kreita.

en: Are you sure you want to delete the field %field?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas forigi la kampon %field?

en: This action cannot be undone. If users have entered values into this field in their profile, these entries will also be deleted. If you want to keep the user-entered data, instead of deleting the field you may wish to <a href="@edit-field">edit this field</a> and change it to a hidden profile field so that it may only be accessed by administrators.
eo: Ĉi tiu ago ne povas esti malfarata. Se uzantoj entajpis valorojn en ĉi tiun kampon en sian profilon, ĉi tiuj enskriboj ankaŭ estos forigitaj. Se vi deziras teni la uzant-entajpitajn datumojn, anstataŭ forigi la kampon, vi eble deziras <a href="@edit-field">redakti la kampon</a> kaj ŝanĝi ĝin al kaŝita profila kampo, por ke ĝi povu esti alirebla nur de administrantoj.

en: The field %field has been deleted.
eo: La kampo %field estas forigita.

en: Profile field %field added under category %category.
eo: Profila kampo %field aldoniĝis en kategorio %category.

en: Profile field %field deleted.
eo: Profila kampo %field forigita.

en: User list
eo: Listo de uzantoj

en: single-line textfield
eo: unulinia tekstokampo

en: multi-line textfield
eo: plurlinia tekstokampo

en: checkbox
eo: markobutono

en: list selection
eo: lista elekto

en: freeform list
eo: liberforma listo

en: Author information
eo: Aŭtoraj informoj

en: Link to full user profile
eo: Ligilo al plena profilo de uzanto

en: Profile fields to display
eo: Profilaj kampoj por montri

en: Select which profile fields you wish to display in the block. Only fields designated as public in the <a href="@profile-admin">profile field configuration</a> are available.
eo: Elektu kiujn profilajn kampojn vi deziras montri en la bloko. Nur kampoj desegnitaj kiel publikaj en la <a href="@profile-admin">agordoj de la profila kampo</a> estas disponeblaj.

en: View full user profile
eo: Vidu plenan profilon de uzanto

en: About %name
eo: Pri %name

en: Put each item on a separate line or separate them by commas. No HTML allowed.
eo: Metu ĉiun eron en aparta linio aŭ apartigu ilin per komoj. HTML estas malpermesita.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
eo: La valoro, provizita por %kampo, ne estas valida URL.

en: Create customizable fields for your users.
eo: Kreu agorditajn kampojn por viaj uzantoj.

en: Profile category autocomplete
eo: Aŭtomate kompletigi profilan kategorion

en: Edit field
eo: Redakti kampon

en: Delete field
eo: Forigi kampon

en: Profile autocomplete
eo: Aŭtomate kompletigi profilon

en: Supports configurable user profiles.
eo: Subtenas agordeblajn profilojn de uzantoj.

en: The index will be rebuilt.
eo: La indekso estos refarita.

en: Indexing status
eo: Indeksa stato

en: Indexing throttle
eo: Indeksante trafiklimigilo

en: Number of items to index per cron run
eo: Nombro da eroj por indeksi dum ĉiu funkcio de cron

en: The maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce the number of items to prevent timeouts and memory errors while indexing.
eo: La maksimuma nombro da eroj indeksitaj en ĉiu trairo de <a href="@cron">administratasko de cron</a>. Se necesas, reduktu la nombron da eroj por eviti tempolimajn kaj memorajn erarojn indeksante.

en: Indexing settings
eo: Indeksaj akordoj

en: <p><em>Changing the settings below will cause the site index to be rebuilt. The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed.</em></p><p><em>The default settings should be appropriate for the majority of sites.</em></p>
eo: <p><em>Ŝanĝoj en la sekvaj agordoj kaŭzos refaron de la reteja indekso. La serĉindekso ne malpleniĝos, sed sisteme ĝisdatiĝos por speguli la novajn agordojn. Serĉado daŭre funkcios, sed nova enhavo ne estos indeksita ĝis kiam la tuta ekzistanta enhavo reindeksiĝis.</em></p><p><em>La defaŭltaj agordoj devas taŭgi por la plejmulto de retejoj.</em></p>

en: Minimum word length to index
eo: Minimuma vortlongeco por indeksi

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
eo: La nombro da signoj kiun vorto devas havi por esti indeksita.  Pli malgranda agordo signifas ke serĉrezultoj pli bonus, sed ankaŭ kaŭzus pli grandan datumbazon. Ĉiu serĉpeto devas enhavi almenaŭ unu ŝlosilvorton kiu estas de ĉi tiu longeco (aŭ pli longa).

en: Simple CJK handling
eo: Simpla CJK-prizorgado

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
eo: Ĉu apliku simplan ĉinan/japanan/korean vortan dispartigilon bazita surparte kovritaj sinsekvoj. Malŝaltu tion se vi volas uzi eksteran antaŭprocezilonpor tio anstataŭe. Ne influas aliajn lingvojn.

en: The search engine maintains an index of words found in your site's content. To build and maintain this index, a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required. Indexing behavior can be adjusted using the settings below.
eo: La serĉilo tenas indekson de vortoj trovitaj en via reteja enhavo. Por konstruikaj teni tiun indekson, ĝuste agordita <a href="@cron">administra tasko decron</a> estas bezonata. Indeksa konduto povas esti agordita uzante laagordojn sube.

en: Search form
eo: Serĉformularo

en: Top search phrases
eo: Plej popularaj serĉoj

en: View most popular search phrases.
eo: Vidu plej popularajn serĉojn.

en: Enables site-wide keyword searching.
eo: Ŝaltas serĉon de ŝlosilvortoj en la retejo.

