Micro (7.x-1.0-alpha1) - en to bs translation catalogue (43 entries)

en: delete
bs: obriši

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: content
bs: sadržaj

en: Group
bs: Grupa

en: Type
bs: Tip

en: List
bs: Izlistaj

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Description
bs: Opis

en: Edit
bs: Izmjeni

en: This action cannot be undone.
bs: Ova akcija je nepovratna.

en: Name
bs: Ime

en: edit
bs: izmijeni

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Update
bs: Ažuriranje

en: View
bs: Pregled

en: Path
bs: Putanja

en: Advanced search
bs: Napredna pretraga

en: type
bs: tip

en: action
bs: akcija

en: Update options
bs: Osvježi postavke

en: Display links
bs: Prikaz linkova

en: Inline
bs: U liniji

en: menu
bs: meni

en: No items selected.
bs: Nijedna stavka nije odabrana.

en: Refine
bs: Rafiniraj

en: Undo
bs: Povrati

en: Languages
bs: Jezici

en: Show only items where
bs: Prikaži samo stavke gdje

en: Containing any of the words
bs: Sadrži bilo koju od riječi

en: Containing the phrase
bs: Sadrži frazu

en: Containing none of the words
bs: Ne sadrži nijednu od riječi

en: Only of the type(s)
bs: Samo tipa

en: Content ranking
bs: Rankiranje sadržaja

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
bs: Naredni brojevi kontrolišu koje vrijednosti će pretraga sadržaja postaviti kao prioritete kod rasporeda rezultata. Veći brojevi znače veći uticaj a 0 znači da je vrijednost ignorisana. Mijenjanje ovih brojeva ne zahtjeva da indeks pretrage bude ponovo izgrađen. Promjene će biti primjenjene odmah.

en: Keyword relevance
bs: Relevantnost ključne riječi

en: Recently posted
bs: Nedavno objavljeno

en: Create @name
bs: Kreiraj @name

en: This will override any other link you have set.
bs: Ovo će prepisati bilo  koji link koji ste postavili.

en: The post could not be saved.
bs: Članak nije mogao biti sačuvan.

en: Build mode
bs: Mod izgradnje

en: The human-readable name %name is already taken.
bs: Ljudski-čitljivo ime %name je već zauzeto.

en: manage fields
bs: upravljaj poljima
