Micro (7.x-1.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (26 entries)

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: content
bn: কন্টেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: List
bn: তালিকা

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: view
bn: প্রদর্শন

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Update
bn: আপডেট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Advanced search
bn: বিশেষ অনুসন্ধান

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: No items selected.
bn: কোন আইটেম চিহ্নিত করা হয়নি।

en: Languages
bn: ভাষাসমূহ

en: any
bn: যেকোন

en: Show only items where
bn: শুধু নিচের শর্ত মেনে চলে এরকম আইটেম দেখাও

en: Create @name
bn: @name তৈরি করুন

en: No content available.
bn: কোন কন্টেন্ট নেই।

en: Search index
bn: অনুসন্ধান সূচি

en: Search result
bn: অনুসন্ধানের ফলাফল