en: Total page generation time
eo: Plena tempo por paĝa generado

en: Top pages in the past %interval
eo: Popularaj paĝoj dum la lastaj %interval

en: Top visitors in the past %interval
eo: Popularaj vizitantoj dum la lastaj %interval

en: Top referrers in the past %interval
eo: Popularaj referantoj dum la pasinta %interval

en: Log each page access. Required for referrer statistics.
eo: Protokoli ĉiun paĝan aliron. Bezonatas por referanta statistiko.

en: Older access log entries (including referrer statistics) will be automatically discarded. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
eo: Malnovaj aliraj protokolaj enskriboj (inkluzive de la referanta statistiko) estos aŭtomatike forigitaj. (Bezonas ĝuste agordita <a href="@cron">administrantaskon de cron</a>.)

en: Content viewing counter settings
eo: Agordoj de kalkulilo por kalkuli vizitantojn

en: Count content views
eo: Kalkui enhavajn vidojn

en: Increment a counter each time content is viewed.
eo: Pliigu kalkulilon ĉiufoje enhavo estas vidata.

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site. See <a href="@statistics">site statistics</a> for the actual information.
eo: Agordoj por la statistikaj informoj, kiujn Drupalo kolektos pri la retejo. Vidu <a href="%statistics">retejan statistikon</a> por veraj informoj.

en: This page displays the site's most recent hits.
eo: Ĉi tiu paĝo montras la plej lastajn trafoj de la retejo.

en: This page displays all external referrers, or external references to your website.
eo: Ĉi tiu paĝo montras ĉiujn eksterajn referantojn aŭ eksterajn referencojnal via retejo.

en: When you ban a visitor, you prevent the visitor's IP address from accessing your site. Unlike blocking a user, banning a visitor works even for anonymous users. This is most commonly used to block resource-intensive bots or web crawlers.
eo: Kiam vi forbaras vizitanton, vi evitas ke ties IP-adreso aliru vian retejon. Malkiel forbarante uzanton, forbari vizitanton ankaŭ funkcias eĉ por anonimaj uzantoj. La plej kutima uzo por tio estas forbari robotojn kiuj uzas tro multe da viaj rimedoj.

en: Popular content
eo: Populara enhavo

en: How many content items to display in "all time" list.
eo: Kiom da enhaveroj por montri en "tuttempa" listo.

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
eo: Kiom da enhaveroj por montri en la "lastaj vizitaj" .

en: Today's:
eo: Hodiaŭ:

en: All time:
eo: Tuta tempo:

en: Last viewed:
eo: Laste vidita:

en: View pages that have recently been visited.
eo: Vidu paĝojn kiuj estas laste vizititaj.

en: View pages that have been hit frequently.
eo: Vidu paĝojn kiuj estas lastatempe ofte vizititaj.

en: Top visitors
eo: Plej oftaj vizitantoj

en: View visitors that hit many pages.
eo: Vidu vizitantojn kiuj vidas multajn paĝojn.

en: Top referrers
eo: Plej oftaj referantoj

en: View top referrers.
eo: Vidu plej oftajn referantojn.

en: View access log.
eo: Vidu aliran protokolon.

en: Track page visits
eo: Ŝanĝospuri paĝajn vizitojn

en: Logs access statistics for your site.
eo: Protokolas aliran statistikon por via retejo.

en: Logs and records system events to syslog.
eo: Protokoloj kaj notoj pri sistemaj eventoj al sistemprotokolo.

en: User pictures in posts
eo: Bildoj de uzantoj en afiŝoj

en: User pictures in comments
eo: Bildoj de uzantoj en komentoj

en: Shortcut icon
eo: Fulmbildeto

en: Logo image settings
eo: Agordoj de la emblemo

en: If toggled on, the following logo will be displayed.
eo: Se ŝaltita, la jena emblemo montriĝos.

en: Use the default logo
eo: Uzu la defaŭltan emblemon

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
eo: Elektu ĉi tie, se vi volas ke la haŭto uzu la defaŭltan emblemon.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
eo: Vojo al la dosiero, kiun vi ŝatus uzi kiel vian emblemon, anstataŭ la defaŭlta emblemo.

en: Upload logo image
eo: Alŝutu emblemon

en: Shortcut icon settings
eo: Fulmbildetaj agordoj

en: Your shortcut icon, or 'favicon', is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
eo: Via fulmbildeto aŭ 'favicon' estas montrata en la adreskampo kaj legosignoj de la plejmulto de retumiloj.

en: Use the default shortcut icon.
eo: Uzu la defaŭltan fulmbildeton.

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
eo: Elektu ĉi tie se vi volas ke la haŭto uzu la defaŭltan fulmbildeton.

en: The path to the image file you would like to use as your custom shortcut icon.
eo: La vojprefikso al la bilda dosiero kiun vi ŝatus uzi kiel vian propran fulmbildeton.

en: Upload icon image
eo: Alŝutu bildeton

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
eo: Se vi ne havas rektan dosieran aliron al la servilo, uzu ĉi tiun kampon por alŝuti vian fulmbildeton.

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
eo: La jenaj moduloj plene malinstaliĝos de via retejo, kaj <em>ĉiuj datumoj de ĉi tiuj moduloj perdiĝos</em>!

en: Confirm uninstall
eo: Konfirmi malinstalon

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
eo: Ĉu vi ŝatus daŭrigi malinstali la supran?

en: No modules selected.
eo: Neniuj moduloj elektitaj.

en: The selected modules have been uninstalled.
eo: La elektitaj moduloj estas malinstalitaj.

en: The name of this website.
eo: La nomo de ĉi tiu retejo.

