Micro (7.x-1.0-alpha1) - en to am translation catalogue (24 entries)

en: delete
am: ሰርዝ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Group
am: ቡድን

en: Type
am: ዓይነት

en: List
am: ዝርዝር

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: view
am: ትይታ

en: Edit
am: አርትእ

en: Name
am: ስም

en: edit
am: አስተካክል

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Update
am: አዘምን

en: View
am: ትይታ

en: Path
am: ዱካ

en: ID
am: አይዲ

en: type
am: ዓይነት

en: Update options
am: የማዘመኛ አማራጮች

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Close
am: ዝጋ

en: menu
am: ምናሌ

en: Languages
am: ቋንቋዎች

en: Create @name
am: @name ፍጠር