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
eo: La slogano de via retejo (ofte montrata apud la titolo de la retejo).

en: Default 403 (access denied) page
eo: Defaŭlta 403 (aliro malpermesita) paĝo

en: Default 404 (not found) page
eo: Defaŭlta 404 (ne trovita) paĝo

en: Select an image processing toolkit
eo: Elektu ilaron por bildotraktado

en: Number of items in each feed
eo: Nombro da eroj en ĉiu fluo

en: Default number of items to include in each feed.
eo: Defaŭlta nombro da eroj por inkluzivi en ĉiu fluo.

en: Feed content
eo: Enhavo de fluo

en: Titles plus teaser
eo: Titoloj plus mallongigita teksto

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
eo: Globala agordo por la defaŭlta montrado de enhavaj eroj en ĉiu fluo.

en: Cron ran successfully.
eo: Cron funkciis sukcese.

en: Cron run failed.
eo: Cron malsukcesis.

en: No modules are available to uninstall.
eo: Neniuj moduloj estas disponeblaj por malinstali.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
eo: Ĉi tiu haŭto bezonas PHP-version @php_required kaj ne kongruas kun PHP-versio !php_version.

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
eo: Ĉi tiu paĝo montras al vi ĉiujn administrajn taskojn por ĉiu modulo.

en: These options control the default display settings for your entire site, across all themes. Unless they have been overridden by a specific theme, these settings will be used.
eo: Ĉi tiuj opcioj estas defaŭltaj montraj agordoj por via tuta retejo, trans ĉiuj haŭtoj. Krom se ili ne estas superagordita de specifa haŭto, ĉi tiuj agordoj estos uzataj.

en: The <em>Powered by Drupal</em> block is an optional link to the home page of the Drupal project. While there is absolutely no requirement that sites feature this link, it may be used to show support for Drupal.
eo: La bloko de <em>Povigata per Drupalo</em> estas nedeviga ligilo al la hejmpaĝode la projekto de Drupalo. Kvankam tute ne estas devo de retejoj havu tiunligilon, ĝi povas esti uzata por montri subtenon por Drupalo.

en: Here you can find a short overview of your site's parameters as well as any problems detected with your installation. It may be useful to copy and paste this information into support requests filed on drupal.org's support forums and project issue queues.
eo: Ĉi tie vi povas trovi superrigardeton de via Drupalaj retejaj parametroj, same kiel ajnaj problemoj trovitaj kun via instalo. Povas esti utila kopii kajalglui ĉi tiujn informojn en subtenaj petoj en la subtenaj forumoj kaj projektajtemaj petoj de Drupalo .

en: Powered by Drupal
eo: Povigata per Drupalo

en: Could not delete temporary file "%path" during garbage collection
eo: Ne povis forigi provizoran dosieron "%path" dum ruba kolektado

en: Compact mode
eo: Kompakta reĝimo

en: Tell Drupal where to store uploaded files and how they are accessed.
eo: Diru al Drupalo kie ĝi konservu alŝutitajn dosierojn kaj kiel aliri al ili.

en: Image toolkit
eo: Bilda ilaro

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
eo: Elektu kiun bildan ilaron vi volas uzi se vi instalis nedevigajn ilarojn.

en: RSS publishing
eo: RSS-eldonado

en: Date and time
eo: Dato kaj tempo

en: Date and time lookup
eo: Traserĉado laŭ dato kaj tempo

en: Enable or disable clean URLs for your site.
eo: Ŝalti aŭ malŝalti purajn URL-ojn de via retejoj.

en: Clean URL check
eo: Kontrolado de puraj URL-oj

en: Get a status report about your site's operation and any detected problems.
eo: Akiru statan raporton pri la operacio de via retejo kaj aliaj trovitaj problemoj.

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
eo: Via instalo de PHP estas tro malnova. Drupalo bezonas almenaŭ PHP %version.

en: <em>register_globals</em> is enabled. Drupal requires this configuration directive to be disabled. Your site may not be secure when <em>register_globals</em> is enabled. The PHP manual has instructions for <a href="http://php.net/configuration.changes">how to change configuration settings</a>.
eo: <em>register_globals</em> estas ŝaltitaj. Drupalo bezonas ke ĉi tiu agordaordono estu malŝaltita. Via retejo eble ne estas sekura kiam<em>register_globals</em> estas ŝaltita. La PHP manlibro havas instrukciojnpor <a href="http://php.net/configuration.changes">kiel ŝanĝi agordojn</a>.

en: PHP memory limit
eo: PHP memorlimo

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
eo: Konsideru pligrandigi vian limon de memoro en PHP al %memory_minimum_limitpor helpi eviti erarojn en la instalado.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
eo: Depende de via agordado, Drupalo povas funkcii kun PHP-memorlimo de %memory_limit.Tamen, PHP-memorlimo de %memory_minimum_limit aŭ pli multe estas rekomendita,speciale se via retejo uzas aldonajn laŭmendajn aŭ kontribuitajn modulojn.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
eo: Pligrandigu la memorlimon per redakto de la parametro de memory_limit enla dosiero %configuration-file kaj tiam restartigu vian retservilon (aŭ kontaktuvian sistemadministranton aŭ gastiganton por helpo).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
eo: Kontaktu vian sistemadministranton aŭ gastiganton por helpo kun la pliigode via PHP-memorlimo.

en: See the <a href="@url">Drupal requirements</a> for more information.
eo: Vidu la <a href="@url">postulojn de Drupalo</a> por pliaj informoj.

en: Not protected
eo: Ne protektita

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
eo: La dosiero %file ne estas protektita kontraŭ modifoj kaj tiel estas sekureca risko. Vi devas ŝanĝi la permesojn de la dosiero por ke ĝi estu nemodifebla.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@cron-handbook">configuring cron jobs</a>.
eo: Por pliaj informoj, vidu la retan manlibron por <a href="@contact">agordi cron</a>.

en: Cron has not run recently.
eo: Cron ne funkciis lastatempe.

en: Cron maintenance tasks
eo: Prizorgaj taskoj de cron

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
eo: Vi povas <a href="@cron">funkciigi cron mane</a>.

en: The directory %directory is not writable.
eo: Ne eblas skribi en dosierujo %directory.

en: You may need to set the correct directory at the <a href="@admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
eo: Vi eble devas elekti la ĝustan dosierujon ĉe la <a href="@admin-file-system">paĝo de dosieraj sistemaj agordoj</a> aŭ ŝanĝi la nunajn dosierujajn permesojn por ke ĝi estu modifebla.

en: Writable (<em>public</em> download method)
eo: Modifebla (em>publika</em> elŝuta metodo)

en: Writable (<em>private</em> download method)
eo: Modifebla (<em>privata</em> elŝuta metodo)

en: Database updates
eo: Datumbazaj ĝisdatigoj

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href="@update">database update script</a> immediately.
eo: Kelkaj moduloj havas datumbazajn skemajn ĝisdatigojn por instali. Vi devas funkciigi la <a href="@update">datumbazan ĝisdatigan skripton</a> tuj.

en: The update.php script is accessible to everyone without authentication check, which is a security risk. You must change the $update_free_access value in your settings.php back to FALSE.
eo: La skripto de update.php estas alirebla al ĉiuj sen aŭtentokontrolo, kioestas sekureca risko. Vi devas ŝanĝi la valoron de $update_free_access envia settings.php reen al MALVERA.

en: Access to update.php
eo: Aliro al update.php

en: Handles general site configuration for administrators.
eo: Prizorgas ĝeneralan agordon de la retejo por administrantoj.

en: Reset to alphabetical
eo: Restarigi al alfabeta

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
eo: Terminoj estas montrataj laŭ pezo.

en: Weight value must be numeric.
eo: Peza valoro devas esti numera.

en: Are you sure you want to reset the vocabulary %title to alphabetical order?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas reŝarĝi la vortprovizon %title al alfabeta sinsekvo?

en: Resetting a vocabulary will discard all custom ordering and sort items alphabetically.
eo: Reŝarĝi vortprovizon forigos ĉiujn laŭmendajn sinsekvojn kaj ordigoserojn alfabete.

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
eo: Reŝarĝi vortprovizon %name al alfabeta sinsekvo.

en: Translations of a piece of content are managed with translation sets. Each translation set has one source post and any number of translations in any of the <a href="!languages">enabled languages</a>. All translations are tracked to be up to date or outdated based on whether the source post was modified significantly.
eo: Tradukoj de enhaveroj estas administrataj per tradukaroj. Ĉiu tradukaro havasunu fontan afiŝon kaj ajnan kvanton da tradukoj en la<a href=|"!languages">ŝaltitaj lingvoj</a>. Ĉiuj tradukoj estas regule kontrolitajpor vidi ĉu ili estas ĝisdataj aŭ eksdataj bazitaj sur kiom la fonta afiŝo estismodifita.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
eo: Ŝaltu multlingvan subtenon por ĉi tiu enhavspeco. Se ŝaltita, lingva elektakampo aldoniĝos al la redakta formularo, permesante al vi elekti unu el la<a href="!languages">ŝaltitaj lingvoj</a>. Vi ankaŭ povas enŝalti tradukadonpor ĉi tiu enhavspeco, kiu permesas al vi havi enhavon tradukitan al la ŝaltitajlingvoj. Ekzistanta enhavo ne ŝanĝiĝas pro ĉi tiu opcio.

en: Translation settings
eo: Tradukaj agordoj

en: Flag translations as outdated
eo: Marki tradukojn kiel eksdataj

en: If you made a significant change, which means translations should be updated, you can flag all translations of this post as outdated. This will not change any other property of those posts, like whether they are published or not.
eo: Se vi ŝanĝis ion signife, kiu signifas ke tradukoj devas esti ĝisdatigitaj,vi povas marki ĉiujn tradukojn de ĉi tiu afiŝo kiel eksdataj. Tio neŝanĝos ajnan alian econ de tiuj afiŝoj, kiel ekzemple ĉu ili estaspublikitaj aŭ ne.

en: This translation needs to be updated
eo: Ĉi tiu traduko devas esti ĝisdatigita.

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
eo: Kiam ĉi tiu opcio estas ŝaltita, ĉi tiu traduko devas esti ĝisdatigita, ĉar lafonta afiŝo ŝanĝiĝis. Malŝaltu kiam la traduko estas denove ĝisdata.

en: Content translation
eo: Traduko de enhavo

en: Allows content to be translated into different languages.
eo: Permesas ke enhavo povu esti tradukita en aliaj lingvoj.

en: Unknown release date
eo: Nekonata eldona dato

en: Last checked: @time ago
eo: Laste kontrolita: @time antaŭe

en: Last checked: never
eo: Laste kontrolita: neniam

en: Includes: %includes
eo: Inkluzivas: %includes

en: Disabled modules
eo: Malŝaltitaj moduloj

en: Disabled themes
eo: Malŝaltitaj haŭtoj

en: Select how frequently you want to automatically check for new releases of your currently installed modules and themes.
eo: Elektu kiom ofte vi volas aŭtomate kontroli por novaj eldonoj de viaj nunajinstalitaj moduloj kaj haŭtoj.

en: Here you can find information about available updates for your installed modules and themes. Note that each module or theme is part of a "project", which may or may not have the same name, and might include multiple modules or themes within it.
eo: Ĉi tie vi povas trovi informojn pri disponeblaj ĝisdatigoj por viaj instalitajmoduloj kaj haŭtoj. Rimarku ke ĉiu modulo aŭ haŭto estas parto de"projekto", kiu eble aŭ eble ne havas la saman nomon, kaj eble inkluzivasmultajn modulojn aŭ haŭtojn ene de ĝi.

en: Module and theme update status
eo: Ĝisdatiga stato de moduloj kaj haŭtoj

en: There are security updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the security of your server, you should update immediately!
eo: Sekurecaj ĝisdatigaj disponeblas por unu aŭ pli de viaj moduloj aŭhaŭtoj. Por certigi pri la sekureco de via servilo, vi devas ĝisdatigi tuj!

en: There are updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
eo: Ekzistas ĝisdatigoj por unu aŭ pli el viaj moduloj aŭ haŭtoj. Por certigi kevia retejo ĝuste funkciu, indas ĝisdatigi ilin kiel eble plej baldaŭ.

en: Get a status report about available updates for your installed modules and themes.
eo: Akiru statan raporton pri disponeblaj ĝisdatigoj por viaj instalitaj modulojkaj haŭtoj.

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
eo: Vizitantoj povas krei kontojn, sed aprobo de administranto bezonatas.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
eo: Postuli retpoŝtan validigon kiam vizitanto kreas konton

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
eo: Se tiu ĉi markobutono estas ŝaltita, novaj uzantoj devas nepre validigi siajn retpoŝtadresojn antaŭ ol ensaluti en la retejon, kaj la sistemo donos al ili pasvorton generitan de ls sistemo. Kiam malŝaltita, uzantoj ensalutos tuj post registriĝo, kaj rajtas elekti siajn proprajn pasvortojn dum registriĝo.

en: User registration guidelines
eo: Gvidlinioj por registriĝoj de uzantoj

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
eo: Tiu ĉi teksto estas montrata supre de la uzanta registriĝa formularo kajutilas por helpi aŭ instrui viajn uzantojn.

en: Welcome, new user created by administrator
eo: Bonvenon, nova uzanto kreita de administranto

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
eo: Agordu bonvenigajn retpoŝtojn, sendotajn al novaj membraj kontoj kreitaj deadministranto.

en: Welcome, no approval required
eo: Bonvenon, neniu aprobo bezonata

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
eo: Agordu bonvenigajn retpoŝtojn sendotajn al novaj membraj post registriĝo,kiam neniu administra aprobo estas bezonata.

en: Welcome, awaiting administrator approval
eo: Bonvenon, atendanta administran aprobon

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
eo: Agordu bonvenigajn retpoŝtojn sendotajn al novaj membroj post registriĝo,kiam administra aprobo estas bezonata.

en: Password recovery email
eo: Retpoŝto por pasvorta memorigo

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
eo: Agordu retpoŝtajn mesaĝojn sendotajn al uzantoj kiuj petas novan pasvorton.

en: Account activation email
eo: Retpoŝto por aktivigi retpoŝton

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
eo: Ŝalti kaj agordi retpoŝtajn mesaĝojn sendotajn al uzantoj post kontaaktivigo (kiam administranto aktivigas konton de uzanto kiu jam registriĝis, enretejo kie administra aprobo bezonatas).

en: Notify user when account is activated.
eo: Atentigi uzanton kiam nova konto aktiviĝas.

en: Account blocked email
eo: Retpoŝto pri blokita konto

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
eo: Ŝaltu kaj agordu retpoŝtajn mesaĝojn senditajn al uzantoj kiam iliaj kontoj estasblokitaj.

en: Notify user when account is blocked.
eo: Atentigi uzanton kiam konto estas blokita.

en: Account deleted email
eo: Retpoŝto pri forigita konto

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
eo: Ŝaltu kaj agordu retpoŝtajn mesaĝojn sendotajn al uzantoj kiam iliaj kontojestas forigitaj.

en: Notify user when account is deleted.
eo: Atentigi uzanton kiam konto estas forigita.

en: Signature support
eo: Subskriba subteno

en: Picture support
eo: Bilda subteno

en: Picture maximum dimensions
eo: Maksimumaj dimensioj por bildo

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
eo: Maksimumaj dimensioj por bildoj, en bitbilderoj.

en: Picture maximum file size
eo: Maksimuma grandeco de bilda dosiero.

en: Maximum file size for pictures, in kB.
eo: Maksimuma dosiergrandeco por bildoj, en kB.

en: Picture guidelines
eo: Bildaj gvidlinioj

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
eo: Tiu ĉi teksto aperos ĉe la formularo por alŝuti bildon aldone al la defaŭltaj gvidlinioj. Ĝi utilas por helpi aŭ instrui viajn uzantojn.

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
eo: La nomo por tiu ĉi rolo. Ekzemple: "moderatoro", "redakta estraro", eteja arkitekto".

en: The role has been renamed.
eo: La rolo estis alinomita.

en: The role has been deleted.
eo: La rolo estas forigita.

en: E-mail new password
eo: Retpoŝti novan pasvorton

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
eo: Pardonu, %name ne estas konata kiel uzantnomo aŭ retpoŝtadreso.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
eo: Ni retpoŝtis pluajn instrukciojn al vi.

en: %name has been deleted.
eo: %name estas forigita.

en: You must enter a username.
eo: Vi devas entajpi uzantnomon.

en: The username cannot begin with a space.
eo: Uzantnomo ne povas komenci per spaco.

en: The username cannot end with a space.
eo: Uzantnomo ne povas finiĝi per spaco.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
eo: Uzantnomo ne povas enhavi plurajn spacojn sinsekve.

en: The username contains an illegal character.
eo: Uzantnomo enhavas nevalidan signon.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
eo: La uzantnomo %name tro longas: ĝi devas esti %max signoj aŭ malpli.

en: You must enter an e-mail address.
eo: Vi devas entajpi retpoŝtadreson.

en: Who's online
eo: Kiu estas enrete

en: User list length
eo: Uzanta listlongeco

en: Enter the password that accompanies your username.
eo: Entajpu la pasvorton kiu akompanas vian uzantnomon.

en: Signature settings
eo: Agordoj de subskriboj

en: Delete picture
eo: Forigu bildon

en: Check this box to delete your current picture.
eo: Ŝaltu ĉi tiun markobutonon por forigi vian aktualan bildon.

en: Unblock the selected users
eo: Malforbari elektitajn uzantojn

en: Block the selected users
eo: Forbari la elektitajn uzantojn

en: This web page allows administrators to register new users. Users' e-mail addresses and usernames must be unique.
eo: Ĉi tiu retejo permesas al administrantoj registri novajn uzantojn. Retpoŝtadresoj kaj uzantnomoj de uzantoj devas esti unikaj.

en: Enter a simple pattern ("*" may be used as a wildcard match) to search for a username or e-mail address. For example, one may search for "br" and Drupal might return "brian", "brad", and "brenda@example.com".
eo: Enmetu simplan modelon ("*" povas esti uzata por ĵokera kongrueco) por serĉi por uzantnomo aŭ retpoŝtadreso.  Ekzemple, oni eble serĉas por "br"kaj Drupalo eble donus rezulton de "brian", "brad", kaj "brenda@ekzemplo.com".

en: Deleted user: %name %email.
eo: Forigita uzanto: %name %email.

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
eo: Elekti aliron al funkcioj per permesoj de roloj.

en: Edit role
eo: Redaktu rolon

en: Manages the user registration and login system.
eo: Administras uzantan registradon kaj ensalutan sistemon.

en: Garland
eo: Girlando

en: Run the clean URL test
eo: Testu purajn URL-ojn

en: default challenge type
eo: defaŭlta tipo de tasko

en: @type (from module @module)
eo: @type (de modulo @module)

en: Default challenge type
eo: Defaŭlta tipo de tasko

en: CAPTCHA: no challenge enabled
eo: CAPTACHA: neniu tasko estas ŝaltita

en: tight
eo: mallarĝa

en: wide
eo: larĝa

en: extra wide
eo: larĝega

en: Text format
eo: Tekstformato

en: manage fields
eo: agordu kampojn

en: - Select a field type -
eo: - Selektu tipo de kampo -

en: Type of data to store.
eo: Tipo de datumoj por memorigi.

en: - Select an existing field -
eo: - Selektu ekzistantan kampon -

en: Add new field: you need to provide a label.
eo: Aldonu novan kampon: vi devas entajpi etikedon.

en: Add new field: you need to provide a field name.
eo: Aldonu novan kampon: vi devas entajpi nomon de kampo

en: Structure
eo: Strukturo

en: Title of the feed.
eo: Titolo de la fluo.

en: User menu
eo: Uzanta menuo

en: You are not allowed to access this page.
eo: Vi estas malpermesata atingi ĉi tiun paĝon.

en: Authorize file system changes
eo: Rajtigu dosiersistemajn ŝanĝojn

en: It appears you have reached this page in error.
eo: Ŝajnas ke vi atingis ĉi tion paĝon erare.

en: Cron could not run because an invalid key was used.
eo: Cron ne povis ekzekuti ĉar malvalida klavo estis uzi.

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
eo: Cron ne povis ekzekuti ĉar la situo estas en konserva modo.

en: Default country
eo: Apriora lando

en: No pending updates.
eo: Nul okazontaj ĝisdatigoj.

en: 1 pending update | @count pending updates
eo[0]: 1 okazonta ĝisdatigo
eo[1]: @count okazontaj ĝisdatigoj

en: An error occurred while handling the request: The server received invalid input.
eo: Eraro okazis dum traktante la peton: La servilo ricevis nevalidan enigon.

en: Invalid form POST data.
eo: Malvalida form POST datumoj.

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
eo: Neebla daŭrigi, nul disponeblaj metodoj de dosiertransigo

en: WARNING: You are not using an encrypted connection, so your password will be sent in plain text. <a href="@https-link">Learn more</a>.
eo: AVERTO: Vi ne uzas ĉifritan konekton, do vian pasvorton sendos kiel plata teksto. <a href="@https-link">Lernu pli</a>.

en: Connection method
eo: Metodo de konekto

en: Enter connection settings
eo: Entajpu konektajn agordojn

en: @backend connection settings
eo: @backend konektaj agordoj

en: Change connection type
eo: Ŝanĝu konektan tipon

en: Site under maintenance
eo: Retejo sub prizorgado

en: Archivers can only operate on local files: %file not supported
eo: Arkivistoj povas funkcii pri lokajn dosierojn: %file ne subtenata

en: system
eo: sistemo

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
eo: <a href="@login">Ensalutu</a> aŭ <a href="@register">registru</a> por aldoni komentojn

en: <a href="@login">Log in</a> to post comments
eo: <a href="@login">Ensalutu</a> por aldoni komentojn

en: Contact @username
eo: Kontaktu @username

en: Manage display
eo: Agordu vidigilon

en: Add a new file
eo: Alkroĉu novan dosieron

en: Files must be less than !size.
eo: Dosieroj devas esti malpli ralĝa ol !size.

en: Allowed file types: !extensions.
eo: Permesitaj tipoj de dosieroj: !extensions.

en: More information about text formats
eo: Pliaj informoj pri tekstaj formoj

en: Image styles
eo: Bildaj stiloj

en: Translating within your site, using the Locale module's integrated <a href='@translate'>translation interface</a>.
eo: Tradukado en via retejo, uzante integrita locale-modulo <a href='@translate'>traduku interfacon</a>.

en: Translate interface texts
eo: Traduku interfacajn tekstojn

[ctx: Long month name]
en: January
eo: Januaro

[ctx: Long month name]
en: February
eo: Februaro

[ctx: Long month name]
en: March
eo: Marto

[ctx: Long month name]
en: April
eo: Aprilo

[ctx: Long month name]
en: May
eo: Majo

[ctx: Long month name]
en: June
eo: Juno

[ctx: Long month name]
en: July
eo: Julo

[ctx: Long month name]
en: August
eo: Augusto

[ctx: Long month name]
en: September
eo: Septembro

[ctx: Long month name]
en: October
eo: Oktobro

[ctx: Long month name]
en: November
eo: Novembro

[ctx: Long month name]
en: December
eo: Decembro

en: add link
eo: aldonu ligilon

en: The text to be used for this link in the menu.
eo: La teksto estos uzita kiel ligilo en menuo.

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
eo: La vojo por la ligilo de menuo. Ĝi povas esti ena Drupala vojo kiel %add-node au ekstera URL kiel %drupal. Entajpu %front por havi ligilo al ĉefpaĝo.

en: Parent link
eo: Supera ligilo

en: Edit menu link
eo: Redaktu menuan ligilon

en: manage display
eo: agordu vidigilon

en: Display author and date information.
eo: Vidigu aŭtoro kaj dato de informo.

en: <em>Edit @type</em> @title
eo: <em>Edytuj @type</em> @title

en: Recent content
eo: Laste aldonitaj

en: Welcome to @site-name
eo: Bonvenon al @site-name

en: Number of posts on front page
eo: Nombro de elementoj sur ĉefpaĝo

en: Clear all caches
eo: Purigu ĉiujn kaŝmemorojn

en: Bandwidth optimization
eo: Kapacita optimumigado

en: Requires: !module-list
eo: Bezonas: !module-list

en: Required by: !module-list
eo: Bezonata de: !module-list

en: Select the desired local time and time zone. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
eo: Selektu loka tempo kaj tempozono. Datoj kaj tempoj kiuj aperas en ĉi tiu retejo estos vidigita uzante tiun ĉi tempozonon.

en: Regional and language
eo: Landoj kaj langoj

en: No terms available. <a href="@link">Add term</a>.
eo: Mankas terinoj. <a href="@link">Aldonu terminon</a>.

en: Translate content
eo: Traduku enhavon

en: Trying to check available update data ...
eo: Kontrolado ĉu estas atingeblaj ĝisdatigaj datumoj ...

en: Who can register accounts?
eo: Kiu povas verki kontojn?

en: Administrators only
eo: nur administrantoj

en: Visitors, but administrator approval is required
eo: vizitantoj sed administrantoj devas akcepti

en: Welcome (new user created by administrator)
eo: Bonveno (nova uzanto kreiĝi per administristo)

en: <p>This is a one-time login for %user_name and will expire on %expiration_date.</p><p>Click on this button to log in to the site and change your password.</p>
eo: <p>Tio estas unu foja ensaluto de %user_name kaj senvalidiĝos en %expiration_date.</p><p>Klaku al ĉi tiu butono por ensaluti vin en retejo kaj por ŝanĝi pasvorton.</p>

en: Require e-mail confirmation to cancel account.
eo: Postulu per retpoŝto konfirmon de forigado de konto.

en: When enabled, the user must confirm the account cancellation via e-mail.
eo: Kiam ŝaltita, tiam uzanto devas konfirmi per retpoŝto forigon de sia konto.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
eo: Spacetoj estas permesitaj; interpunkciaj signoj ne estas permesitaj krom punktoj, strekoj, apostrofoj kaj substekoj.

en: The signature is too long: it must be %max characters or less.
eo: La subskribo estas tro longa: devas esti %max signoj aŭ malpli.

en: Cancelling account
eo: Nuliganta konton

en: Cancelling user account
eo: Nuliganta uzantokonton

en: Account details for [user:name] at [site:name]
eo: Detaloj de konto por [user:name] ĉe [site:name]

en: Replacement login information for [user:name] at [site:name]
eo: Ensalutaj informoj por [user:name] ĉe [site:name]

en: Cancel the selected user accounts
eo: Forigu selektitajn kontojn

en: When cancelling these accounts
eo: Kiam ĉi tiuj kontoj estas nuligitaj

en: Are you sure you want to cancel these user accounts?
eo: Ĉu vi estas certa, ke vi volas forigi ĉi tiujn kontojn?

en: Cancel accounts
eo: Forigu kontojn

en: To make your password stronger:
eo: Por fari pasvorton pli fortan:

en: Make it at least 6 characters
eo: Pasvorto devas havi almenaŭ 6 signojn.

en: Add lowercase letters
eo: Uzu minusklajn literojn.

en: Add uppercase letters
eo: Uzu majusklajn literojn.

en: Add numbers
eo: Uzu ciferojn.

en: Add punctuation
eo: Uzu interpunkciajn signojn.

en: Weak
eo: Malforta

en: Image style
eo: Bilda stilo

en: Before link
eo: Antaŭ ligilo

en: After link
eo: Malantaŭ ligilo

en: Replace link
eo: Anstataŭ ligilo

en: 1 pending update (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped) | @count pending updates (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped)
eo[0]: 1 okazonta ĝisdatigo (@number_applied aplikendaj, @number_incompatible preterpasitaj)
eo[1]: @count okazontaj ĝisdatigoj (@number_applied aplikendaj, @number_incompatible preterpasitaj)

en: Enter your current password to change the %mail or %pass. !request_new.
eo: Entajpu vian aktualan pasvorton por ŝanĝi la %mail aŭ %pass.
    !request_new

en: Current password
eo: Aktuala pasvorto

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
eo: Bonvena mesaĝo kun instrukcioj estas sendita al via retpoŝtadreso.

en: Edit comment %comment
eo: Redaktu komenton %comment

en: Node module element
eo: Elemento de noda modulo

en: [user:name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it to your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
eo: [user:name],
    
    Dankon pro registro ĉe [site:name]. Vi povas nun ensalti kikante suba ligilo aŭ kopiante ĝin en retumilo:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    La ligilo povas esti uzita nur unu fojon por ensaluti. Poste estos paĝo kie vi povos ŝanĝi pasvorton.
    
    Post defino de pasvorto, vi povos ensaluti ĉe [site:login-url]:
    
    Uzantnomo: [user:name]
    pasvorto: Via Pasvorto
    
    --  Teamo de [site:name]

en: [user:name],
    
    A request to reset the password for your account has been made at [site:name].
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it to your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    --  [site:name] team
eo: [user:name], 
    
    Ĉe [site:name] estis ŝanĝita pasvorto por via konto. Vi povas nun ensaluti klikante al suba ligilo:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    La ligilo povas esti uzita nur unu fojon por ensaluti. Kaj ĝi direktis vin al paĝo kie vi povas difini novan pasvorton. 
    La valido de ligilo ĉesos post 24 horoj
    
     -- Teamo de [site:name]

en: Add a new @plugin
eo: Aldonu novan @plugin

en: Edit @plugin %title
eo: Redaktu @plugin %title

en: %title has been created.
eo: %title estis kreita.

en: Comment display
eo: Komenta vidigilo

en: Refresh information
eo: Renovigu informojn

en: Cannot find any translation updates.
eo: Oni ne povas trovi iu ajn ĝisdatigojn de la tradukado.

en: Never (manually)
eo: Neniam (permane)

en: Translation updates replace existing ones, new ones are added
eo: Traduka ĝisdatigo anstataŭigas ekzistajn tekstojn, novaj estas aldonataj.

en: No information
eo: Oni mankas informoj

en: List of latest imported translations and available updates for each enabled project and language.
eo: Listo de lastaj elŝutitajn tradukojn kaj atingeblajn ĝisdatigojn por ĉiu ŝaltita projekto/modulo kaj ĉiu ŝaltita lingvo.

en: - Select a value -
eo: - Selektu valoron -

en: No field is displayed.
eo: Neniu kampo por vidigi

en: No field is hidden.
eo: Neniu kampo kaŝita

en: Your virtual face or picture. Pictures larger than @dimensions pixels will be scaled down.
eo: Via bildo. Bildo pli granda ol @dimensions pikseloj estos skalita al malgranda grandeco.

en: Select and configure your themes.
eo: Selektu kaj agordu haŭton de Drupalo.

en: Install new module or theme
eo: Instalu novan modulon aŭ haŭton

en: Install new module
eo: Instalu novan modulon

en: Install new theme
eo: Instalu novan haŭton

en: Type of new field
eo: Tipo de nova kampo

en: %type_name: Create new content
eo: %type_name: kreado de nova enhavo

en: %type_name: Edit own content
eo: %type_name: Redaktado de propra enhvao

en: %type_name: Edit any content
eo: %type_name: Redaktado de iu ajn enhavo

en: %type_name: Delete own content
eo: %type_name: Forigado de propra enhavo

en: %type_name: Delete any content
eo: %type_name: Forigado de iu ajn enhavo

en: Next steps
eo: Proksimaj paŝoj

en: Read more<span class="element-invisible"> about @title</span>
eo: Legu pli <span class="element-invisible"> pri @title</span>

en: The role settings have been updated.
eo: Agordoj de rolo estis ĝisdatigita.

en: Disable the account and keep its content.
eo: Malŝaltu konton kaj lasu ĝian enhavon.

en: Disable the account and unpublish its content.
eo: Malŝaltu konton kaj malpublikigu ĝian enhavon.

en: Delete the account and make its content belong to the %anonymous-name user.
eo: Forigu konton kaj  %anonymous-name, kiel nova posedanto de ĝia envhavo.

en: Delete the account and its content.
eo: Forigu konton kaj ĝian enhavon.

en: Asc
eo: kreske

en: Add new view
eo: Aldonu novan vidigon

en: Comment fields
eo: Komentaj kampoj

en: Translation sets
eo: Tradukaj aroj

en: Enter items that will be considered as translations of each other.
eo: Metu elementojn, kiuj estos konsiderataj kiel tradukoj por ili mem.

en: Show "Page not found"
eo: Montru "Paĝo ne trovita"

en: Modify the display(s) of your view below or add new displays.
eo: Modifu la vidigilo(j)n de vido aŭ aldonu novajn vidigilojn.

en: Add !display
eo: Aldonu !display-on

en: @display_title details
eo: Detaloj de "@display_title"

en: Create a page
eo: Verku paĝon

en: of type
eo: de tipo

en: Translations of menu item %title
eo: Traduko de menua elemento: %title
